RIVA Ondernemingsraad op bezoek bij Sterovita Rotterdam hr. L. WOn ^-eesiaqewdti Brandweerploeg Hoofdkantoor kreeg eigen uniform 121 /2-jarig jubileum Hag Woorden-spel 2 AH-FLITSEN Keeper Leo Janssen onderschept een hoge bal. Spelmoment uit de wedstrijd tegen de Riva. Op zaterdagmiddag 20 oktobei j.l. hebben de voetbalelftallen van Patria, Riva en Albert Heijn elkaar ontmoet op een tour- nooi, dat voor de vierde keer werd gehouden. De. heer A. A. Koopman, voorzit ter van v.v. A.H., kon na afloop aan de aanvoerder van het team -^O-jarig zaken jubileum: van de Riva de beker overhandi- 11-12: de heer Z. Provil gen, die indertijd door de Raad conti', van Bestuur was uitgeloofd. Riva c 1' '-Jang zakenuihileum: dus kampioen. En op een wijze 1 J 6 J die er geen twijfel aan heeft laten 19-12: bestaan dat de auto-mannen on betwist de beste ploeg hadden. Zij wonnen zowel van Patria, dat met maar liefst 91 ten onder ging, als van A.H. die de score konden beperken tot 51. De ploegen ontmoetten elkaar ieder 25 jaar getrouwd: 24-11: de heer K. Besse (O.D.) 121/2 jaar getrouwd: 26-11: de heer T. Bruins (C.M.) 26-11: de heer P. C. Vink (bedrl.) 30-11: de heer P. Helder (P.Z. prod, bedr.) de heer C. adm. J. Way, loon- Op dinsdag 25 september 's morgens 8.00 uur stapten de volle dige kantoor- en contactcommissie in de touringcar om een be zoek te brengen aan de nieuwe Sterovita melkproduktenfabriek te Rotterdam, voor een bijeenkomst met de ondernemingsraad van Sterovita. Na het welkom door de heer v. d. Meer, een der directeuren en een kop koffie, vertelde de excursieleider P. Ho- l gedoorn over de verwerking van de meikprodukten. I In een zeer interessante uiteen- zetting over het ontstaan van de melk en de hoeveelheid melk die per jaar in Nederland van ruim 11/2 millioen koeien wordt geproduceerd (600 millioen ki- logram) bleek dat de Sterovita- fabrieken in vergelijking met I andere landen het grootste con- sumptie melkbedrijf vormen te- genover de rest van Europa. Vervolgens werd ons gezelschap de fabriek rondgeleid om enig in zicht te krijgen in de volautoma tische inrichting van het bedrijf. We kregen een indruk van de 8 enorme tanks van elk 10.000 liter inhoud en 6 karnemelktanks van elk 11.000 liter. Ook de enorme vulmachines met een capaciteit van 200 flessen per minuut, kon den wij bekijken vanaf een spe ciaal bordes voor bezoekers, dat boven de afdeling is gebouwd, één maal in wedstrijden van twee In juli j.l. is de brandweerploeg van het hoofdkantoor een „echte" brandweerploeg geworden niet degelijke uniformen, laarzen en helmen. keer een half uur. Albert Heijn en Patria traden het eerst in het strijdperk. Er ontwikkelde zich een strijd met wisselende kansen. Aanvankelijk waren de AH-crs in de meerderheid, maar toen de Patriotten zich aan de druk hadden ontworsteld bleek, dat hun vizier onzuiver was in gesteld. Zij kwamen niet verder dan de gelijkmaker. Eindstand 11. Patria trof het toen in zoverre slecht, dat het lot hen direkt na het zwaarbevochten gelijke spel het veld in stuurde tegen een fris en naar het bleek knap voetbal lend Riva. Dezen maakten korte metten: 91! Tegen A.H. toon den de Riva-mensen eveneens hun overmacht: 51 was de eindstand. Het toernooi dat op het Ver kade terrein werd gespeeld had de vol ledige medewerking van het weer. Mede daardoor werd het treffen een volledig sukses. De heer F. Vermaat heeft het kom- mando van de heer F. Fischer over genomen, omdat deze vanwege zijn werkzaamheden vaak buiten het hoofdkantoor vertoeft. De heer Ver- maat heeft het plan om volgend jaar met zijn ploeg aan de kompetitie van de Zaansc bedrijfsbrandweren te gaan deelnemen. De ploeg oefent elke maand hiervoor zeer serieus onder leiding van de heer P. J. van Heijns- bergen jr. In deze tijd van nieuwe ideeën heeft men de opvatting los gelaten, bij het blussen van een brand zoveel mogelijk de betreffende ruimte gesloten te houden in verband met het binnenlaten van zuurstof. Het is nl. in de praktijk gebleken dat men bij weloverwogen ventilatie (bv. in daken en hooggelegen ramen) in de. brandende ruimte, rook en hitte zodanig kan verminde ren, dat het benaderen van de vuurhaard wordt verge makkelijkt en de blussing kan worden bevorderd. Zoals reeds gezegd, heeft de ploeg ook laarzen gekregen, maar zelfs daarmee kan nog wel eens iets geks gebeuren. Het moet in Zaan dijk zijn voorgekomen, waar in lange tijd geen brand geweest was. Plotseling werd er alarm ge slagen. Een brandweerman stormt naar huis en naar de kast, waarin de brandweerspullen, maar ook het fruit bewaard wordt. En wat wil nu het geval: een peer was in 's mans laars terecht gekomen en had daar geruime tijd gelegen, de laars werd fors aangetrokken en wat toen gebeurde en gezegd werd laat zich raden. Op 17 oktober 1962 was de heer L. Hagens 12 /2 jaar In dienst van Albert Heijn. Dit heugelijke feit werd in intieme kring herdacht op de. 19de. De heer Hagens vond deze jubileumviering zeer prettig en heeft er ook echt van genoten. De jubilaris is organisator in O.B. en O.-verband; doch hij heeft op meerdere afdelingen gewerkt. De oostzijde kent hem bv. als ar- kfidsstudieman, terwijl hij boven dien nog een paar jaar bij een van onze ,,dOL-.^rs" heeft gewerkt. De heer Hagrens naast gezin (2 kinderen) zijn ..^hv in het zeevissen: een heerlijke spoix, waarbij hij voldoende rust en ken- d. Meer tijdens inleiding. waar men een onbelemmerd uit zicht heeft op de gang van zaken. Nadat wij o.m. de prachtige scha kelborden met hun controlelicht seinen hadden bekeken, ging ons gezelschap, waarbij inmiddels de heer H. K. Engel zich had ge voegd, naar de sfeervolle lunch- kamer waar onze president-di- rekteur, de heer A. Heijn, ook van zijn belangstelling blijk gaf. Na een zeer goed verzorgde lunch, waar diverse Sterovita-produkten zich goed lieten smaken, begon om half twee de bespreking tus sen de twee ondernemingsraden. Het onderwerp voor deze middag betrof: „Welke informatie heeft de onder nemingsraad nodig om goed te functioneren Bedrijfsklimaat Ir. W. A. Eggers die als eerste het woord voerde, stelde vast dat de verantwoordelijkheden van de O.R. zeer ver strekken. Het be vorderen van een goed bedrijfs klimaat is één van de belangrijk ste taken van de O.R. Hiermede wordt een personeelsbinding aan de onderneming bevorderd. Tevens zal het goede voorbeeld der leden van de O.R. in het be drijf het overige personeel stimu leren. Hierna kreeg de heer v. d. Zalm van de O.R. Rotterdam het woord. Spreker noemde enige voorwaar den waaraan zowel direktie als ondernemingsraadleden moeten voldoen. De leden van de O.R. zullen vol doende bekend moeten zijn met het doel en werkwijze van de O.R. en deze kennis over brengen op de mensen in het bedrijf. Zij moeten het vertrouwen genieten van de direktie en de personeelsleden. Zij zullen genomen besluiten eerlijk overtuigend moeten kunnen toelichten aan de personeelsleden. Zij zullen zich moeten ontwikke len, kennis en inzicht te krijgen van de te behandelen zaken. Ook de direktie zal in de voorlich ting aan de O.R.-leden eerlijk en voor het niveau van het O.R.-lid en mede moeten werken dit niveau te verhogen (waartoe ook deze dag stellig zal bijdragen). Hierna gaf de heer v. d. Meer (Rotterdam) zijn visie. Spreker schetste de ontwikkeling der O.R. uit de voormalige kernen. Het is voor deze leden na 1945 een zeer moeilijke taak geweest om naast de stormachtige groei der indu strieën deze snelle voortgang te volgen. Zij die slechts voor enkele jaren zitting hadden werden vaak door anderen opgevolgd en moes ten zich geheel in deze materie verdiepen. Spreker dringt er op aan de in formatie aan de O.R. hierop te baseren en vooral inzicht te geven van de resultaten der bedrijfsvoe ring. Na een korte pauze volgde een aangename discussie. Drie woorden De heer Engel stelde vast dat de hele zaak draait om 3 woorden: medeweten medepraten en mede beslissen. Het medeweten en medepraten zijn reeds gaande, doch medebe- slissen is een zaak die in de ver dere ontwikkeling van de O.R. en Direktie zal moeten groeien. Voorts wijst de heer Engel op de belangrijkheid van een goede in formatie en geeft hier voorbeel den van. De heer v. d. Zalm vraagt welke mogelijkheden de direktie biedt om het peil van het O.R.-lid te verhogen. De heer A. Heijn antwoordt hier op dat niet alleen het niveau van de O.R. verhoogd moet worden, maar van de gehele bevolking. De meerdere vrije tijd zal benut moeten worden met zich persoon lijk meer te ontwikkelen. Spr. ziet dit als taak van de ouders en O.R. De heer Berghege veronderstelt, dat de ontwikkeling van de O.R. te veel geforceerd wordt door drang van bovenaf. Hij meent dat slechts een zeer ge leidelijke groei tot het gewenste doel kan leiden. De heer Sikkes, die ook de ont wikkeling van fabriekskern, con tactcommissie en ondernemings raad heeft meegemaakt, is van mening, dat over het algemeen door het personeel nog te weinig interesse wordt getoond voor de verrichtingen van de O.R. Een goed middel deze belangstel ling op te wekken is ons bedrijfs orgaan, waarin de besluiten en verrichtingen van de contactcom missie en kantoorcommissie wor den bekend gemaakt en tevens de ontwikkeling van het bedrijf wor den besproken. De heer A. Heijn constateerde dat er op een prettige wijze is ge discussieerd en dankte de direktie van Sterovita voor de gastvrije ontvangst en hoopte een volgend jaar in Zaandam een nieuw kon- takt voor te bereiden. Hiermede was een zeer nuttige en leerzame dag beëindigd. De brandweerplceg van het hoofdkantoor. Staande v.l.n.r. de heren P. Bun neliik veel insniratie ODdoet vnnr ITuTJ-' V?" R?k' Y' Lakeman- Gvan Dartel. D. Bastiaanse. F. Vermaat oprecht moeten zijn, zodat een I r» i/ 5 achtste man van de ploeg, de heer D. Mulder, ontbreekt, vertrouwenssfeer wordt gekweekt. V erder ziet u nog op de foto: slangen, verdeelstuk en straalpijp. j Men zal begrip moeten hebben zijn taak in O.B. en O. MOND VAN EEN ESKIMO Ijswafel PALING ONDER DE TRAM Aalmoes PEDICURE ZONDER WERK Voetzoeker TEEN TUSSEN DE DEUR Klemtoon Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19e Jaargang - No. 11 November 1962 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 415) Aan dit nummer werkten mede: Mej. C. Buntsma, de heren J. Ph. Bartelson, W. F. van Gor- com, J. Hartog, A. v. d. Hazel, F. Monsma, R. J'. M. Piscaer, G. A. van Rooijen, P. Schipper, J. Schoen, J. Sikkes, A. Slob, J. Zeeman, H. van Zijl Jr. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. De leden van onze ondernemingsraad tijdens de excursie door Sterovita's interessante fabriek te Rotterdam. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2