Foeyonghai a la mevrouw van t Riet y veranderd itjeuoe^ ^en °m wer°p WPéSHUWD- Veel waarderende woorden bij afscheid van oude getrouwen C. Way 12 72 jaar in dienst „Mijn vier kinderen zijn mijn vrije tijdsbesteding" Koperen jubileum Voetballen is dè grote hobby van de heer S. Roolker Grote waardering bleek uit Gouden Kruis van Verdiensten 2 AH- FLITSEN 20e Jaargang: No. 1 Januari 1963 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 415) Aan dit nummer werkten mee: de dames J. H. Buntsma en I. J. M. Kok, de heren M. Barrette, J. Ph. Bartelson, J. Hartog, A. v. d. Hazel, H van Petten, G. A. van Rooijen, P. Schipper, H. van Urk, H. J. J. van Zijl. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. De echtgenote van de heer P. van 't Riet van de prijzenafdeling, die vele jaren in Indonesië geweest is, heeft zelf eens Foeyonghai „bij de Chinees" gegeten en gedacht: „wat hij kan, kan ik ook". Hier onder volgt het door haar zelf uit gedachte recept. Benodigdheden voor vier personen S eieren, de helft van een blikje doperwten en van een Yi blikje sper de bonen, 1 prei. 4 teentjes knoflook. I blikje champignons. 150 gr. gehakt. I bosje peterselie. 1 blikje tomaten puree, azijn, suiker, peper en zout, 250 gram rijst. In de juspan een stukje boter bruinsmelten, daarin de gesneden knoflook en champignons, heel kleine balletjes gehakt en de ge sneden prei tezamen braden en laten sudderen. Is het geheel gaar, dan van het vuur nemen en laten afkoelen. In een schaal 8 eieren klutsen; hierin de sperciebonen en doperw ten (zonder het nat) en de gesne den peterselie doen met een beetje peper en zout. Hier wordt de af gekoelde „ragout" doorheen ge mengd. Van dit beslag bakt men in de koekenpan „drie in de pan" (boffers). Het bijbehorende sausje maakt men als volgt: het blikje tomaten puree verdunnen met wat water en een scheutje azijn en een paar theelepeltjes suiker toevoegen. Het sausje warmen en over de ge bakken fouyonghai doen; men serveert er droge rijst bij. Rijstkoeltjcs Voor de rijst, die overblijft volgt hier nog een recept voor rijstkoek jes: wat melk en bloem bij de rijst voegen, met geraspte citroen, ka neel en suiker. Hiervan koekjes vormen en bakken in de koekepan. Vrijdag 28 december 1962 was het 25 jaar geleden dat mej. Nelly Vree in onze dienst trad als in- pakster. Gedurende deze tijd is zij een prettige en trouwe, collega ge weest. De jubilaresse werd in het O.G. ont vangen door ir. W. A. Eggers, haar chef en kollega's, waar haar namens de direktie een enveloppe met inhoud werd overhandigd. Mej. R. Landheer overhandigde bloemen. De foto toont mej. Vree met col- j lega's en belangstellenden. Vervolgens werd mej. Vree toe gesproken door de heer J. Hogen- dijk, hoofdchef van de afd. V.A.. tevens door haar directe chef de heer A. Knauff. Fototoestel Namens haar collega's (mannen en meisjes) sprak mej. Tr. Groot - huesheitkamp, waarbij haar een fototoestel met toebehoren werd overhandigd. Van het peisoneels fonds ontving zij uit handen van mej. L. Coinelissen een enveloppe met inhoud. De heer- J. Ph. Yprna overhandigde het diploma voor Handel en Nij verheid en een foto van Nelly in haar dagelijkse werkzaamheden. 's Middags werd zij ontvangen door de Raad van Bestuur, waar haar har telijke woorden ten deel vielen en haar het gouden kruis van verdien sten werd opgespeld. Namens de collega's biedt mej. T. Groothuesheitkamp een foto toestel met toebehoren aan. al heeft de direktie aanvankelijk er aan getwijfeld of zij dergelijke dure machines aan ons vrouwelijk perso neel kon toevertrouwen. Gelukkig blijkt dit wel te kunnen en momenteel gaan wij zelfs bij nieuwe- Y t Hngen na in hoeverre zij technisch en andere afdelingen, waar de mecha nisatie ook voortschrijdt, te doen. 12.12: De heer G. Elzinga met mej. B. de Graaf (corres pondentie afd.) 13.12: De heer A. Looze, (afd. mech. adm.) met mej. C. H. M. Groeneveld. 21-12: De heer H. Dubbeld (T.A.) met mej. J. de Groot. 9 -1De heer F. Heller met mej. L. Termaat (VA). „We zijn te vergelijken met een Zaanse klok: als je niet telkens aan de ketting trekt, loopt ie niet meer. Zo is het ook met ons. Daarom bly- ven we in beweging", aldus de heer W. R. Hovius (65) op de bijeen komst van 20 december 1962, waarop hij samen met de heren C. A. Blyleven (68) en D. Voogd (65) afscheid nam. De heer P. C. Vink vertolkte de dank van de direktie. Eerst sprak hij de heer Voogd toe. die enkele weken ge leden feest had gevierd omdat hij 40 jaar aan het bedrijf verbonden was geweest. Spreker stond nog even stil bij de hoge plichtsopvatting van de voormalige privé-chauffeur, die het bedrijf zo vele jaren stipt heeft ge diend. Geen spijt „Wij hebben er geen spijt van," zo wendde hij zich vervolgens tot de heren Blijleven en Hovius, „dat wij u 6 jaar geleden in onze dienst hebben genomen. De manier waar op u hebt gewerkt, heeft ons er van overtuigd dat oudere mensen bepaald niet onder hoeven te doen voor de jongeren". Daarna over handigde h j de drie nieuwe ge pensioneerden een rokertje. De heer A. Castelein sprak afscheidswoorden namens de afdeling KB, waarbij de he ren Blijleven en Hovius heb ben gewerkt. Nadat de heer T. Kuyt namens de kontakt- kommissie een enveloppe met inhoud had overhandigd aan de heer Voogd, was het de beurt van de heer J. C. Berg- hege, die een enveloppe aan de heren Blijleven en Hovius overhandigde. Hij zei daarbij: „Als we u zo met z'n drieën zien zitten, dan moet de ar beid wel een zegen zijn", doe lend op de blakende gezond heid van het trio. De heer G. A. van Rooijen overhandigde het traditionele pakket. Van het CM, waar de heer Voogd lange tijd gewerkt heeft, was de heer van Steen afgevaardigd om „ome Dirk" toe te spreken. De laatste kreeg een kist sigaren. Laatste woord Het laatste woord was aan de heer Hovius. Hij zei uit naam van zijn twee collega's de verschillen de sprekers dank voor hun vrien delijke woorden en merkte op: „We kunnen er nu tenminste mee uitscheiden; vroeger was dat van wege de financiën niet mogelijk". Na deze gezellige bijeenkomst, waar op ook de dames Hovius en Voogd aanwezig waren mevrouw Blijleven was wegens griep verhinderd)volg de een receptie waarop talrijke per soneelsleden verschenen. Het trio dat tegen het einde van 1962 met pensioen ging. V.l.n.r. de heren D. Voogd, C. A. Blij leven en W. R. Hovius. In de toespraak, die ir. Eggers hield, kwam tot uiting, dat bij de ontwikke ling van het kruideniersbedrijf in de laatste 25 jaren ook het produktiebe- drijf en de mensen in het produktie- bedrijf nauw betrokken zijn. Van de handwerkafdeling, waar Ne! de Vree 25 jaar geleden startte, is intussen niets meer over. Het olie- tappen is in de oorlogsjaren geheel vervallen en in de plaats daarvan kwam het met de hand vullen van zakken, zoals lange tijd op de VA ge beurde. De komst van het zelfbedie ningssysteem heeft het werk op de VA enorm doen toenemen en zo werd Nel machinebedienster. Niet alleen het aantal kilo's dat zij op deze wijze moest verzetten nam enorm toe, ook het uiterlijk en de aard van de ver pakking wijzigde zich. In plaats van grauwe zakken is de verpakking nu zodanig, dat de artikelen zichzelf ver kopen. De theebuiltjesmachine, waaraan de jubilaresse momenteel staat, levert een produkt af, dat zonder verdere be handeling door de klant wordt uit gezocht en gekocht. Nel zal 25 jaar geleden niet verwacht hebben, dat haar gevoel voor machi nes nog eens van grote betekenis voor haar zou zijn. Maar de theebuiltjes machine eist nu eenmaal deze tech nische instelling en heeft veel weg van een naaimachine. Vooral dit fijn- technische mechanisme kan blijkbaar door meisjes goed bediend worden. Vooral voor de meisjes die veel jaren, naar het voorbeeld van Nelly Vree. in dienst zijn. betekent dit dat voor hen in ons bedrijf een funktie is weg gelegd, die t.a.v. verantwoordelijk heid en moeilijkheid zeker niet onder doet voor funkties bijvoorbeeld op kantoren die soms ten onrechte als moeilijker en hoger werden aange zien. Met andere woorden, in de maatschappelijke waardering voor een funktie in het produktieproces is een enorme ontwikkeling gaande geweest. Wij zijn er van overtuigd, dat deze ontwikkeling zich zal voortzetten en dat ook in de werkomstandigheden in de komende jaren zich belangrijke wijzigingen zullen voltrekken. aan direktie en personeel voor de bewezen attenties: bij haar 25-jarig jubileum, mej. N. Vree; bij zijn ziekte, de heer F. G. Huis man; bij zijn 12*/$-jarig huwelijksfeest, de heer P. Helder; bij hun huwelijk de heer en me vrouw Smit en de heer en me vrouw Luiten. Op 10 januari j.l. was het 12'/2 jaar geleden, dat de heer S. Rool ker in dienst kwam by de Produk tiebedrijven. Voordien had hij vijf jaar in het kleinbedrijf (bakkerij) gewerkt, waar- na hij 3 jaar zijn vaderland heeft ge diend. in wat nu Indonesië heet. Toen hij van zijn daar opgelopen malaria was opgeknapt, trad hij op 10 juli 1950 in dienst van A.H. Hij werd aangenomen voor de S.B., maar is bij de aanvang direkt op de K.B. te werkgesteld en daar verder ge bleven. Zijn voornaamste hobby is voetballen en als aktief bestuurslid van zijn klub „Assendelft" speelt hij ook al vele jaren zijn partijtje mee. Wij wensen de heer Roolker nog vele goede jaren. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam Mej. N. Vree vierde zilveren jubileum De heer C. Way, sous-chef van de loonafdeling, was op 19 december jl. 121/2 jaar werkzaam in ons bedrijf. De jubilaris werd op deze dag ge huldigd door directie, personeelsfonds en kollega's, waarvan hij resp. een polshorloge, een scheerapparaat en een boek als aandenken ont ving. Sedert zijn indiensttreding in 1950 als Oostzijde een goede bekende, om- heeft de heer Way eerst 41 jaar dat hij elke donderdag de weeklonen op de hollerithafdeling gewerkt en aan de produktiebedrijven uitbetaalt. daarna werd hij overgeplaatst Geeraapd ne.,r de vrijetijdsbesteding. naar de loonafdeling. waar hl] wcrd geMwoord:,k brUI hed nog steeds werkzaam is. laatstelijk „er(Jcr „cme„ m-n 4 Wnde. als sous-chef. ren cen ffroo, dcej uan m-n lJryc djct De jubilaris is zowel aan de West- in beslag. 12'/2 jaar getrouwd: 1-2: H. M. Lionarons (calc.) 10-2: L. C. v. Mechelen (T.D. fil.) 25 jaar in dienst: 7-2 de heer G. J. Brehler (B.B 1 12'/2 jaar in dienst: 7-2: de heer H. v. Veldhoven prijsaf d. 14-2: de heer E. Jonker (papier- desk.)

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2