Veel bloemen en geschenken Jubileum ontspanningsvereniging gevierd met drukbezochte receptie en feestavond Sinkel Winkel van geen snars van Woordenspel Grand Central Super Center grootste supermart ter wereld Belastingen en verzekeringen Zij snapie er 6 AH-FLITSEN Kitty Wierda en Lonnie Termaat aan de nieuwe bloeminpakmachine. Zij doen de pakken bloem in dozen. (Zie ook pagina 1). Routinespanning. Het weer in Ziirich is aan de limieten, dat be tekent, dat de wolken op 200 meter hangen en het zicht niet meer dan 800 meter is. Het wordt dus een landing op instrumenten, maar dat geeft geen moeilijkheden, als je maar je aandacht bij alles kan houden. We krijgen toestemming de nadering van het vliegveld in te zetten en zak ken over het Trasadingenbaken naar 5000 voet. Lager kan niet, want dan zit je bovenop, of nog erger, tegen de heuvels. We vliegen 160° magne tische koers en als over het baken de naald omslaat en we een goede aan wijzing hebben van onze blindlan- ding-, glijweg- en landingsbaanrich ting. weten we dat we goed zitten en zakken als maar in de wolken in de richting van het Rheinbaken naar 3500 voet. Met de opgegeven wind moeten we er 75 sekonden over doen. Het wordt iets korter, de wind is dus toch wat zwakker dan de grond dacht. Nu kunnen we verder zakken en moeten over 95 seconden onder de wolken vandaan komen en op een 800 meter het begin van de baan kunnen zien. Koers 162° magnetisch voor driftcor rectie. snelheid 160 knopen en een dalingshoek van 2J-een kind doet de was. Iedereen is geconcentreerd. Remklappen gaan uit, wielen uit, drie groene lichtjes gaan branden, die wie len zitten er dus goed onder, de ver keerstoren geeft de laatste windrich ting en snelheid, we krijgen toestem ming om te landen. We horen over de radio het middenbaken en moeten nu over 10 seconden onder de wolken zitten. Gebeurt dit niet, dan niet ver der zakken, maar met vol gas klim men naar 5000 voet en via de Trasa- dingbaken maar weer opnieuw pro beren. Nog 5 seconden. 4, 3en dan ]a. dan blijkt er ineens een stewardess te staan. Vreselijk aardig meisje, vliegt nog niet zo lang en blijkt er ondanks het bevel ..riemen vast" nog steeds geen snars van te snappen. „Of het regent in Zürich?" laat een passa gier vragen. Ze moet het nog een keer vragen, want niemand snapt die vraag op dat moment. De navigator werkt het zieltje resoluut de cockpit uit. maar ondertussen zijn wij de tel kwijt en nog niet onder de wolken. Hebben we 2 of 7 sekonden verloren? Nog 20 voet zakken, maar als die wolken nu eens iets lager hangen en we heb ben toch 7 sekonden verloren en niet 2 Dat betekent een extra risiko als we de baan niet zien. want dan heb ben we te weinig speling om de heu vels in het verlengde van de baan te missen. Er is natuurlijk maar één op lossing. dóórgaan! De mecano geeft op het bevel overshootvol gas. de wielen gaan weer op, de remklappen komen in, we vertellen de toren dat we het nog eens gaan proberen en horen, dat we nu landingsbeurt num mer drie hebben. Dat scheelt ons een kwartier aan de grond. Een typisch voorbeeld van jammer en een ontstel lend gebrek aan discipline. Komen deze gevallen van gebrek aan discipline meer voor? Meer dan u denkt! En niet alleen in de vliegerij'. Bent u wel eens met een heerlijke op telling bezig geweest? En dan, als u er bijna was, die vraag, die u hele maal uit uw concentratie haalde? Of met dat recept? En weer die inter ruptie met het gevolg, dat u niet meer precies wist waar u gebleven was? Of dat bekende geval van onze baas, die midden in een konferentie gebeld wordt door een meisje, die zich be klaagde dat er alweer wit klosetpapier hing in plaats van rose en dat ze het al ik-weet-niet-hoeveel-keer tegen de chef en iedereen had gezet, en nu nam ze het niet langer! Kijk, het voorbeeld is overtrokken, maar laten we eerlijk zijn! Wij heb ben allemaal ons werk en hebben er gens de morele plicht nog wat van onze taak te maken ook. Ja, als we de kans maar kregenMaar naast die morele plicht staat die immorele r telefoon. Waarom een r telefoon? Om de doodeenvoudige reden, dat er geen televisie aangekoppeld is, die de andere kant vóór er gedraaid wordt een kijkje geeft, dat we echt lekker bezig zijn en juist op dat ogenblik niet gestoord willen worden. Wél over drie of vijf minuten. NU niet! En nog eerlijker: zijn we zelf niet een slaaf van die rtelefoon? Het is niet leuk jezelf een slaaf te noemen van iets, daarom maken we onszelf wijs. dat het NODIG is dat we tele foneren. Heerlijk excuuswant als we de noodzaak echt eerlijk analyseren, blijkt dat we óf te spontaan (ondoor- De heer J. Rabbie. De heer P. M. Brugmans. Zaterdag 10 november j.I. vierde de Ontspanningsvereniging zijn 25- jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan hield het bestuur een receptie in liet ontspanningsgebouw. Velen hebben van de gelegenheid ge bruik gemaakt om het bestuur te com plimenteren. Onder de vele bezoekers merkten wij op de heren A. Heijn. H. K. Engel en P. C. Vink, hetgeen het bestuur zeer op prijs stelde. De heer A. Pilger sprak als voor zitter van de Personeelsvereniging A.H. het bestuur toe, en overhan digde een enveloppe met inhoud. Namens de Muziekvereniging A.H. sprak de heer E. Vinke, die eveneens een enveloppe met inhoud aanbood. Namens de biljartver eniging „Verblifa" sprak de heer Snijders (bloemstuk). De heer Geugjes sprak namens Klaverjasclub „Honigs" fabrieken (bloemstuk). Namens Klaverjas club en biljartclub van Pieter Schoen Zoon kwam ook een bloemstuk. Genoemde sprekers gaven duidelijk te kennen, dat de dacht?) waren, óf dat we gerust met de vraag kunnen wachten tot het vol gende gesprek met dezelfde aange slotene, misschien helemaal overbodig, óf zo noodzakelijk dat het niet uit te stellen is. (Hoorden wij laatst niet hoe iemand een ander uit zijn werk haalde met de vraag: „Zeg. weet jij een goed nederlands woord voor „overbodig"?" Geloof me, het gebeurde!!). Nu kom ik met een waanzinnig voor stel. Verbeeld je, dat we de zelf discipline zouden kunnen opbrengen om onze telefoonvraagjes te analyse ren; in overbodig, leuk om te weten, nodig om te weten en NU nodig te weten. Om te komen tot een lijstje vragen en dat bijv. één keer per dag met de betrokkene af te werken. Ik zou nog verder willen gaan en denk ons hele bedrijf in bijvoorbeeld zeven groepen van medewerkers. Groep écn is niet aan te tornen, die krijgen bui tenlijnen of moeten direkt bereikbaar zijn (zoals gesprekken van filialen en leveranciers, onderhoudsdienst, be drijfsbrandweer. medische dienst etc.). Daarnaast zes groepen van aange slotenen. die ieder 10 minuten per uur bereikbaar zijn. dat wil zeggen 10 minuten per uur klaar staan voor die r telefoon en daarnaast 50 minuten per uur geconcentreerd kunnen wer ken. Het is vreselijk moeilijk dit idee in cijfers uit te drukken, maar ik maak me sterk, dat de kans er in zit. dat we 60 tot 70 gesprekken van de 100 zullen kunnen afschrijven als onnodig! Daarnaast zouden we waarschijnlijk door de kans, die we kregen en de ander gaven om een lange periode geconcentreerd te werken, een enorme verhoging van de arbeidsproduktivi- feit kunnen bereiken. En waarvoor werken we eigenlijk Ik ben ervan overtuigd, dat de eer lijkheid gebiedt, dat wij beslist onze gedachten over deze vorm van disci pline moeten laten gaan en zeker moe ten voorkomen, dat we worden aan gezien voor dat aardige meisje, dat nog niet zo lang vloog en blijk gaf er niets van te snappen. samenwerking met de ont spanningsvereniging altijd buitengewoon prettig was. Vele bloemstukken (waaron der één van onze Direktie) sierden de zaal. Het oud-be stuurslid de heer R. Binsber- gen liet geen verstek gaan. De cantinecommissie werd verte genwoordigd door de heer J. Ho- gendijk. Tevens bevonden de he ren J. Ph. Ypma en L. J. A. S. Kloos zich onder de bezoekers. Feestavond Voor de leden met hun dames was een feestavond georganiseerd. Om 7.45 uur kon de voorzitter deze avond openen, en het gehele programma nog eens toelichten. Hierna vroeg de heer J. Popping (penningmeester) het woord voor hen die 25 jaar aan de vereniging ver bonden waren, namelijk de heren G. A. van Rooijen, H. Bakker. C. J. de Bruijn en L. Heistek. Hierbij ontvin gen de jubilarissen een doos sigaren en hun dames een bouquet bloemen. Namens de leden sprak de heer H. Middelbeek en overhandigde de be stuursleden een mooie bak met fruit. Na deze huldiging en een dank woord door de voorzitter voor de cadeaux, was het woord aan de toneelclub „de Flierefluiters" uit Landsmeer. Zij voerden een vrolijk spel op, genaamd „Rozenwater en Appelbloesem". Dit goed gespeel de stuk met een grappige inhoud wekte bij velen de lachlust op. Sommige Albert Heijners wisten liet al lang, de 5e etage op het hoofdkantoor heeft een winkel. Sinds enige tijd n.l. is onder de supervisie van onze textielinkoper de heer P. M. Brugmans en de inkoper voor huishoudelijke artikelen de heer Drs. J. Rabbie een winkel gevormd met echte zelfbedieningsstellingen langs de wanden. Zo maar midden tussen de kan toren in kunt u de beide heren in hun winkel van sinkel zien staan, tussen de overhemden, gieters, badhanddoeken en plastic em mers. U begrijpt natuurlijk wel dat hier geen artikelen worden verkocht, maar dat deze „winkel" in feite slechts een monsterkamer van het nieuw te voeren assortiment is. PAARD OP EEN TOREN Tophit DIKKE JUFFROUW IN EEN LIFT Spek takel Het bestuur van de jubilerende vereniging. V.l.n.r. de heren R. Broek klaverjas-komm.). N. Holkamp (sekretaris)G. A. van Rooijen (voor zitter), J. Popping (penningmeester) en H. Bakker biljart-komm.) De Na deze opvoering werd de avond verder gevuld met diverse kamer spelen, zoals kegelen, speerwer pen, ballengooien en ringwerpen. Voor hen die de meeste punten behaalden, waren mooie prijzen beschikbaar. Er heerste een buitengewoon prettige stemming, vooral onder de „vrijge zellen". Tot laat in de nacht werd feestgevierd en allen konden terug zien op een prettige jubileumviering Enige maanden geleden opende de grootste van alle Supermarts ter wereld nl. de „Grand Central Super Center", haar deuren. Deze zaak in de Ver. Staten heeft een verkoopoppervlakte van maar liefst 16.000 m2. deze Super-Supermarket bijna 90 van haar koopwensen be vredigen. Nog meer gegevens? Enkele rijen met 120 meter koe ling en diepvries, waarvan de aan schafprijs de 600.000,over schreed; 20 checkouts, een snack bar, een cafetaria, een dames- en herenkapper, een schoenmakerij, een speelkamer met kinderoppas, enz. enz. Het assortiment telt meer dan 125.000 verschillende artikelen, waarvan alleen in de levensmiddelensector al 8000 soorten. Tevens vindt men in deze zaak: speelgoed, textiel, huishoudelijke en elektrische artikelen, cosmetica, ra dio's, T.V.'s tot zelfs schildpadden en jonge hondjes toe. Flierefluiters In de eigen bakkerij van meer dan 1000 m"- werken 27 personeels leden, die er voor zorgen dat de wekelijkse omzet van 15.000 bro den in 25 verschillende soorten, geproduceerd worden. In deze bakkerij heeft men ook een spe ciale oven voor pannekoeken. Op drukke dagen worden er zo'n 5000j zen te kmnen IlW( De parkeerplaats biedt voor 950 klanten gelegenheid om de auto kwijt te raken. De winkel is ge opend van 's morgens 9 tot 's avonds 9 uur. Teneinde de zeer konkurrerende prij- in gebakken. de voorraadkontrole en het bestellen veel aandacht be- De gemiddelde huisvrouw kan in name ae dagelijk'. Speelkamer steed- Al met al geeft deze zaak het idee, een shopping center onder een dak te zijn. Zij, die voor 1962 een vergunning van de Inspectie der Belastingen had den voor aftrek van belasting incl. AOW en AWW wegens bijzon dere lasten, moeten, indien zij voor 1963 ook recht op zodanige aftrek menen te hebben, dit reeds nu bij de Inspectie van hun woonplaats aan vragen. Vraagt U te laat aan, dan kan dit schade betekenen, want een der gelijke vergunning wordt als regel niet met terugwerkende kracht verleend. Eventuele nadere inlich tingen bij de heer J. J'anse, toestel 417. Wij hebben thans de formulieren van de nieuwe verzekeraar ontvangen. Mocht u voor deze verzekering, waar over ook op de introducties gesproken is. interesse hebben, dan kunt u zich wenden tot de heer J. Janse, toestel 417.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 6