Ook Aibinet en texiiei Grootste supermart van het land in Amsterdam (O.) geopend Af ie Westerhof (Sneek) caissière van het jaar Nieuwe AH-supermart geopend in het hart van Hoogeveen ::VV Gratis wassen Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 19e Jaargang No 10 - November 1962 SAH002000234 Flitsen Landelijk november 1962 I Meer nieuws ouer de Supermarfs in Amsterdam en Hoogeveen vindt u op de pagina's 2 en 6. Deze foto toont hoe druk het was bij de opening van de Supermart in de Helmholtzstraat. In de Aibinet kon de klant de Vanzelfsprekend zijn hier ook op het gebied van machines en winkelinventaris de nieuwste snufj'es aangebracht. De direkt belanghebbenden - de klanten - zij'n inmiddels reeds bij duizenden komen winkelen in deze „gigant on der de Supermarten", zoals de TV-reporter in de uitzen ding van woensdagavond 7 november j.l. de zaak noem de. Albert Heijn's 13e Supermart, d heeft op woensdag 7 november geopend. Deze grote zaak, reec als het levensmiddelenpaleis va de Helmholtzstraat te Amsterdan geleid worden door de heer C. Er wordt vaak betoogd, dat er zich in de detailhandel een snelle evolutie - of zo men wil revolutie - voltrekt. Hierover sprak aan de vooravond van de opening ook on ze President-direkteur de heer A. Heijn Jzn. Van deze ontwikkeling is deze SM wel een sterke exponent. Want wie zou het 10 a 15 jaar geleden voor mogelijk hebben gehouden, dat der gelijke winkels zouden komenSlechts weinigen hebben toen voorzien, dat de Nederlandse huisvrouw evenals haar Amerikaanse zuster, dit soort winkel graag wil hebben. De winkel, waar ze alle dagelijkse artikelen, niet slechts kruidenierswaren, vlees en groente, maar óók huishoudelijke en drogisterij-artikelen, textiel en ban ket. Onze nieuwste SM biedt dit alles in een zeer uitgebreide sortering. Het assortiment van meer dan .8200 artikelen, overzichtelijk ver deeld in dit prachtige winkelpa leis, dat een oppervlakte heeft van meer dan 3000 m2. (verkoopopper vlakte 1565 m2). Veertien winkels Kruidenier, slager, groenteman, drogist; brood en banket, sigaren, sigaretten etc., wijn en andere dranken, delicatessen (12 verschil lende soorten verse slaatjes), co mestibles, textiel (van baby kle ding tot overhemden, van kousen tot BH's, van handdoeken tot la kens en slopen), huishoudelijke artikelen (van koelkastdozen tot Jena vuurvaste schalen), wild, ge vogelte en verpakte vis, stomerij, schoenmaker, diepvries artikelen, zuivel (40 soorten buitenlandse kaas), bloembollen en zaden, die- renvoeding enz., enz., kortom een hele galerij winkels in één ruimte ondergebracht, terwijl de huis vrouw alle aankopen bij dezelfde kassa afrekent. ie tevens Nederlands grootste is j.l. zijn deuren voor het publiek Is tijdens de bouw door de pers n Nederland betiteld, staat aan i-Oost (Watergraafsmeer) en zal C. Alberts. eerste dagen na de opening gratis haar was doen. De Aibinet is een grote „Doe het zelf" wasserij die aan de nieuwe Supermart grenst. De klant die gemakkelijk en goedkoop wil wassen neemt haar wasgoed mee als zij boodschap pen gaat doen. In één van de twintig wasmachines deponeert zij het vuile goed en het wasmid del (waarvoor hier een automaat hangt) en voor 1,25 doet de ma chine de rest. Klaar terwijl zij winkelt! Een 10-tal droogmachi- nes kunnen het wasgoed dan nog naar wens kast-, wind- of strijk- droog maken. De aibinet is in lichte kleuren modern uitgevoerd. Het be dienen van de machine is zo'n eenvoudig werk. dat een kind de was kan doen. Een aantal gezellige fauteuils verhogen het wasgenot en bekorten de 35 minuten die het wassen duurt. Overigens is er mu ziek, een leesportefeuille en een drankenautomaat aan wezig zodat aan alles gedacht is. In deze moderne wasserij troffen wij de heer A. v. d. Neut die 13 jaar ervaring opdeed in een Utrechtse wasserij. Hij zal de klanten voorlopig service verle nen. Hij is tevens belast met het schoonhouden van de gehele Su permart. De caissière van het jaar 1962 is gekozen: Atie Westerhof uit Sneek, - vorig jaar op de twee- Op 8 nov, 1962 te 10.00 uur was het dan zover. De bestaande bedieningszaak werd gesloten en burgemeester Drs. J. A, Bakker verrichtte de opening van de nieuwe AH Supermart en de klan ten stroomden binnen. De cassières, die wekenlang ge oefend hadden in het leegstaande woonhuis boven de oude zaak, kre gen nu met echte klanten te doen. Chef groente afdeling, Knoop, die opgeleid werd in de Supermart te Amstelveen kon zijn groente in kopen, chef slager van Stein af komstig uit de Haarlemse Super mart, had zich voorbereid op Hoo- geveense wensen en de heer Mep- pelink, zelf inwoner van Hooge veen zal het publiek van kruide nierswaren voorzien. Een noviteit is de afd. dro gisterij, waar de heer Lenfe- rink de komende gTieptijd de nodige geneesmiddelen klaar heeft. De bedrijfsleider S. Spoelstra weet hoe hij zo'n nieuw varkentje moet wassen, want hij heeft enige tijd gewerkt in de SM aan de Burg. de Vlugtlaan in Amsterdam en was ook enige jaren bedrijfsleider van de Zelfbedieningszaak in de Lange Leidsedwarsstraat te Amsterdam. De heer Van Zijl met zijn ope- ningsploeg heeft zich in de af gelopen weken extra moeite ge troost om deze opening tot een succes te maken, hetgeen ons in ziens volledig geslaagd is. De eer ste klap was daarom zeker twee daalders waard. De belangstelling in Hoogeveen voor de nieuwe Supermart was enorm. de plaats geëindigd - wist op 13 november j.l. in „Bellevue" te Amsterdam deze titel in de wacht te slepen. De tweede plaats was nu voor mej. T. Ratelband uit Tilburg, terwijl de derde prijs naar mej. A. Hoorn uit Kampen ging. Voordat onze president-direkteur, de heer A. Heijn J'zn. vlak voor het diner de einduitslag bekend kon maken, was er heel wat werk verzet door de caissières, 's Morgens al, na een welkomst woord van de heer P. G. Zwarts (Algemeen Bedrijfsleider Filialen) en een inleiding door de voorzitter van de wedstrijdjury, de heer J. Engelen (Nationaal Kasregisters) waren alle 172 dames aan de tand gevoeld. Normaal Eerst kwamen zij aan de kas sa, waar op de normale wijze een klant behandeld werd: „Normaal", als we de wed strijdzenuwen tenminste ver geten. Na deze praktische test, volgde een schriftelijke, waarin allerlei vragen gesteld werden die met de caissière- taak verband houden. Twintig dames, de besten uit de ochtendtest, gingen over naar de finale. Het was de heer P. G. Zwarts die aan het einde van de lunch de namen van deze twintig bekend maakte en de dames naar het podium riep. De gelukkigen werden door de heer J. Engelen I met de zilverwitte sjerp onder scheiden. Uit deze twintig moesten nu nog de n.ummers 12 en 3 komen. Dat ge beurde in de middagtest, die wederom bestond uit een praktische kassa-proef en twee schriftelijke proefwerkjes met pittige vragen. Uit deze selektie kwam I tenslotte Atie Westerhof als num mer 1 uit de bus.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1