Machinaal schrobben Panda Beer I AH-FLITSEN 5 Alles is hier „massa". De heer A. Heijn Jz. tijdens de receptie. De checkouts, nu nog in vredige rust. De eerste vleesafdeling zonder glazen scheidingswand. Alles voor de schoonmaak. De magnifieke textielafdel Nog een plaatje van de openingsdrukte. In de Helmholtzstraat zou het oude, vertrouwde „Jongens, zulle we effe schrobbeü" wel erg mis plaatst klinken. Op die 1800 m- zou men een leger schoonmaak sters moeten inzetten. Ja, dat zou moeten als er niet die vernuftige machine was, die schrobt en dweilt tegelijk, en door één man op eenvoudige wijze te bedienen is. Fraaie kantine De voorlopige personeelsbezet ting bestaat uit 65 k 70 personen, bedrijfsleider en afdelingschef in begrepen. In de onderbouw zijn hiervoor goede vQorzieningen getroffen, zoals ves tiaires, toiletten en een ruime kan tine. Wanneer het gehele personeel tegelijk aan de tafeltjes zou plaats nemen voor koffie of lunch, wordt het wel wat erg vol, maar de rustpauze worden altijd in ploegen genoten. De ruimte is dan ook ruim voldoende. De kantine is zeer smaakvol inge richt in moderne kleuren. Fraaie decoraties sieren een van de wan den. Niet alleen de winkel krijgt de volle aandacht van architekten en bouwers. Hij is niet bang voor Panda. Bij het binnenkomen van de nieuwe Super mart aan de Helmholtzstraat troffen wij een grote Bruine Beer, die ons goedig toeknikte. Vrees kenden wij wel niet, maar wij durfden ook niet zo maar naar binnen te gaan. Wij besloten hem daarom een stevige j poot te geven en tot onze verbazing gaf hij ons een knipoog, maakte een vriendelijke buiging en zei beleefd „goede morgen". Onze verbazing kende geen grenzen, totdat wij in de machinekamer de maker van deze vernuftige installatie ontdekten. Het was de heer Cahn, die ons vertelde, dat dit niet zijn eerste schepping was. Voor een groot Nederlands warenhuis vervaardigde hij reeds kinderetalages met allerlei bewegende figuren, zoals o.a. grote giraffes. Een grote Neder landse textielfabriek vroeg hem een olifant te maken. Voor het Rijksmu- I seum maakte de heer Cahn een wand met allerlei lichtjes ter aanwijzing. I Deze beer heeft hij geheel voor AH geconstrueerd naar eigen inzicht. Op I een soort scooter gezeten wordt de beer met allerlei handgrepen bediend. Door een glazen ruitje ziet degene, die I de beer bedient, de kinderen en hoort wat zij zeggen. Vraagt men bij voor- I beeld hoe de beer heet, dan hoort men via een microfoontje achter uit zijn bek het antwoord; „Ik heet Pan- I da en eet Albert Heijn's honing". Dit is de ploeg, die „de Helmholtz" zal laten draaien.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 5