Personeelsgeschenk krijgt gestalte Dank Vergadering aandeelhouders Premie van de Maand Club bracht verbetering in levensmiddelenbedrijf Jubileumbeeld in klei gereed Nieuwe DAF- bestelwagen Het gaat goed en snel Ook de emballage-afdeling nam intrek in nieuw tehuis AH-FUTSEN 3 In verband met de ingebruik ne ming van het D.C., werd besloten tot de aanschaf van een „DAF". bestelauto voor de postdienst van het hoofdkantoor. De afstand werd voor een motorbakfiets te groot en bovendien nam de hoeveelheid post in omvang toe. Het wagentje is een zogenaamde „Pick-up" met een eigen gewicht van 650 kg, nuttig laadvermogen van 300 kg, gewichtverdeling over vóór- en achteras. De inhoud van het laadvermogen met huif is 1.53 m3. De heer W. Fischer is ,.de postloper te rijk" met de postauto en gaf als zijn mening te kennen: ..Het is een machtig karretje". Van de eerste tot de laatste luiden ze: f30. 25. 20. 15, 10. 5. Bij meerdere inzendingen met een gelijk aantal goede „vertalingen" beslist het lot. U kunt uw oplossingen vóór 10 januari instuien naar de heren P. Schipper, toestel 271 (HK) of L. J. A. S. Kloos, toestel 415 (PB). Veel sukses! Na het overlijden van mijn man mocht ik van u veel blijken van belangstelling ondervinden. Ik ben u hiervoor zeer dankbaar. Mevrouw C. P. Romkes- Kamminga. Nu de kaasplanken in het kaas pakhuis van het D.C. nog moeten arriveren, vormen de reeds aan wezige stellingen een bizar schouwspel. Het magazijn van de afd. grootverbruikers in het D.C. is al volop in bedrijf. De foto laat een klein gedeelte zien. De textiel-hoek van de pas geopende Supermart in Roosendaal. Dc laatste weken werden er ook Supermarts geopend in Arnhem. Nijmegen. Haarlem en Geleen. Rubrieken Er zijn 6 rubrieken gemaakt. Ru briek 1 zal waarschijnlijk de meeste hoofdbrekens kosten, terwijl rubriek 6 aanzienlijk minder moeilijkheden zal opleveren, maar de prijzen zijn er dan ook mee in overeenstemming! T IJDENS DE OP 29 NOVEMBER j.l. gehouden buitengewone ledenvergadering van aandeelhouders van Albert Heijn N.V. deelde de president-commissaris, Prof. Mr. Dr. G. M. Verrijn Stuart, mee, dat de totale nettowinst over de eerste 10 maanden van het boekjaar 1962 van Albert Heijn N.V. tezamen met haar dochterondernemingen ongeveer gelijk gebleven is aan de netto winst in de overeenkomstige periode van 1961. Hierbij moet echter in aanmerking genomen worden, dat vorig jaar in de resultaten verwerkt was een verlies van Vami-IJs, welk bedrijf begin 1962 werd verkocht. Het kruideniersbedrijf boekte tot dusver iets lagere resultaten dan vorig jaar. In het jaarverslag over 1961 werd opgemerkt, dat reke ning gehouden moest worden met een enigszins vertraagde omzet groei, waardoor het moeilijk zou zijn de stijgende kosten geheel te compenseren. Over de eerste 10 maanden van 1962 was dit ook het geval. Verbetering Na de introductie van de Premie van de Maand Club, waardoor de afnemers met het reeds jaren be staande spaarsysteem nu tegen aantrekkelijke prijzen gebruiksar tikelen kunnen kopen, trad een aanzienlijke verbetering in. Door de gestegen omzetten werd de daling van de netto marge, ver oorzaakt door de gestegen kosten, nagenoeg gecompenseerd. In de loop van 1962 werd een 8-tal „su permarts" geopend, terwijl ook dit jaar weer een aantal zaken tot zelfbedieningszaken werd ver bouwd. Het Distributie-Centrum te Zaandam, waarvan de bouw vertraging heeft ondervonden, zal in januari 1963 in gebruik geno men worden. De normale resultaten van het consumptiemelkbedrijf verschillen niet veel met die van vorig jaar. Hoewel in de loop van 1962 de ver werkingsmarge enigszins ver hoogd werd, was deze verbetering maar nauwelijks voldoende om de stijgende kosten te compenseren. Evenals vorig jaar is de marge te krap om een redelijk rendement over het geïnvesteerde vermogen te maken. De resultaten van het restaurant- I bedrijf zijn lager dan vorig jaar. Enerzijds wordt dit veroorzaakt i doordat in de bestaande zaken de gestegen kosten niet worden goed gemaakt door eigenlijk noodzake lijke prijsverhogingen. Anderzijds zijn er in verband met de voorge nomen uitbreiding van het aan tal vestigingen in deze sector be langrijke voorbereidings- en aan loopkosten ten laste van het re sultaat gebracht. Uquiditeitspositie zeer ruim De liquiditeitspositie is momenteel nog zeer ruim. De uitbreiding van het aantal vestigingen, zowel in het filiaalbedrijf als het restau rantbedrijf, alsmede de noodzake lijke uitbreiding van de produktie- bedrijven, vragen echter grote be dragen. Onvoorziene omstandigheden voor behouden wordt verwacht, dat de resultaten over de resterende pe riode niet al te veel zullen afwijken van die van vorig jaar, zodat de totale nettowinst over 1962 onge veer gelijk zal zjjn aan de winst over 1961. Over de verschillende pagina's van deze Flitsen verspreid vindt u een kerst-puzzel. Uw redak- tie heeft voor deze puzzel ge bruik gemaakt van enkele van de talloze afkortingen die in ons bedrijf in meer of mindere mate zijn ingeburgerd. Aan u de op dracht ze te ontcijferen. In de afgelopen maanden heeft beeldhouwer Theo Mulder hard gewerkt om het beeld, door ons allen tijdens de jubileumviering in mei j I. de directie aangeboden, gereed te krijgen. Destijds werd van dii beeld reeds het kleine model in brons aangeboden. Het definitieve beeld wordt eveneens in brons gegoten en wordt van top tot teen gemeten 1.75 m hoog. In het atelier aan de Bronstee-nen dat zij iets losser van de han den zijn (zie foto op pag. 1). Geen vergroting Verder is het beeld door de gro- klei practisch tere afmetingen wat slanker ge- heeft qekregen. Het beheerst worden, dan het kleine model deed r I vermoeden. De heer Mulder ver- vanaf de hoge werktatel het tej^e onSj het normaal is, dat gehele atelier. Vergeleken met bij het scheppen van zo'n groot weg te Heemstede hebben wij enkele weken geleden kunnen zien, dat het beeld zijn defini tieve vorm het kleine model merkten wij enkele wijzigingen op, die naar beeld veranderingen ontstaan. Technisch is er wel een heel groot verschil tussen een groot en een onze mening het beeld aan klein beeld. De klei, waarmee ge- vaart en energie doen winnen Deze verandering ontdekten direct in de stand van de vogels. De richting waarin deze wegflad- deren is iets veranderd en wij me- modelleerd wordt, moet in beide gevallen steun vinden op een ge- wij raamte. Bij een klein beeldje kan volstaan worden met stukjes ijzer- draad, die gemakkelijk in de ge wenste vorm gebogen kunnen worden. Het Distributie Centrum komt stap voor stap in bedrijf. Na de afd. grootverbruikers is nu de uitzetruimte in bedrijf, al is het nog niet voor het doel waarvoor het bestemd is. Eerst hebben een 15-tal men sen waaronder 10 meisjes van de looninpakkerij, hier de duizenden Sint Nicolaaspakketten verzorgd, welke vóór 4 december de deur uit moesten en na de Sint Nicolaasactie is in versneld tempo begonnen aan het verpakken van Kerstpakketten waarvan vele duizenden hun weg naar de verschillende bedrijven en instellingen voor de Kerst moeten vinden. verwijderen welke er niet thuis horen, zodat op maandag 3 de cember de medewerkers een afde ling aantroffen, ruim van opzet en voorzien van apparatuur, waar van verwacht mag worden dat hij aan de verwachtingen zal beant woorden. Ook in het nieuwe kaaspak huis staan de stijlen al over eind waarop straks in totaal 50 km lange kaasplanken zul len komen te rusten. Deze af deling zal echter deze maand nog niet in gebruik komen, daar er nog veel werk te doen is. Er zal bijvoorbeeld nog een machinekamer moeten worden ingericht van waaruit de air conditioning zal worden gere geld. In de machinekamer komen 3 fans (windmolens) die doen denken aan grote vliegtuigmotoren, alsmede koelapparaten die er voor zullen zorgen dat de kaasafdeling altijd Een „oorbeeld daarvan is de draaien- die vochtigheid, die droogte of die de flessen-sorteerbaan, waarop de warmte wordt ingeblazen welke flessen blijven ronddraaien totdat ze nodig is voor een goede kwaliteit in de daarvoor bestemde flessenkisten kaas in opslag. zijn gedeponeerd. Wij zeiden het reeds in onze vorige Op vrijdag 30 november kwamen Flitsen: het begint te leven in en om de eerste verkenners op de afde- het D.C. en zij. die er iedere dag mee ling om met de schoonmaak te be- te maken hebben, kunnen konstateren: ginnen en allerhande dingen te het gaat goed en het gaat snel. De als inpakafdeling ingerichte ruimte voldoet aan de eisen welke voor een dergelijke aktie noodzakelijk is. Er is ruimte in overvloed en. nu de verwar mingsinstallatie in gebruik is genomen en er butagas straal kachels zijn bijge zet, is er een sfeer geschapen waarin het best is uit te houden. Een ander voornaam punt in de inrichting van het DC was de in gebruikneming van de afdeling Emballage op maandag 3 decem ber. Reeds was het gedeelte van het DC waar de emballage afdeling zijn domicilie zou krijgen, door de bou wers opgeleverd en kwamen van verschillende kanten monteurs in aktie voor het plaatsen van invoer- banen en sorteerbanden. Want ge heel in stijl van de moderne inslag- van het DC zal ook deze afdeling op meer mechanische leest ge schoeid zijn. Flessen-sorteerbaan Sterk geraamte Voor een groot beeld, waarvoor enkele honderden kilo's klei ge bruikt moeten worden, is een sterk geraamte een voorwaarde om te kunnen werken. Met wat ijzer- draad is dit niet meer te verwe zenlijken, hiervoor moet zwaar der materiaal aangevoerd wor den. Betonijzer, stalen buizen, hout en ook nog ijzerdraad zijn de mate rialen, die een voldoende sterk „beenderengestel" kunnen gaan vormen. Met zaag en hamer, tan gen en lasapparatuur wordt dit skelet opgebouwd, en het geheel krijgt een „vel" van kippengaas. De dunnere, uitstekende delen (neus, vingers e.d.) worden ge vormd van stevig ijzerdraad. „Hoewel dit op het eerste oog misschien een weinig artistiek karwei is, hangt er toch het wel slagen van het beeld van af. Het werk is wel vrij grof, maar je bent toch al echt helemaal het beeld aan het maken. Ik ben met dit werk ongeveer drie weken bezig geweest," vertelt de heer Mulder. Klei smijten Toen het skelet gereed was, brak het moment aan, waarop de heer Mulder enkele dagen „lekker met klei kon gaan smijten", zoals hij het zelf uitdrukt. De klei hecht zich vast op het kippengaas en wordt daarna verder met een stuk hout in de juiste vorm gebeukt of met een slagersmes „afgevild". |Zo ontstaat langzaam het beeld. Begin januari zal het klei-model geheel klaar zijn en dan komt een nieuwe fase: het maken van een gipsafgietsel, in negatief. Daarna wordt hiexwan weer een positief gipsbeeld gemaakt, dat dan naar de bronsgieter gaat. Doch hier- I over hopen wij U in een volgend artikel meer te vertellen en te la ten zien.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 3