Vrij vervoer van goederen en personen is een eerste voorwaarde De nieuwe kinderbijslagwetten rjffjS» fA De Europese Economische Gemeenschap Diploma vakbekwaamheid Supermarf Oude nummers AH-FLITSEN bes* Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 20e Jaargang No. 1 Landelijke editie Januari 1963 Verantwoordelijk eindredakteur F. BRANDSMA, personeelschef filialen Redaktie: J. Lieffering In- en externe betrekkingen D. W. Lieuwen Filialenbureau J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken H. van Petten Verkoop K. Romp Personeelszaken J. C. Voskamp Filialenbureau Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Er wordt wel eens gevraagd of de Europese Gemeenschap een ver drag is, waarbij de grenzen tussen Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, West-Duitsland en Italië verdwijnen zodat die zes landen samen één groot, nieuw „land" zullen gaan vormen. Het antwoord op die vraag is te vin- eens vergeleken met... de kolen- den in het Verdrag, dat de Zes heb- mijnbouw! Ook de kolenmijnbouw c /-* moet er in sommige landen bo- ben gesloten toen ze de Europese Ge- p kQmen doord*t de niet goed meenschap in het leven nepen. lopende bedrijven gesloten wor- den, terwijl de goede bedrijven Vrij goederenverkeer nog moeten worden verbeterd. Wie het E.E.G.-verdrag leest, ont dekt al spoedig wat de zes lan- den met hun Europese Gemeen- schap willen bereiken en wat daarvoor nodig is. Op het ogen- 1 blik is het nog zo dat er aan de grenzen invoerrechten moeten worden betaald op iets dat uit een ander land komt. Maar in de Europese Gemeenschap zijn die in- I voerrechten aan het verdwijnen. De I Europese Gemeenschap moet im mers zoiets als één nieuw, groter „land" worden, en binnen een land zijn er nu eenmaal geen invoer rechten. Wat er wèl komt is éénzelfde invoerrecht aan de buiten grens van de Gemeenschap, net zoals er nu nog een in voerrecht is aan de grens van elk land afzonderlijk. De Eu ropese Gemeenschap krijgt voor dat invoerrecht aan de buitengiens dus als er goe- dei'en worden ingevoerd uit landen die niet tot de Ge- Gemeenschap behoren één tarief: het zogenaamde ge meenschappelijke buitentarief. Ook voor personen Sociaal beleid Maar hoe moet het als bedrij ven door het wegvallen van de grenzen het niet meer kun nen redden Als de concur rentie te groot wordt, als het eigen, kleine land nog wel mo gelijkheden biedt, maar de Europese Gemeenschap te modei'n blijkt? Ter voorzie ning in de gevolgen die dat kan hebben voor de wei'kne- mer, is een Europees Sociaal Fonds opgericht, dat financi eel kan bijdragen bij vermin dering van werkgelegenheid. Voor speciale ontwikkelings projecten is er een Europese Investeringsbank. Over al deze onderwerpen wordt uitvoerig geschreven in het E.E. G.-Verdrag, dat bovendien een aantal „protocollen" bevat. En dan te bedenken dat er ook nog een Euratom-Verdrag is en een Verdrag van de Kolen- en Staal gemeenschap! Degenen die zeggen dat het er ingewikkeld uitziet, hebben misschien wel gelijk. Maar er zit aan deze zaak toch ook een heel belangrijke kant, waar iedereen tevreden mee kan zijnalle onderwerpen worden in het openbaar behandeld in het Eu ropese Parlement. De Europese Gemeenschap is een democratische zaak. En dat is veel waard. GESLAAGD 7061 De heer C. v. Egmond 7100 J. C. v. Munster 7106 P. Jurgens 7143 J. G. Knaap 7197 H. v. Elburg 7212 A. W. A. Kruysse 7340 E. Namink 5508 Mej. M. M. L. Rosendaal 5522 De heer J. Vestering 5534 B. G. te Beest 5555 P. G. J. Mint en 5555 A. J. Arts 5564 Th M. Peeteis 5566 G. P. M. Jurcka 5601 A. H. van Leipsig 5606 A. M. Duyl 5634 J. A. van Putten 5640 J. Pos 5649 J. R. Meijer 5650 G. W. Th. v. d. Heijden 5669 M v. Riel 5675 P. J. F. van Beek Amb. J. Oldenmenger Trots poseert bedrijfsleider J. Aar- ten met echtgenote en medewer kers in zijn nieuwe zaak te Doorn. I Pil. 1003 Mevr. P. J. Janus 2-1 1016 Mej. C. Wierbos 2-1 5661 Mej. J. G. de Jong 2-1 5608 Mej. N. D. Vos 2-1 5539 Hr. P. de Vries 2-1 5508 Hr. H. T. te Lindert 2-1 7049 Mej. J. C. A. Groenen 2-1 5579 Hr. C. P. G. van Sprundel 9-1 7079 Mej. N. van Ginkel 9-1 5563 Mej. J. A. Westra 13-1 1008 Hr. F. Venverloo 16-1 5521 Mw. G. J. C. Brantjes- v. d. Kolk 16-1 5611 Mej. A. Dol 16-1 5585 Mej. A. Verschraegen 16-1 7364 Mej. A. J. Honkoop 16-1 7296 Hr. P. Hartog 20-1 5543 Hr. J. A. Elbertsen 23-1 5639 Mej. C. G. Sikkema 23-1 5638 Mej. B. Peperkamp 23-1 02 Hr. J. Renckens 29-1 5570 Mej. C. G. M. Mole naar 30-1 5629 Mej. D. van de Kom mer 30-1 5598 Hr. B. W. Gasseling 30-1 5623 Hr. P. G. van Kempen 30-1 5648 Mej. J. Dammers 30-1 5649 Mej. M. C. M. van Dam 30-1 5523 Mw. H. W. Regelmei- ker-v. Staveren 31-1 In ons vorig nummer schreven wij reeds dat de heer Z. Provily, administra tie-controleur. op 11 december j.l. 40 jaar aan het bedrijf verbonden was. De jubilaris werd gehuldigd door de directie en werd bovendien verrast door het bezoek van Jhr. Quarles van Ufford, Chef van het Kabinet van de Burgemeester van Utrecht. Deze deelde mede. dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Provily te onderscheiden met de eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver. Foto: Jhr. Quarles van Ufford feliciteert de jubilaris. De afgelopen maanden zijn er in de landelijke pers veel publikaties verschenen over de nieuwe Kinderbijslagwetten, die met ingang van 1 januari 1963 in werking zijn getreden. De voornaamste wijziging is onge twijfeld. dat nu de Raden van Ar beid met de uitvoering van de kin derbijslagwetten zijn belast terwijl dit voorheen geschiedde door de Ge meenschappelijke Administratiekan toren en de bedrijfsverenigingen. De tweede belangrijke wijziging is dat de peildatum, die beslissend was via welke instantie de kinder bijslag werd uitbetaald, is komen te vervallen. Dit houdt voor ons in, dat iemand die vandaag bij Al- bert Heijn komt, reeds aan het einde van dit kwartaal zijn kin derbijslag via Albert Heijn uitbe taald krijgt. De loonafdeling heeft ook voor de ze nieuwe kinderbijslagwetten de verzorging op zich genomen, al is de administi*atie, die hiervoor ver zet moet worden, aanzienlijk uit gebreider dan bij de oude regeling. Voor een vlotte afwerking is het noodzakelijk dat alle wijzigingen in de administratie direkt aan Zaandam worden doorgegeven. Onder deze wijzigingen vallen: Adreswijzigingen: zeer belang rijk omdat het aan U uitbetaal de bedrag teruggevorderd moet worden bij die Raad van Ar beid in welk distrikt U woont. 9 Ontslagdatumde uitkering gaat direkt in bij indiensttre ding maar stopt ook direkt bij verbreken van het dienstver band. „Die Supermart heeft enigen ver bijsterd in het woordenboek doen graaien. Eerlijk gezegd, voelen wij wel wat voor die mart. Het prijs geven van de k is wat men te genwoordig zo graag noemt) zin delijk. Van Dale geeft het overi gens zelf toe; markt: plaats waar markt wordt gehouden, in deze betekenis vaak uitgesproken als mart." Aldus het december-nummer van het maandblad „Onze Taal". De taai-puristen onder ons kunnen dus gerust zijn. Het gebruik van het woord supermart is zindelijk! Behalve goederen gaan er ook voortdurend reizigers de grens over en natuurlijk zal dat in de Europese Gemeenschap vrij kun nen gebeuren. Het onderscheid dat er op het ogenblik nog wordt ge maakt tussen onderdanen van het een of van het andere land zal ver dwijnen zoals er wat betreft het aanvaarden van een werkkring of het zich ergens gaan vestigen ook binnen één land immers geen verschil wordt gemaakt tussen mensen uit de ene of de andere provincie. Landbouwbeleid In het E.E.G.-Verdrag staat ook dat er een gemeenschappelijk beleid moet komen op het gebied van de landbouw en het vervoer en verder mag „de mededinging niet worden vervalst". Dat zijn moei lijke punten waarover later in het Verdrag nog meer wordt gezegd. Vooral de landbouw is een moeilijke zaak in de Europese Gemeenschap, want de landbouw is altijd in elk land het onderwerp geweest van bescher ming door de overheid. Die bescher ming kon men bieden door aan de grens van het land landbouwproduk- ten van andere landen tegen te hou den. Maar als zoals in de Europese Gemeenschap de grens wegvalt, wordt dat moeilijker. Toch wil men er iets op vinden, zonder dat opeens de landbouw in ernstige moeilijkheden komt te verkeren. Men heeft de landbouw in de Europese Gemeenschap wel Op de voorpagina van dit nummer staat „20e jaargang, no. 1". Van de afgelopen jaargang zijn van alle edities nog exemplaren in voorraad. Wij willen U gaarne ge durende de maand februari in de gelegenheid stellen om ontbreken de nummers in Uw jaargang aan te vullen. Mist U dus bepaalde nummers, zendt dan een verzoek aan: A.H. Flitsen (landelijke edi tie) met een opgave van de ont brekende edities in Uw jaargang. Veranderingen in het aantal kinderen waarvoor U kinderbij slag ontvangt: a. geboorte; b. bij het bereiken van de 16-jarige leef tijd. Voor het verkrijgen van de veran- deringen in de gegevens is de loon- afdeling aangewezen op ieders medewerking. Alleen als deze medewerking wordt gegeven zal voor U in feite i niets veranderen door deze nieu- 1 we wetten, daar U van het hoofd kantoor aan het einde van ieder g kwartaal de kinderbijslag zal ont- vangen. In de loop van dit jaar worden er twee nieuwe verdiepingen op het pand '55 gebouwd. De tekening geeft het gebouw in de veranderde gedaante weer (gezien vanaf de Zaan). De ruimte zal dienen tot huisvesting van het laboratorium en van enkele kantoren.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 2