Koninklijk brons bij 40-jarig jubileum van de heer D. Voogd „Heer in hei verkeer" onderscheiden De heer G. IJskes 121 /z jaar in dienst Wijziging in de leiding van de emballage-afdeling Nieuwe chef De heer M. v. d. Velde topscorer Negen inzenders konden een beloning in ontvangst nemen Nu 27000 Telefooncentrale uitgebreid Nieuwe flessen- opslagplaats AH-FLITSEN De heer P. C. Vink wenst de heer Voogd geluk met zijn 40-jarig jubileum. Veertig jaar was de heer D. Voogd op dinsdag 23 oktober j.l. bij A.H. in dienst. De huldiging die ter gelegenheid hiervan de heer Voogd, zijn echtgenote en familie werd bereid, vond zijn hoogtepunt in de toekenning van de medaille in brons, verbon den aan de Huisorde van Oranje Nassau. Burgemeester G. J. D. Franken was zelf gekomen om in een bijeenkomst met de raad van bestuur en de direktie de jubilaris de onderscheiding op te spelden. Aangezien de heer Voogd, die 40 jaar lang achter het stuur heeft gezeten, nooit een schrammetje op zijn wagen heeft op gelopen, speldde de heer A. Heijn hem het Gouden A.N.W.B - insigne op de borst. Naderhand tijdens de huldiging inlPh. Ypma bood het vererend ge- het Ontspannings Gebouw, sprak tuigschrift van de maatschappij de heer 1». C. Vink de heer Voogd voor Nijverheid en Handel aan. namens de direktie toe en over handigde een enveloppe met in houd. Er waren nog vele sprekers. De heren D. A. ter Wee, H. Valk, L. W. Bergkamp, chef van de af deling Groothandel, D. Steen en H. van Dijk. De enveloppe met inhoud van het personeelsfonds werd overhandigd door de heer T. Kuijt. De heer J. In praktisch alle merken uit die tijd heeft Voogd gereden, en velen van ons weten uit ervaring wat een prima chauffeur hij is. Dit bleek ook wel uit het feit, dat hij tussen de gewone werkzaamheden op het C.M. door, als chauffeur voor de direktie moest rijden, waarbij hem ook de verzorging van privéwagens werd toevertrouwd. Als hij enige merken noemt be gint hij met de A- en T-Ford, Mercedes, Hupmobile met zomer en winterkap, Chrysler's enz. Dat hij een goede kijk had op smalle wegen blijkt, dat de Oostzijderkerk nooit door hem een schrammetje heeft opgelopen. In de tijd van de heer Voogd was de Savornin Lohman- straat er nog niet, dus moest hij via de Zuiddijk en Klauwershoek in de Oostzijde zien te komen. Een zeer nauwe doorgang, waar wel chauf feurstalenten voor nodig waren om die zonder brokken te maken te pas- We verlaten de heer Voogd, na hem hartelijk bedankt te hebben voor het onderhoud, met de beste wensen voor deze krasse 70-jarige die nog steeds bijzonder actief is. De heer G. IJ'skes, assistent in koper cacao, koffie en thee. was op 1 november j.l. 12 V2 jaar werk- zaam in ons bedrijf. De jubilaris heer Jan van de grens gehaald werd op deze dag gehuldigd door deze stond daar op onze vriend direktie personeelsfonds en kolle- Voofd 'e wachten Van deze wa ge's. wat gepaard ging met de gen hebben we met zo lang plezier overhandiging van risp. een étui gehkd' vertelt de Jubilaris, want met „Parker" vulpen en potlood. *e was nog maar jong toen ze terwijl tot slot Mej. G. Meijn me vrouw Voogd met een foto van haar man tijdens zijn werkzaam heden verraste. De heer D. Voogd mag voor vele jongeren nu niet zo'n bekende zijn, de ouderen daarentegen ken nen hem allen. Vooral hen, die al een 25-jarig, of nog hoger geno teerd, jubileum gevierd hebben, want ze hebben hem voor zich zien zitten als chauffeur van die dag. Voogd begon z'n arbeid bij de fa. Jan Hooft, waar hij van 1912-'22 gewerkt heeft als koetsier, em- balleur en chauffeur. In die tijd al reed hij, in dienst van Hooft, vrachten voor A.H. In 1922 kwam hij als eerste chauf feur bij A.H. in dienst. De vracht auto, een D.A.A.G., werd door De heer Vos zal om gezondheidsredenen zijn taak als chef van de emballage-afdeling moeten overdragen. Tot zijn opvolger is benoemd de heer S. Meijn, die met ingang van 1 november aan de heer Vos is toegevoegd en per 1 januari 1963 de leiding van de afdeling zal gaan overnemen. Gedurende onbepaalde tijd zal de heer Vos zijn op en prijzenafdeling, terwijl hij één volger na 1 januari 1963 nog terzijde staan. een enveloppe met inhoud en twee langspeelplaten. Sedert zijn in diensttreding in 1950 heeft de heer IJskes ve lerlei soorten werk gedaan. Hij begon bij de heer Reijnhout op het archief en de filialen- postafdeling, werkte daarna op de inkoop administratie twee dagen de heer J. Meijn assisteerde bij de administratie in koop verpakkingen. Hier tussen door kwam de militaire dienst en begin 1955 startte de jubilaris op de afdeling inkoop cacao, koffie, thee en wijnen bij de heer Herma- nides. De tegenwoordige funktie van de heer IJskes is assistent inkoper van cacao, koffie en thee. Gevraagd naar een hobby van de jubilaris werd er prompt geant woord: ,,in de eerste plaats m'n werk en in de tweede plaats het orgelspel. Ik heb een zeer interes sant vak dat o.a. het proeven van plm. 150 koppen koffie en plm. 500 koppen thee por week met zich meebrengt. Van al deze koppen gelukkig maar één lepel. met garage en al in vlammen op ging. Daarna kwam er een grote (5 tonner!) Mercedes-vrachtauto. De nieuwe chef van de afdeling emballage, de heer S. Meijn, is 43 jaar. Bijna 23 jaar is hij reeds in onze dienst, waarvan 14 jaar als chauffeur. Een drietal jaren was hem de lei- ding toever- Bbl trouwd over het depót Amsterdam van de expeditie. Sindsdien was hij belast met dc controle op de inkomende goe deren op het laadperron. De heer S. Meijn is een Zaan- kanter van geboorte. Als gevolg van zijn vroegere werk heeft hij een bijzondere belangstelling voor auto's gehouden. In de weekends zijn de heer en mevrouw Meijn met hun twee kin deren bijna nooit in Zaandam te vinden. Het groen der natuur oe fent daarvoor een té grote aan trekkingskracht op hen uit. j De heer D. Voogd met familie en genodigden na de huldiging op de foto. In de vergadering van de ideeënbus kon de ontstane achterstand ge lukkig worden ingehaald en passeerde een groot aantal ideeën de revue. Een negental inzenders kon met een beloning gaan strijken. De heer M. v. d. Velde van de kaas afdeling was de topscorer en ver diende met een idee 125.Het be treft dc verbetering van de kaaskrat ten. die door een kleine wijziging een veel langere levensduur krijgen. De heer J. Broek deed een suggestie t.a.v. de afzuiging van de SIG machine en ont ving 20,Het idee was reeds bij de Technische Dienst in studie, doch hij was nog net op tijd. De heer K. Broek bracht het tot 15,door een tijdelijke oplos sing te vinden voor het coderen van zakjes korstjes en kokos- ringen. Ook de heer B. Kuijt van de K.B. kon een waarderingspremie wor den toegestaan voor een suggestie betreffende het vullen van zakjes coco choco en cake mix. Zijn idee is door omstandigheden moeilijk uitvoerbaar. Tenslotte lanceerde h De Heer Kloots van de CF een idee betreffen de het hageltransport, dat ook niet uitvoerbaar blijkt te zijn, doch dat wel in aanmerking komt voor een aanmoe digingspremie van 5, De apparatuur van de telefoon- Driemaal Een beloning van 10,kon worden toegekend aan een drietal inzenders. Piet Fraikin attendeer de op een klein defekt op de spoelmachine dat intussen is ver- centrale is kortgeleden uitge holpen. Zijn eigenlijke idee was breid Er js een derde t bjj. met uitvoerbaar. j j Tqekomen, waardoor de capaci- De heer J. Brehler van de be- f r schuit zond een idee in dat 'ei* is toegenomen met o uit- weliswaar geen produktiever-gaande lijnen. Anders gezegd, hoging bracht maar wel de er kunnen thans zes verbindin- Sfehreip.brc"— ?en de buitenwereld méér aan een verbetering van de tot stand worden gebracht dan douchecellen. Tevens had de j vroeger op één moment moge- laatste nog een suggestie ten |jjk was aanzien van de transportban- De dam0s van de tele£ooncentrale r bliek"Sr hem weï°een beschikken nu over 20 in- en uit- baar bleek maar nem wei een gaande lijnen ondanks de verbe tering is de situatie nog niet ideaal, want wil de overbelasting, als gevolg van de snelle groei van het bedrijf, tot het verleden be horen zullen er nog 10 lijnen bij moeten komen. De vierde post die hierin gaat voorzien is wel be steld, maar de fabrikant vraagt een levertijd van 1% jaar! Als tweede belangrijke verbete ring kan genoemd worden de uit breiding die het aantal interne toestelnummers heeft ondergaan. Er zijn 100 nummers toegevoegd Met het proeven van thee heeft de geschakeld: met de verdeling der heer IJskes een zilveren proef-1 werkzaamheden tussen de heren theelepel, met inscriptie, gewon- Beeckman en v. d. Bosch is de nen tijdens een proef-wedstrijd j heer Martens belast, van vijf verschillende theesoorten, Over de opvolging van de heer Meijn gehouden aan het eind van een is nog geen beslissing genomen op cursus in Engeland. grond van de wijzigingen, die zich in Ook na de algehele overdracht het kader van de verhuizing naar het van de chefsfunktie zal de heer DC aan het voltrekken zijn. Vos belast blijven met een aan verwante taak. Hij zal dan name lijk zijn aandacht gaan besteden aan de verbetering van de be handeling van onze emballage. Dit houdt in dat hij zowel in de filialen bij het doen sorte ren van de emballage als bij het ontvangen van retour-em ballage in het D.C. ingescha keld wordt. Hij zal zodoende kunnen zorgen voor een bete re organisatie van het gehele verzendingsproces. In verband met de benoeming van de heer S. Meijn is de heer E. Beeckman in de uitzetruimte in- aanmoedigingspremie op bracht. De wijnafdeling heeft er een grote flessen-opslagplaats van 260 m- bijgekregen. Achter de timmer werkplaats is ruimte gemaakt lf door de oude schilderswerkplaats aan de bestaande. Met dit ver- te doen verdwijnen. Tevens is. kan men voorlopig doordat er een huis aan het ter- vooruit, ook nadat het D.C. van rein leeg kwam, de bijbehorende I nummers is voorzien, tuin voor flessenopslag in gebruik I Zoals bekend is gemaakt is ons genomen. Met 120 nvi zand is het bednjf Zaandam met ingang vrijgekomen terrein opgehoogd en belegd met 130 stelconplaten. Het geheel biedt ruimte aan 150.000 flessen. van 19 november over een nieuw nummer bereikbaar: 27000. Het oude nummer 62851 is vervallen. De relaties zijn van deze verande ring zoveel mogelijk op de hoogte gebracht. De nieuwe flessenopslagplaats betekent een aanwinst. 30- 9: Hendrik, zoon van de heer C. Provily (Balansmaker) 10-10: Frea, dochter van de heer Th. Degenhart (vervoer). 113-10: Elisabeth, dochter van de heer G. Spaargaren (Adm. contr.). 19-10: Mirjam, dochter van de heer J. C. Voskamp (fil. bureau). 24-10: Simon Willem, zoon van de heer P. IJskes (verv.).

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 5