Herindelin g produktiebedrij ven krijgt dit jaar zijn beslag Vakantie Verkiezing helft O.R. Geen holle Extra beloning ideeënbus voor de heer H. v. d. Loo Diepvries maaltijden in het OG Optimistische verwachtingen voor 1963 Nieuwjaarstoespraak Deel van luifel D C verzakt „Beier leven" Buitenkansje van f 800.- 'De beste wensen' SAH002000105 Flitsen Fabr/Zaan januan 1963 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 20e Jaargang No. 1 Januari 1963 Wij hebben één klant, de verkoop. Met voldoening kan worden gezegd, dat deze enige klant van mening is dat er vooruitgang is in de kwaliteit en de afwerking van de artikelen van de pro- duktiebedrijven. Als vrucht van een nauw overleg zijn thans de belangen van produktie en verkoop beter op elkaar afgestemd. Deze opvatting van de verkoop acht ik het belangrijkste feit van het afgelopen jaar voor de produktiebedrijven. Ik hoop dat ook het volgend jaar weer dezelfde opmerking gemaakt kan worden. Aldus ir. W. A. Eggers in ztfn nieuwjaars-toespraak voor ca. 80 leidinggevende personen en leden van de kontaktkommissie op 2 januari j.l. in het ontspanningsge bouw. Spreker roerde vele zaken aan die het bedryf in zyn geheel én in bijzondere mate de produk tiebedrijven in 1962 hadden bezig gehouden. Allereerst sprak hij een woord van dank voor de wensen die hem per soonlijk hadden bereikt en hij bood aan allen, vooral aan de zieken, zijn beste wensen aan voor 1963. In zijn toespraak besprak Ir. Eg gers o.m. de situatie en nieuwe ontwikkelingen bij de dochteron dernemingen, enkele mai kante punten uit het kruideniersbedrijf, de bestaande plannen met de kwa liteitsorganisatie, T t echnologische R(esearch) O(ntwikkeling) ge naamd, en de verkoopontwikke ling. Na de pauze vormden onderwerp van bespreking o.a. de financiële resultaten van het afgelopen jaar met een prognose voor 1963, als ook het dit jaar klaarkomende Distributie Centrum en de daar mee samenhangende herindeling van de PB. Tevens werd het zoeklicht gericht op de aktiviteiten van de staf diensten, de technische ont wikkeling binnen de PB, de loon ontwikkeling 1962/'63 en de ont wikkeling van de organisatie. (Zie verder pagina 3) Als resultaat van de stemming voor de helft van de ondernemings- raad op 11 januari j.l. zyn de vol gende personen gekozen: A. Castelein hoger leidinggevend en leiding gevend pers. fabrieken H. van Petten en C. J. Way beambten hoofdkantoor J. C. A. Peterse mannelijk personeel K.B. C. Velthuis expeditie, C.M. W. B. Hermary Technische afdeling en Bouw- afdeling Mej. M. Titahalawa vrouwelijk pers. K.B. en V.A. (Zie verder pagina 5) De heer G. van Dartel wenst de heren A. Heijn en ir. W. A. Eggers een voorspoedig nieuwjaar. De plannenmakers op de produk tiebedrijven wordt nog even in her innering gebracht dat voor dit jaar de verplichte vakantie valt van 15 tot en met 26 juli. Op 2 januari j.l. hield de hoer A. Heijn traditie-getrouw zijn nieuw jaarstoespraak voor het gezamen lijke personeel van het hoofdkan toor en staffunctionarissen van de produktiebedryven. De heer Heijn begon z'n toespraak met te zeggen dat hij de meeste gezichten wel kende, maar dat er toch ook veel nieuwe mensen bij gekomen waren. Hij wenste na mens de directie een ieder zowel in persoonlijk als zakelijk opzicht een bijzonder goed 1963. Het jaar 1962 was een spannend jaar, ook voor Albert Heijn N.V.", aldus de heer Heijn. „In het begin ging het nog niet zo naar wens, maar de „P.M.C." heeft deze ach terstand weer ingehaald". Als geschenk had de heer Heijn on langs een boek gekregen, waarvan de titel luidde: „Evolutie en expansie in de detailhandel". „Een titel", zo zei hij, „die wel bijzonder toepasselijk lijkt op Albert Heijn N.V. Om deze evo lutie en expansie waar te maken, ver zoek ik u alle krachten in te spannen en met overleg te werk te gaan. Er is in 1962 zeer hard en met sukses in de filialen gewerkt. Dit is niet in het minst mogelijk gemaakt door voorbereidende werkzaamheden, zo wel in de produktiebedrijven als op het hoofdkantoor." De heer Heijn besloot zijn toe spraak met de wens: ,,Als ik op 2 januari 1964 weer tot u spreek, hoop ik van harte te kunnen zeg gen: 1963 was een goed jaar." Door de buitengewone belasting als gevolg van opgewaaide sneeuw is op 5 januari j.l. een gedeelte van de luifel boven de autoboxen van het Distributie Centrum ver zakt. Het betrof twee van de acht prefab-luifels over een lengte van 20 meter. Deskundigen van T.N.O. zijn na een onderzoek van alle constructies buiten het hoofd gebouw tot de voorlopige con clusie gekomen dat er twijfel bestaat of de betonbalken van kantoor, kantine en kleedka mers (de z.g. bovenbouw) aan de constructie-voorwaarden voldoen. Opnieuw werd vastgesteld dat het hoofdgebouw van ca. 25000 m- ge heel veilig is. In het belang van de veilig heid van de medewerkers heeft de directie een verbod uitgevaardigd om kantoor, kantine e.d. (totaal een opper vlakte van 20 x 75 m) te be treden, zulks in afwachting van de definitieve uitslag van het onderzoek door de des kundigen. De voorgenomen verhuizing die in februari wordt voltooid zal van het gebeurde geen ver traging ondervinden. De extra-beloning over het laatste kwartaal van 1962 van de ideeënbus heeft zijn bestemming gevonden! Het is een bedrag groot 800, dat aan de heer H. v. d. Loo (SB) ten deel is gevallen. In het volgende nummer van Flitsen wordt aan dit ideeënbus-sukses verder aandacht besteed. De ideeënbuskommissie kon aan voor een wijziging van de co- enkele inzenders een beloning toe- deerapparaten. kennen. Aanmoedigingspremies ad 5, 20,aan de heer G. Brehler, »'n&en naar de heren L. Haak, J. wegens een verbetering aan de Daub en J. Bos. Het idee van paneermeelmolen op de beschuit- laatstgenoemde inzender wordt afdeling. nog aan een nader onderzoek on- 15,aan de heer G. Onrust, j derworpen. Zoals u allen in de vorige editie van onze vertrouwde „Flitsen" hebt kunnen lezen, opende op 13 november j.l. onze nieuwste en tot dusverre grootste super- mart haar deuren in Amsterdam Oost. De totstandkoming van deze grootste supermart van ons gestadig groeiend bedrijf, was voor ons aanleiding een onder zoek in te stellen naar de rede nen van ons concern om meer en meer non foods (dit zijn niet- eetbare artikelen) te gaan ver kopen. Want voor het eerst is het voor iedereen mogelijk in SM Helm- holtzstraat niet alleen een keuze te doen uit het werkelijk zeer uitgebreide levensmiddelenassor timent maar ook huishoudelijke artikelen en zelfs textiel in het boodschappentasje mee naar huis te nemen. Trouwens, de P.M.C.-actie mag ook niet worden vergeten! Dank zij het P.M.C.-systeem kan de Nederlandse konsument in al onze filialen b.v. ijskasten, rol schaatsen, mixers of textielpak- ketten aanschaffen. Al met al kunt u gerust stellen: Albert Heijn breidt zich uit zo ook zijn assortiment! Maar hoe en met welke bedoeling? In dit eerste nummer van „Flit sen" in 1963 kunt u dan ook op pag. 3 een interview vinden over de bovenstaande problematiek. De president-direkteur, de heer A. Heijn, was bereid een en an der te vertellen over de rol, wel ke Albert Heijn N.V. in de toe komst hoopt te vervullen in de Nederlandse samenleving. Uw redaktie begrijpt het nu alle maal beteren u waarschijn lijk na het lezen van het artikel ook! De Redaktie Diepvriesmaaltyden hebben voor het ogenblik in het ontspannings gebouw de plaats ingenomen van normaal bereide maaltijden. Het betreft hier een proefneming van de kantinekommissie om na te gaan of een definitieve invoering van dit Zweedse systeem gewet tigd is. De potten en pannen van de keuken, althans voor aardappe len, groente en vlees, gaan op non- actief! De menu's zijn in zes verschillende samenstellingen verkrijgbaar, waar door een redelijke variatie bereikt wordt. (Zie verder pagina 3) Er werden weer zeer veel nieuwjaars handen geschud. In Geleen ging op 12 december 1962 onze eerste Supermart in Limburg open. Op de openingsdag verdrong het publiek zich voor de nieuwe zaak die een zeer uitgebreid assortiment artikelen voert.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1