Flitsen "-visfestijn is wederom voortreffelijk geslaagd Beef gehad... en beef genomen Flanpudding Hazelnootreep GEHUWD Leer om leer Miniatuur tafelbiljart voor jubilaris P. Zwart 4 AH-FLITSEN De heer Sondij heeft weer eens beet. Een gemengd gezelschap van vissers, zondagsvissers en hengelaars begaf zich zaterdagmorgen 22 september j.l. 's morgens om half zeven op weg naar het Noordzeekanaal. Het waren de deelnemers aan de jaarlijkse door de Flitsen georganiseerde viswedstrijd. De kleding van deze al dan niet hengelsportminnenden was welhaast bepalend voor de kategorie. waarin men viste. Zij varieerde van rubber laarzen tot modieuze pumps en van gedegen vistuig tot eenvoudige hen gel. Eén ding hadden zij echter allen gemeen n.l. de bezielende gedach te om in een sportieve, onderlinge wedstrijd zoveel mogelijk vis met de hun ten dienste staande midde len te verschalken. Prachtig viswater Het was prachtig visweer, werd er gezegd en voor velen zou dit ook inderdaad zo blijken. Aangekomen op de visgronden zocht ieder zijn reeds genummerde „stek" en in stalleerde zich tussen hengel, schepnet en maaienbak. Het wach ten was nu op de aanvang van de eerste ronde. Er zouden in totaal in 3 ronden van elk 5 kwartier worden gevist. Aan elke ronde ging 5 minuten „peilen" vooraf. Mede door de hulp van de insiders brachten ook de minder (en niet) ingewijden in het vak, dit ceremonieel tot een goed einde. „Geen bewijsies" In de daarop volgende 5 kwartier koncentreerden allen Nieuwe artikelen De laatste jaren zijn op het labo ratorium een aantal nieuwe pud dingpoeders ontwikkeld, de z.g. flan-serie. Deze puddingpoeders zijn op een andere basis gemaakt dan de tra ditionele puddingpoeders. Het ge volg hiervan is dat de flan-pud- dingen een mooier uiterlijk hebben en praktisch wegsmelten in de mond. Ook de verpakking is bizonder aantrekkelijk geworden; hiervoor is een speciale machine aange schaft. Ongetwijfeld zal dit artikel zijn weg naar de klant vinden. De volgende smaken komen in de handel: amandel, chocolade, ci troen, frambozen, mokka en va nille. Binnenkort wordt aan onze repenserie een nieuwe reep toegevoegd. Het is een reep. die bij het publiek altijd al in de smaak gevallen is. nl. de hazel noot-melkreep; eigen gebroken, ge brande hazelnoten zullen in de reep worden verwerkt. De, verpakking is aangepast aan de huidige repenserie. Daar deze reep een aantrekkelijke prijs krijgt en een „fijne" kwaliteit heeft, zal ook dit artikel ongetwij feld een sukses worden. zich op hun dobber. Dat het niet aan een ieder gegeven is om de bewegingen daarvan op de enig juiste wijze uit te leg gen, bleek uit de bij de één constante „geen bewijsies" en bij de ander geregeld gebogen topeindjes, welke de aanwe zigheid van „een beest" ver ried. Dat niet elke vis kon meedingen naar de hoofdprijs moest mej. Huitema droeve ervaren toen zij, overigens ge heel tegen de spelregels in en uiteraard buiten haar schuld) een aal opviste. „Stekken" Er zijn vanzelfsprekend goede en slechte „stekken". Daarom werd na elke ronde „verkast" om ieder een redelijke kans te geven. Na de 2de ronde gaf de koffie aan de vertwijfelden weer nieuwe moed, terwijl het voor de sukses- vollen een aansporing was om op de ingeslagen weg voort te gaan. Voor allen was het een welkome afwisseling. Ook in de laatste ronde moesten de meetplankjes nog menigmaal hun dienst bewijzen. Uitstekende stemming Vis of geen vis, de stemming was uitstekend en toen om 10.45 uur het laatste hoorn signaal weerklonk, spoedde ieder zich naar het O. G. om onder het genot van een kop koffie de prijsuitreiking door de heer J. Ph. Ypma bij te wonen. De uitslag was als volgt: Naam Lengte vis 1. Sondij3.48 m 2. Verhoeven 1.933 m 3. Boom1.83 m 4. v. d. Boor 1.53 m 5. Stam1.48 m 6. Besse1.366 m 7. Postuma.81 m 8. Stens.77 m 9. Korver.57 m 10. B. Kuyt.50 m De ruim 50 deelnemers aan de viswedstrijd op de oever van het Noordzeekanaal. 11. van Dongen .469 m 12. van Dijk .44 m Alle deelnemers aan deze viswed strijd konden terugzien op een 71 zeer geslaagde morgen. Zelfs de goede vangst van de buurman en 6-9: diens voldoening daarover, waren niet in staat gebleken om de 8-9: loense blikken van „afgunstige" mededingers langer te laten duren 12- 9: dan strikt noodzakelijk was. Een viskarretje om althans het pres- 11-10: tige van de misdeelden te redden zou echter niet misplaatst zijn ge- 19- 9: weest. Namens allen, dank aan de initiatief nemers en organisatoren, die dit fes tijn werkelijk prima hebben verzorgd. de heer L. de Vries (ver voer) met mej. A. Schoon, mej. P. Doorhof (S.B.) met de heer R. Deurlo. mej. A. de Bruin (S.B.) met de heer J. de Jonker, mej. A. Marijnissen (S.K. B) met de heer J. J. Menge. mej. I. C. Busser (ver- koopafd.) met de heer H. J. Monsma. 21- 9: mej. M. C. Zwart met de heer S. E. de Vries (In- koop-adm.) Donderdag 30 augustus j.l. was de heer G. Zwart 25 jaar in dienst van A.H. De jubilaris is in 't bezit van het ambachtsschooldiploma T immer en" en begon zijn loopbaan bij de firma Kools <S Voorthuis in de kistenmake- rij. Ook heeft hij nog enige maanden in de „Bouw" gewerkt. Hierna kreeg hij bij A.H. een plaats in de kistenmakerij, waar in hij vele jaren heeft gewerkt. Door minder gebruik van kisten (wijzigingen in de verpakkings sector) kon de jubilaris overge plaatst worden naar de onder houdsdienst. Op het hoofdkantoor werd de ju bilaris ontvangen door de raad van bestuur, die hem het Gouden Kruis van verdienste overhandig de. In het O.G. sprak de heer W. A. Eg- gers de jubilaris toe, waarbij een en veloppe met inhoud en het diploma van Handel en Nijverheid overhan digd werd. Waardering van de direktie Spreker wees op het grote belang dat het bedrijf heeft bij een goed funktioneren van het dagelijks werk. De heer en mevrouw Zwart temidden van familie en collega's. Weliswaar wordt bij voortduring de aandacht gevestigd op de nieu we ontwikkelingen en uitbreidin gen, maar deze kunnen alleen tot stand komen als achter deze za ken een gezond en goed werkend bedrijf bestaat. Voor dit laatste moet verreweg het grootste gedeelte van ons per soneel zich dagelijks inzetten en het is voor deze inzet dat de di rektie. gaarne haar dank betuigt. Natuurlijk gebeurt dit niet alle dagen, maar bij een jubileum als dit wilde ir. Eggers zelf over het hoofd van de jubilaris heen, hier aan uitdrukking geven. De heer Zwart, die deze dag in het midden van de belangstelling stond, is het sprekend voorbeeld van één van die vele medewerkers die ervoor zorgen dat steeds het te gebruiken materiaal gereed staat en dat tal van onderhouds werk op tijd gereed komt. Namens de direktie bracht ir. Eg gers de waardering hiervoor tot uiting bij het overhandigen van de gebruikelijke enveloppe met in houd. Vervolgens sprak de heer Ver donk, chef O.D. de jubilaris toe. Namens de kontaktkommissie sprak de heer W. Herniary en bood een enveloppe met inhoud aan van het personcelsfonds. De heer A. Daub sprak namens z'n kollega's. Hierbij werd de ju bilaris een miniatuur tafelbiljart aangeboden met toebehoren, door de kollega's gemaakt. De heer Zwart is een verwoed bil jarter, vandaar deze surprise. Verder bood de heer Daub een te levisietafel aan, en een mandje met fruit voor z'n vrouw. Zoals gebruikelijk ontving mevr. Zwart een foto van de jubilaris tijdens zijn werkzaamheden van de heer Ypma. Als oud-kollega sprak de heer J. Sikkes de jubilaris toe. Hierna dankte de jubilaris i weldige belangstelling en groepsfoto gemaakt. )or de ge werd de Eindelijk was het dan zover, de laat ste dag. het laatste uur, de laatste bel. we hadden het weer gehaald, we had den vakantie, een half jaar hadden we naar dit moment toegeleefd: 14 dagen heerlijk luieren op de Veluwe in de zon en op de heide. Jongens, wat wil je nog meer: 14 dagen geen koek. geen drop, geen pepermuntlucht, maar heerlijke frisse boslucht, longen vol, zoveel je maar wilt, zoveel je maar lust! Leve de vakantie!! Het vertrek voerde ons eerst naar het Zuiden voor een bezoek aan een fa- milield. We hadden een voorspoedige reis en het werd een prettig weerzien na vele jaren en voor we het wisten was de dag om. Na een hartelijk af scheid werd de tocht voortgezet. Voor het loket van het station een lange rij wachtenden, maar eindelijk waren we toch aan de beurt. Een kaartje besteld en geld gepakt was het werk van een ogenblik, maar oh jé. bij het betalen viel er een gulden rinkelend op de grond. Bukken en de gulden op rapen is een kwestie van een sekonde, maar in dit geval was er één sneller dan wij: voet er op. bukken, oprapen en de meneer achter ons stak hem in eigen zak!!! Stomverbaasde gezichten rondom! ..Zeg meneer, we zouden graag onze gulden terug hebben." ..Uw gulden? Welke gulden?" ..Zeg. maak het even. die gulden die u daar zo snel wist op te vissen!" „Zo, was dit van u?" Ja, helaas, die was van ons!" ant woordden wij vinnig en overbluft door zoveel brutaliteit. ..Zo. was die van u"begon meneer lijzig. „Kunt u dat bewijzen?" „Bewijzen?" We hapten naar adem. Ongehoord was het. Als blikken kon den doden, was er op dat moment ie mand omgevallen. Razend van woede en spijt en gedwongen tot snel han delen door het binnenrijden van de trein, gristen we snel een andere gul den uit onze portemonnaie. betaalden en haastten ons snel naar de reeds wachtende trein. Snel naar binnen, bagage in het net en daar zaten we. om bij te komen van de verbijsterende belevenis. Ja. dat dachten we: bijkomen! Maar t was er niet bij. Nauwelijks gezeten ging de deur andermaal open en ónze „vriend" stapte binnen, deponeerde zijn bagage ook in het net en plofte pardoes tegenover ons neer. Onnodig te zeggen, dat we „machtig" reisge zelschap aan elkaar hadden! Gelukkig duurde de reis niet lang. Na enkele stationnetjes kwamen we in 's-Her- togenbosch aan, waar we moesten overstappen en dus maakten we aan stalten om op te staan, blij dat we onze overbuur kwijt raakten. Doch ook deze stond op, pakte zijn spullen uit het net en vertrok haastig. Zijn geweten joeg hem blijkbaar op. Doch ziedaar, gniffelend ontdekten we dat meneer een klein pakje had laten liggen! We bedachten ons geen ogen blik, namen onze bagage op en ont fermden ons over het achtergebleven pakje. Op het station moesten we nog al even wachten op de aansluitende trein, maar dit wachten duurde ons niet lang door de triomf, de zoete wraak, die we ongedacht hadden kun nen nemen, Doch terwijl de trein eindelijk binnen reed, werden we plots op onze schou der getikt en daar stond onze over buur weer. vriendelijk glimlachend en sprak: „Erg vriendelijk van u, dat u mijn pakje alvast meegenomen hebt, ik had het echt vergeten." Doch nu was het onze beurt om een verbaasd gezicht te zetten: „Uw pak je? Welk pakje?" „Dat pakje daar onder uw arm", grauwde de man plotseling nijdig en wit van woede, „ik had het even in de trein laten liggen." „Och! dus u w pakje? Zeg meneer, kunt u dat bewijzen?" En met een rustige en voldane lach op onze lip pen keerden we hem onze rug toe en stapten snel in de inmiddelds tot stil stand gekomen trein, die ons naar de bossen en de geurende heide zou bren gen van onze onvolprezen Veluwe. Hè! lekker 14 dagen niksen, lekker luieren. En nog nagenietend van onze overwinning vleiden we ons behaag lijk neer in onze coupé met maar één gedachte: Wat ons betreft, rijden Wat zei u? Wat er in dat pakje zat? Zou u dat graag vernemen? Och! net dat beetje fantasie, dat no dig was voor d i t verhaaltje!

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 4