K.R.O.-televisie maakte opnamen bij A.H. lIllIilBllllllllllll Ir. Eggers in koniakfcom missie: „Nieuwe ontwikkelingen in organisatie als gevolg van groei van het bedrijf" Loonbelasting overwerk De heer P. Ligtenstein 25 jaar bij A.H. Hoofdkantoor aangesloten op het telexnet Regeling voor 24 en 31 december Ruim f 1900 uitgekeerd uit de Ideeënbus SAH002000102 Flitsen Fabr/Zaan oktober 1962 nr. 10 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 12 september j.l. werd er een vergadering gehouden tussen de directie en de kontaktkommissie, waarbij Ir. W. A. Eggers een inleiding hield over de ontwikkeling van de organisatie in ons kruideniersbedrijf. Wij willen hieruit de voornaamste punten aanstippen De produktie- en verkoop-or ganisatie van Hoeve wordt op genomen in het totaal van het kruideniersbedrijf. 2. De raad van bestuur en de di rektie zullen binnen het krui deniersbedrijf als één eenheid optreden. In concern-verband zal de raad van bestuur, bestaande uit de heren A. Heijn, G. J. Heijn, ir. H. Glazenburg en D. Vethaak, de supervisie blijven voeren over Formosarestaurants en Sterovitabedrijven die elk hun eigen direktie hebben. 3. Binnen het kruideniersbedrijf zullen de heren ir. H. Glazen- burg en G. J. Heijn coördine rend gaan optreden t.a.v. de produktiebedrijven en de dis tributiecentra resp. de ver koopactiviteiten, terwijl de heer D. Vethaak een zelfde taak krijgt met betrekking tot financiële en administratieve aangelegen heden. Op deze wijze is bereikt dat de leden van de raad van bestuur naast hun funktie in het concern ook direkt betrokken zijn bij het kruideniersbedrijf. Deze ontwikkeling zal zich gelei delijk aan voltrokken en er zullen dus geen schokkende gebeurtenis sen plaatsvinden. Bovenstaande organisatie werd door ir. Eggers toegelicht aan de hand van de groei die ons bedrijf momenteel doormaakt. Een vraag uit de K.K. was of A.H. het plan heeft warenhuizen te gaan In het begin van dit jaar is in de kontaktkommissie gevraagd of ons bedrijf bereid was er toe over te gaan, de loonbelasting over overwerk in te houden volgens het tarief bijzondere beloningen. Hoewel de nieuwe werkwijze een aan merkelijke verzwaring van de admi nistratie betekent, werd toch besloten het voorstel te aanvaarden en nam de loonadministratie een en ander op met de Inspecteur der Belastingen Het doet ons genoegen dat in middels van deze zijde toestem ming is ontvangen om vanaf 1 april 1962 de loonbelasting op de voordelige manier te herreke nen. Medio september hebben verschil lende medewerkers een correctie over de ingehouden loonbelasting over het 2e kwartaal ontvangen. Om eventuele teleurstellingen in dit verband te voorkomen, wijzen wij U er op dat de nieuwe werk wijze alleen voordelig is voor hen, die niet in de Inkomstenbelasting vallen. Dit is dus niet het geval voor degene: 1. wiens inkomen inclusief kinderbijslag meer dan 8000,per jaar be draagt 2. wiens echtgenote ook in loondienst is; 3. een eigen huis bezit; 4. zelf een bijverdienste heeft j van meer dan 200,per jaar. exploiteren. Ir. Eggers wees er in dit erband op, dat het gehele assorti ment nu en in de naaste toekomst zal bestaan uit artikelen, die een huis- uw alleen koopt zonder haar echt genoot en verdere huisgenoten te raadplegen. Het verschil met waren huizen is, dat men deze vaak samen bezoekt als het er om gaat een keuze te doen uit de grotere artikelen, zoals meubels enz. Vervolgens gaf ir. Eggers uitleg over de achtergrond van de uit wisseling van onze O.R. met die van het melkbedrijf Sterovita op 15 september 1962 (Een verslag van deze uitwisseling zal in de volgende Flitsen komen.) Verstrekking bij voortijdig vertrek De afspraak ten aanzien van de overgang van de wekelijkse ver strekking naar de verstrekking per vier weken is destijds in de vergadering van direktie en K.K. overgenomen. Bij deze beslissing was geen aandacht besteed aan degenen die binnen de termijn van 4 weken ons bedrijf verlaten. Deze beslissing moet dus alsnog geno men worden, waarbij ir. Egg de volgende overwegingen aan de kommissie voorlegde: a. Ons bedrijf geeft verstrek kingen aan haar trouwe me dewerkers zonder dat hierop een bepaald recht bestaat. Het is dus min of meer een ex traatje en beslist geen loon- konditie. b. Degenen, die vrijwillig weg gaan handelen op eigen initia tief en kunnen als zij dit wil len, hun vertrekdatum zoda nig vaststellen dat zij nog net een verstrekking ontvangen. Doen zij dit niet, dan is het hun eigen beslissing. Indien iemand om welke reden ook ontslagen wordt is er geen re den van bedrijfswege hem of haar een extraatje uit te rei ken. c. Als iemand in dienst komt ontvangt hij direkt een pak ketje, ongeacht de termijn van het voor deze verstrek king liggende dienstverband. De voor- en nadelen wegen zodoende tegen elkaar op. De conclusie van dit gesprek was dat de K.K. er mee akkoord ging de regeling ten aanzien van de verstrekking te handhaven. Dit houdt in dat er geen verstrekking gegeven kan worden aan diegenen die voor de uitreikingsdatum ons bedrijf verlaten. Vervolg op pagina 5 Cameraman Piet van Strien richt de lens op Aafje van Zaanen van de C.F. Programma over massaprodukiie Enkele weken geleden heeft de K.R.O.-T.V. op het Hoofdkantoor en in de produktiebedrijven in Zaandam opnamen gemaakt voor een televisieprogramma over het klein- en grootbedrijf. De resul taten zullen in een half uur durend programma worden verwerkt om een indruk te geven van massaproduktie in het grootbedrijf als contrast met het kleinbedrijf. Op 25 september j.l. werd in Ame rican Corner in Amsterdam het feit herdacht dat de lieer P. Lig tenstein, direkteur inkoop, 25 jaar aan ons bedrijf verbonden is. Voor een verslag van de huldi ging en een overzicht van zijn loopbaan bij A.H. verwijzen wij naar pagina 3. De heer A. Heijn speldt de jubilerende direkteur Inkoop het kruis van verdienste op. Nanda Sikkes bedient de toetsen van hel telexapparaat. Sedert augustus is het hoofdkantoor nu ook per telex te bereiken, niet alleen in Nederland, maar ook vanuit het buitenland. Deze aan sluiting betekent een grote „opluchting" voor de telefooncentrale, aan gezien deze in sterke mate overbezet is. Tot nu toe maken de heren inko pers er voornamelijk gebruik van. Het woord telex is een samenvoe ging van de engelse woorden tele printer (verre-schrijver) en ex change (centrale), dus een cen trale waarop verreschrijvers zijn aangesloten. Iedere abonnee kan zijn telex apparaat verbinden of laten ver binden met een andere abonnee; dit gaat o.a. door een soort type machine en de woorden, of cijfers worden door de andere abonnee weer getypt ontvangen. Ook wordt het bericht door mid del van een bandje met pons gaatjes overgebracht, die door het typen in de band ontstaan. De band wordt daarna op een soort telefoontoestel aangebracht en de opgeroepene ontvangt de bood schap weer getyptdeze laatste manier wordt vooral voor landen overzee gebruikt. Reeds in 1920 waren er telex apparaten in gebruik, in 1932 werd in Nederland het eerste toe stel in gebruik genomen, waar telefoonsysteem voor de verbin ding zorgt. Regisseur Franse en cineast Piet van Strien hebben o.a. de nieuwe wijntap-installatie en de bloem- inpakmachine op de film vast gelegd. Geluidstechnicus De Vries, die on der meer meewerkte aan de film Faja Lobbi van Herman v. d. Horst, nam de verschillende bij behorende geluiden op de band op. De president-direkteur, de heer A. Heijn, verleende aan het pro gramma eveneens zijn medewer king. De uitzending is bepaald op dinsdag 30 oktober a.s. van 19.30- 20.00 uur. Voor alle duidelijkheid volgt hier nogmaals de regeling die ten aan zien van de maandagen 24 en 81 december a.s. is getroffen. Op 24 en 31 december a.s. wordt er niet gewerkt. Als compensaties gelden: a. de zaterdagmorgens 8 en 15 december a.s.; b. de derde Pinksterdag, die dit jaar immers voor de eerste keer als een extra vrije dag gold. De genoemde regeling is vastge steld na overleg met de perso neelsvertegenwoordiging. Voor medewerkers die jonger dan 16 jaar zijn geldt de kompensatieregeling niet. Zij hoeven dc twee vrije maan dagen dus niet in te halen. Donderdag 10 oktober j.l. was het de grote dag voor enkele sukses- volle inzenders van de Ideeënbus, t.w. de heren Van Steen, Gruijs (C.M.), Gruijs (S.B. IV) en Van der Loo. In totaal werd er uit gekeerd 1940,zijnde de extra beloningen over het tweede en derde kwartaal. Er kan n.l. van het telefoon- ofDe heren Van Steen en Gruijs telegraaf systeem gebruik gemaakt j (C.M.) kregen gezamenlijk 790, worden, op den duur gaat men 1 de heer Gruijs van S.B. IV ontving echter ook hier op het telegraaf- 750 en de heer Van der Loo systeem over, omdat dit goedko- kon 400 in ontvangst nemen, per is. Ook bestaan er particuliere Voor een uitgebreid verslag zie netten, zoals die van het A.N.P. pag. 3.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1