Agenda P.V. Bartelson bezoekt Nieuwe instrumenten bleken prima Muziekkorps gaf uitvoeringen aan de lopende band Enorme belangstelling voor jaarlijkse kienavond Vergadering kanioorkommissie PM C-afdeling hoofdkantoor beleefde voorspoedige groei Nieuw personeel kanioor produktiebedrijven 6 AH-FLITSEN De volle plankjes werden goed beloond. Zo is dan 't oude jaar weer heen gegaan en laten wij hopen dat voor ons allemaal het nieuwe jaar veel gezondheid mag brengen. Want als wij even stilstaan op de drempel van oud en nieuw, zien we dat er in vele gezinnen naast vreugde ook droefenis geweest is. Kijk maar naar de heer P. de Vries, die als gevolg van een aan rijding levensgevaarlijk gewond werd. Wat kan een gezin toch gauw in droefheid zitten. Laten we maar hopen dat alles weer ten goede keren mag en Piet straks weer in de beste gezond heid naar zijn gezin terug mag keren. De heer H. Konings is al vele maanden thuis wegens een oogoperatie. Hij gaat gelukkig heel langzaam vooruit, dus laten wij hopen dat 1963 voor Henk goed mag worden. De heer de Goede (kaas) loopt al vele maanden in de ziektewet. Me vrouw v. Wijngaarden is nog niet van haar val genezen en loopt nog steeds in het gips. Ook de heer Lagrand is nog altijd thuis, maar Ko is vol goede moed dat in dit jaar alles weer goed mag komen. De heer v. Asperen is na zijn rust periode van zes weken weer aan de slag gegaan. De heer Groen (O. D). moest ook 't bed houden, de dokter is nog steeds aan het zoe ken naar de oorzaak. De heer Huysman (VF) is na de operatie weer aan het werk. De heer J. Meyer was ook voor een breuk operatie in het ziekenhuis. De heer Bergh heeft na zijn ern stige hoofdoperatie gelukkig ver- beteiing kunnen constateren. Wij hopen dat het verder zo door mag blijven gaan. De heer J. Popping is opgenomen in een ziekenhuis te Amste.dam; wij hopen dat alles een gunstig verloop mag hebben en wensen Jan het allerbeste toe. Mej. N. de Wit (PZ) moest opge nomen worden voor een behande ling aan de keel, maar nu is alle leed weer geleden. Met de heer Harkema (vervoer) gaat 't goed vooruit, hij mag nu wat lopen, dus er zit vooruitgang in. De heer Streefkerk (LF) is al enige weken wegens ziekte thuis. De heer Edam is nog steeds met zijn been onder behandeling. Zo hebben wij dan onze zieken weer even besproken en hopen dat ze allemaal weer gauw beter zgn. Nu gaan wij onze feestgangers eens onder de loep nemen. Mej. N. Vree mocht op 28 dec. de dag herdenken dat ze 25 jaar in onze dienst was. In een gezellig samenzijn in 't O.G. vond de hul diging plaats, waar de jubilaresse door verschillende sprekers werd toegesproken. Wij hebben afscheid genomen van de heren D. Voogd, Blijleven en Ho- vius. Deze drie heren hebben ons bedrijf verlaten wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. Gelukkig leven wij in een tijd dat onze mensen niet worden verge ten. Laten wij maar eens omkijken wat er met medewerking van ons personeelsfonds in het afgelopen jaar is gedaan. Bij de fam. Wiltenburg (vervoer) werd een zoon geboren, dus weer vreugde. De heer Luiten is in het huwelijksbootje gestapt en wij wensen hem en zijn vrouw veel gezondheid toe in zijn huwelijk. De heer C. Hiemstra (emb.) mocht op 6 jan. '63 zijn 12% jarig huwe lijksfeest vieren. Op 7 januari vier de de heer J. Visser zijn zilveren huwelijksjubileum. De hr. Roolker (KB) was op 10 jan. 12% jaar bij ons bedrijf. De heer Arends (Mag. I) was op 12 jan. 25 jaar getrouwd en de heer van Draanen (VA) 12 jaar getrouwd. En dan lopen wij even wat voor uit, want op 7 februari hoopt de heer J. Brehler (BB) zijn 25-jarig zakenjubileum te vieren. Verder gaan wg echter niet. Wel wil ik u vertellen dat wij in dit nieuwe jaar heel wat feestgan gers op het programma hebben staan. Laten wij dan al vast deze feestgangers begroeten en hun al lemaal namens ons allen van harte feliciteren. Wij willen besluiten met onze direktie heel veel succes in zaken toe te wensen en bovenal veel gezondheid. Ik wil dit eerste stukje van 1963 beeindigen met al onze zieken een spoedige beterschap toe te wensen. De kienavond op 19 december trok weer een record aantal kienlustigen. Zoveel zelfs, dat niet aan alle wensen om toelating kon worden vol daan. Traditiegetrouw volgt hier weer een resumé van de activiteiten van het AH muziekkorps over het laatste half jaar. Op zaterdag 7 juli nam onze drum band deel aan het drumbandconcours in Zaandijk, georganiseerd door Onze jeugd. Het resultaat was niet fraai, want in de afdeling Uitmuntendheid werd een tweede prijs behaald met 62 punten. Op 25 augustus trok ons korps naar Wijk aan Zee om daar op uitnodiging van de V.V.V. 'n mars door het dorp en een taptoe te verzorgen. Er waren honderden mensen komen luisteren. Het werd ten zeerste gewaardeerd. De jury had zijn plaats op het toneel afgestaan aan de kieners die nog geen plaatsje in de zaal hadden veroverd en een plaats gevonden aan de andere kant van de zaal. Het was iets minder over zichtelijk, maar hopelijk heeft iedereen toch alles gezien en ge hooid. Van de zijde van de deelnemers was te beluisteren, dat de keus goed was geweest en dat het idee om eerst met de lage prijzen te beginnen en vervolgens op te klim men tot de kalkoenen, goed door het publiek was ontvangen. Niet iedereen kon met een prijs naar huis gaan, doch een op de vier had toch een prijs en een behoorlijke. Het ontspanningsgebouw was eivol. ISloemeiicorso Op zaterdag 8 september namen wij deel aan het bloemencorso in Amsterdam op uitnodiging van het gemeentebestuur. Dit werd echt een belevenis. Prachtige wagens waren te bewonderen. Toen wij op de Overtoom liepen begon 't te re genen. Dit was wel goed voor de bloemen, maar niet voor onze 1-1: Mario, zoon van J. G. Wil genburg (vervoer) en J. Ph. Peperwortel. 2 februari: A.H. muziekkorps. 23 februari: CARNAVAL. Wij heien welkom De heer J. Spaander, Reclame-studio Mej. G. Dignum Kantine De heer C. Versteeg, Reclame-studio De heer C. Drost, Grootverbruik Mej. M. G. M. van Santé, S.M. Div. kant. De heer G. D. Deitsma, Boekhouding De heer H. Grootjes Archief Mej. E. M. Meijer Loonadm. Mej. I. Samberg O.B. O. Mej. J. ten Seldam. rek.-courant De heer J. Bolhuis Fil. adm. De heer M. Huisman. Boekhouding De heer J. Brinkhuis, Pensioenafd. Mevr. A. de Smit-Houwertjes K.B. De heer W. G. Leegwater, C.M. De heer Nijenhuis Emb. De heer J. Smit Verv. De heer G. C. Ris D.C. De heer M. D. Bakker Verv. De heer H. Spijk Verv. De heer A. Kooiman Mag. 1 De heer A. J. M. Vink Verv. De heer E. Everts Arb.st. Eind vorig jaar kwam de kantoor- kommissie in vergadering bijeen. Uit het besprokene willen wij enkele pun ten nog even aanstippen. Wijzigingen aldelingen De vroegere obligatie en zegelafde ling als zodanig bestaat niet meer en de werkzaamheden die in ver band hiermede nog worden ver richt worden, zijn ondergebracht bij andere afdelingen. Hiervoor in de plaats is de PMCafdeling geko men, welke afdeling zeer voorspoe dig gegroeid is. In het archief wordt onder leiding van de heer v. d. Weijden orde en netheid geschapen en als het geheel zal zijn voltooid, zullen de gewenste dossiers alleen tegen afgifte van een bon door de archivaris worden af gegeven. De postkamer zal in de toekomst alleen de verzending van post behandelen. Stencil- en reproduk- tiewerk zal op het archief geschieden. Rondvraag Over de samenstelling van de vier- wekelijkse verstrekking is men una niem bijzonder enthousiast. De voorzitter merkte op, dat dit pak ket min of meer een extraatje is en beslist niet als loonkonditie gezien mag worden. Men heeft er dus in feite geen recht op. Personeelsleden, die in de loop van een periode onze dienst verlaten, kunnen dus tussen- 1 tijds geen aanspraak maken op een verstrekking. Gevraagd werd hoe de financiële afwikkeling is in geval een gehuw- 1de werknemer overlijdt. Het pensi- loemeglement vermeldt, dat het weduwepensioen ingaat op de dag, volgend op de overlijdensdatum van de echtgenoot. De weduwe ontvangt echter van Albert Heijn N.V. gedurende de eerste 6 weken na het overlijden van haar echt genoot een aanvulling tot diens volle salaris. Vezeno De verplicht verzekerden, lid van een algemeen ziekenfonds, hebben in geval van ziekenhuisopname ïecht op behandeing en verple ging in de laagste klasse van een ziekenhuis voor de duur van ten hoogste 70 dagen. Indien men dan een 2e klasse behandeling en ver pleging verkiest komt het verschil voor eigen rekening. Bij de Vezeno bestaat nu de moge lijkheid voor verplicht verzeker den een aanvullende kostprijs ver zekering af te sluiten. Dit houdt in een onbeperkte vergoeding van alle meerdere kosten bij opname in de 2e kl., t.w. die van de ver pleeghulp, klinische specialisten hulp en bijkomende kosten. De pre mie hiervoor bedraagt voor perso nen van 18 jaar en ouder 5,57 per maand. Voor hen, die aangewezen zijn op een ziekenhuis in de gemeenten Amsterdam, Rotterdam en Den Haag en nog enkele andere grote plaatsen bedraagt de premie 8.89 per maand. Belangstellenden kun nen zich hiervoor opgeven bij de heer H. Koerse. nieuwe instrumenten. Op de O.Z. Kolk werden wij afgelost door een ander corps. Op woensdag 3 oktober brachten wij een serenade aan ons lid H. Vet in Zaandijk wegens zijn vijf tigjarig huwelijksfeest. Zaterdag 27 oktober speelden wij in Am sterdam voor de dag der Ver. Na ties. Wij speelden met nog enige corpsen op de Dam onder leiding van Nico van der Linden. Daar spraken de minister Marijnen en de wethouder van Amsterdam, de eer van Wijk. Met stramme le den vertrokken wij weer naar het Zaantje. Prachtig; resultaat Zaterdag 10 november namen wij deel aan het najaarsmuziekfeest van de Nederlandse Unie in de Stadsge hoorzaal in Leiden. Wij kwamen uit in groep E, de op één na hoogste groep. Voor het eerst met onze nieu we dirigent, de heer Luttik. Het re sultaat was prachtig: 306 punten en een 10 voor klankgehalte. Van de 15 korpsen die dag waren wij nummer 2. Ook wonnen wij de wisselbeker van de hoogste in onze groep. Een prach tig sukses voor ons korps en dirigent. Vrijdag 16 november speelden wij voor koren en corpsen in het Ontspanningsgebouw. Voor de pauze zongen enige koren. De Zingende Strijders, Dameskoor Bel Canto en de Gem. Zangver. Onder Ons. Na de pauze het Klein man nenkoor de Zaankanters en tot slot ons corps. Wij speel den de concoursnummers en bliezen deze voortreffelijk en hadden hiervoor een prima pers, die gewaagde van een prachtige klankkleur, wat ze ker ook een gevolg is van on ze nieuwe lage stemmingsin strumenten. Zaterdag 17 november ging het naar Nijmegen en Arnhem voor dp opening van twee nieuwe super- marts. Het was een koude dag maar mooi helder weer. Om 8 uur vertrokken wij met 3 bussen van het O.G. en reden via Schelling- woude, Utrecht naar Bunnik waar n het motel Moto Resto een kop je koffie met cake werd genoten. Na een uurtje werd weer doorge reden via Arnhem naar Lent, waar in het Molentje ons broodje werd genuttigd. Na het eten door naar Nijmegen Molenweg, waar een prachtige Su- permart was geopend. Wij mar cheerden door de buurt en speel den nog een mars voor de win kel. Daarna vlug in de bus naar Arnhem. In de buurt van Sonsbeek werd gestart naar het centrum. Het was hier gezelliger marsen dan in Nijmegen. Ook daar weer een fraaie Supermart. Hier speel den wij ook weer voor de zaak enige marsen. Om kwart voor ne genen werd de terugreis weer aanvaard in de heerlijk verwarm de bussen. Zaterdag 24 november werkte ons korps mede aan de intocht van Sint Nicolaas in Zaandam. Het was vrese lijk koud. Om 2 uur marcheerden wij van het O.G. naar de Burcht en speel den daar enige Sint Nicolaasliedjes. Vandaar ging het met de Sint via de Zuiddijk naar de Vijfhoek. Hoe kan je nou mijn uitgewerkt idee als knippatroon gebruiken?

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 6