DC-kommissie zal fungeren als tijdelijke overleginstantie 'Betalende Logé s' komen op 24 november a.s. Vakanfie van 15-26 juli Verhuiskosten regeling Verkiezing O.R. 4 AH-FLITSEN Tijdens de vergadering van de direktie en de kontaktkommissie die is echter niet mogelijk hierover een dat er geen rustpauzes geno men mogen worden ten koste van het werk. Alleen als het werk het toelaat en men toch woensdag 17 oktober j.l. werd gehouden, kwam o.a. de D.C.-kommissie aan de orde. Hierbij werd naar voren gebracht dat hergroepering van de personeelsvertegenwoordiging in verband met de ingebruikneming van het D.C. nog niet is bekeken. Dit dient eventueel in de O.K. te geschieden. De verkiezingen voor de nieuwe O.K. zullen op 10 januari a.s. worden gehouden. Ten aanzien van het DC wordt er naar gestreeld een voorlopige over- legkommissie te vormen, waarin naast de officiële OR-leden. uit vrijwel alle afdelingen een vertegenwoordiger zit ting heeft (plm. 5 personen). Met deze commissie die slechts tijdelijk als overleg-instantie zal fungeren kunnen dan de DC-problemen. die zich bij de ingebruikneming voor doen, worden besproken. Kleine pauze Eén van de punten is het kof-1 fiedrinken en het houden van de kleine pauze, zoals deze in het C.M. geschiedde. De di-1 rektie wil aan deze gewoonte niet abrupt een einde maken doch wel met nadruk stellen Bij de bespreking van de notulen var de vorige direktie-kontaktkommissie- vergadering werden enkele punten aangehaald. Uniformen chauffeurs De voorlopige kostenopgave blijkt hoger te liggen. Hoewel de direk tie in principe voorstander is van betere uniformen, zullen toch eerst de gezamenlijke kosten moeten worden bekeken alvorens een be slissing te nemen. De direktie komt hier te zijner tijd op terug. Verhuiskostenregeling In samenwerking met de heer Breeschoten zullen de heren Her- marij en Slinger de verhuiskosten regeling bekijken en trachten tot een voorstel te komen, dat meer beantwoordt aan de gevoelens van rechtvaardigheid en niet kos tenverhogend werkt. Hierbij moet er van uitgegaan worden dat het werven van men sen uit de Noordelijke provincies is stopgezet en dat de eenmaal getroffen regeling voor deze groep niet als maatgevend beschouwd kan worden. Fietsenstalling De portiers is opgedragen strenge controle uit te oefenen op de genen die hun fietsen stallen op het bedrijfsterrein, terwijl in ver band met de uitbreiding van het vroege-dienst werk ook een uit breiding van de fietsenstalling zal plaats vinden. absolute uitspraak te doen. omdat de omstandigheden en de wensen van de betrokkenen niet bekend zijn. Eén van de problemen is de ge spreide sluiting van de filialen die uit het D.C. hun goederen betrek ken. Voor de administratieve groe pen in het produktiebedrijf geldt, dat zij, die direkt verbonden zijn aan de produktie, ook gelijktijdig vakantie nemen doch dat de an- de gevraagde dagproduktie deren hun vakantie regelen in levert, kan een kleine pauze overleg met de betrokken chef of 's morgens en 's middags als hoofd van dienst. Voor gehuwde tijdelijke regeling worden ge- dames en voor bijzondere geval- accepteerd. ien kunnen uitzonderingsregels getroffen worden, doch uiteraard Programma verhuizing in zeer beperkte mate. Hiervoor Met nog enkele andere voor- gelden dezelfde richtlijnen die voor beelden lichtte de heer Eggers de vakantie 1962 zijn toegepast, de taak van de D.C.-kommis- Sie toe. Ook het programma Pensioengrondslag van verhuizing wordt door de j Bij het bepalen van de pensioen heer Eggers aan de kontakt-j grondslag voor ons C.A.O.-perso- kommissie uitgelegd. neel wordt uitgegaan van de offi- ciële klasse-indeling en het basis- akantie loon. Daar dit basisloon in de voorstel van de heer Vink Praktijk veelal verhoogd wordt werd gesproken over de vakantie n}et franchise toeslagen, die met van de produktiebedrijven in 1963 z'cb mee kunnen brengen dat het De regeling van 1962 is in alge- werkelijk inkomen uitgaat boven mene zin goed bevallen en voor de ®roeP waarin men is ingedeeld, 1963 zal het produktiebedrijf der- verzocht de kontaktkommissie de halve eveneens 14 dagen gesloten Pensi°engT°n(lslag te brengen op zijn en wel van 15—26 juli. basis van loon franchise. De heer Eggers vond de vraagstelling duidelijkdoch kon uiteraard geen Op dagen aaneen De voorzitter van de personeelsver tegenwoordiging drong er op aan, dat ook in de DC-afdelingen het opnemen van 14 dagen aaneengesloten vakan tie mogelijk wordt gemaakt. Ook in het afgelopen jaar is getracht aan deze wens zoveel mogelijk tegemoet te komen en de heer Vink zal er op aandringen, dat zo mogelijk in 1963 Onlangs werd de eerste paal voor een nieuwe Supermart in Amsterdam Osdorpin de grond gedreven. De foto laat er geen twijfel aan bestaan dat het hier om een AH-aangelegenheid ging. antwoord geven. Hij zal de kwestie voorleggen aan de direktie en het be stuur van het Pensioenfonds. Uitkeringen De vraag of iemand die na 1 jaar gewerkt te hebben met pen sioen gaat, recht heeft op een uit kering van ons pensioenfonds, zal bekeken worden. In algemene zin nog meer met de wensen nan het per- 2ai n00it jemand van ruim 63 jaar soneel rekening wordt gehouden. Het in onze dienst treden, doch de col- In de tweede helft van november komen wij IJ de toneelgroep de Flierefluiters presenteren, die met hun stuk de „Betalende Logé's" U werkelijk zullen doen schater lachen. Houdt dus alvast uw avond vrij voor de 24ste novem ber. In de drukke decembermaand heb ben wij twee avonden gepland. Waarom vraagt U? Nu, dit seizoen draait al weer aar dig en wij willen alweer aan de komende tijd denken, door met elkaar de jaarvergadering te be zoeken en suggesties te doen over het eventuele programma van het volgend jaar. Voorts kunt U kritiek geven en aanmerkingen plaatsen ten op zichte van het bestuursbeleid. U kunt zelfs zorgen dat er nieuwe gezichten in het bestuur komen. Dat alles ligt in uw hand, als U maar komt! Immers horen wij als bestuur niets, dan nemen wij aan, dat hetgeen wij doen uw instem ming heeft. Mogen wij nog even iets zeggen over het enquête-formulier? Wij hebben er ettelijke binnen ge kregen. Er zijn misschien nog per sonen die gedacht hebben het is nu al veel te laat. Tot deze men sen zou ik willen zeggen, vult U het alsnog in. tot aan de jaarver gadering heeft U de tijd. Als tweede avond in december onze jaarlijkse Kienavond. Moeten we deze nog aanbevelen? Wij ge loven van niet. Zoals U wel weet is deze. avond als enige in het gehele seizoen alleen en uitslui tend bestemd voor onze leden. Een op de vier personen kan een prijs verkrijgen. Wij zouden dit natuur lijk in verhouding wel kunnen ver anderen, doch wij denken maar, als U aan een prijs komt, laat het dan ook wat zijn. Van te voren wordt weer op de publicatieborden bekend gemaakt wanneer U zich kunt opgeven om dit heugelijke feest van 19 decem ber mee te vieren. De sterke arm hield acht oogjes in het zeil toen een nieuwe ketel de produktiebedrijven werd binnengeloodst. lectieve regeling die bij de sluiting van Hille is getroffen, kan aan leiding zijn tot een uitzonderings bepaling. Er zal voor gezorgd worden dat er bij het uitreiken van de maandelijkse verstrekking voldoende pakketten tijdig ge reed zijn. Er zal voor gezorgd worden dat iemand die met pensioen ons bedrijf verlaat per auto naar huis kan gaan, omdat hij dan meestal ver schillende pakjes krijgt die hij moeilijk kan dragen. De kwartaalverrekening kwam de ze maand later dan aanvankelijk is overeengekomen met de Loonaf- deling. Dit kan deze afdeling moeilijk verweten worden, omdat zij op verzoek van de kontaktkom missie extra aandacht heeft be steed aan de belastingverrekening. In principe zal echter ook deze af deling zich aan de afspraak moe ten houden om de kwartaal-afre kening uiterlijk 3 weken na afloop van het kwartaal te doen plaats vinden. Vervoer De vertegenwoordiger van de Ex peditie-afdeling vroeg speciale aandacht op 10 januari 1963 voor het personeel van de afd. Vervoer, dat altijd moeilijk aan de verkie zingen heeft kunnen deelnemen. Met dit verzoek zal rekening wor den gehouden. Tevens zal getracht worden bin nen enkele weken het gehele per soneel dat voor verhuizing naar het D.C. in aanm<_»*king komt, in te lichten over de plaats die hen in dit D.C. is toebedacht. In het Janny Akker en Lies van Vuuren doen aan het einde van de nieuwe wijntapinstallatie de gevulde flessen in dozen (zie ook pagina 1). bijzonder zal aandacht besteed worden aan de Exp.-afd. waar van slechts een deel zal verhuizen. Er zal rekening gehouden worden met de wensen van de betrokke nen om al dan niet te worden overgeplaatst. Door één der KK-leden werd gewezen op de kosten van vervoer die vooral bij onvolledig bezetten van de bus hoog stijgen. Daar echter iedere bus zal moeten starten op een tijdstip, dat zij nog niet vol bezet kan worden, zullen wij steeds weer met niet vol- bezette bussen rijden tot het personeel groeit en de bus vol komt. Begin volgend jaar De laatste verkiezing van de Ondernemingsraad werd ge houden in 1961, zodat volgens reglement de nieuwe verkiezin gen plaats zullen vinden per 11 januari 1963 en wel op 10 jan. Zoals bekend, treedt ieder jaar de helft van de Ondernemings raad af. Thans is het de beurt aan de ver tegenwoordigster (er) van de volgende groepen personeel: Hoger leidinggevend en leiding gevend personeel produktiebedrij ven (de heer Sj. Vos). Beambten m. en vr.) hoofdkan toor (de heren H. van Petten en C. Way). Mannelijk personeel van de KB (de heer J. Rep). Mannelijk pers. expeditie (mag. 1 en II) en C.M. (de heer C. Velt huis Mannelijk personeel T.A. en B.A. (de heer W. Hermarij) Vrouwelijk personeel K.B. en V.A. (mej. C. Vogels). De verkiezingen hebben dus zes va kante plaatsen tot inzet. De lijsten van kiesgerechtigden en verkiesbaren moeten 2 maanden vóór de verkiezingen worden op gehangen en u zult intussen deze lijsten wel hebben gezien op de publikatieborden. Hoewel de O.R. zelf weinig ver gadert, vindt het overleg binnen onze onderneming plaats zowel op het Hoofdkantoor als in de Pro duktiebedrijven maandelijks plaats en het is bijzonder belangrijk dat degenen, die aan dit overleg deel nemen, met zorg gekozen worden en goed voor hun taak berekend zijn. Dit is zowel in het belang van het bedrijf als van alle betrokkenen. Deze verkiezing wordt dan ook gaarne in aller aandacht aanbe volen. Nadere gegevens op de pu blikatieborden.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 4