Automatisch wegen in de Helmholtzstraat Balzaal van Hotel Victoria omgetoverd in AH-magazijn Les in schoonheidsverzorging viel best in de smaak Mr Albert Rebel 20 pakjes per minuui „A.H. weet wat een SM is' 2 i Voorbereidingen vergden veel iijd Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19c Jaargang - No. 10 Landelijke editie November 1962 Verantwoordelijk eindredakteur: F. BRANDSMA, personeelschef filialen Redaktie J. Lieffering In- en externe betrekkingen D. W. Lieuwen Filial enbureau J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken H. van Petten Verkoop K. Romp Personeelszaken J. C. Voskamp Filialenbureau Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Lang van tevoren, zo omstreeks april van dit jaar, kwamen verte genwoordigers van Personeelszaken Supermarts reeds poolshoogte nemen omtrent de personeelssituatie in Hoogeveen. Er werden kon takten gelegd en een wervingsploeg opgesteld. De bouw was op dat moment reeds in volle gang en de bouwafdeling was toen reeds druk bezig om het voor malige Hotel-Restaurant Victoria om te toveren in een nieuwe Supermart. Van alles moest er worden veran derd doch na maandenlang hard werken was het dan eindelijk zo ver, de deuren gingen opnieuw open doch nu niet meer voor „met ontbijt", doch nu voor „met ze gels". Toen en nu Daar stond vroeger dan het forse Hotel Victoria, een van de hoog ste panden in de Hoofdstraat. Be neden een ruim restaurant, op de eerste verdieping garderobes en een grote balzaal en daar boven 2 verdiepingen met slaapkamers. 7353 Mej. H. C. Dekker 1-11 5563 Hr. J. J. A. Moens 7-11 5642 Hr. H. J. Vrijbloed 7-11 5546 Mej. M. C. v. Mierloo 7-11 5509 Hr. S. Weistra 7-11 1008 Mej. E. C. van El 14-11 1009 Hr. C. A. Baay 14-11 5572 Mej. E. de Graaf 14-11 5524 Hr. H. R. O. Jehee 14-11 7097 Mej. A. C. M. de Jong 12-11 5555 Mej. H.P.A. M. Flier- voet14-11 5651 Mej. C. J. v. d. Boo- men 14-11 5511 Mw. G. A. F. Bos-van de Grift 14-11 5529 Hr. A. Dijkhuizen 14-11 7293 Mej. A. Bekelaar 19-11 5524 Mej. J. Schuller 21-11 7105 Hr. C. M. T. Adriaan- sens 21-11 5593 Mej. A. M. W. Baeten 21-11 5588 Mej. C. C. M. Clau- demans 21-11 7345 Mej. A. A. Koster 21-11 5508 Mej. M. J. van de Linden 25-11 5582 Hr. C. van de Sluis 26-11 7148 Mej. A. M. M. Bours 26-11 1001 Mej. A. Visser 28-11 1002 Mej. W. G. Brandse ma 28-11 5674 Mej. R. M. Schaaper 28-11 7262 Mej. H. M. Boelee 28-11 5533 Mej. E. A. de Weerd 28-11 5535 Mej. M. W. Peters 28-11 5641 Mej. H. B. Sonnemans 28-11 7069 Mej. M. Langhorst 28-11 5666 Hr. P. Goeshart 28-11 73-44 Mej. T. E. van Duist 28-11 1003 Mej. J. I. Timmermans 29-11 Wij weten niet hoe lang het daar stond, doch zeker is, dat Victoria er was toen Hoogeveen nog in tweeën gedeeld werd door een grote vaart. Dat is trouwens nog niet zo lang geleden, doch nu is deze reeds vele jaren gedempt en vormt het middendeel van de zeer '"rede Hoogeveense Hoofdstraat. Er verrezen industrieën in Hoogeveen zoals Drenthina en Philips. Er kwamen meel mensen wonen. Grotere win kels waren hoofdzaak en daar staat nu het vroegere hotel als Supermart. Het restaurant is winkel, de balzaal is magazijn en kantine, en waar eens de gasten sliepen, rust nu bedrijfslei der Spoelstra uit als hij de deur ach ter de laatste Hoogeveense heeft ge sloten. een overzichtsfoto van de oupermart Helmholtzstraat, die een duidelijk beeld geeft van de grote verkoopoppervlakte. Het team van de Supermart Hoogeveen o.l.v. de heer S. Spoelstra. Make-up, massage en voetgymnasiiek De laatste les van de caïssièrekursus is meestal de schoonheidsver zorging. Over het algemeen valt deze les best in de smaak. Zo ook de avond van de 23ste oktober j.l. Er waren ongeveer twintig dames uit alle delen van het land en de stem ming ivas me teen al vrolijk. Daar haast alle dames als model wilden zitten, hebben we maar een loting gehouden en zo kwam er een blond meisje op de demonstratiestoel. Er werd verteld, dat er diverse soorten huid-typen bestaan o.a. droog, vet, gecombineerd en nor maal. Na een deskundig advies konden de dames van het bord hun speciale soorten benodigdhe den, zoals crèmes en lotion over schrijven. Aan de make-up artikelen werd niet zoveel aandacht geschonken, daar deze zeer aan mode onder- „Je spaarzegels of je leven." j De heer J. v. Sijes, chef slager in de grootste SM van Nederland, demonstreerde de nieuwe weegin- stallatie, die automatisch de prïj- i zen aangeeft. Op een weegschaal wordt het reeds ingepakte pakje vlees ge legd en daarna wordt het pakje op een metalen raampje gedrukt. Tegelijkertijd wordt de door de machine voorgedrukte prijs dan automatisch op het pakje ge plakt. Degene, die dit apparaat bedient I behoeft dus niet meer de precieu ze kennis te hebben als voorheen. Per minuut kan de machine meer dan 20 pakjes verwerken. hevig zijn en bovendien de huid- verzorgingsartikelen toch altijd belangrijker zijn. Massagegrepen Onder grote hilariteit werden er I enkele massagegrepen gedemon- I streerd zoals: voorhoofd strijken met de gebogen holle hand (ook heel prettig bij hoofdpijn), klop pen onder de jukbeenderen, het wegkloppen van een onderkin e.d. Indien nu nog niet nodig, is het toch prettig voor later om te we ten, hoe de huid en speciaal de gezichtshuid te behandelen. Want we kleden ons hele lichaam, 's winters zelfs ook de handen, maar ons gezicht staat altijd aan alle weersinvloeden bloot en moet bovendien nog mooi zijn. Daarom moeten we de huid in ieder geval altijd beschermen en in de mees te gevallen ook goed voeden met een behoorlijke nachtcrème. Daarna volgde het opbrengen van het masker, natuurlijk on der veel gelach. Het moest even opdrogen, terwijl het mo del even heerlijk op 2 stoelen uit kon rusten. Om het na tuurlijke en gracieuze lopen te bevorderen, liepen er meer dere dames met een boek op het hoofd rond, wat enkelen heel goed afging. Een keer viel het boek weliswaar met een harde klap op de grond, maar dat mocht niet hinde ren, want het was maar een oud exemplaar. Voetgymnastiek Voetgymnastiek kwam ook even ter sprake, het bekende hakken- tenen, tenen-hakken. Er werd ook nog over lichaamshygiëne ge sproken, wat natuurlijk altijd heel belangrijk is in de omgang met mensen. De koffie en koek en het warme water kwamen gelijktijdig aan, zodat het intussen hardge- worden maskertje afgenomen kon I worden van het gezicht van het geduldige modelletje. Ze had een I heerlijk fris gezicht na de warme 'en koude compressen (omslagen). Na de heerlijke koffie en het si- 1 garetje volgde I er een make-up in alle finesses. Mr. Albert Rebel (e tiger, „over mijn leeftijd praat ik liever niet"), vice-president van de Amerikaanse Warrent Compa ny, wandelde vergenoegd rond in de nieuwe Supermart aan de Helmholtzstraat. Voor deze ope ning was hij speciaal uit Los An gelos naar Amsterdam overgevlo- gen. Dat hij de foto voor de „Flitsen" graag in de vlees hoek genomen wilde zien. is begrijpelijk als men weet, dat zijn firma de prachtige koelvitrines fabriceert, clie hier zijn geplaatst. Daar is hij bijzonder trots op. want „in de grootste supermarket van Noord-Europa hoort ons produkt thuis", vindt hij. De heer Rebel spreekt goed Ne derlands. Dat is niet zo vreemd, want het is zijn moedertaal. 41 jaar geleden vertrok hij naar de States. Hij had er toen al een aan tal Indische jaren opzitten als planter. In het Nieuwe Land be haalde hij eerst een graad als jour nalist en begon advertenties te schrijven, o.a. voor koelinstalla ties. „Jullie moeten je produkten in de tropen gaan verkopen", zei hij op een (achteraf bekeken bijzonder) goede dag tot een van zijn op drachtgevers. „Goed idee", was hef antwoord, „kom het maar doen". En zo begon Albert Rebel 35 jaar geleden in. wat wij zou den noemen, het stenen tijdperk van de koeltechniek"De hele ont wikkeling heeft hij daarvan in Amerika meegemaakt. Over de nieuwe Supermart heeft hij een onverdeeld goed oordeel ,,Ik heb in vele landen ontelbare SM's gezien. Er zijn er ook in de States maar weinig van dit formaat. Maar er zijn er nog veel minder, die zo goed zijn ingericht als deze. Albert Heijn weet wat een SM is." De ogen wer den iets opge maakt, maar er werd bijverteld, dat dit voorna melijk voor een avondje uit be doeld was en niet voor het I dagelijks ge- 1 bruik. Hier kwam een stem uit de achtergrond: „Daar heb je 's morgens niet eens tijd voor!" Als afsluiting maakten twee dames elkaar nog op, wat keurig gelukte, Aan het eind van de avond hoorde ik een opmerking: „lk vond het hardsleuk!" Wel een bewijs van waardering voor het initiatief.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2