Zilveren Pluspluimen bleven steken in sneeuw en ijs Laatste klap f 200 waard Slag om extra toto-pot nu in beslissende fase Arnhemse filialen hadden reuze-pech Onder ons gezegd Visitekaartje Oud en nieuw Personeelschef Supermcirts HET GING ER SPAANS TOE! 4 AH-FLITSEN te i Woensdag 16 januari is voor bedrijfsleiders en personeel van de twee Arnhemse filialen Ketelstraat en Joh. de Wittlaan de dag geworden, waarop alles misgegaan is. Zij hadden dit alles te danken aan sneeuw en ijzige koude, die geen enkel respect toonden voor hun goede pres taties in de pluspluimwedstrijd. Beide filialen hadden eind vorig jaar een zilveren pluspluim gewonnen, de één in de 11e periode, de ander in de twaalfde. Afgesproken was, dat zij In de „goeie ouwe" tijd kenden we nog de winkels waar, na het gerinkel van de deurbel en de kreet: „volluk!!", iemand van achter uit de huiskamer kwam aangestommeld. En wie stoorde zich er toen aan, dat de handen van diegeen, die ons hielp, nog een beetje zwart zagen van het kolen scheppen of dat de klodders sop nog eventjes aan schort of werkjas werden afge veegd. Als we dit gaan vergelijken met onze hedendaagse winkels dan kunnen we toch wel zeggen, dat er heel wat ver beterd is. Er zijn echter nog genoeg types, die zich pas lekker thuis voe len, wanneer het rommelig om hen heen is. En natuurlijk is Doortje Sui ker ook zo'n type. Zetten we Doortje bijvoorbeeld eens in een bedieningswinkel, dan ziet ze er voor de klanten op het eerste ge zicht nog vrij aannemelijk uit, maar verder mag er dan ook niet gekeken worden. Alles wat schuil gaat achter de toonbank verkeert in een toestand, die alleen op de vuilnisbelt verwacht wordt. Zo ook Doortje zelf: afgezakte kou sen, een winkelhaak in een jas vol vlekken, kapotte schoenen, enfin, ga zo maar door. Onmogelijk zoiets! Inderdaad, we zullen zo'n type dan ook niet gauw in onze winkels tegen komen. Het is normaal, dat wanneer we de winkel binnenkomen, onze schoenen gepoetst, onze kousen „laddervrif onze handen schoon en onze nagels bijgewerkt zijn. Dit zijn nog maar enkele punten en nu is het ook weer niet de bedoeling, dat we er bij lopen als een artieste of iets dergelijks. Want mevrouw Klant-Koning of hoe zij ook mag heten, ziet meer dan wij wel denken. Al diegenen, die in de winkel werken, zijn als het ware het visitekaartje van de zaak. En hoe hoort dit visitekaart je eruit te zien? Het hoort er zo uit te zien, dat we er altijd mee voor de dag kunnen komen!! hun trophee gezamenlijk op 16 januari om half drie 's middags te Zaandam in ontvangst zouden komen nemen. Tot Amsterdam verliep hun bus- ï'eis voorspoedig, maar op de weg naar de Hempont strandden zij op een wachtende file van enkele ki lometers. Bijna twee uur moesten zij wachten, alvorens op de pont te kunnen komen. Ruim een uur te laat arriveerden zij daardoor op het hoofdkantoor. Na de uitreiking van de pluimen door de heer H. Valk, vertrok het gezelschap om half vijf naar Am sterdam. Dat was precies op het tijdstip, waarop Formosa hen had verwacht. Telefonisch was al door gegeven: Rekent u maar op drie kwartier vertraging, dus op on geveer kwart over vijf. Misrekening Dit leek redelijk, vooral toen men vrij vlot de pont gepasseerd was. Maar het bleek een volkomen mis rekening te worden. Het werd bij na kwart over zeven! De bus had n.l. de eerste huizen van de hoofdstad nog niet bereikt, toen hij strandde op een onafzien baar lange file, die meestal stil- stond en soms drie meter vooruit sukkelde. Het werd de inzittenden van de alsmaar kouder wordende bus langzamerhand duidelijk, dat dit niet slechts in één straat zo j was, maar dat alle toegangswegen naar het centrum en ook het stads centrum zelf volkomen verstopt zaten met auto's, bussen en trams. De oorzaak was het bevroren weg dek, waarop de pekel de strijd te gen de felle vorst overtuigend had verloren. Er ontstond daardoor een chaos, zoals Amsterdam nimmer heeft gekend, zoals een bejaarde taxi-chauffeur ons verzekerde, die reeds vanaf zijn 18e jaar Amster dam vanachter zijn stuurwiel be schouwt. Uitmuntend humeur Op het tijdstip, dat het gezel schap Formosa bijna had moe ten verlaten om naar een cir cusvoorstelling in Carré te gaan, arriveerde het daar, wat vermoeid, erg koud en bijzon der hongerig, maar deson danks in uitmuntend humeur. Direct werd het besluit genomen, om niet meer naar Carré te gaan, doch na het diner om ongeveer kwart over negen de terugreis te aanvaarden. Er was slechts een „klein" probleempje, dat later tot 18-1-63: Petra, dochter van de heer en mevrouw Van 't Hof- Wieser, verkoper 7081 18-1-63: Carla, dochter van de heer en mevrouw van Veen-Ga- sewehr, Banketbakk. 1011 22-1-63: Patricia Johanna Maria, dochter van de heer en mevrouw v. Griensven-de Werd, B.L. 5529 22-1-63: Jos, zoon van de heer en mevrouw v. d. Berg-Stra- vers, Openingsploeg 23-1-63: Agnes, dochter van de heer en mevrouw v. d. Berg-Lups, Open.ploeg 26-1-63: Peter, zoon van de heer en mevrouw Nijborg- Arend, B.L. 5660 30-1-63: Marianne, dochter van de heer en mevrouw Dam- Wijnia, verkoper 5512 4-2-63: Ineke, dochter van de heer en mevrouw Geurtse- Voorthuis, fil. 55556 6-2-63: Ella, dochter van de heer en mevrouw Aarssen-van Sleys, Ass.chef 7023 een groot, onoplosbaar probleem uitgroeide: hoe vinden we bus en chauffeur Het leek eenvoudig: Carré bellen, waar de chauffeur om 8 uur zou zijn. Er werd gebeld, maar hij was er niet, om 8 uur niet, om half 9 niet, om kwart over 9 niet. Wel echter om half tien, maar toen werd hem door een portier gezegd: uw pasagiers zijn in Formosa, en hij trok daarheen. De chauffeur kon ook niet weten, dat het gezelschap inmiddels in de jassen gedoken toch naar Carré was gegaan, om zijn komst daar af te wachten. En de portier was ken nelijk niet ingelicht over de inmid dels gemaakte afspraak: als de chauffeur nu komt, laat hem dan bij Carré. De rest kunt u wel raden: de bus wachtte vergeefs bij Formosa, het gezelschap even vergeefs bij Carré. Het was bijna half twaalf toen de ehaufeur ten einde raad toch maar weer naar Carré reed en daar met gejuich werd ontvangen. Over gladde wegen bereikte men tenslotte 's nachts om twee uur Arnhem weer, moe en slaperig na een zeer bijzondere dag, waarop alles misgegaan was. Wij hopen, dat de dag, waarop deze twee ploegen alsnog in Arnhem een theatervoorstelling gaan bijwonen, er een zal worden, waarop alles goed gaat! Dit zijn de onfortuinlijke Arnhemmers, gefotografeerd op het parkeer terrein bij het hoofdkantoor, vlak voor de moeizame tocht naar Amsterdam begon. Het was schijnbaar een gewoonte van tante Fie, dat zij wel drie keer in de week om vijf voor zes de winkel binnenstapte. Och, zij had overdag toch ook zo weinig tijd. Daarbij had zij de idee, dat „de meisjes" het helemaal niet erg von den. Zij had altijd grappen en praatjes en vertelde het laatste nieuws van de buurt. Zij placht altijd te zeggen dat er in deze „chagrijnige" tijd steeds minder kontakt is tussen de men- Helaas, vond zij, was dit ook in de winkels het geval. Zij vertelde van vroeger, toen de winkels tot „ze wist niet hoe laat" open waren. En nu? Nu is dat allemaal anders. Om kwart over zes staan de vrijers op de stoep. Dan moeten ze, voor dat ze naar huis gaan, eerst even een ommetje maken. „Nee," zegt tante Fie, „in mijn jonge jaren zag ik hem alleen 's zondags en dan nog na toestemming van moeder." Opeens voelde ze iets tegen haar voeten. Toen zag ze pas, dat de winkel al bijna helemaal „gedaan" was en een natte dweil voor haar voeten lag. „Tot overmorgen," riep ze nog bij het weggaan. Ergens sloeg een klok. Het was half zeven. Wie zal na de laatste ronde de grote extra-prijs van 200,in de wacht slepen? Niemand kan het nog zeggen. Momenteel staat de heer C. Steenbrink uit Aerden- hout nog parmantig bovenaan, maar hij wordt op de voet gevolgd door 4 toto-isten, die slechts 1 punt minder hebben. Bovendien moet deze competitie stand nog bijgewerkt worden met de uitslagen van de toto's nr. 9 en 10. Er is dus nog van alles moge lijk, de kans is zelfs aanwezig, dat een toto-ist, die momenteel in de lagere regionen verkeert, door de laatste twee keer veel punten te behalen, met de extra prijs naar huis gaan. Competitiestand t/m toto nr. 8: C. Steenbrink 66 Frech 65 C. Romijn 65 P. Schapendonk 65 A. Verwoolde 65 G. v. d. Eng 64 S. Jorritsma 62 M. van Leuven 62 B. H. van Tiel 62 J. C. Edelijn 61 E. v. d. Bedem 60 M. Geven 60 C. van Hoof 60 G. Leppink60 P. Menkveld 60 L. Elemans 59 A. C. van Groningen 59 J. W. te Hennepe 59 J. Jonker 59 Met ingang van 1 januari j.l. werd de heer W. J. Appel aangesteld tot personeelschef in de divisie super- marts. Hij volgt in deze functie de heer K. Romp op, die deze functie 4 jaar uitoefende doch zich nu ge heel gaat wijden aan de werk zaamheden, die samenhangen met de personeelsvoorziening in de nieuw te openen supermarts. Deze Spaanse schone laat in de supermart Geleen de klanten kennis maken met de Chico-Sinaasappelen. H. Leyenaar 59 te Riele 59 C. van Teecklenburgh 59 F. Omvlee 58 B. v. d. Graaf 57 J. F. Groosmuller 57 J. A. Lankreyer 57 D. Moelands 57 P. Prins 57 P. Serno 57 R. Bonewit 56 C. J. van Capelle 56 C. M. van Ekris 56 Stip 56 E. Elling55 K. Gouma 55 D. A. Meeuse 55 W. H. Sely 55 De uitslag van de januari-toto pu bliceren wij pas in ons volgende nummer. Eén van onze lezers ont vangt een prijs van 160,hij of zij zal het spoedig weten. De nieuwe opgave I. Wint Feijenoord van Reims in de wedstrijd van 13 maart? 2. Is de temperatuur op 4 maart 1963 hoger dan 10° C.? 3. Staan er op 5 maart 1963 op het parkeerterrein bij het Hoofdkantoor meer dan 20 auto's geparkeerd? 4. Zal de secretaris van de Idee ënbus meer dan 3 ideeën op 4 maart 1963 ontvangen? 5. Heeft het totaal aantal inzen dingen aan de gehele jubi leumtoto meer dan 2000 be dragen 6. Zal op 4 maart 1963 meer dan 1 aangifte van autoschade worden gedaan op ons hoofd kantoor 7. Komen er op 4 maart 1963 op het hoofdkantoor meer dan 5 sollicitanten voor een persoon lijk gesprek? 8. Zijn er momenteel meer dan 20 personen in opleiding voor Supermart-bedrijfsleider 9. Zullen er op 4 maart 1963 al meer dan 30.000 bestellingen voor een centrifuge geregis treerd zijn? 10. Betaalt de kassier in Zaandam iedere maand aan meer dan 1000 personeelsleden salaris uit? (personeelsleden van de produktiebedrijven niet mee gerekend) 11. Zijn er in Zaandam meer dan 5 werksters voor het schoon houden van het hoofdkantoor 12. Werden er sinds de inbedrijf- stelling van onze opleidings auto in deze wagen al meer dan 15 volledige cursussen ge houden 13. Werden er in onze filialen te Rotterdam in de maand febru ari meer dan 60.000 flessen gepasteuriseerd bronwater aan de klanten verstrekt? 5672 Mej. E. de Wilt 8-2 5584 Mej. A. Hubert 10-2 1019 Hr. J. G. J. Huppertz .17-2 7161 Mej. A. C. M. Bartels 17-2 5634 Hr. L. M. Grebe 24-2 7115 Mej. G. van der Voort 24-2

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 6