Kom over de brug Wij zigingen organisatie bakkerijen Vergadering directie - contactcommissie Samenwerking binnen onderneming is van essentieel belang D Extra-beloning ideeënbus uitgereikt Wegens ziekte: zilveren jubileum heer G. Brehler uitgesteld AH-FLITSEN Tijdens de. vergadering; van de directie-contactcommissie op 17 januari j.l. stelde Ir. W. A. Eggers de samenwerking binnen de onderneming aan de orde, waarbij het gesprek over „samenwerking" gehouden voor de TV, als uitgangspunt werd genomen. De nieuwe leden, de heren A. Castelein en J. Peterse werden in deze vergadering voor het eerst ge confronteerd met problemen waar men dagelijks niet direct mee te maken heeft. De voorzitter hoopte, dat juist het bespreken van deze problemen in de vergadering van de kontaktkommissie er toe zou bijdragen, dat men de ach- tergrond van beslissingen van de lei ding beter leert kennen en de redelijk heid van bepaalde eisen kan onder schrijven. Direktie en personeel wis selen in deze vergadering hun menin gen uit en beïnvloeden op deze wijze eikaars houding en handelen. Het doel van de onderneming blijft economisch, er zal winst gemaakt moeten worden om de continuïteit te handhaven, maar bij een ge zonde personeelsleiding, waarin de medewerkers de kans krijgen hun capaciteiten zo goed mogelijk te ontplooien, zijn zowel de medewer kers als het bedrijf gediend en groeit het besef, dat er één ge meenschappelijk belang is. Sterke afwijkingen Eén der contactcommissieleden Nee, nu gaat het ons niet om geld uitgeven ten behoeve van één of ander goed doel. Wij vragen uw aandacht voor geld VERDIE NEN. Geld verdienen voor Uzelf, voor ons bedrijf, ja voor ons alle maal. De ideeënbuscommissie, die naast de extra beloningen over het jaar 1962 een totale uitkering kon toekennen van is niet tevreden. Deze commissie is nooit tevreden! Maar bent u dat wel En blijft u het als u weet dat nog steeds veel te weinig men sen hun suggesties over beter wer ken, zuiniger werken, gemakkelij ker werken, in de bus stoppen? Kom over de brug is de kop van dit artikel. Ga morgen eens na wat er in uw afdeling, aan uw ma chine, bij het transport, aan de verpakking, verbeterd kan wor den. Kunt u afval voorkomen of beperken, kunnen storingen voor komen worden, en denkt u zelf maar verder. U kent uw eigen mogelijkheden het beste! Als u wel de problemen en verlie zen ziet in uw omgeving maar u weet er geen oplossing voor, ga dan eens praten met uw chef of uw collega's. Twee weten meer dan één en er is altijd wel iemand te vinden die bereid is uw idee na der uit te werken en op schrift te stellen. Het is net even dat kleine stapje, dat stukje initiatief, dat uw en ons bedrijf helpt beter en doel- matiger te werken zonder extra inspanning. Wij zullen u niet vermoeien met een lang jaarverslag, maar maakt u dat wij moe worden van het be studeren en afwerken van alle ideeën, die in de komende maan den in de bekende gele bussen worden gestopt. Zorg, dat u er bij komt, want ook de leiding zit niet stil, zoekt met argusogen naar mogelijkhe den, de bedrijfsefficiency op te voeren. U zult dit zeker gaan be merken, maar als een ander ac tiever is dan u hebt u uw kans ge mist. Het is gemakkelijker dan u denkt. Ideeën kunnen ingewikkeld zijn, maar de meeste ideeën zijn arbeidsgang kunnen worden ge- gewone, frisse gedachten over uw werk, dat bijna altijd iets eenvou diger, iets sneller of iets gemak- keiijker kan. merkte op dat deze hele gedach- tengang, die via het kader uitge dragen moet worden, alleen met succes kan worden toegepast als het kader goed is en aan de ge stelde eisen, ook t.a.v. deze samen werking, voldoet. Een ander lid wees er op dat de hele stijl wel sterk afwijkt van de opvattingen in het verleden. De heer Eggers meent dat er voor het streven van de directie voldoende begrip bestaat, doch dat het tijd zal kosten één en ander waar te maken. Hij verzocht de personeels vertegenwoordiging dan ook dit te overdenken en onderling te be spreken. Toepassing De juiste menselijke verhoudingen, zoals zij de directie voor de geest staan, moeten via de leiding en via de personeelsvertegenwoordiging worden uitgedragen, doch 't komt vooral aan op de toepassing in de werksituatie. Hier zal een samen hang tussen elke chef en zijn men sen moeten ontstaan, die afwijkt van de vroegere opvattingen over discipline en controle. Vanzelfsprekend zijn er per afde ling grote verschillen. Het is juist dat hierdoor spanningen ontstaan tussen contactcommissieleden die de achtergronden begrijpen en kennen, en de personeelsleden die hier nog weinig van weten en er varen. Met deze opmerking zijn wij weer ge heel thuis in de dagelijkse situatie en de heer Eggers verzocht de aanwezi gen dan ook nogmaals, vanuit deze situatie mede te helpen aan de ont wikkeling van het nieuwe personeels beleid, waarbij alle medewerkers ten volle zijn ingeschakeld. Mededelingen directie De mededelingen van de directie waren voorts de volgende: 1. Blijkens de besprekingen ge houden in de OR zal door de OR zelf worden besproken welke personen aan de con- tactcommisise zullen worden toegevoegd. Het voorstel hier toe zal uitgaan van de perso- neelsver tegenwoordiging. 2. De heer Eggers wijdt woor den van dank aan de aftreden de leden: de dames Vogels en Cornelisse en de heren Vos en Rep. Hij spreekt zijn dank uit voor de prettige en opbouwen de samenwerking in de afge- oet u mee? Wij wensen u veel De Ideeënbuscommissie De fikse som van 800,gleed op vrijdag 1 februari j.l. in de zak van de heer H. v. d. Loo. Deze had na melijk de extra-beloning over het laatste kwartaal van 1962 gewon nen met een idee waarvoor hem in eerste instantie 400,was toe gekend. De verwezenlijking van uw idee t.a.v. de transwrap is te danken aan uw volhouden, zei de heer P. C. Vink, die de achthonderd gul den overhandigde. „Aanvankelijk was uw idee in eerste aanleg niet uit te voeren omdat er een tech nisch probleem nog niet was op gelost. U hebt gelukkig volgehou den en de laatste moeilijkheid uit de weg geruimd. Aan ideeën zoals het uwe zitten plezierige kanten voor het hele bedrijf." In zijn dankwoord legde de heer v. d. Loo de nadruk erop dat hij naar verbeteringen in de werkmethoden streeft omdat zijn eigen belang en het zakelijke belang hand in hand j gaan. lopen jaren. Enerzijds is het jammer om mensen te zien verdwijnen waarmee een pret tige samenwerking is opge bouwd, anderzijds is de door stroming in de contactcommis sie noodzakelijk om niet in starheid te vervallen. Het zal dus noodzakelijk blijven regel matig van vertrouwde figuren afscheid te nemen in de con tactcommissie. Bij de rondvraag spraken de ver trekkende leden bij monde van de heer Rep, ook hunnerzijds hun dank uit voor de prettige samen werking, waarbij er speciaal op gewezen wordt dat vooral de gang van zaken in de CC gedurende de laatste jaren heeft getuigd van een positieve instelling, waarover de CC-leden zich bijzonder verheugen. 3. Ten aanzien van het DC merk te de heer Eggers op, in aan sluiting op hetgeen reeds be sproken is, dat een TNO on derzoek gaande is. Meer nieuws is er momenteel niet mee te delen. Rondleidingen Een vraag van één der CC-leden wat het risico is als er een auto tegen een kolom rijdt, zal door de heer Eggers worden besproken. Over de rondleidingen voor het toekomstige DC-personeel, is men bijzonder tevreden. De grote ruim te imponeert en de vragen die men had vervielen reeds ten dele toen men de situatie in ogenschouw had genomen. De heer Eijben stelde voor aan de nog te formeren groepen die rond geleid zullen worden in het DC, enkele CC-leden toe te voegen, zo dat de gehele personeelsvertegen woordiging ook in de gelegenheid wordt gesteld het nieuwe pand te bekijken. (Hieraan is en wordt nog aandacht besteed, al is het rondleiden voorlopig stopgezet). Door de veranderde werkwijze ten gevolge van het verstrekken van diepvriesmaaltijden aan over- werkers, is het nu ook mogelijk zelf soep te koken en croquetten te bereiden. De exploitatiekosten van de can- tine zullen hierdoor gunstig be- invloed worden. Schafttijd groepen OG Zodra het DC in gebruik is, zal aandacht geschonken worden aan de herindeling van de ploegen die resp. in de eerste en tweede schafttijd in het OG komen, waar bij er naar gestreefd zal worden deze groepen even groot te doen zijn. Momenteel is er een grote en kleine ploeg. Vooral bij de gro te groep stagneert de koffiever- strekking. Beperkte betaling overwerk Het ligt in de bedoeling het over- weik in 1963 te beperken. Ener zijds in verband met de beperking op loonkosten, anderzijds om een gelijkmatiger inkomen te bewerk stelligen. Diverse facetten die met De door Albert Heijn bestelde IBM 1401 computer beschikt over een geheel nieuw type verwisselbaar schijvengeheugen. In één zo'n schijven- pakket, dat nog geen 5 kg weegt, kunnen 2.000.000 gegevens worden opgeborgen (dit staat gelijk aan 25.000 ponskaarten). In enkele secon den kan een schijf met de gegevens voor bijv. de Loonadministratie vervangen worden door een met die van de Magazijnadministratie. deze zaak te maken hebben, wor den ter discussie gesteld, doch nog niet afgehandeld, opdat de CC-le- dsn hierover hun gedachten kun nen laten gaan. Wanneer de personeelsvoorziening normaal verloopt zullen wij er vooral naar moeten streven van de abnormaliteiten, die tengevolge van het personeelstekort waren binnengeslopen, af te komen. Het enige besluit dat ter vergade ring genomen werd, houdt in, dat het doorbetalen van de schafttijd 's avonds (gedurende welke men een gratis maaltijd krijgt) zal worden beëindigd. De datum van ingang zal in de volgende verga dering worden vastgesteld. In de volgende vergadering zal uitleg gegeven worden over de kostenbe waking, waaraan vooral in 1963 aandacht zal worden besteed. Centraal doel De produktiviteitsopvoering blijft een centraal doel voor de Prod. Bedrijven, omdat juist het hebben van een eigen Produktieapparaat in het totale kruideniersbedrijf al leen van waarde is als dit tegen dezelfde of een lagere kostprijs als waarvoor wij bij andere bedrijven kunnen kopen, artikelen voort brengt van ten minste gelijke kwaliteit. Bovendien eist de stij ging van de omzet vrijwel een evenredige opvoering van de hoe veelheid te produceren artikelen. Aan het begin van elk jaar wordt een schatting gemaakt van de kos ten en resultaten en er zal steeds getracht moeten worden de resul taten volgens de verwachtingen te doen zijn, hetgeen in het algemeen wel lukt. Tevens moeten wij er in slagen de produktiekosten binnen de gestelde raming te houden, wat dus veel moeilijker is. Vandaar dat hieraan in de con tactcommissie speciaal aandacht zal woi'den besteed in de loop van dit jaar. Het onderwerp „beperking over werk" is daarvan één facet. Aan het begin van de vergadering heette Ir. Eggers de heren A. Cas telein en J. Peterse, die bij de laat ste verkiezing van de OR zijn ge kozen en als zodanig ook deze ver- I gadeiüng bijwoonden, bijzonder J T lui 111^ welkom. In de taakverdeling van de chefs in onze bakkerij is een kleine w\j- ziging gekomen in verband met de veranderingen, die zich ook in het werk zelf en het assortiment heb- hen voltrokken. De organisatie is met ingang van heden als volgt: Algemene leiding: de heer A. Cas telein; Bedrijfsassisten: de heer W. St. van Heumen; Beschuitbak kerij: de heer M. H. de Vries; Ont bijtkoekafdeling: de heer C. Tals- ma met assistentie van de heer J. C. Berghege; Bandoven III, pak- kamer. banketproduktie: de heer H. M. Bloem; Bandoven I, Band oven II: de heer Jb. van Dam, met assistentie van mej. M. E. Snater- se; Grondstof fenmagazijn, Meel zolder: de heer L. Heistek. DE BELANGRIJKSTE WIJZIGINGEN ZIJN: a. De deegkamer is als zelfstandige eenheid opgeheven en de heer Berghege is toegevoegd aan de heer Talsma. b. De pakkamer met alle daarbij be horende administratie is toege voegd aan de heer H. M. Bloem, die tevens de direkte leiding over de banketproduktie krijgt. c. Mej. Snaterse, die haar aandacht tot dusverre over diverse groepen moest verdelen, heeft nu bij de heer Jb. van Dam een beter om schreven taakveld gekregen. Kwart over vijf precies. Eigenlijk had in dit nummer van Flit sen een verslag moeten staan van de viering van het zakenjubileum van de heer G. Brehler, die op 7 februari j.l. 25 jaar bij ons bedrijf was. De heer Brehler echter, die op de beschuitafdeling werkt, is plotse ling ziek geworden. Hoewel op de feestdag zelf een deputatie van het bedrijf aan het ziekbed van de jubilaris verscheen, moest de officiële viering worden uit gesteld. Van harte beterschap.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 3