na de vakanties weer bijeen Kantoorkommissie kwam voor het eerst Arie Kuyzer maakte zijn laatste kaasorder klaar „Omdat wij samen leven - geld verdienen voor een ander" Afscheid na 38 jaar AH-er in radioprogramma Echtpaar D. Onrust-Brouwer vierde diamanten huwelijksfeest Echtpaar K. Schouten-Albe.3 vijftig jaar getrouwd Besluit AH-FLITSEN aan één Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19e jaargang No. 9 1962 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 415) Aaii dit nummer werkten mede: De dames L. Born en J. H. Buntsma en de heren J. P. Bartel- son, J. Boon, A. Groot, H. de Haas, J. Hartog, G. Hartsuiker, W. J. M. Helmers, A. Looze, H. Mulder, G. A. vanRooijen, P. Schipper, F. J. de Vries en J. Dekker. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Op 5 september j.l. kwam de kantoorkommissie, voor het eerst na de I scooters te reserveren, zo moge vakanties, weer in vergadering bijeen. Er kwamen weer diverse zaken '0^ overdekt. Dit zal bekeken wor- aan de orde, waaronder bijv. de noodzakelijkheid van het vaststellen c'en' De heer A. Kuyzet krijgt van zijn chef. de heer M. van Vliet, een hand druk ten afscheid. Filiaal 7270 in Haarlem zou voor Arie Ivu.vzer de laatste kaasorder zijn, die hij op vrijdag 31 augustus j.l. klaarmaakte. Het uur van af scheid was voor hem aangebroken. 's Morgens bij de koffie hadden wij al in kleine kring afscheid van hem genomen, waarbij de heer T. Kuyt, namens het personeel in goed gekozen woorden, Arie een zonnebed over handigde, waarin hij zal kunnen uit rusten van de 38 werkzame jaren, die hij bij AH heeft doorgebracht. Daar naast ontving hij een lekkere kaas, om te voorkomen, dat hij de kaas afdeling zou vergeten. 's Middags om half vijf werd in I de hal van O. G. het officiële ge- j ,n <Ie wekelijkse rubriek „Inzicht en uitzicht" heeft de V.P.R.O. op van een aantal „spelregels", soneel op het kantoor. Nadat de voorzitter de vergade ring had geopend, sprak hij de hoop uit, dat allen, nu de vakantie achter de rug was, weer met fris se moed aan de slag zijn gegaan. Er moet dit jaar nog een groot openingsprogramma worden afge werkt zei hij. „Uiteraard heeft dit tot gevolg dat het aantal perso neelsleden op kantoor vrij snel uitbreidt. Nieuw personeel Vooral de laatste maanden zijn, in het bijzonder ook door de P.M.C., een groot aantal nieuwe personeelsleden aan-1 gesteld. Helaas zal het nog een aantal jaren duren voor wij over een nieuw kantoor beschikken. In de tussenlig gende jaren zal er een nood oplossing gezocht moeten worden. De direktie werkt hier op het ogenblik plannen voor uit. Spelregels Wanneer er een grote groep mensen zoals bij ons op kantoor samenwerken, is het noodzakelijk, dat er een aantal ..spelregels" moeten worden opgesteld er behoort een zekere orde of disci pline te heersen." Uitvoerig werd door de leden van de kantoorkommissie over dit punt van gedachten gewisseld. Men was het er over eens, dat er hier en daar nog wel wat „bij geschaafd" moet worden en afge sproken werd, dat in een afzon derlijk bericht aan het kantoor personeel hiervoor de aandacht zal worden gevraagd. P.M.C.-artikelen Er werd gevraagd of de P.M.C.- artikelen tegen kostprijs door het personeel gekocht zouden kunnen worden. Deze vraag is ook reeds gezien de grote uitbreiding van het per- in de kontaktkommissie produk tiebedrijven gesteld, maar de di- rekte voelt hier niets voor. Zij is van mening, dat ieder personeels lid door middel van het P.M.C.- spaarsysteem van de aanbiedin gen kan profiteren. Gebruik telex Over het gebruik van de telex werd gesteld, dat dit apparaat in de eerste plaats bedoeld is om de telefoon te ontlasten. Er zal dus waar mogelijk van de telex ge bruik gemaakt moeten worden. Verder is het mogelijk voor een aantal administratieve doeleinden gebruik te maken van de telex. Dit wordt op het ogenblik voor bereid. Gevraagd werd op het parkeer terrein een aparte ruimte voor De volgende vergadering zal wor den gehouden op woensdag 7 no vember a.s. aan direktie en personeel: bij hun 40-jarig zakenjubileum. de heren A. Keijzer en Sj. Vos: bij zijn 25-jarig zakenjubileum. de heer G. Zwart: bij hun 60-jarig huwelijksfeest, de heer en mevrouw Onrust; bij hun 50-jarig huwelijksfeest, de heer en mevrouw Schouten: bij hun 25-jarig huwelijksfeest, de heer en mevrouw Knauff; bij hun 12]/2-jarig huwelijksfeest, de heer en mevrouw Scheer; bij hun huwelijk, de heer en me vrouw Siau: bij de geboorte van hun resp. zoons, de familie Butter en Kloos; bij zijn ziekte, de heer R. J. Tang. deelte afgewerkt in gezelschap van mevrouw Kuyzer en enkele genodigden. Als vervanger van de heer Ypma voerde de heer Kloos het woord; de heer Vink gewaagde namens de direktie van plichtsbesef en ver antwoordelijkheid van de oude garde en bood als dank een kist sigaren aan. De heer Van Vliet, direkte chef van de afdeling, sprak ook woor den van lof. Hij had 27 jaar met Arie samengewerkt, na de over plaatsing uit de C.F. waar Kuyzer 11 jaar heeft doorgebracht. Hij bood namens het personeel nog een kist sigaren aan. Het zou te ver voeren om al de sprekers op de voet te volgen, want er waren er zeer velen, o.a. de heer Koopman, hoofdchef over miljoenen kg. kaas die door de handen van Arie gegaan waren, de heer T. Kuyt namens de perso neelsvereniging over de verant woordelijkheid van hoog tot laag en de heer Kok als inkoper. Hij gaf zijn gevoelens in deze woor den weer: „In een blijmoedige stemming maar met weemoed, moeten wij afscheid nemen en wij moeten maar zien dat de jongere garde presteert, wat jij gepres teerd hebt; het oude vertrouwde beeld uit de N.-Westhoek ver dwijnt". Als laatste sprak de heer Van Rooijen namens P.Z. en hij over handigde het traditionele pakket. Het was al over vijven toen de heer Kuyzer ook namens zijn vrouw de sprekers dank kon bren gen voor de woorden die tot hem gesproken waren. Hij kan zich nu vol energie aan zijn liefhebberij, de raskonijnen, wijden. woensdag 12 september j.l. een programma uitgezonden, waarin een AH-er heeft meegewerkt. Het 5 minuten durende programma (tje) had tot thema „omdat wij sanien leven geld verdienen voor de ander". Het handelde over het avondwerk dat verscheidene groepen dames van ver schillende geloofsovertuiging in onze productiebedrijven verricht, en wel ge heel belangeloos. De offervaardige dames, die al leen in de herfstmaanden opere ren, staan hun loon namelijk af aan het kerkgenootschap waartoe ze behoren. Niet gemakkelijk Mevrouw Kat van de Doopsge zinde Gemeente te Zaandam zei dat het lang niet altijd makkelijk was om iedere keer weer de dames bij elkaar te krijgen. Maar het financiële resultaat 10.000, in 3 jaar had het bouwfonds van de kerk flink gespekt. Het bedrijf had de bedragen steeds fijn afgerond, zo zei ze. De heer L. J. A. S. Kloos die na mens een „grote levensmiddelen- fabriek in Zaandam" sprak, gaf als zijn mening dat de kerkdames zeer bevredigend hadden gewerkt en dat de piek in de produktie voor de feestdagen op deze wijze het hoofd kan worden geboden. Dit jaar niet Dit jaar zal van de diensten van de volijverige dames geen gebruik hoeven te worden gemaakt. De verbeterde personeelssituatie en de verder door gevoerde mechanisatie maken een be roep op tijdelijke krachten onnodig. Op 17 juli 1962 vierden de heer en mevrouw D. Onrust-Brouwer, beiden 82 jaar oud. hun 60-jarig huwelijksfeest. Beiden zijn goed ge zond, en doen dagelijks hun wandelingetje. De heer Onrust begon als 10-jari- gendijk als koffiebrander, hetgeen ge knaap reeds als bakkersknecht- hij volgehouden heeft tot zijn 67e je te werken, voor en na school- jaar. Daarna werd hij gepensio- tijd. Gedurende 3 jaar (na school- neerd. Aangezien genoemde firma periode) heeft hij bij A.H. gewerkt door A.H. overgenomen werd, be- in filiaal Oostzaan en enkele da- hoort de heer Onrust thans tot de gen per week in Purmerend als gepensioneerden van Albert Heijn STSK veel pee hönïenkTTn roeiboot. paar niet ontbroken. Wij wensen hun Toen hij 23 jaar was trad hij in no9 l'He jaren toe in goede gezond- dienst bij de Fa. Keg op de Hoo- heid. Op 4 september j.l. vierde het echtpaar K. Schouten-Albers zijn 50-jarig huwelijksfeest. Het echtpaar is resp. 76 en 68 jaar oud, en ze zijn beiden nog goed gezond. De heer Schouten begon reeds op 10-jarige leeftijd voor en na schooltijd als bakkersknechtje te werken. Na zijn schooljaren be gon hij zijn loopbaan als werf- knecht bij Van Wessem's Hout handel. Tevens werkte hij nog 3 jaar op een ouwel-fabriek. Gedu rende ruim 30 jaren heeft hij op een houtwerf gewerkt als aflader. In 1943 kwam hij in onze dienst tot aan zijn 65ste jaar. Aan belangstelling en cadeaux heeft het het bruidspaar niet ontbroken. Wij wensen hen nog vele goede jaren toe in goede gezondheid. :ens naast de bloemetjes gezet. Onder ons gezegd: ACHTERWERK VAN EEN KIP Eitunnel Het moet in een van onze Lim burgse dorpen gebeurd zijn, vrien den. Sinds enige weken opereer den hier ijver aars van een bepaal de sekte. Zij kloppen aan iedere deur en staken hun verhaaltjes af. Zo ook bij madame X, een mijn werkersvrouw. die op dat ogen blik juist de was had opstaan. Zij luisterde daarom maar half. liet zich het propagandablaadje in handen stoppen en beloofde, dat zij er met „de man" over zou praten. „We mogen dus over een paar dagen terugkomenvroeg de propagandist. „Dat is goed", antwoordde ma dame X opgelucht. Natuurlijk vergat zij om er met „de man" over te praten, hetgeen haar eerst te binnen schoot, toen de bezoeker enige dagen later weer voor de deur stond. „En"vroeg deze opgewekt, „hebt u er met uw man over gesproken, mevrouw?" „Ja", loog zij, „maar hij vindt ook dat we toch maar bij Albert Heijn moeten blijven."

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2