Reacties schommelen tussen geweldig" en „leuk Basketballscheidsrechter op internationaal niveau Sneeuw, snee Meningen over de PMC sme. hatsjie De heer P. Leegwater Wie helpt? 2 plus pluimen in Arnhem SPARTAANS 6 AH-FLITSEN Op nevenstaande toto ziet u het bas ketballteam waarmee de heer Leeg water naar Metz (Fr.) reisde. Zesde van links is de heer P. Leegwater. „Hebt U in die tijd nog aardige dingen meegemaakt?" vroegen wij. „Zo van die leuke voorvalle tjes, die je je hele leven lang bij blijven?" „Oh ja," antwoordde de bedrijfsleider laconiek, „ik leerde er mijn vrouw kennen en dat blijft je je hele leven bij!!" Wanneer u met alle geweld dit brokje ellende wilt lezen, hoop ik dat een hete bui regen inmiddels alle sporen van sneeuw en ijs hebben uitgewist. Mensen, wat een ellende Ik heb zojuist (op order van mijn vrouw, vanuit haar warme stoel bij de kachel) met een poedelnaakt ge voel onder een dikke wollen trui, een paar stokvissen van handdoeken let terlijk van de waslijn gescheurd en de zoveelste kit peperdure kolen ge schept. Straks de hele leiding maar weer af sluiten, denk ik, daarbij wetend dat ik van deze ingewikkelde procedure nog altijd de juiste volgorde niet te pakken heb en volgens mijn vrouw in drie maal zoveel tijd vijf maal zo veel herrie maak als mijn buurman. Ik haat die kerel. Als de eerste 25 sneeuwvlokken stoeiend op zijn straatje buitelen, staat dc vent al met een bezem in de hand. Buurman is alweer alctief, zegt mijn vrouw dan en ze kijkt me aan met de blik van. ..Hoe kun jij zo lui bij de kachel han gen, als ik straks mijn nek breek dan En 't is gek, maar je zit niet lekker meer de uitslover! Ergens ben ik toch een gewoon mens en moet leven. Had ik hef maar op kantoor gedaan, denk ik die is tenminste verwarmd en treed hui verend als een haak ribkarbonade dc vriescel binnen. Wanneer ik na 17 sekonden wil doortrekken hoor ik een gekraak van ijs, maar zie geen water Met drie ketels kokend water in de bak en een plens kokend water tus sen manchetknoop tot aan de elle boog is dit euvel na een half uur weer verholpen. Enfin, de parkieten heb ik naar bin nen gehaald. Afgelopen zomer moest mijn dochter zonodig een parkieten- paartje hebben, 't Waren een paar dooie dienders, want blijkbaar had hij een dure eed gezworen vrijgezel te blijven en wilde zij met alle geweld nonnenkiet worden, maar je laat ze toch niet doodvriezen, dus heb ik gis teravond in het donker, na een hevige lawaaierige worsteling van een half uur temidden van aanmoedigingen en goede raad van een aantal buren, die op het kabaal afgekomen waren, het edele stel van een zekere dood gered. Toen de rook was opgetrokken, likte ik mijn talrijke wonden en keken de parkieten bibberend van emotie naar hun geknakte staartjes en geplukte bontjasjes, 't Is ook een onhandig hok, zegt de buurman van de bezem Heeft u het zelf gemaakt? Op zo'n moment zou een schaap graag een leeuw zijn. Maar de parkieten maken het in hun warme omgeving goed Volgens de laatste berichten wordt het voor hem een meineed en voor haar geen klooster. Morgen de vrije zaterdag. Zal we! weer met jongste zoon en slee op pad moeten. Net als verleden week allebei met vriestranen en ik maar vragen: „Als het koud is zeg je het maar hoor maar de dappere jongen zal met bibberwangen wel weer ontken nen en stug doorzetten. Enfin, nu maar een uurtje behaaglijk warm zitten. Op de televisie is net het weerbericht aan de beurt. Alsof het zuurtjes zijn deelt de baard met het armpie op lijzige toon aan ons allemaal 17 graden vorst uit met wei nig kans op verandering. Je mag de boel wel afsluiten, zegt mijn vrouw. Ik hield het nog net binnen voor de kinderen. Waar is mijn zakdoek nou weer. Sneeuw snee snie hatsjie!! Mej. L. v. d. Pad uit Leerdam druk aan het werk. Woensdag 16 januari 1952 was een unieke dag in de AH-geschiedenis. Op deze dag werden namelijk niet minder dan twee Pluspluimen tegelijk uitgereikt, nl. aan de teams van de filialen Joh. dc Witlaan en Ketel- straat, beide uit Arnhem. Ondanks de sneeuw en ijzige koude gelukte het beide teams toch nog in Zaandam te komen, doch de tijd die voor festiviteiten overbleef, was zo gering dat besicten werd dit nog een dunnetjes over te doen. Nu de PMC bij ons allen gemeengoed geworden is vonden wij het leuk om de mening van enkele van onze personeelsleden eens te horen over de PMC. Wij kozen hiervoor 2 medewerkers(sters) in een zelf- bedienïngszaak en 2 in een bedieningszaak. Mej. Trees Ticheloven is le kassiëre lof was? Zij wilde de kast beslist m ons filiaal Velp. Zij werkt reeds snel geleverd hebben om hem mee ,r, n,,^ te nemen naar Pakistan! 5 jaar bij AH en vindt de PMC een „moord-uitvinding"Wij vroegen iU. HM mej. Ticheloven ÉÊÊÊf^^ Op een gezellig avondje dat hier ook of zij veel in de kantine werd gehouden, hoor- extra moeite den wij voor het eerst van de PMC, van de PMC on- ft* ertelde zij. _,,Z^n__aktie_voel je dervonden had. JV „Wel nee, na- tuurlijk niet! - V Dat hoort bij AH. Aktie moet er zijn. Zelf ben ik verloofd en had ik bijna een vol boekje van mijn moeder overgeno men om er vast voor mijzelf een te bestellen, maar nu de aktie toch wordt doorgezet wacht ik maar tot wij een huis hebben Geweldig Ook chef groenteafdeling Cleijne Onze goede oude Nederlandse taal kent het woord „point" niet, maar de bedrijfsleider van onze Z.B. te Zandvoort de heer P. Leegwater klinkt het bekend in de oren, omdat het een van de vaktermen is van zijn sport: basketballen. Op één van de koude januaridagen arriveerden wij in Zandvoort om met de heer Leegwater eens over zijn hobby te praten. „Gaat U even mee?" vroeg de heer Leegwater ons en boven in de war me keuken troffen wij ook mevrouw Leegwater met haar 7 maanden oude zoon. Jong geleerd Vanaf zijn lSe jaar heeft de heer Leegwater al met de basketballsport te maken, dat is bijna net zolang als zijn diensttijd bij Albert Heijn. Nadat hij als echte Amster dammer (hij woonde op de Overtoom) de MULO doorlo pen had, kwam hij bij Albert Heijn. Twee-en-half jaarwerk- te hij in het filiaal Joh. Ver- hulststraat en daarna in het Gooi o.a. Laren en Bussum, Ha venstraat waar hij ass. chef wei'd. Er.ige tijd daarna werd hij bedrijfsleider en verbleef in diverse filialen. „Ach U weet wel," verklapte de heer Leegwater ons. „In Amster dam trap je graag eens een balle tje en zo sloot ik me al gauw aan bij de K.B.V., de „Kappers Bed. Vereniging". „Maar U werd toch geen kapper?" onderbraken wij hem. „Neen dat niet, maar deze vereni ging was toevallig in de buurt, later is de naam ook veranderd in „Kampioen b;j Volharding", dat klinkt beter. meteen aan. DAT WORDT WAT" voegde zij er aan toe. „Neem nu b.v. Tjalkes, JHhL die op een brief ;i -je schreef: j .4 „LANG LEVE jS DE KOEL- - y KAST". Of die fr W klant die geen plaats had voor 'i jÊ de kast en toen "'v~' de keuken liet verbouwen. Wilt U nog meer reac ties Wat denkt U van mevr. Ton- kers die in Pakistan woont en in Nederland drie maanden met ver- vroegen wij naar zijn mening. De heer Cleijne werkt sinds kort in onze nieuwe SM te Nijmegen. iVooiciien werkte hij ook in filiaal j Velp. „Geweldig mijnheer, dat zien wij toch I aan de omzet! En het is zo'n leuke aktie. Iedere maand iets nieuws, dat 1 is ook voor ons steeds w rassing. Het be zwaar van de meeste klanten is dat ze te weinig chequeboekjes hebben, want nen wil iedere premie wel be zitten." „Spaart U zelf ook?" vroegen wij. „Ja natuur lijk, maar ik spaar totdat er „iets leuks" komt dat ik precies geschikt vind." Leuker In de bedieningszaak te Leerdam troffen wij mej. C. Verkraay. Zij is nu 18 jaar en werkt al drie jaar bij Albert Heijn. „Ja ik hoorde ook voor het eerst van de P.M.C. tijdens het avondje bij de chef boven. Het was er reuze gezel lig en wij waren allen direct enthousi ast. De klanten in Leerdam vinden deze P.M.C. leuker dan de obligatie' aktie. Dat merkten we de eerste week al. Ik zou graag zelf voor een koel kast sparen, maar de zegeltjes van mijn moeder krijg ik beslist niet!" Ook de jongste telg uit onze Leer- damse familie liet haar stem ho ren. Het was mej. L. v. d. Pad, 16 jaar, die 1 jaar bij Albert Heijn werkt. Zij vindt het er bijzonder prettig werken omdat de sfeer er zo goed is. De P.M.C. vindt zij zelf bijzonder leuk. Vooral de koel kast is bijzonder aantrekkelijk. De aardigste premie? Dat is on getwijfeld de verrekijker" zei mej. v. d. Pad. Regelmatig vragen de klan ten nog naar deze verrekijker. Zelf zou ik ook graag sparen maar voor lopig kom ik er nog niet aan te pas want ik heb ongeveer f 1,25 bood schappen per iveek!" Op 15 januari jl. reed een onzer chauffeurs de heer Toon Vermaas op een combinatie ter bestelling' der z.g. „Den Haag-route". Bij het dragen van de bestelling in een der Westlar.dse filialen, struikelde Toon Vei maas. Hij kon zijn onder arm niet meer gebruiken. Ter paatse werd door een arts de breuk gezet en de arm ingegipst. Nadat het gips hard was, nam Toon weer achter het stuur plaats en reed zijn eitrusbestelroute uit! Hij kon de filialen niet „zonder handel" laten zitten. Zo meende hij! Bravo Toon! Lieve help", zult u zeggen, „wat nu Nu, de brand is niet zo erg als het lijkt, maar u kunt de Redaktie helpen. Iedere maand plaatsen wij in Flitsen een aardige tekening, zoals u hier onder ziet. Op deze tekening komt de figuur van een mannetje voor, die een handeling verricht betrekking heb bend op een stukje, dat in Flitsen geplaatst is. Deze maand b.v. ziet u hem het bas- ketballspel beoefenen. Dit mannetje willen wij graag een leuke naam geven. Wie helpt ons een naam voor deze verschijning verzinnen? internationaal niveau Het voetballen was al gauw ge beurd en we begonnen met bas ketball. Daaraan heb ik 5 jaar lang meegedaan maar toen kreeg ik last van mijn knie en omdat ik er bij wilde blijven ben ik toen gaan scheidsrechteren, dat doe ik nu nog." Internationaal Nu behoort de heer Leegwater tot de zes internationale scheidsrechters die ons land kent en behalve in heel Ne derland heeft hij al vele wedstrijden „gefloten" o.a. in Metz, Luxemburg en kortgeleden Antwerpen. 1 avond per week is hij er mee be zig. „Maakt U er maar 3 van mijn heer," zegt mevrouw Leegwater en vele banieren, speldjes, asbak ken en leuke poppen zijn er de getuigen van.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 8