Uit magazijnloods groeide in Doorn een indrukwekkende ZB Parkeerterrein voor 45 auto's geen holle Beter leven'' AH' FLITSEN 196: Verhoging premie A.O.W. Landelijke editie WM 20e Jaargang No. 1 Januari 1963 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Zo ziet de nieuwe Z.B. te Doorn er aan de buitenkant uit. De aan vankelijk geheel gesloten gevel is gedeeltelijk opengebroken en van glas voorzien, andere gedeelten zijn voorzien van platen in frisse kleuren. Het teken was niet mis te verstaan! Wij maakten juist plannen een wandelaar te vragen, hoe wij verder moesten, toen ons oog plotseling getrokken werd door een metersgrote pijl, die ons resoluut een brede inrit instuurde. Enkele tientallen meters verder, achter een groot parkeerterrein, lag ons reisdoel: een nieuwe, grote en merkwaardige Z.B. van Albert Heijn, zoals de grote pijl reeds had meegedeeld. De zelfbedieningszaak is merkwaar dig. Hier is n.l. geen winkel gebouwd of een zoals wij dat opvatten normaal pand tot winkel omgebouwd. Hier was slechts een hal, in gebruik als magazijn voor een groothandelaar in speelgoedartikelen. Het had ook Zoals u allen in de vorige editie van onze vertrouwde „Flitsen" hebt kunnen lezen, opende op 13 november j.l. onze nieuwste en tot dusverre grootste super- mart haar deuren in Amsterdam Oost. De totstandkoming van deze grootste supermart van ons gestadig groeiend bedrijf, was voor ons aanleiding een onder zoek in te stellen naar de rede nen van ons concern om meer en meer non foods (dit zijn niet- eetbare artikelen) te gaan ver kopen. Want voor het eerst is het voor iedereen mogelijk in SM Helm- holtzstraat niet alleen een keuze te doen uit het werkelijk zeer uitgebreide levensmiddelenassor timent maar ook huishoudelijke artikelen en zelfs textiel in het boodschappentasje mee naar huis te nemen. Trouwens, de P.M.C.-actie mag ook niet worden vergeten! Dank zij het P.M.C.-systeem kan de j Nederlandse konsument in al onze filialen b.v. ijskasten, rol schaatsen, mixers of textielpak- ketten aanschaffen. Al met al kunt u gerust stellen: Albert Heijn breidt zich uit zo ook zijn assortiment! Maar hoe en met welke bedoeling? In dit eerste nummer van „Flit sen" in 1963 kunt u dan ook op pag. 3 een interview vinden over de bovenstaande problematiek. De president-direkteur, de heer A. Heijn, was bereid een en an der te vertellen over de rol, wel ke Albert Heijn N.V. in de toe komst hoopt te vervullen in de Nederlandse samenleving. Uw redaktie begrijpt het nu alle maal beteren u waarschijn lijk na het lezen van het artikel ook! De Redaktie een fabriek van rijwielonderdelen of wanneer U dit liever hebt, van fluit ketels kunnen zijn. Maar een groot deel ervan werd omgetoverd tot een modern levensmiddelenbedrijf en dat is merkwaardig. £00 m2 Nog merkwaardiger is misschien, dat het zo'n heerlijk ruime winkel is geworden en dat de mensen uit Doorn zo enthousiast waren. Want al is hier geen enkele band meer met de traditionele bouw, de win kel heeft ruimte en sfeer. Ruimte: de verkoopoppervlakte bedraagt bijna 400 m2, daarmee de grootste van onze Z.B.'s vormend. Ook hier het reeds elders toege paste principealle voorraad in de winkel, geen ruimte voor opslag in een magazijn. De capaciteit van schappen en gondola's is trouwens van dien aard, dat er een ruim voldoende voox-raad kan zijn om de tijd tussen de ene „Zaan" en de andere royaal te overbruggen. Dit betekent intussen niet, dat er terwille van deze capaciteit c weinig loopruimte is. Integen- afdeling kaas en vleeswaren laat duidelijk zien hoeveel ruimte er in deel: er ziin hier Daden van Doorn er zijn hier paden van ca. 3 rn.breed.de ruimte inde; de ruim(e ekeri te worden hoeken is nog aanmerkelijk groter. Voor de drie check- Zonder een vlotte doorloop te belem- outs is de ruimte van dien meren' kan de klant hier rustig haar aard, dat er heel wat moet ge- ikeuze maken- uif het zeer grote as- beuren, voordat er van echte sorfiment, dat hier kan worden ge- opstoppingen gesproken kunnen worden. Bij de opening, die o.m. werd bijge woond door de burgemeester van Doorn, sprak ook de heer P. G. Zwarts over deze ruimte. Er be hoefde hier niet zoals gewoonlijk met bracht. Vrije sector Bij beschouwing van dit assorti ment viel ons oog het eerst op de afdeling, waar cosmetica-artikelen in ruime sortering zijn onderge- Ons personeelsorgaan gaat zijn 20e jaargang in. Voor ons is dat niet iets om (rots op te zijn, want geen van de huidige medewerkers heeft aan de totstandkoming van al deze jaargangen meegewerkt. Het ligt dan ook niet in ons voornemen om deze 20e verjaardag met uit gebreide festiviteiten te vieren. Wel menen wij, dat het ons verplichtingen op legt. De verplichting n.l. om dit blad, dat kan bogen op een traditie van vele jaren, ook in de toekomst steeds actueel en interessant te houden. Dat is geen gemakkelijke opgave. Het veronderstelt in de eerste plaats een zich met enthousiasme inzetten van de redacteuren en van alle andere vaste medewerkers. Daaraan ontbreekt het niet. De redactie heeft zich in het begin van dit jaar uitvoerig beraden op inhoud en uiterlijk van hel blad. Er zullen in de komende maanden geleidelijk veranderingen aangebracht worden, die naar onze over tuiging bij zullen dragen tot een grotere aantrekkelijkheid. Dit is evenwel nog niet voldoende. Het is voor de redactie zonder meer noodzakelijk voortdurend gegevens uit de filialen te krijgen. Hierbij doelen wij niet op de eerste plaats op verslagen van feestjes e.d. (deze blijven natuurlijk van harte welkom!), doch meer op tips met betrek king tot bijzondere prestaties of hobby's van personeelsleden. Voor ons kunnen deze tips de aanleiding zijn tot een gezellig interview of een leuke reportage. Wij menen er op te mogen vertrouwen, dat u ons op deze manier blijft helpen om het personeelsorgaan steeds meer te maken tot „ons eigen blad". DE REDAKTIE bi'acht. Al deze aiti kelen behoren tot de vrije sector. Direct hiernaast ontdekten wij de droom van onze jeugd: zak jes postzegels, temidden van velerlei schi-ijfbehoeften. Voor Doorn, een seizoenplaats van formaat, een hoekje met vele mogelijkheden. Van de royale mogelijkheden in de vleeswarenafdeling is gebruik ge maakt om een fantastisch aantal soorten vleeswaren te brengen. Het viel ons op, dat de klanten, die in de bedieningszaak zoiets nooit gezien hadden, juist hierover bij zonder verrukt waren. Wijnen De wijnen zijn ondergebracht in een afzonderlijke ruimte. De fles sen liggen in aparte stellingen van eenvoudig maar sfeervol materi aal. Wij kunnen ons voorstellen, dat „meneer" hier graag eens zijn hai-t zal ophalen, als „mevrouw" eens naar zijn zin te veel tijd nodig heeft om haar keus bij de vleeswaren te bepalen. Er valt over het assortiment nog wel meer te zeggen. Maar is het niet beter een van de klanten aan het woord te laten? „Het is heerlijk, dat Albert Heijn hier nu zo'n zaak heeft geopend. Ik ben al heel lang klant, maar zo af en toe ging ik toch wel eens naar elders, omdat de oude zaak het eigenlijk niet meer aan kon. Dat doe ik nu beslist niet meer, want ik vind hier zelfs meer, dan tot nu toe in die zaken elders". Kern Voor bedrijfsleider J. Aarten, in (Vervolg zie pagina 3) t-*L. i Imposant Wegens de verhoging van de uit keringen aan de 65-jarigen en ouderen krachtens de A(lgemene) O(uderdoms) W(et) per 1 januari j.l. was het noodzakelijk, dat de te betalen premie ook een belang rijke stijging onderging. Zoals U ongetwijfeld bekend zal zijn. worden de uitbetalingen krachtens de A.O.W. gefourneerd uit de premiën, die op hetzelfde ogenblik worden in gehouden; worden dus de uitbetalin gen verhoogd dan is een verhoging van de te betalen premies onvermij delijk. Om deze premieverhoging voor de kwartaalafrekening goed op te vangen is het percentage van de voorlopige inhouding met ingang van week 1 met 1 verhoogd. Als compensatie ontvangt U over eenkomstig een beschikking van het College van Rijksbemiddelaars vanaf de eerste loonbetaling in ^963 een toeslag van 1% op Uw xrutoloon plus hum-compensatie. Het zal in de praktijk voor de meeste salarissen „netto" weinig verschil ma ft n.i ken, daar de 1% toeslag teniet wordt ligt onze nieuwe supermart langs de Rijksstraatweg in Geleen. Imposant was ook de belangstelling bij de gedaan door de verhoging van de opening op 12 december 1962. voorlopige inhoudingen.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1