400 km lange tocht per trailer over spiegelgladde wegen Bij zonder verzorgde ideeën voortaan beloond met boekenbon van 5 gulden Instruktiedagen hard fruit en citrus-vruchten Bevoorrading filialen kan niet wachten tmsm Uitzonderlijke slaapgelegenheid Extra-premie van f 50.- Een ctppel is kwetsbaarder dan een ei HHH AH-FLITSEN 5 Wij weten niet, in hoeverre u zich de afgelopen dagen op de glibberige weg thuisvoelde. Wellicht hebt u zoveel mogelijk dit ongemak vermeden en bent u er alleen voor het hoognodige uit geweest. Deze wens moet ook de gedachte van onze chauf feurs zijn geweest, die iedere dag opnieuw optornen tegen de grootste vijanden van het verkeer, n.l. sneeuw en ijs. Maar hoe het ook is, de bevoorrading moet plaats vinden. Of het nu filialen betreft in Harlingen, Ommen, Sas van Gent of Vaals, de Zaan- zending komt. Maar op welke manier komt hij? De tocht begint in het pikkedon ker, de heer G. Voorn zit reeds achter het stuur, terwijl de heer J. H. Sas de voorruit schoonmaakt. Dit zijn twee van onze expeditie mensen, die met hun collega's on danks alle moeilijkheden de expedi tie op gang gehouden hebben. Is het slechts een kwestie van wegrijden uit Zaandam over altijd even mooie ijs- en sneeuwvrye we gen? Niets is minder waar. Teneinde een zo goed mogelijk beeld te krijgen van het wel en wee tijdens zo'n 400 km lange tocht, zijn wy ingestapt in een van onze grote expeditietrailers om er met onze neus op gedrukt te worden. Wij kunnen er geen romannetje over schrijven. Het was allemaal harde werkelijkheid, die wij in Ne derland voor onmogelijk hadden gehouden. Eerste verrassing Op normale dagen is het vertrek vanuit Zaandam gesteld te 6 uur 's morgens vanaf het Distributie Centrum aan de Vredeweg. Maar deze nacht had koning Thialf voor de eerste verrassing gezorgd. De deuren die toegang geven tot de laadperrons waren dichtge- sneeuwd. Met schoppen en sneeuw schuivers hebben we de ingang vrij moeten maken, waarna dit eerste ongerief nog niet helemaal verhol pen was. Door de koude waren de sloten bevroren, die zich pas na verwarming lieten ontsluiten. Achter op tijdschema Inmiddels was het acht uur ge worden en was de Zaan al twee uur achter op het tijdschema. De hoofdwegen waren redelijk berijd baar, maar de grootste moeilijk heden begonnen op de secundaire wegen, waar door de natuur met stuifsneeuw metershoge muren waren opgebouwd. De rijweg was slechts zo breed, dat de vrachtwa gen er ternauwernood doorheen kon. Tot overmaat van ramp stuit- te de wagen op een gestrande sneeuwploeg, waardoor de route afgesneden was. Ook achteruit was niet meer mogelijk, omdat er steeds meer auto's de file langer maakten. Stilstaan betekende in sneeuwen en daarom was er maar één oplossing: omdraaien en teru; dere weg het doel te bereiken. Moeilijk neer, waarna de motor weer op gang gebracht kon worden. Maar het wegtrekken ging met de grootste moeilijkheden gepaard, omdat de banden geen vat meer konden krijgen op het wegdek. Startbaan Graszoden, takken of ander hulp materiaal was niet voorhanden, daarom werd besloten een kaas krat als „startbaan" te gebruiken, wat inderdaad ook het gewenste gevolg had. Op een bepaald moment dreig de een frontale botsing, toen een tankauto als tegenligger op het laatste moment onheil spellend naar de linkerweg helft begon te slippen. Maal ais een wonder schoven de twee 10-tonners langs elkaar heen. Ondanks de vele en voortdurende gevaren op onze besneeuwde en bevroren wegen, trachten onze chauffeurs steeds op tijd de filialen te bereiken. Zij vertrouwen echter op de lankmoedigheid van onze medewerkers in de filialen, als ten gevolge van het winterse weer „de Zaan" later mocht komen. Ze doen hun best het hoofd te bieden aan de tegenslagen die ze onder vinden op de nu al weken lang ge vaarlijke wegen in ons land. Het aantal bakfietsen in ons be drijf is de laatste jaren flink af genomen. Voorzover er nog zyn, worden ze intensief gebruikt. Hoe intensief soms wel, is ons weer eens gebleken uit een stukje in „De Vrije Zeeuw" van 4 januari j.l., voor ons uitgeknipt door de bedrijfsleider P. C. Duerink uit Terneuzen. Onder het kopje „Een uitzonder lijke slaapgelegenheid" lazen wij het volgende: „In de nacht van dinsdag op woens dag zag een late voorbijganger dat het deksel van een in de Brouwerij straat staande bakfiets van de N.V. Albert Heijn lichtelijk op en neer be woog en daar de tijd van spoken tot het verre verleden behoort, werd de politie met een en ander in kennis gesteld. Door de politie werd hierop een on derzoek ingesteld en deze zag tot haar verbazing dat een persoon, die de in trede van 1963 stevig had gevierd, in de bakfiets was gekropen om in een ijskoude temperatuur zijn roes uit te slapen. Na op het bureau van politie wat op zijn verhaal te zijn gekomen, werd de man, die een Spaanse zeeman was, aan boord van zijn aan de Westsluis ter afschutting liggend schip gebracht, waar hij in zijn kooi wel een gerief lijker nachtverblijf zal hebben gehad." Óm verdere opmerkingen te voor komen: de heer Duerink heeft geen gelegenheid om de bakfiets binnen te zetten. In de ideeëncommissie hebben dit jaar twee nieuwe leden hun intrede gedaan, namelijk de heren F. v. d. Boor van de organisatieafdelïng Produktiebedrijven en de heer J. B. Koppen, bedrijfsleider van filiaal Stadionweg 43 te Amsterdam. Zy hebben de plaatsen ingenomen van de heren J. M. Jansen en J. de Ronde, die reglementair aftraden. In zijn afscheidswoord tot beide heren dankte de Voorzitter hen niet alleen voor het vele werk dat zij voor de commissie hebben verzet, maar ook Vorig jaar werd voor Z.B.-bedrijfsleiders, die de zorg hadden over een aardappelen-, fruit- en citrus assortiment, en voor de betreffende SM-afdelingschefs een „aardappel-instruktiedag" in Kruiningen gehouden. u Voortbouwende op het sukses van deze bijeenkomsten besloot gaan en dan trachten via een an- men dit jaar voor dezelfde groep deelnemers enige instruktie dagen voor hard fruit en citrusvruchten te organiseren, eveneens met het doel de verkoopmogelijkheden van deze produkten nader te bestuderen. Zo arriveerde 5 februari j.l. de eerste groep van 80 deelnemers halêt Den Hommel te Maar ga eens een trailer van 8 meter op een weg van 4 meter breed draaien. Bij deze manoeu vre bleek weer eens te meer on- i i v d u der welke moeilijke omstandighe- Utrecht, bestaande uit Z.D.-be den sommigen hun werk moeten verrichten. Maar met behulp van de sneeuwploeg was dit werk toch in twintig minuten geklaard. Tot elf uur in de avond was het een ploeteren tegen het venijnige winterse geweld en wat niemand had gehoopt gebeurde toch. De wagen raakte in het onge rede omdat door felle kou de toevoerleiding van de tank naar de carburateur bevroor! Iedereen dacht dat iets der gelijks alleen maar kon voor komen in barre poolstreken, maar ook onze chauffeurs werden met dit ongemak ge confronteerd. Daarbij kwam nog dat in een straal van 6 km geen sterveling woonde. Overmacht Daar stond je dan met een goede wagen, die je plotseling in de steek moest laten wegens overmacht. De ijskoude, harde wind joeg de sneeuw al spoedig tegen dit „ob stakel", wat voor het verder rij den het ergste deed vrezen. Door petroleum bij de dieselolie te gooien, sloegen de olievlokken bedraagt liefst 25 miljoen gulden! In chalet Den Hommel gaf de heer Th. P. A. M. Ruys, adj.-directeur van AH's Groothandel in Rotter dam, een overzicht van de huidige marktpositie van citrus: de sinaas- appeloogst in Spanje is nagenoeg- bevroren; de aanvoer uit Marok ko verloopt bijzonder slecht. Al leen Jaffa's uit Israël worden mo menteel geïmporteerd. Jaffa-UAF In dit verband werd gewezen op de landelijke Jaffa-display" wed strijd, georganiseerd door de im porteur. Voor diegene, die mede naar het oordeel van een aantal rondreizende bekoorlijke jonge dames, „Jaffa-Queens" genoemd, Jaffa's het beste in zijn zaak naar voren brengt, is een DAF be schikbaar. Deze eerste A.F.C. instructiedag werd besloten met een discussie, geleid door de heer R. Reversma, produkt vereist. De stelling „Een van de verkoopafdeling, waarin appel is kwetsbaarder dan een ei" vele zeer belangrijke punten, zo- werd wel zeer treffend geillu- als reclames en leveringen nog na- streerd. der onder de loep werden genomen. I" 25.000.00©.- I Het behoeft geen betoog, dat men zich over deze zeer veelzijdige, Na de lunch bracht het gezel- I leerzame en onderhoudende dag- schap een bezoek aan Nederlands erg tevreden betoonde. Zeker is, grootste groente- en fruitveiling dat dergelijke verhelderende bij- drijfsleiders, SM-afdelingschefs en funktionarissen van de bui tendienst. In zijn openingswoord memoreei*- de de heer P. G. Zwarts het zeer grote belang van A.F.C.-produk- ten in het kader van het moder ne distributiebestel. Een deskundige op het gebied van fruit Ir. Duvekot, leidde hierna een zeer belangrijk en actueel probleem in: „Ziekten en gebreken bij hard fruit en de consequenties hiervan in de winkel". Met behulp van dia's werd het inzicht in deze problematiek verdiept en nog weer eens duidelijk aangetoond, dat het behandelen en verkopen van een goede kwaliteit fruit zeer veel vakmanschap, liefde en zorg voor dit uiterst gevoelige aan de Croeselaan in Utrecht. Opslag, sorteren, veilen en veria- eenkomsten groot nut afwerpen, waar-van de afspiegeling in de den gebeurt hier in het groot: de j verkoopresultaten naar voren zal jaarlijkse omzet (veel export) komen. voor de prettige samenwerking die er steeds ivas. De foto toont de commissie bij haar eerste vergadering in 1963. Links van de tafel zitten de heren: L. Bonman, F. v. d. Boor en N. A. Hupkes (aan het raam) en rechts de heren E. de Groote, J. B. Koppen, J. de Ronde, J. Kuijl en T. K. Gruys (raamzijde). De heer H. de Roode was wegens ziekte af wezig. Op de achtergrond zijn de Produk tiebedrijven nog net zichtbaar. Het ijzige beeld van de bijna geheel toegevroren Zaan komt op de foto niet tot uitdrukking. Men kan zich nu nauwelijks voor stellen dat de prachtige kastanje boom, waar-van links op de foto nog een paar kale takken zicht baar zijn, over enkele maanden weer met zijn kaarsjes zal prij ken en dat de Zaan, waarin de ijsbreker de „Ijsbeer" met moeite een vaargeul openhoudt voor en kele spaarzame schepen, weer spoedig zal gonzen van bedrijvig heid. Nieuwe aktiviteiten Zolang behoeft de ideeëncommissie gelukkig niet te wachten met het ontplooien van nieuwe activiteiten. Op de eerste vergadering van dit jaar zijn al enkele voorstellen ge lanceerd die naar men hoopt er toe zullen bijdragen dat de ideeën stroom gestadig toeneemt. Op de eerste plaats is er het voorstel om ideeën die niet be loond worden, maar waaraan de inzender bijzondere zorg besteedde, te belonen met een boekenbon ten bedrage van 5, Extra-premie Ook heeft de Directie haar goed keuring gehecht aan een voorstel om iedere drie maanden 50, extra premie uit te loven, die ver deeld wordt onder twee inzenders die in zo'n periode de hoogste be loning voor hun idee kregen toe gewezen. Alleen ideeën die met tenminste 25,worden beloond, komen voor deze extra-premie in aan merking. Affiches Verder zal door middel van affi ches op de publikatieborden in de winkels nog eens extra aandacht aan de ideeënbus worden besteed en tenslotte zal ook op kantoor een ideeënbus worden opgesteld, waardoor de kring van inzenders nog vergroot wordt. Gestadige groei In onze ideeënbus zit een gestadige groei en dat is verheugend. Specta culaire bedragen zijn er aan belonin gen weliswaar nog niet uitgekeerd, maar wie weet lukt het U eens een prachtige beloning in de wacht te slepen en daarbij het prettige gevoel te hebben dat Uw voorstel verwezen lijkt wordt. Schroom daarom niet in dien U meent een idee te hebben, dit in te zenden. De ideeëncommissie zal het graag in behandeling nemen!

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 7