Opening SM Geleen en ZB Spijkenisse eisle maximale ins )annmg WINTER AAM DE ZAAN EBBHH Derde opleiding SM-bedrijfsleider Hoofdkwartier Divisie Haarlem gestart Dank Waterperikelen in Rotterdam Nieuwe artikelen Koggetjes Spek! ten AH-FLITSEN 3 Het zal u door dc publikaties in ons blad zijn opgevallen, dat er voor al in de laatste twee maanden van het vorige jaar veel openingen van SM's en ZB's zijn geweest. Daarvoor is bijzonder hard gewerkt door bedrijfsleiders en personeel van die nieuwe zaken, maar vooral ook door de openingsploegen, die zaak na zaak moesten inrichten. Om u een indruk te geven van de overal in de winkel ijzig koud: de problemen waarmee onze mensen had- verwarming was nog niet klaar. den af te rekenen, hebben wij de voor- Dit had één (n0gal twijfelachtig) bereidingen van de twee laatste ope- voordeel: de ruiten hoefden niet ningen voor u vastgelegd. Dit verhaal met papier dichtgeplakt te worden gaat over de supermart te Geleen, omdat dikke ijsbloemen iedere in- geopend op 12 december en over de zelfbedieningszaak te Spijkenisse, die zijn deuren moest openen op 20 de cember. Slechts weinigen konden op 2 no vember geloven, dat 6 weken later langs de Rijksweg te Geleen de AH Supermart werkelijk geopend zou worden. Op dat moment moest de winkel namelijk nog gebouwd wor den; er was toen weinig meer te zien dan een uitgebreide funde ring in een grote vlakte gras. Reusachtig tempo Maar in een reusachtig tempo (één voorbeeld hiervan: 1150 m: tegel vloer werd in één week gelegd bracht de aannemer het zover, dat de firma Beers op 26 novem ber met de koelinstallaties kon beginnen. Op 3 december was de installatie zover dat met de op stelling van de artikelen kon wor den begonnen. Op deze datum moest 60 ton aan goederen naar binnen. De auto's konden niet bij de magazijnin gang komen en daarom werd al les vanaf de Rijksweg met een 30 meter lange rollenbaan naar bin nen gebracht. Veel behendigheid en oplettendheid was vereist om de wielrijders, die over het druk ke fietspad tussen Rijksweg en supermart kwamen, zonder onge lukken te laten passex-en. IJzig koud Tot en met 5 december was het kijk voorkwamen. De kou was zo hevig, dat op een goed moment besloten werd ons vrouwelijk personeel met vorst verlet naar huis te sturen! Het is dan ook geen wonder, dat er een luid „hoera" opging, toen men bij terugkeer van de thuis doorge brachte Sinterklaasavond zag, dat het ijs van de ruiten was verdwe nen: de verwarming wei'kte! Chaotisch Tweemaal veroorzaakten onze koortsachtige activiteiten een cha otische verkeex-ssituatie op de Rijksweg. De eerste maal legde de brandstapel van lege dozen en af val een zó dicht i'ookgordijn over de weg, dat de automobilisten de verkeerslichten niet meer zagen. De tweede keer liep alles in het honderd, omdat het gebruik van bouwstroom in het gebouw (met regelmatig doorslaan van de stop pen) ook eenmaal leidde tot het stroomloos worden van het gehele blok, met inbegrip van de open- bare verlichting en verkeerslich ten. Maar ondanks alles: de openings datum was en bleef 12 december. De voelbai-e spanning dreef de ca. 150 wei-kers in de supermart tot de uiterste lu-achtsinspanning; men moest en zou het halen. En het eigenlijk onmogelijke werd gepresteerd: toen op 11 december 's avonds om 5 uur de eerste re- ceptiegangers door de voordeur binnenkwamen, gingen de laatste 50 arbeiders door de achterdeur naar buiten. Europoort Spijkenisse is een dorp in de om geving van Rotterdam, dat door de enorme activiteiten in de Euro poort snel aan het uitgroeien is tot een flinke stad. In het nieuwe winkelcentrum zouden wij op 20 december j.l. als eerste onze nieu we ZB gaan openen. De overige 25 winkels in het centrum zouden eerst weken later hun deuren kun nen openen. Mede hierdoor waren er vele moeilijkheden zoals bijv. de verwarming! In het pand werd blokverwarming toegepast, die na tuurlijk nog niet functioneerde. Toch had men in het AH-pand verwarming. Acht dagen vóór de opening wa ren er nog geen trappen in het ge bouw, verlichting was niet aanwe zig (dus kon er niet worden over- ewerkt) en water was er niet te krijgen. Wel was er voldoende modder omdat er nog geen straten lagen. Maar alles kwam in orde, mede dank zij de voorbeeldige me dewerking van vele echte AH-ers. De stratenmakers kregen een extra biertje omdat er geen koffie gezet kon worden) en alle anderen gooiden een schepje op zodat de bedrijfs leider, de heer J. Jonkers, toch op 20 december 1962 zijn klanten kon ver welkomen. Het fraaie pand in Spijkenisse ligt in een omgeving, die schreeuwt om de terugkeer van de bouwvak kers. De klanten weten er echter toch te komen. Zoals U reeds in de dagbladen hebt gelezen, kon het Rotterdamse water bijna niet meer als zodanig betiteld worden. Deze narigheid bestaat ech- ter al jaren. Bedrijfsleider Swartsenburg van de Supermart N. Binnenweg is een ras echte Ajacied. Toen hij enige jaren geleden als Amsterdammer bedrijfs leider werd in Rotterdam, liet hij iedere dag al een melkbus met water uit Amsterdam komen en nog heeft hij bij familiebezoek altijd een bus bij zich. Kortgeleden had bedrijfsleider Schoi van het filiaal Groene Hilledijk te Rotterdam een demonstratie met Mag- gie Soepen. Er was echter geen ge- schikt water en dus haalde hij dit uit Zwijndrecht. Een klant vroeg hem I terstond om wat water voor haar baby, aan welk verzoek hij gaarne gevolg gaf. De Amstel Brouwerij bewijst overi gens al onze Rotterdamse klanten een enorme dienst door een groot aantal kratten met flessen gepasteuriseerd water beschikbaar te stellen. Tegen betaling van statiegeld kon iedere klant nu dagelijks vers water mee nemen. Hiermede betuig ik, mede namens mijn kinderen, mijn hartelijke dank voor de vele blijken van waarde ring, welke ik heb mogen ontvan gen op de dag van mijn 40-jarig dienstjubileum, die voor mij een onvergetelijke dag is geworden. Z. PROVILY Op 4 februari j.l. is in Hoog-Soe- J ren de basis-cursus begonnen voor de derde groep personen, die in opleiding gaan voor de functie van supermart-bedrijfsleiders. Aan deze cursus, die onder leiding staat van Drs. E. Keuskamp, ne men de volgende personen deel: A. Szabo (Zaandam)J. J. F. Snepvangers (Amsterdam); R. W. Lubberts (Aalsmeer); J. J. Wulms (Dordrecht); D. Holtman (Zaan dam); P. G. Lange (Rotterdam); J. Bakker (Amsterdam); J. P. Fait (Voorburg); A. J. Bakhuizen (Laren); J. Balogh (Amsterdam); R. Boersma (Katwijk)J. Schot (Rotterdam); J. van Tienhoven (Den Helder)H. Lamberts (Goes) T. H. Reekers (Haarlem) en B. H. van Tiel (Oosterbeek). De heren Szabo, Lange, Bakker en Lubberts waren i-eeds in de SM's werkzaam in de kx-uidenierssector en de heer Reekers als drogist. De overigen zijn of waren tot voor kort bedrijfsleider van een bedie- nings- of zelfbedieningszaak. Deze basiscursus duurt vier weken, echter niet aaneengesloten. Daarna volgen de practische stages in de SM's. In het statige perceel nummer 17 aan de lommerrijke Baan te Haar lem is het kantoor ondergebracht van de divisie Haarlem. Vanuit dit gebouw leidt de divisieleider, de heer J. Rozema, zijn 34 Z.B.'s en 23 B.Z.'s, gelegen in Noord-Holland boven het Noordzee kanaal en verder in kust- en bollenstreek van Zuid-Holland. Een gebied dat zich uitstrekt van Texel tot Voorburg. In zijn taak wordt de heer Rozema bijgestaan door de hex-en H. de Roode als verkoopspecialist, L. N. Didden als personeelsspecialist, J. van Loo als organisatiespecialist en tenslotte H. Jacobs, J. Léon en J. Spaargaren als controleurs. Overigens zult u deze hex-en slechts zelden op het kantoor aan treffen. Hun werk verrichten zij in hoofdzaak in de filialen. Wel is daar altijd mej. D. Knibbe te vinden, die de tientallen tele foontjes behandelt en het admini stratieve werk verricht, waaron der de correspondentie. Benedenverdieping Het kantoor zelf is ondergebracht in de benedenverdieping. Na verbouwing en restauratie is hier een prettige kan toorruimte ontstaan, waarin het goed werken is en dat bovendien voldoende ruimte biedt voor het ontvangen van sollicitanten en andere genodigden. Er kunnen ook vergaderingen worden In de K.B.-sector is in nauwe sa menwerking met het laboratorium een nieuw koekje ontwikkeld. Het heeft de naam gekregen van het aloude Koggetje, daar het hier zeer veel aan doet denken. Het heeft echter een specifiek AH- tintje gekregen, overgenomen van onze befaamde butterscotch reep. De goede proever herkent aan dit koekje een duidelijke achtergrond van onze butterscotch. Het is een licht koekje dat ook een geheel nieuwe verpakking heeft gekre gen. Het wordt n.l. zox-gvuldig verpakt in caisses en daarna in doosjes geplaatst bekleed met „zilverpapier". Ook het ontwerp van de verpakking ziet er zeer fraai uit. Op 22 januari j.l. fotografeerde de heer J. Hartog vanaf het midden van de dichtgevroren Zaan het hoofdkantoor (l.) en de produktiebedrijven (r.) In de S.B. is in nauwe samenwerking met de ontwikkelingsafdeling van het laboratorium de receptuur ontwikkeld voor het bekende kinderartikel: spek ken. De smaak is door veel kinderen getest en zeer goed onthaald. Daar de prijs zeer aantx-ekkelijk is, zal ook dit artikel zijn weg wel weten te vinden.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 5