„Leerzame dag droeg bij tot goede teamgeest'' |-j Van praktijk gesproken Zaandag SM Hoogeveen Rectificatie Jubileum mej. Van de Water Lezing van de heer Hermanides 75 man van divisis Utrscht keurden de franse wijnen fi^GÉHUWp- 8 De Zaandag van 16 oktober j.l. genoot een grote belangstelling. Het team van de supermart Nijmegen Langzaam draaide zij zich om, geeuw de eens en bukte zich opnieuw om een doos op te pakken. Zij zette haar voet voorzichtng op het onderste schap en drukte de omklemde doos op haar knie. Zij hield deze vast met haar rood gepunte linkerhand. Met de andere nam zij steeds een pakje uit de doos en zette dit op de daar voor bestemde plaats. Het gehele proces duurde minuten. Opeens schoof die linkervoet iets om laag. Verschrikt greep zij de doos steviger in haar handen. Zij bukte zich iets naar voren om de schade op te nemen. „Een pakje custard ver pletterd". Zij keek uit haar ooghoe ken naar links en rechts, zuchtte en liet toen haar schouders even door zakken. De halfvolle doos zette zij op de grond. Zij ging naar achteren en haalde stoffer en blik. Mevrouw Tapaver had haar inkopen gedaan en liep naar de check-out. Flop was bezig het sigarettenvak bij te vullen en neuriede dat het zand ergens heet was. Zij begroette de klant en speelde met de toetsen van het kasregister tot de nummers het totaalbedrag aangaven en de kassa- la opensprong, „f 2,97 mevrouw Mevrouw Tapaver gaf haar geld. Opeens zag Flop het kapotte pakje custard. „Emile! daar ligt eert pakje custard." „Weet ik", was het ant woord. Flop gaf mevrouw f 0,53 te rug. Mevrouw Tapaver keek naar het geld in haar geopende hand en twijfe ling was van haar gezicht te lezen. „Ikik gaf toch twee rijksdaal ders, juffrouw?" „Wat elitwee rijks? Oh neen, mevrouw!" was nu het zelfverzekerde antwoord. „U. gaf één rijksdaalder en één gulden, kijkt u maar!" Maar de kassala had zij al dichtgeschoven. „Heb ik mij dan zo vergist?" mom pelde mevrouw Tapaver. En peinzend verliet zij de winkel. „Je hebt geld over. Flop", zei de be drijfsleider bij het kasopmaken. „Dan had mevrouw Tapaver toch ge lijk", was haar kommentaar. „Als zoiets nog eens mocht gebeuren, waarschuw mij dan." 10-10: Bert, zoon van S. M. Vinke- Deleman, B.L. 7114. 11-10: Peter, zoon van J. Hasling- huis-Veuger, B.L. 5543. 13-10: Elsje, dochter v. H. Spaar- garen-Mijnders, A.C. R. 1. 14-10: Marcel, zoon van J. M. W. Votel-van Oort, chef slager 1007. 15-10: Peter-Rudolf, zoon van Th. A. 't Hart-Yagevuur, SMBL i.o. 17-10: Peter, zoon van C. Edelijn- Kok, Tij dl. B.L. 7082. 17-10: Gertjo, zoon v. Th. G. Hoon- horst-Meijer, B.L. 5554. 19-10: Ingrid, dochter van B. Has- sink-Wolfkamp, B.L. 7049. 22-10: Johan, zoon van L. Hengst- Miedema, B.L. 5509. 27-10: Wilma, dochter v. F. Frits- ma-van Dijk, B.L. 5584. De deelneemsters i de caissière-kursus. Dinsdagmorgen zeven uur stond er een mooie touringcar op ons te wachten. We vertrokken omstreeks kwart over zeven. Tegen half tien arriveerden wij in Amersfoort, waar we een consumptie kregen aangeboden. Omstreeks kwart voor tien gingen we weer verder. Om twintig over elf kwamen we in Zaandam aan, een uur later dan we dachten. We kregen direkt koffie en dit viel er goed in. De heer Romp In de vorige Flitsen-editie werd vermeld, dat de dochter van de fam. C. H. Bodde-Witteveen, Ma ria was genoemd, dit is niet juist. Het moet zijn: Marja. Allen, die met gelukwensen en j cadeaux ertoe hebben bijgedragen, dat de 14e september 1962. de dag van mijn 40-jarig zakenjubileum. tot een onvergetelijke gebeurtenis in mijn herinnering zal voortleven, wil ik langs deze weg mijn op- i rechte dank betuigen. W. BUIJS o.l.v. de heer Smit op bezoek in Zaandam. Vervolg van pagina 4 want zo zei de heer Brandsma „wie zou een dergelijke handeling beter kunnen verrichten dan iemand die zelf reeds zo dikwijls onderschei den is en dus ervaring heeft." Vererend De heer Kooymans bood daarna de jubilaresse het vererend Ge tuigschrift van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid aan. ,Ik zeg met opzet, vererend," zei hij, „want men geeft dit getuig schrift niet zo maar, zoals velen wel eens ten onrechte menen. Er wordt eerst wel degelijk een on derzoek ingesteld naar de ante- Enkele weken geleden heeft de heer Hermanides voor de B.L.'s, re servechefs en assistenten uit de divisie Utrecht een verhandeling ge houden over onze Franse wijnen. mee, van de eerste proef was er niemand die raak schoot. De tweede ploeg bracht het er beter af: zes maal goed en vijf maal omgekeerd beoor deeld. Na ons eerst te hebben terugge voerd tot de tijd der Phoeniciërs werden wij via de Romeinen, No ren enz. in de tegenwoordige tijd gehaald, waardoor wij een mooi inzicht kregen over de geschiede- nis der Franse wijnstreken. I stuk voor atuk „et de heer Herma_ Daarna werd iedere streek uit- nides alle Franse wijnen de revue voerig besproken met de uit deze passeren en vertelde daarbij over wijngaarden afkomstige wijnen. I hun karakter-bijzonderheden, ma- Aan de hand van dia's zagen wij nier van serveren en „waarbij", onze Beaujolais-Chateau, Neuf du j Het geheel was zeer boeiend en Pape, Rose d'Anjou groeien, rij- interessant, pen, oogsten en bottelen. j r, I /Va afloop werd de lieer Hermanides Smaakoroef an 00hartelijk bedankt voor de leerzame excursie en wij allen zijn In de loop van de avond werd er van overtuigd, dat er de komende eei'st smaakproef gehouden, I maanden aanmerkelijk meer flessen waarbij men Rose d'Anjou en wijn zullen worden verkocht en de Muteur Rosé moest onder- klant nog beter kan worden voorge wennen. Dit viel beslist niet licht. cedenten van degene die er voor in aanmerking komt. Maar bij u kwamen er alleen maar goede dingen aan het licht en dat is op zichzelf al een gelukwens waard." De heer Van Alphen overhandigde vervolgens een fraai bijouterie doosje met inscriptie als een blijk van waardering voor de prettige samenwerking in de afgelopen ja ren. „Uw 25-jarig dienstverband getuigt van een bijzonder goede verhouding tussen u en uw werk gever", zo zei hij. „Ik hoop dat het nog lang zo mag blijven." De rechtstreekse chef van mej. Van de Water, bedrijfsleider De Voogd, had eveneens niets dan lof voor de jubi laresse. Hoewel ik nog maar kort met u samenwerk"aldus de heer De Voogd, „heb ik toch al wel begrepen, dat we bij AH trots op u kunnen zijn. De stoffelijke blijk van waardering, zoals men altijd zegt, zal u vanmid dag tijdens de klantenreceptie worden aangeboden. Als voorschot hierop krijgt u hierbij het receptieboek. Ik ben ervan overtuigd, dat velen er hun handtekening in zullen zetten." -10: J. SchilperoortL. Her- kenraad, verkoopster 5532. 10: R. v. AmelsvoortH. Me- gens, verkoopster 5648. -10: H. TopJ. R. v. d. Laan, verkoopster 5529. ■10: J. KeselaarE. M. Melis sen, verkoopster 5670. -10: W. v. d. WielN. Korte- kaas, verkoopster 1003. ■10: C. v. d. BroekJ. van Os, Chef Kruidw. 1010. ■10: I. LacourJ'. Jansen, ver koopster 7333. ■10: G. DoeswijkJ. v. d. Aart verkoopster 5552. •10: A. R. OomsH. Melchers, verkoopster 1009. -10: R. SteffensR. Bekker, chef Kruidw. 1004. -10: C. HoekstraM. P. Keim, verkoopster 7138 -10: I. MeijerTh. Vennix, verkoopster 7122. -10: H. van 't EndJ. Hendrik- sen, chauffeur 7196. sprak een welkomstwoord, waar na we naar de produktiebedrij- ven gingen, wat bijzonder interes sant was. Tegen kwart voor één gingen we terug naar het ont spanningsgebouw waar de lunch al op ons wachtte. We hebben ons kapot gelachen om een jongeman die met mes en vork zou eten: het brood vloog over de tafel. Maar we hebben ook heerlijk gegeten. Om kwart voor twee gingen we ons opmaken voor de fotograaf, maar dat werd vanwege het slechte weer uitgesteld tot na het bezoeken van de produktiebedrij- ven. Tegen twee uur begaven we ons weer naar de produktiebeclrij- ven. We hadden een prima gids die ons alles liet zien en uitleg gaf. We hebben een heleboel ge proefd, wat we zeer op prijs stel den. Niet alles We hebben lang niet alles gezien, omdat we haast geen tijd hadden, maar toch wel genoeg voor zo'n korte tijd. Om half vier begaven we ons weer naar het ontspan ningsgebouw, waar de koffie weer werd geschonken, waarna de heer Romp het een en ander vertelde over de geschiedenis van het be drijf en over organisatie en sa menwerking in onze Supermarts, wat ons zeer interesseerde. Toen sprak onze hoofdchef, de heer Spoelstra nog 'n kort woord. Om half vijf begaven we ons in richting Hoogeveen. We hebben onderweg nog een keer „aange stoken", dat was in Harderwijk, waar we weer een gratis con sumptie kregen. Tegen negen uur gingen we weer verder en om tien uur kwamen we in Hoogeveen aan. Wij hebben een prachtige en leerzame dag gehad en hopen op een goede teamgeest in onze nieuwe Supermart te Hooge veen. Bediende R. Hartman- De assistent-chefskursus van 29 oktober1 november j.l. Deelnemers aan de reserve-chef- kursus. jaar in Mei.si 5561 Mej. B. K. van Ame- rongen 1-11 5588 Mej. M. W. Douma 2-11 7346 Hr. P. Menkveld 4-11 5553 Hr. L. M. Maas 4-11 5631 Hr. A. A. Alting 6-11 5642 Mej. A. T. Rozièr 11-11 7049 Hr. G. van Fleiningen 11-11 7260 Mej. J. S. van Lent 18-11 5637 Hr. H. P. J. van Bel- kum 25-11 MAB. Mw. W. A. de Rid der-Lieshout 21-11

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 8