P.M. C. krijgt fanmail als een filmster Behandeling van emballage Ideeënbuskommissie geeft suggesties voor een oorspronkelijk idee Roosendaalse rijmen Beddepraat Bezint eer ge begint if ah-flitsen 7 De zilveren pluspluim van de 10e periode werd in Zaandam uitgereikt aan de heer S. Roukcma. bedrijfsleider van filiaal Uithoorn, voor de prestaties, die zijn ploeg leverde. Tijdens het beoordelen van ideeën, op een van de laatste bijeenkom sten van de Ideeënbuscommissie, werd nog al eens de opmerking ge boord: „Maar dat is toch geen idee!" De commissieleden moesten dan meestal met deze verzuchting instemmen, want wat als „idee" werd ingezonden, was dikwijls terug te brengen tot een opmerking, een klacht of een verzoek. Uit alle delen van ons land ont vangt de P.M.C.-afdeling post van bewonderaarster)s met enthou siaste bijvalsbetuigingen en be dankjes voor de toegezonden pre mies. Hieronder volgt een kleine bloem lezing Door de opening van uw nieuwe supermart in Roosendaal ben ik een nog trouwer klant van Albert Heijn geworden en door de onvoorwaar delijke garantie koop ik zoveel mo gelijk bij u. dus elke bestede gulden brengt me dan weer een „zegeltje verder naar een nieuwe premie. De koelkast ontvangen, nu één van m'n hartewensen vervuld. Hartelijk dank, dat u mij voor zo weinig geld aan zo'n fijne kast geholpen hebt. Mijn eerste kennismaking met de P.M.C. was de koelkast; de kast is prima en ik ben er zeer mee inge nomen, schreef een klant uit Den Haag. Een brief uit Rheden (Gld.): Gisteren de 215 liter-koelkast ontvangen, hij was uitstekend verpakt, dus onbe schadigd. Dank zij uw P.M.C. op zo'n vlugge manier de kast bij elkaar gespaard; in één woord af! Uit de hoofdstad: De prismakijker ontvangen, hij is prachtig, de premie in één woord fantastisch. Een klant uit Voorburg: Ik ben zéér tevreden over de koelkast, ook m'n vrienden en kennissen zijn er verrukt Onder ons gezegd van; zal hem, na twee weken gebruik, niet meer willen Een Utrechtse bewonderaarster schrijft: Hartelijk dank aan Albert Heijn N.V. voor zijn goede bedoelin gen voor een „beter leven". Een Amersfoortse schreef dit: Ik stond eerst kritisch tegenover de P.M.C., maar de artikelen hebben m'n stomste verwachtingen overtrof fen; ik ben dubbel en dwars tevreden, tuinparasol en zonnebed zijn echt de gelijk; zullen het aan anderen aanbe velen. Een inwoner uit de kaasstad zwaait de P.M.C. de volgende lof toe: Ik ben zéér erkentelijk voor de vlotte afwerking, ik heb de koelkast voor de datum van de verjaardag van mijn vrouw ontvangen, waarom ik ver zocht had; tot nog toe was het haar mooiste verjaardagsgeschenk. Een pluim op de hoed van de P.M.C. uit de hoofdstad van Noord-Holland: eerst erg gemopperd over het lange uitblijven van de koelkast, maar nu we de kast ontvangen hebben, zijn wij er ten zeerste tevreden over en hopen er veel artikelen uit uw assortiment in te bewaren. Tenslotte een schriftelijke decoratie voor de P.M.C. uit De Koog op Texel: Bedankt voor de schitterende aflevering van de koelkast, hij is ge weldig mooi! Nu wordt dit feit niet gesignaleerd om hen. die een idee willen inzenden, af te schrikken. Beslist niet. want hoe méér ideeën er binnenkomen, hoe beter, maar dan dienen dat geen in zendingen te zijn in de trant van: de zaanzending komt altijd 's morgens; kan dit niet veranderd worden in 's middags Natuurlijk kan zo'n „vraag-op- merking" voor de inzender per soonlijk van enorm belang zijn, maar het probleem behoort niet in de ideeënbus te belanden. Het moet voorgelegd worden aan divi sie- of rayonleider, aan kontro- leur of specialist. Ook inzendingen als: naast de kilogram ver pakking van dit of dat artikel een halve kilogram verpakking gaan voeren", kunnen niet als ideeën worden beschouwd. Wij hebben al eens méér geschreven, dat een idee een element van nieuws moet bevatten, dat het een verrassing in zich moet bergen en dat het oor spronkelijk moet zijn. Voorbeeld Wij willen met deze omschrijving duidelijk tot uitdrukking laten ko men, dat een ideeënbus bijvoor beeld geen vragen- of klachtenbus is. Toch kunt U soms door voort te bouwen op bestaande toestanden of op bekende zaken op een origi nele gedachte komen, die heel goed als idee kan worden inge zonden. Onlangs hoorden wij daar van nog een sprekend voorbeeld. Een beambte van een gasfabriek in een grote stad zag op zekere dag een politieman met zijn speur hond aan het werk. Het was niet de eerste keer, dat hij zoiets zag. Er was voor hem dus niets nieuws en niets bijzonders aan te beleven, maar ineens kwam hij op 'n reuze idee! In zijn woonplaats namelijk, spooi'de men kleine lekken in de gasbuizen onder de trot toirs op door telkens om de 10 tegels er 1 te verwgderen, een dunne buis met een apparaat je eraan in de grond te drij ven, welk apparaatje op lek ken reageerde, waarna men kon vaststellen of er een lek was en waar men het zoeken moest. Deze wijze van werken was tijd rovend en kostte tamelijk veel geld. De beambte kwam met zijn idee op de proppen: herdershonden opleiden tot „gashond". Het idee werd beproefd, goed bevonden en toegepast. Een enorme besparing aan tijd en geld was het gevolg, want de „gashonden" speurden de lekken vijf maal zo snel op als bij de oude methode het geval was! Wij hopen, dat 't verhaal U duide- Irjk heeft gemaakt hoe een idee tót stand kan komen en wat er onder een idee moet worden ver staan. Het idee van onze beambte was nieuw, hoewel het algemeer bekend is wat je met een speur hond kunt doen; het was verras send en oorspronkelijk, want nie mand in die stad was nog op de gedachte gekomen om gaslekken op een dergelijke manier te gaan opsporen! Misschien kunt U in uw eigen om- Het is prachtig wanneer men elkaar snel begrijpt, maar hoe vaak blijkt, dat hef ook ivel eens anders is. Heb ben jullie het nog nooit meegemaakt, dat wanneer je met iemand in gesprek was, op een bepaald ogenblik bleek, dat de persoon in kwestie op geheel iets anders doelde dan jij. En daar moet voor worden opgepast, in 't bijzonder als er in de winkel aan klanten advies wordt gegeven. De ons allen bekende Doortje Suiker is er natuurlijk weer een typerend voor beeld van. „Ach juffrouw"vraagt een klant, „kunt u mij vertellen waarmee ik mijn keukenvloer het best kan behande len?" Zeker mevrouw, kijk u eens, dit nieuwe artikel En ijverig als Doortje is. begint ze een verhaal af te steken, dat klinkt als een klok. Met een gezicht van „dit weet ik alleen", wordt er van een splinter een balk gemaakt en in dit geval van de keukenvloer een vloer van een balzaal. Allemaal mooi en prachtig, maar het is toch wel een beetje pijnlijk wanneer aan het eind van Doortje's woorden vloed de klant zegt: „Juffrouw, i heeft het steeds over een tegelvloer, maar ik heb in mijn keuken linoleum"! Ging dinsdag 6 november vroeg van start. Met bestemming Zaandam waren we vertrokken. En reeds in Breda bij een bekeuring betrokken. De bedrijfsleider had net iedereen voorgesteld. Toen door enkele dames hoge nood werd gemeld. Even buiten Utrecht werd er dus geparkeerd. En in ,,d' Olifant" warme en verse koffie geserveerd. Dat er 'n Coentunnel moet komen bij Amsterdam Lijkt ons nodig om op tijd te kunnen zijn in Zaandam. Eindelijk in Zaandam gekomen Konden wij bij 'n heerlijke kop koffie van de reis bekomen. Nadat de heer Romp ons welkom had geheten. Gingen wij nog even de fabriek in voor het eten. Bij onze terugkeer vonden we de tafel gedekt met zorg. Voor het verorberen van de voorraad stonden wij dan ook borg. Wederom werden we onder bekwame leiding door Een ander deel van de fabriek gezonden, Waarbij de rondleidende dames voor het eindprodukt Steeds ten volle proevers vonden. Nadien lichtte de heer Romp de organisatievorm toe. Waarna we op terugweg gingen naar ons moe. Onderweg zong men uit volle borst drie maal drie is negen En 'n liedje over het bekende manneke uit Brussel kwamen we ook tegen. Het was 's avonds 9 uur toen onze bus Roosendaal weer zag. ledereen was enthousiast en vol lof over deze dag. Een goede teamgeest wist men op deze manier te vormen. Dus in Roosendaal mag het gerust klanten gaan stormen. Personeel „Supermart Roosendaal" geving ook op een goed idee ko men door Uzelf bij uw dagelijks werk de vraag te stellen: „Zou dit werk, of een onderdeel ervan, niet beter, gemakkelijker, eenvou diger gedaan kunnen worden, waardoor tijd en geld bespaard wordt?" Zal het uw idee zijn, waarvan op de volgende vergade ring van de Ideeëncommissie ge zegd wordt: „Fantastisch, je moet er maar opkomen!" Suggesties De ideeëncommissie heeft beslo ten in de A.H.-Flitsen, teneinde de gedachte te bepalen, van tijd tot tijd een suggestie te geven in 3e hoop, dat de lezers daarover >aan nadenken en met ideeën ko men aandragen. Als eerste probleem wordt aan de orde gesteld: De behandeling en terugzending van emballage. Wie heeft op dit gebied een goed idee? Ideeën van details over dit pro bleem zijn ook welkom. Misschien komt u bijvoorbeeld op een idee ten aanzien van de label, het touw, de doos, de wijze van verpakken, de for mulieren, het invullen ervan, de be handeling van de emballage in winkel of magazijn, het vervoer, de vreemde flessen en potten, enz. Bezorg de Ideeënkommissie gerust handen vol werk. Het zou een mooie start voor 1963 betekenen. Hoe kun je nou mijn uitgewerkt idee als knippatroon gebruiken? WIJ WENSEN U EN EEN DE REDAKTIE Links: deelnemers aan assistent-chef-kursus. Rechts: caissière-kursus voor SM Haarlem. Boffie was vorige week 10 dagen ziek, een langgerekte griep kluisterde hem al die tijd aan het bed. Tien dagen is op zichzelf niet zo gek veel, maar tenslotte brengen wij een groot deel van ons leven in bed door. Wij willen dit extra benadrukken, omdat het erop lijkt of de bedfabri- kanten zich tot heden inspireren op de lichaamslengte van onze voorvaderen. De mens groeit door de jaren heen zienderogen. Wie het nog niet weet moet maar eens gaan kijken in onze musea. De daar tentoongestelde harnassen en vechtpakken van grote mannen uit de riddertijd zouden u en uw zwager be slist niet meer passen. Wat denkt u bijvoorbeeld van de kleine bedsteden in het openluchtmuseum te Arnhem? Nee, wij zijn groter dan de mensen in de tijd van Alva. Groter dan onze vaders en schoonvaders en onze zo nen groeien ons. als ze zestien zijn, ook alweer boven het hoofd. Maar de ledikanten bleven een eeuw gelijk. Boffie weet het na 10 dagen griep. Een ding had hij echter als voordeel, de dekens en lakens waren groot genoeg. Mag hij dan wat krom in bed moeten liggen vanwege het te kleine bed. maar hij ligt warm dank zij Albert Heijn dekens en lakens. Wij prijzen ons gelukkig, dat wij in de Supermart royale dekens en lakens verkopen. Het wachten is dus alleen nog op Albert Heijn-ledikanten, aan gepast aan de wensen van de klant!

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 7