Ir. Eggers krijgt leiding technologische research en ontwikkeling Ik 80% van kiesgerechtigden nam deel Drie nieuwe gezichten in de Ondernemingsraad Vergadering kontakikommissie Volendams Operakoor toegejuicht Nieuwe loot aan P.V. •>r> De heer Z. Provily 40 jaar bij A.H. doe dit werk met veel plezier en hoop dat het zo mag blij ven" AH-FLITSEN Ir. W. A Eggers heeft naast zijn normale taak de topleiding In een volgende vergadering zal over het produktiebedrijf en het distributiecentrum - van direc- vooï^hft "produkVebedrijr'tet^ tiewege tevens de leiding gekregen van de voorbereiding en kent" no& verder worden behan- opzet van een speciale afdeling TRO (Technologische Research en Ontwikkeling).-In verband hiermee wordt de dagelijkse leiding van de produktieafdelingen in handen gesteld van de heer Vink, die hierbij gesteund zal worden door de stafdiensten van de heren Caarls, Haeser en Ypma. te zoeken naar de fouten van haar ondergeschikten; uiter aard wel om op fouten te wij zen. De chef zal op deze wijze tot taak hebben, een groep sa menwerkende mensen eerder te leiden dan te controleren. deld. Naast de hoofdchefs van de di verse produktieafdelingen zal ook de heer De Vries met de onder houdsdienst onder de heer Vink gaan ressorteren. De heren Hartsuiker en Verweij zul len ingeschakeld worden bij de TRO- aktiviteiten, terwijl de heer Krijt bin nenkort in zijn funktie als bedrijfslei der D.C. zal starten. Dit was één van de punten die besproken werden in de kontakt- kommissie-vergadering van 12 de cember 1962. Uitvoerig werd ook stilgestaan bij de belangrijke kwestie van de delegatie van be voegdheden, waarvan hieronder een samenvatting volgt. Tot slot wordt er nog een beknopt resumé gegeven van een paar punten die wat concreter van aaid zijn. (zie hiervoor pagina 4). Decentralisatie De decentralisatie met de verleg ging van verantwoordelijkheid en bevoegdheid op lager niveau vindt gestadig doorgang en kan ook ver der voortgaan omdat er duidelijke afspraken gemaakt zijn over de taken en men hieruit af kan leiden wat men een stap lager in de hiërarchie kan doen. Door deze grote duidelijkheid zal het ook mogelijk zijn minder vaak bespre kingen te houden. De behoefte om mee te mogen praten over zaken waar men ver stand van heeft, komt steeds ster ker naar voren en het bedrijfsle ven zal hierop antwoord moeten geven. De heer Eggers ziet dan ook als noodzakelijkheid in deze ontwikkeling: het delegeren van bevoegdhe den van de leiding op elk ni veau; 9 het inschakelen van alle mede werkers in het bedrijf; het bewuste gebruik maken van het feit dat ieder zijn eigen werk in wezen beter kan doen dan zijn superieur; en h.et steeds beter doen doordrin gen van het besef dat men eigen fouten meldt en dat de leiding niet aangesteld is om Zo zal ook de heer Vink bij het geven van de dagelijkse leiding aan het gehele produktieproces niet voortdurend door de fabriek behoeven te lopen om alléén maai de fouten op te sporen, doch zul len zijn directe medewerkers hem opzoeken als zij menen dat zij hun eigen taak niet volledig volgens de afspraak kunnen volbrengen. De aldus verkregen vrijheid is be paald niet de meest gemakkelijke weg om tot snelle resultaten te komen, doch de direktie is er van overtuigd, dat als men het gekozen beleid posi tief doorzet, er een bedrijfsklimaat zal groeien, waardoor ons bedrijf uit steekt boven andere bedrijven. Als medewerkers is een bepaald typ% mensen nodig, dat zich bij ons thui De heer Z. Provily werd bij aan huis gehuldigd. „Als 22-jarige schreef ik een brief aan Albert Heijn Sr. niet alleen omdat ik zonder werk was maar vooral omdat van de acht jaren waarin ik achtereenvolgens werkzaam was geweest als behanger stoffeerder, winkelbediende en tijd-Controleüï, de prettigste herin neringen bewaarde aan myn tijd als kruideniersleerling." Op 11 december 1922 meldde de heer Provily zich bij filiaal Hinthamer straat. Den Bosch, om als verkoper zijn werkzaamheden te beginnen. Spoedig werd hij daar eerste ver koper, omdat hij er geen been in zag zonder veel ervaring etalages in te richten. In de roos „Na een half jaar Den Bosch werd ik overgeplaatst naar filiaal Kalverstraat in Amsterdam. Na enige maanden was ik zo vrij de voelt en zich met volle inzet aan het heer G. Heijn, bij een bezoek op bedrijf zal geven. maandagmiddag na beurstijd aan het filiaal, aan te klampen om hem te vragen of ik niet in aanmerking kon komen voor een funktie als bedrijfsleider. Dit verzoek was pre cies in de roos. Reeds de volgende ochtend 20 november 1923 was ik samen met mijn vei loofde in Zaan dam om mijn benoeming tot bedrijfsleider te bespreken en 's middags in Utrecht om aan te tekenen. De datum van het huwelijk werd vastgesteld op 7 december en op 8 december was ik bedrijfsleider van fili aal Vlietstraat te Utrecht. Voor de 19e januari hadden wij voor de zangliefhebbers 'n prach tige avond in petto. Trouwens ook j degenen die wel van zang houden, j maar niet zozeer een „zware" of inzet hebben. Ca. 80% van de 479 stemgerech tigden heeft aan de stemming deel genomen. Het overgrote deel van de resterende 20% wordt ge vormd door mensen met snipper dagen, zieken en door chauffeurs die vanwege hun werk zeer weinig in Zaandam aanwezig zijn. Al met al kan de opkomst bevredigend worden genoemd. Om bovenaan de lijst te begin nen: in de groep „leiding gevend perso neel fabrieken" heeft het vorige lid de heer Sj. Vos, zich niet herkiesbaar ge steld. In zijn plaats is geko zen de hoofd- strikt culturele avond op prijs chef van de KB, de heer A. Caste- stellen, hebben hiervan vast weten ïein, die een gelijkopgaande strijd te genieten. Het Volendams Opera Koor (ca. SO personen) trad op in traditio neel costuum. Als solisten waren aangetrokken: ISA MORENA, ET- TORE BABINI, ALBERT VAN ZELST en PIET GUYT. Voor de zittingsduur 19631964 hebben in de ondernemingsraad drie VA. Zij volgt nieuwe leden zitting, Mej. M. Titalialawa en de heren A. Castelein en daarmee mej. C. J. C. A. Peterse doen voor het eerst hun intrede, terwyl de ambtster- Vogels op. Wij mijn van de heren \V. B. Herniary, H. van Petten, C. Velthuis en C. danken Corrie J. Way voor twee jaar is verlengd. Vogels voor de Dit is het resultaat van de op 11 januari j.l. gehouden verkiezingen van wUze waarop zij de ondernemingsraad, die zoals ieder jaar de helft van het aantal zetels tot j de lang niet ge- ten van de bouwafdeling hun stem uitge bracht. Wegens bedan ken van de heer J. Rep, was het een open vraag wie de verte genwoordiger van de K.B. zou worden. Met een nogal verras- makkelijke op dracht in OR en kontaktkom- missie heeft vervuld. co*. gc.j^gaanuc ""ju r p met de heer J. Vermeer tenslotte J' sende meerder heid is de heer J. C. A. Peterse in de vacante zetel geholpen. Wij hopen dat de nieuwe lid de voetstappen zal drukken van de heer Rep, die immers in zijn W. Hermar ij mej. M. Ti la hala u>a Met een fikse stembusmeerder heid liet de heer W. Hermarij er geen twijfel over bestaan, dat hij voor nog twee jaar de onder houdsdienst en de bouwafdeling gaat vertegen woordigen. met klein verschil won. 4-jarige ambts- Op initiatief van de heer L. J. de periode steeds Graaf van afdeling expeditie, kwa- zo goed begreep waarom het bij men op 9 januari j.l. pl.m. 30 to- Naast een welkom aan het nieuwe [het overleg in OR en kontaktkom- neel- en cabaretliefhebbers bij el- lid, past zeker een woord van op- missie gaat. Voor zijn waardevol- kaar.Besloten werd tot het oprich- le bijdrage wordt hem alle lof ten van een toneel- en cabaretver- toegezwaaid. rechte dank aan de heer Sj. Vos, die met volle inzet van zijn persoonlijk heid van de installatie van de raad af. Muziekkorps zowel in O.R. als in kontaktkommis- Als op 2 febiuari ons muziek- s,e zVn werk beki korps ons weer haar program- De heren H. van ura voorschotelt en wij nemen aan, dat dit evenals vorige ja ren weer prima is, ver wachten wij een grote op komst. Elk van ons (of bij na elk van ons) kent wel een van de collega's die hun beste beentje voorzetten voor onze A.H. gemeenschap. Toont uw collega's dan ook •eens, dat u in hun kunnen be langstelt. heeft gedaan. Petten en C. Way hebben hun werken van de afgelopen 2 ja ren beloond ge zien met een 1 herverkiezing. Zoals bekend hebben in deze groep beambten hoofdkantoor I ook de beamb- C. Way T.a.v. de expe ditie en centraal magazijn bleven de zaken zoals ze waien. De heer C. Velthuis bevestigde zijn verkiezing van twee jaar gele den met een nieuwe overwin ning. C. Velthuis eniging, waarvoor het volgende bestuur gekozen werd: Voorzitter: de heer J. A. Schake (P.M.) (tevens regisseur). Secretaris: de heer F. H. C. Brui- nink, MO, 364 Secretaresse: mej. I. J. M. Kok, P.Z. prod.bedr., 249 Penningmeesteresse: mevr. R. Kop Kantine HK. 255 2e Penningmeesteresse: mej. E. Hazelhoff. Lab. 283. De eerstvolgende bijeenkomst zal zijn op 23 januari a.s. LI kunt zich nog Tenslotte is mej. M. Titahalawa' opgeven bij mej. I. J. M. Kok, toe- gekozen als vertegenwoordigster stel 249, of bij de heer F. H. C Brui voor de dames van K.B en nink. toestel 364. Vaste standplaats Na drie jaar Utrecht kwam de be noeming tot bedrijfsleider Veenen- daal, dat voor de heer Provily 'n vaste stand plaats is ge worden. Gedurende 19 jaar is dit fili aal onder zijn beheer geweest. De verkoop was daar voor een groot gedeelte afgestemd op de wijk, die o.m. de plaatsen Ede, Eist, Ame- rongen, Leersum, Renswoude en Scherpenzeel omvatte. Iedere dag gingen twee bedienden met een volgeladen bakfiets op pad. Terwijl de een de bakfiets bereed verleende de ander assis tentie door met behulp van een stevig touw de bakfiets over de vele heuvels in de omgeving te trekken. De reclame-leus, die in zijn winkel prijkte, luidde: „Goede waar voor weinig geld, is iets waar ieder prijs op stelt". Deze slagzin werd onder streept door vele reclame-akties, waarvan de jubilaris de 200 Edam mer kazen, die hij in één week a f 0,69 per stuk verkocht, zich het best her innerde. Etaleren „Het verzorgen van de etalages heb ik altijd met veel animo ge daan. Verschillende foto's van zeer geslaagde kasten bewaar ik in mijn fotoalbum. Zo kwam ik vlak na de 2e wereldoorlog uit met een etalage, die geheel op de distributie was afgestemd. De dis tributie was ook de oorzaak van mijn nieuwe funktie. In 1946 had de heer Middelkoop hulp nodig voor de binnen-contro- le en ik werd daarmee) belast. Daar de distributie steeds min der werd groeide een andere taak in de filialen. Het waren lange dagen, die gemaakt werden en een hele week van huis behoorde be slist niet tot de uitzonderin gen. „Na een ernstige ziekte, die een jaar duurde, kreeg ik tot taak om op het hoofd kantoor de rapporten van de administratiecontroleurs te verwerken. Dit werk doe ik nog steeds met plezier en ik hoop het tot mijn pensioen te mogen doen." Toekomst De heer Provily, die over drie jaar gepensioneerd zal worden, denkt nu reeds aan deze laatste defini tieve omschakeling in zijn leven, waarin het begrip „verandering" met de daarbij behorende „aanpas sing" een bekende klank heeft ge kregen. Naast zijn huidige hobby het op lossen van puzzels, speciaal crypto grammen hoopt hij tijd te vinden voor het verzorgen van zijn tuin en het lezen van boeken. Na een 43- jarig dienstverband met Albert Heijn vertrouwt hij erop, dat hij nogmaals de roos zal raken bij het zoeken naar een goede tijdspassering van ziin dan vele vrije uren.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 5