Kantoorkommissie bleek schakel direktie en personeel Carnaval I De heer C. Hoorn bij hei begin van 1963: Verhuiskosten zullen nader worden bekeken Van dii en dai Bewakingskorps AH nam deel aan schietwedstrijden van „De Band" De heer A. Leermakers Jaar vergadering P.V. 4 AH-FLITSEN „In de afgelopen jaren is wel gebleken, dat de kantoorkommissie, als vrijdag 27 december in bedrijf dan schakel tussen direktie en personeel, een nuttige taak in de ondeme- zal het kantoor op die dag even- ming vervult. Ik hoop dat de prettige gedachtenwisseling en samen werking ook in 1963 zal worden voortgezet." Aldus de voorzitter van de kantoor- Vrijdag 27 december 1963 kommissie, de heer C Hoor,,, bij de D(, menj van dc commissie werd openmg van de eerste vergadermg d waJ te dMn y van he me,„ve ,aar op 9 ,am,an december 1962: 1. kantoor slui- De volgende punten kwamen aan hiervoor 2. de orde- Scooterstalling Medegedeeld werd dat, zodra de weersomstandigheden dit toelaten, met de bouw van een scooterstal ling tegen de schutting zal wor den begonnen. Kantoorfonds De heer C. Pieters heeft de wens te kennen gegeven om in verband me' zijn werkzaamheden zijn funktie ai', voorzitter van het kantoorfonds neer te leggen. De kantoorkommissie be treurt het dit besluit te moeten ver nemen. doch meent het te moeten accepteren. Unaniem was men van oordeel, dat de heer Pieters zijn taak altijd tot ieders tevredenheid heeft vervuld. De heer J. Sikkes wil in overweging nemen om de taak van ca. de heer Pieters over te nemen. een verplichte snipperdag te stellen, of 3. twee zaterdagochtenden werken. Alvorens tot een besluit te komen wilde men eerst afwachten of de magazijnen op die dag gesloten zullen zijn. Blijft de expeditie op rens geopend zijn. Ingeval de ma gazijnen sluiten wordt voorgesteld om op de zaterdagochtenden 7 en 14 december 1963 te werken. Verstrekkingsbon Voorlopig zal er niet worden overge gaan tot het verstrekken van een 6o" voor het vierwakelijks pakket. We! zal worden verzocht er op toe te zien dat de uitreiking van de pakketten een ordelijk verloop heeft en dat de pakketten op de afdelingen tegen 17.15 uur pas uitgedeeld worden. Al lange, lange jaren profiteren de jongeren van de voetbalgav van de heer A. Leermakers (rechts op de foto). Leden kantoorkommissie Supermart Kontakikom missie vergaderde Op pagina 5 van dit nummer vindt U een deel van het verslag van de vergadering van de kon- taktkommissie van 12 dec. j.l. Enkele andere, meer konkrete punten die werden besproken volgen hier onder. Werkschoenen Ten aanzien van de kollektieve aan koop van werkschoenen maakte de voorzitter er op attent, dat allerlei akties in dit kader indruisen tegen het principe om geen inkoopcentrale te stichten. PMC-artikelen de heer G. J. Heijn. In de week vóór Kerstmis zijn er 350 Albert Heijn-ers. die regel matig van de telefoon gebruik maken verblijd met een nieuwe interne tele foongids. Hieraan was grote behoefte. j Want door de vele veranderingen was het bestaande boekje onbruikbaar geworden. Om het nieuwe gidsje ook I niet het slachtoffer te laten worden van de vele veranderingen in afdelingen en nummers, is de inhoud van het nieuwe ..handboek" losbladig gemaakt. Hierdoor kunnen bladzijden door nieuwe worden vervangen. Het is de bedoeling van de chef-telefonis te. mej. B. MTh. van Scherpenseel. om van tijd tot tijd de gehele inhoud opnieuw samen te stellen en deze aan de bezitters van de gids toe te sturen. Tot privé-chauffeur van het bedrijf is benoemd de heer H. van Dijk, voorheen van de afdeling Vervoer. De heer van Dijk volgt de heer D. Voogd op, die op het eind van 1962 met pensioen is gegaan. Aan de heer P. Helder, die tot 1 januari 1963 in het bijzonder belast was met de werving van personeel voor de P.B., is met ingang van deze datum het personeelsbeheer van het D.C. opgedragen. De heer J. H. Jansen van de afdeling Organisatie- en Arbeids- Ook de verkoop van PMC-artike- studie produktiebedrijvenis len aan personeel buiten de klan- m.i.v. 1 januari overgegaan naar ten-acties om zal derhalve geen de organisatieafdeling Filialen, halve geen doorgang vinden. Men wil de verhouding met de zelf standige middenstand niet ver slechteren door deze uit te scha kelen via collectieve inkoopacties. Overall Nu op grond van de c.a.o. de eerste overall gratis wordt verstrekt, zal de oude betalingsregeling voor de aan koop van bedrijfskleding gelden voor een eventuele tweede overall. Dit was wel afgesproken, maar blijkbaar on voldoende doorgegeven. D.C. Het gesprek met diegenen, die voor overplaatsing naar het DC in aanmerking komen, heeft helaas later plaatsgevonden dan in de vorige vergadering is afgesproken. Nu heeft het overleg via de be drijfsleider, de chef en de heer Helder, die personeelchef zal wor den in het DC, met de betrokke nen plaatsgevonden en is één en ander afgewerkt. Fietsenstalling Uitbreiding der fietsenstalling op het terrein is even aangehouden, omdat dit moeilijk is en het grote aantal vroegedienstmensen slechts van tijde lijke aard is. In januari zal nagegaan worden of en zo ja. welke maatrege len genomen moeten worden. Verhuiskosten Het punt vergoeding verhuiskos ten heeft de aandacht gehad van een kleine kommissie en is in de onderlinge vergadering behandeld. Nu de kontaktkommissie zich ach ter de voorstellen heeft geschaard zal de heer Eggers deze in de di rectievergadering behandelen om na te gaan in hoeverre ze passen in he' algemene beleid binnen het kruideniersbedrijf. 9 De afdeling marktonderzoek o.l.v. drs. H. v. d. Wees, tot 1 ja- nuaii j.l. behorend tot het directo raat Onderzoek, Bouw en Ontwik keling, is met ingang van die da tum overgegaan naar het directo raat Marketing onder leiding van i is. Voorgesteld werd om deze andere „De ondernemingsraad kan andere leden, die voldoen aan de eisen, ge- j steld in artikel 17 lid 2 van de Wet op de Ondernemingsraden, aan de kantoorkommissie toevoegen." Dit betekent dus, dat de ondernemings raad de andere leden benoemt. :odat daarvoor geen verkiezing nodig leden van de kantoorkommissie even eens te verkiezen. Hiervoor zal dus eerst een reglementswijziging no- dig zijn. De volgende vergadeiing zal wor den gehouden op woensdag 6 maart 1963 om 10.00 uur. „Die Supermart heeft enigen ver bijsterd in het woordenboek doen graaien. Eerlijk gezegd, voelen wij wel wat voor die mart. Het prijs geven van de k is wat men te genwoordig zo graag noemt) zin delijk. Van Dale geeft het overi gens zelf toe; markt: plaats waar markt wordt gehouden, in deze betekenis vaak uitgesproken als mart." Aldus het december-nummer van het maandblad „Onze Taal". De taai-puristen onder ons kunnen dus gerust zijn. Het gebruik van het woord supermart is zindelijk! Aan het eind van februari wacht ons allen weer het CARNAVAL. Daar behoeven wij beslist geen reclame meer voor te maken. Wij zetten het alleen nu al in de Flitsen, opdat ieder een nog ruimschoots tijd heeft om een kostuum te huren of te maken, want bij een carnavalsfeest behoort nu eenmaal een echt carnavalskostuum. Laat daarom uw gedachten en handen alvast gaan. Het PV-bestuur is nieuwsgierig naar de mooie kreaties, die er ongetwijfeld zullen verschijnen. De belangrijkste schietwedstrijd rond de jaarwisseling is voor onze bewakingsgroep wel de wedstrijd die op maandag 24 december 1962 werd georganiseerd door de reserve politie sportvereniging „De Band". Hier kwamen zowel beroepsschutters als amateurs tegen elkaar uit. De ploeg van Albert Heyn was op zaterdag 22 december tevens door de politie sport vereniging uitgenodigd om deel te nemen aan een per soonlijke wedstrijd. Hierbij moest geschoten worden met een voor ons geheel nieuw wapen. nl. de BRNO model 2, een prettig, zwaar in de hand liggend wapen, dat zeker de moeite waard is voor, als de financiën het toelaten, onze eigen ploeg. Bij deze wedstrijden waren het de heren Stens, Abbink, Bos en v. Urk die een prijsje in de wacht sleepten, vooral de heer Stens zit er thans warmpjes bij (elektr. ka chel). Maandag 24 december was het de dag van het jaar, zes behoorlijk sterke ploegen strijden al vele ja ren met wisselend succes om de wisselbeker. Vorig jaar eindigde onze ploeg als tweede met hetzelf de puntenaantal als de winnaar (A.I. Hembrug). Dit jaar waren wij weer no. 2 zij het met iets gro ter verschil. Het is echter wel opmerkelijk dat er schutters zijn die voor zich zelf beter schieten dan voor het corps, terwijl er zich tevens weer nieu we sterren ontplooien, n.l. de heer Ab Groot die 58 pnt. schoot. De heer IJpma vertegenwoordigde de directie die helaas verhinderd was, misschien kunnen deze het eens over doen op een avond in het O.G. bijvoorbeeld een ploeg sa mengesteld uit directieleden tegen een ploeg uit de bewakingsgroep, hetgeen voor de laatstgenoemden nog wel eens een zware opgaaf zou kunnen worden. Onderstaand laten wij u de uitslag van 24 december zien. Ploeg wedstryd 1 Res. Politie 2 Albeit Heijn 272 3 Gem. Politie 262 4 Sterel en Wechel. 253 5 A.I. Hembrug 246 6 P.T.T. 228 „Mensen uit ons midden" Zo af en toe komt men iemand tegen die opvalt door de een of andere bijzondere hobby of bezig heid. Nu zal niemand beweren, dat een voetbaltrainer zo'n byzondere bezigheid heeft, maar het leek ons toch wel interessant om eens met de heer A. Leermakers, want om hem gaat het, te gaan praten, al ■as het alleen maar om zyn leef tijd, waarop hij deze vry inspan nende funktie nog steeds uit oefent. Hier volgt zeer i beknopt zijn le vensloop. Hij werd geboren in Dordrecht op 18- 11-1904 en telt dus nu 58 jaren. Hij heeft zelf ge voetbald in D.F.C. en E.B.O.H.. Van beroep machine-tekenaar, kivkim ook voor hem in de dertiger jaren het moment, dat er geen werk meer voor hem was. Op aanraden van wijlen Karei Lotsy ging hij een trainerskur- sus volgen, om na zijn slagen hierin te pogen als voetbaltrainer z'n dage lijks brood te verdienen. 276 punten Hij heeft vele verenigingen (en Persoonlijke: 1 hr Arts, Sterel en Wechel. 58 p. 2 hr Beurs, Gem. Politie 58 3 hr Keijzer, Ster. en Wech. 58 4 hi- v. Urk, Albert Heijn 58 5 hr Bos 53 6 hr Stens 52 7 hr Hogendijk 50 8 hr Abbink 50 9 hr Kwakkel 50 10 hr IJpma 48 Hiermede was dan de wedstrijd daaronder vrij goede bekende) getraind. Het begon met Papen- jdrecht, dat hij in z'n eerste jaar al direkt van de 4e naar de 3e klasse I bracht. Daarna volgden S.C.H. i Nijmegen, toen naar Tei neuzen, waama de 2e wereldoorlog uit brak. In deze tijd trainde hij de verenigingen Venlo, Blerick, Bel- fcld, Helden en Panningen, waar- na de rij weer verder ging met 'U.V.V. en L.S.V. Leerdam. In juli '45 ging hij naar Tubantia Hengelo (le klasser), daarna werd het de Baronie en S.V.W. uit Gor- cum. We zouden nog even met de ze lijst kunnen doorgaan, maar het iiicijiiuuu vvao uiaii uc ncuom u - van het jaar geëindigd, wat niet|lljM ons SenoeS- We w'lle? alleen inhoudt dat de ploejen op hun ™morereu zijn trek naar lauweren gaan rusten Met Pasen ™est'Plls'a ,n Ruizen, waar nl. is Albert Heijn weer de gast- hlJ nu nog woonachtig is. vrouw met haar traditionele paas- 'nu, op dit moment, traint hij nog schietwedstrijd om de blijvende de verenigingen V.L.B. uit Boven- wisselprijs „de zilveren weeg- karspel en Dindua uit Enkhuizen. De laatste jaren was hij werkzaam bij Bruynzecl en vandaar is hij bij ons gekomen in de afd. emballage. We wensen de heer Leermakers, die men z'n leeftijd beslist niet aanziet, nog vele prettige trainingsavonden en een prettige tijd bij ons toe. schaal" en om (hoe kan het an ders de eieren In de loop van dit jaar worden er twee nieuwe verdiepingen op het pand '55 gebouwd. De tekening geeft j§ het gebouw in de veranderde gedaante weer (gezien vanaf de Zaan). De ruimte zal dienen tot huisvesting van het laboratorium en van enkele kantoren. Op 11 december j.l. hield de Per soneelsvereniging zyn jaarverga dering. Druk bezocht was deze niet, doch er kwamen wel enige goede suggesties naar voren en de geest op deze vergadering was goed. Het bestuur heeft beloofd zijn bes te beentje weer voor te zetten en dat zullen zij zeker doen. Helpt u hen allen een beetje met opbou wende kritiek?

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 4