KRONIEK. VAM 1361 Nieuws P.V. „OPEN HET DORP" Bewakingsploeg hield onderlinge schietwedstrijd in het O.G. Weei U hei nog Divisie Haarlem geformeerd m GEHUWD 2 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19e jaargang - No. 12 December 1962 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 415) Aan dit nummer werkten mee: Mej. C. Buntsma, de heren J. Ph. Bartelson, J. Breeschoten, J. Hartog, J. J. M. v. d. Meer, G. A. van Rooijen, H. van Urk, P. Schipper, J. Zeeman, H. J. van Zijl Jr. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. De dames van de kantine van het hoofdkantoor o.I.v. mevrouw Kop staan klaar om de komende lunchdrukte het hoofd te bieden. V.l.n.r. de dames Lenie Kornet Tinie Gerssen, Mevr. Kop, Gusta Kat, Gerrie Dignum, Hennie van Ooyen, Mevr. Jonkerheid, Mevr. Winter, Letty Lagerweij en Ina Krijt. Dinsdag 4 december j.l. stonden de leden van de bewakings- groep weer gereed voor hun jaarlijkse onderlinge schietwedstrijd in het Ontspanningsgebouw. De ploegen waren dit jaar inge deeld in een A- en een B-ploeg, zodat er mogelijkheden voor alle schutters waren om in aanmerking te komen voor één van de vele prijzen. Daarnaast werd er tevens geschoten op de geluksschijf. Nadat de heer J. Hogendijk de directie en de bedrijfsleider prod.bedr. welkom had geheten, werd het eerste schot gelost en steeg de spanning met de minuut. Reeds in de eerste ronde stonden vader en zoon van Urk bovenaan; eerstgenoemde wist zich echter niet te handhaven en zakte dan ook iets af. De schutters met een buikje" hadden bepaald last van dat lichaamsdeel, want de pres taties waren evenredig naar hun lichaamsomvang. In de A-ploeg werd fel gestreden, het gelukte de heer D. Abbink ech ter niet om de beker in zijn bezit te houden en hij moest deze af staan aan de heer van Urk Jr. Beiden zijn nu tweemaal in het bezit van deze beker geweest. In de B-ploeg kwamen enige goe de verrassingen voor de dag. De heer H. Bakker (SB) kwam hier zelfs boven enkele deelnemers van de A-ploeg uit en veroverde de voor de B-ploeg beschikbaar ge stelde beker. Na afloop dankte de heer Hogen dijk voor de spoi'tieve deelneming van leden en directie en sprak de hoop uit dat er meerdere en even tueel betere schutters uit het be drijf aan de wedstrijd en oefen- I avonden zullen deelnemen. (Voor inlichtingen tot deelname tst. 441). Hierna ging men over tot de prijs uitreiking. 151 149 134 120 143 pnt. 134 128 78 66 60 19 januari a.s. hebben wij in het kader van ons derde lustrum het Volendams Operakoor met enige solisten. Voor de liefhebbers van goede zang is dit een avond bij uitstek. Wij hebben het idee dat velen naar dit 80 man sterke koor komen luisteren. Wij zullen vroeg tijdig zorgen, dat u kaarten kunt krijgen en hopen op een goed be- de laatste minuten van de TV- en zette zaal op deze eerste avond in radio-marathon uitgenodigd door Ploeg A: 1. v. Urk (bekerhouder) 165 pnt. 2. Abbink 155 3. Hogendijk 4. Stens 5. Hekkert 6. Bos Ploeg B: 1. Bakker (bekerh.) 2. A. Groot 3. Wagner 4. de Vries G. J. v. Urk de Beer Hoogst bereikte aantal punten 170 Geluksschijf 1. Wagner 422 pnt. 2. ten Bos 418 Bakker 391 De poedelprijs werd gewonnen door de heer de Beer met 50 pnt. De grandioos geslaagde aktie ,,Open het Dorp" ligt ons allen nog vers in het geheugen. De basis voor deze aktie werd ge legd op de avond van 26 novem ber door de met geld gevulde lu ciferdoosjes, die werden ingele verd bij duizenden kruideniers in het gehele land, die zich voor de ze avondlijke aktiviteit beschik baar gesteld hadden. Het spreekt vanzelf dat de AVRO ook op ons bedrijf een beroep op medewerking gedaan had. Het bedrijf zelf schonk nog een bedrag van 25.000,daartoe JANUARI De heer F. Vermaat wordt benoemd tot chef van de Pons en Lichtkamer van de afde ling Mechanische Boekhou ding. Tot chef van de afdeling ad ministratie- en balanskontrole filialen woi'dt aangesteld de heer W. v. d. Haar. Mevrouw D. Apon-Kramer krijgt als voorjuffrouw de leiding over de avondwerk zaamheden van de chocolade afdeling. De heer M. J. H. Grooten wordt tot hoofdchef benoemd van de goederenadministratie. De verkiezingen voor de on dernemingsraad hebben plaats. Zeven zetels vormen de zet. Drie nieuwe leden worden gekozen, vier leden worden opnieuw voor een zittingspe riode aangewezen. De heer J. Popping (KB) is 40 jaar bij AH. Na een ont vangst ten stadhuize waar hem een bronzen koninklijke onderscheiding wordt opge speld, valt hem een huldiging ten deel door de Raad van Bestuur, directie en kollega's. FEBRUARI 1. De heer A. H. Pilger (opl. centrum) is 12% jaar in dienst van AH. De heer F. J. de Vries treedt in onze dienst als hoofdchef van de onderhoudsdienst. 7. Het muziekkorps musiceert in het OG. De sopraan Chris tine Spierenburg, begeleid door pianist Co van der Hei de Wijma, geeft enkele zang- soli. 1. Carnaval in het OG. Namens de Personeelsvereniging houdt Prins Hein I de teugels losjes in handen van 21.00 tot 2.00 uur. Een best feest. MAART 1. Mej. M. E. Cornelisse kwam 7% jaar geleden bij AH in dienst. 1. President-direkteur de heer A. Heijn, viert zijn 12% jarig zak en jubileum. 14. „Weer of geen weer" en „Dit is Uw leven" Bert Garthof houdt een causerie voor de PV. 23. Een AH-team bestaande uit de heren Goudriaan, Koopman en Van Unen trekt in de fina le van Typhoon's Trio Test aan het langste eind. 30. De heer A. Teunissen, ruim 30 jaar bij AH, laatst chef van het CM, neemt afscheid van het bedrijf. Een van de werkers van het eerste uur, de heer G. Onrust, viert zijn gouden jubileum. 31. Joop Doderer en Jan Blaaser brengen met nog enkele ande re artisten de revue „Tele- Troef" op de planken van het uitverkochte OG. Het was de laatste PV-avond van het sei zoen. NV door verkoop van het vol ledige aandelenpakket. De heer G. J. van Urk neemt na een dienstverband van 40 jaar afscheid van het bedrijf, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd; zijn plaats in de portiersstoel van het hoofdkantoor wordt ingeno men door de heer E. Geijten- beek. MEI De schipper van motorboot AH II, de heer P. de Vries, viert zijn zilveren jubileum. Hij ontvangt het gouden kruis van verdiensten. De heer C. Govers, hoofd Ver koop, is 12% jaar bij AH. Mej. M. Titalahawa van de VA is 7% jaar bij het bedrijf. Het jubileum wordt gevierd met geschenken en goede woorden. De heer A. v. d. Brink, 43 jaar in dienst, gaat met pensioen. De heer v. d. Brink werkte op de KB. In een bijeenkomst waarin de heer J. van Meer hen toe spreekt, nemen de heren Bins- bergen en Exalto wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, afscheid van het bedrijf. 10. De personeelschef van het hoofdkantoor, de heer H. Koerse, viert zijn zilveren ju bileum. Tijdens de huldiging door de Raad van Bestuur wordt de jubilaris het gou den kruis van verdiensten op gespeld. 24. De heer W. Kleij is 25 jaar als beheerder van het Ontspan ningsgebouw aan het bedrijf verbonden. 27. Het bedrijf bestaat 75 jaar. Dit heuglijke feit wordt door het personeel gevierd in een reeks feestelijke bijeenkomsten door het hele land. Het Zaan- damse personeel viert feest in het Concertgebouw. 28. De heer J. de Beer is als kan tinebeheerder van 't Ontspan ningsgebouw aangesteld. JUNI 2. Voor de vijfde achtereenvol gende keer heeft het jaarlijks uitstapje van de gepensioneer den plaats. De bustocht voert naar de Hoge Veluwe. De heer W. Engberts van de SB IV viert zijn zilveren ju bileum. 9/13 Het zesde Pinksterkamp voor kinderen van 8-12 jaar wordt in Lunteren gehouden. 22. Het muziekkorps ontvangt APRIL de consumptie-ijsbedrijf VAMI NV gaat over naar Unilever het nieuwe jaar. |Wim Kan. Een dezer dagen waren wy in Haarlem, waar op 26 november 1962 de „Vierde Divisie" haar werkzaamheden begon. Naast de Divisie Supermarts en de Divisies Amsterdam en Utrecht, die reeds geruime tyd zelfstandig werken, Het tot ons concern behoren- kennen wy dus nu ook de Divisie Haarlem. Hieronder vallen de B.Z. en Z.B.- filialen in geheel Noord-Holland, uitgezonderd Amsterdam en het Gooi, alsmede de Bollenstreek tot aan Wassenaar. Tot Divisieleider is benoemd de heer J. Rozema, die voorheen ra yonleider was in Noord-Holland en enige tijd ter kennismaking, als verkoopleider verbonden was aan de Divisie Amsterdam. De staf die de heer Rozema in zijn taak als Divisieleider zal bijstaan i wordt gevormd door de heer H. de Roode als verkoopleider, en de heer L. N. Didden, personeelsspe- cialist. De heer H. v. d. Loo, or ganisatiespecialist te Amsterdam, zal zich ook hier met de organi satorische problemen bezig hou den. Controleurs zijn de heren J. C. Le on, J. Jacobs en H. Spaargaren, terwijl mejuffrouw D. Knibbe de administratie en telefoon zal ver zorgen op het kantoor. De voormalige rayonleider van Noord-Holland, de heer B. J. F. Talsma, is in opleiding voor een funktie in de Supermart-organisa- j De heer Th. Verzeilberg, bedrijfslei der van filiaal Grote Krocht te Zand- voort, was de eerste kruidenier, die met zijn buit op het postkantoor arriveerde. tie. een kollektie nieuwe instru menten in lage stemming. De heren G. Heijn, J. Heijn en J. W. de Vries treden af als leden van de Raad van Bestuur. Zij worden benoemd tot commissaris der vennoot schap. JULI De heer D. A. ter Wee, onder directeur verkoop, neemt af scheid van het bedrijf wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Ter gelegenheid van hun af treden als leden van de Raad van Bestuur, recipiëren de heren G. Heijn, J. Heijn en J. W. de Vries in het Ontspan ningsgebouw voor alle mede werkers van hoofdkantoor en produktiebedrijven. Zilveren zakenjubileum van de heer A. Slob. De jubilaris ontvangt het gouden kruis v. 1 verdiensten. 17. Het echtpaar D. Onrust-Brou wer viert een uniek feest. Zij zijn 60 jaar getrouwd. 19. De heer B. Snijders (VA) gaat met pensioen na een dienstverband van 37 jaar. AUGUSTUS 30. De heer G. Zwart (OD) viert zijn zilveren zakenjubileum. Tijdens de huldiging ontvangt hij het gouden kruis van ver- 1 diensten. 31. De heer A. Kuyzer verlaat na een dienstverband van 38 jaar het bedrijf (kaasafd.) en gaat met pensioen. SEPTEMBER 11. De heer S. Vos, chef van de Emballage afdeling, viert zijn 40 jarig zakenjubileum. Ter gelegenheid hiervan ontvangt hij een koninklijke onderschei ding. 25. De heer P. Ligtenstein, direc teur Inkoop, viert zijn 25 jarig zakenjubileum. Tijdens een huldigingsbijeenkomst ont vangt de jubilaris het gouden kruis van verdiensten. 25. De kontakt- en kantoorkom missie brengt 'n bezoek aan de melkfabriek Sterovita te Rot terdam voor een gedachtewis- 1 seling met de onöernemings- raad van deze dochteronderne ming. OKTOBER Op de bouwafdeling viert de 1 heer L. Hagens zijn koperen jubileum. Voor de vierde maal in sue- I cessie treden de voetbalelftal len van Patria, Riva en AH aan voor het jaarlijks voet- baltoernooi. De Riva gaat met de eer strijken. De heer Voogd is 40 jaar in dienst. Tijdens de huldigings bijeenkomst met Raad van Bestuur en Direktie wordt de jubilaris meegedeeld dat hem een koninklijke (bronzen) on- I derscheiding is verleend. De heer G. K. Romkes, pen sioenafdeling, overleden als gevolg van de in ons land heersende hondsdolheid. NOVEMBER Assistent-inkoper, de heer G. IJskes is 12% jaar bij AH. De heer S. Meijn tot chef be noemd van de emballage afd. De capaciteit van de telefoon centrale wordt uitgebreid met een derde post. 10. De ontspanningsvereniging bestaat 25 jaar. 27. De heer T. v. d. Schaaf is 40 jaar aan AH verbonden. De ju bilaris, die werkzaam is op de K.B., wordt vereerd met de huisorde in brons van Oranje Nassau. DECEMBER Sint Nicolaas komt in het O.G. waar 300 kinderen van perso- I neelsleden hun opwachting I maken. 21-11: mej. W. Ebell (LK) met de heer B. Engel. 19-11: mej. M. Greven met de heer L. Haak (VA). 8-12: mej. V. de Lange (KB) met de heer B. Uileman.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2