Vrijwillige samenwerking werd voor groot Europees geheel De jubileumtoto met gelijke kansen voor iedere deelnemer René Bonewit winnaar „Behulp zaam W GEHUWD-: Geslaagd Europese Gemeenschap in wording 4 AH-FLITSEN VADER VAN EEN WORM Dat de opgaven van de Toto niet gemakkelijk zijn blijkt wel uit het feit, dat in 9 maanden nog niemand een inzending volledig goed heeft gehad. Deze maand is dit echter wel het geval en de volledige prijs, groot TACHTIG GULDEN gaat naar niemand minder dan RENE BO NEWIT die reeds 2 jaar lang werkt op de Kruidenierswarenaf- deling in onze Supermart Burg. de Vlugtlaan te Amsterdam. De Heer Bonewit ontving dit jaar reeds eerder een bedrag uit onze Totopot. DE WINNAAR René zit er wat men noemt boven op want reeds meerdere malen vroeg hij tussen door „Weet u al iets over de uitslag?", doch nu is het dan eindelijk zover. Van harte gefeliciteerd namens alle Totoïsten en we hopen dat je er veel plezier van zult hebben. In het volgende nummer willen wij graag je mening hierover plaatsen. DE NIEUWE OPGAVE Het afdrukken van de volledige spelregels van deze toto hebben we achterwege gelaten, U ge lieve echter op de volgende pun ten te letten: Onder ons gezegd Na een week of wat voelt Doortje Suiker zich al lekker thuis in haar nieuwe omgeving. De winkel is wel erg groot, maar ze weet nu al prak tisch alle artikelen te vinden. Doortje meent, dat ze niet zoveel meer hoeft te leren, maar dat blijkt toch wel anders. Op het bovenste plaatje vertelt ze op haar manier aan Mevrouw Klant- Koning waar ze de zoutjes kan vin den: „recht door mevrouw, dan links af, het andere winkelpad in, ongeveer in het midden ziet u de frisse dranken staan en daar links onder staan de zoutjes." Is het vreemd, dat Mevrouw Klant- Koning ondanks de prachtige aan duiding van Doortje niet zo gauw kan vinden wat ze wil hebben. Het kan heel anders en dat ziet Door tje dan ook als de eerste verkoopster een klant helpt. De laatste datum van inzending is gesteld op 1 november 1962. Alleen de ingesloten formulieren in de flitsen mag U gebruiken voor de inzending van Uw oplos sing. 1. Hebben op 5 november a.s. meer dan 70 filialen aanslui ting op de draadomroep 2. Staan er 5 november a.s. 's middags om 12 uur meer dan 25 auto's geparkeerd op de parkeerplaats bij het Hoofd kantoor 3. Zal de inleg van K.N.V.B. toto voor de poel op 4 no vember a.s. meer dan 910.000.bedragen? 4. Bezoeken de S.M. specialisten op 5 november a.s. meer dan 6 Supermarts? 5. Zullen er in 1962 meer dan 15 nieuwe A.H. vestigingen geopend worden? 6. Zal de ideeënkommissie op maandag 5 november meer dan 5 ideeën ontvangen? 7. Hebben de 10 drogisterijen een assortiment dat gemid deld hoger dan 800 artikelen ligt? 8. Zal het aantal bestelde koel kasten via de P.M.C. op 5 november a.s. meer dan 80.000 bedragen 9. Zijn er op 5 november meer dan 350 medewerksters in de Supermarts W. Konings en D. Kooy- man, verkoopster 7071. J. Sehoelink en P. W. Se- bel, verkoopster 5571. F. Pettinga en J. H. Ren dering, verkoopster 5631. H. Loots en G. Govers, verkoopster 5653. S. Schriks en J. Vermeu len, verkoopster 7073. P. Boots en N. Hope, ver koopster 5666. J. Hut en H. Blom, ver koopster 5545. M. D. Jansen en F. B. Klink, verkoopster 1007. H. Ditzel en W. Burger, verkoopster 5527. J. de Wit en B. Kinnegen, verkoopster 5501. M. J. W. Penings en M. Zonneveld, verkoopster 5552. N. Jonge en J. Valkhof, verkoopster 5612. J. Hopstaken en B. de Koek, ass.chef Div. A'dam. F. Vreeken en L. Meer- veld, verkoopster 5669. H. Blinderman en M. Slui mer, verkoopster 5630. I. Hoiting en A. Snijder, B.L. 7273 en verkoopster 5660. W. Donners en F. Storms, verkoopster 5615 en B.M. G. Mollema en J. Wensing, verkoopster 1003. N. Kunst en C. Wijnen, verkoopster 1001. Twee ploegen, die van de Zaa voor het diploma middenstands Papier DRAAIORGEL ONDER DE TREIN Experiment OPLOSSING SEPTEMBERTOTO Helaas heeft het zetduiveltje ons parten gespeeld bij vraag 1. Op deze vraag kon geen redelijk ant woord gegeven worden. Slechts de antwoorden op de vragen 2 t/m 13 zijn bepalend voor de uitslag. 5554 5598 5648 5649 5653 5667 en 9 oktober j.l. een aangename en gezellige dag hebben gemaakt. 7154 De heer M. Th. M. Tillemans De heer D. Wassink De heer R. L. Bers De heer J. R. Meijer Mej. A. J. M. Bekkers De heer A. Oosting De heer R. Vons Zijn er op 5 november a.s. meer dan 300 medewerkers in de Supermarts? Volgen meer dan 30 mede werkers op 5 november a.s. de kursus lakschrijven Huwt op 5 november a.s. één van onze medewerksters of medewerkers Zal de P.M.C. afdeling op 5 november a.s. meer dan 5001 aangetekende bestellingen ontvangen Veel sukses. 1. vervallen Twee enthousiaste ploegen voor de opening van liet filiaal. Boven: het team van filiaal Krommenie o.l.v. de heer M. Hiemstra. Onder: het team van fil. Sassenheim o.l.v. de heer W. G. v. d. Wygert. De Europese Gemeenschap kau men het best beschouwen als een nieuw, groot Westeuropees land, dat niet, zoals zoveel andere landen, is ontstaan uit oorlog en verovering, maar uit een vrijwillige samen werking. Wat gebeurt er nu allemaal in die Europese Gemeenschap? Op die vraag is niet zo gemakkelijk een ant woord te geven. Of zou men moeten zeggen: alles wat er in één van de landen gebeurt, dat gebeurt dus ook in de Europese Gemeenschap. Wat gebeurt er b.v. in Nederland of in België? Daar wordt handel gedreven, daar zijn grote indu strieën, daar wordt gewerkt in de landbouw. Er zijn mensen bezig met het vervoeren van produkten of met het produceren van kolen of olie om de machines te laten draaien. De bedrijvigheid verloopt volgens een patroon van onderling over eengekomen voorschriften. Die voorschriften zijn de wetten van het land: het verkeer houdt rechts; een deel van het geld dat iemand verdient is (in de vorm van belasting) bestemd voor uit gaven ten algemene nutte, enz. De grondwet Een geordende maatschappij vol gens dit patroon bestaat in elk van de zes landen van de Europese Gemeenschap. En naarmate de economische grenzen tussen de zes landen vervagen, komt ditzelfde steeds nader in de Gemeenschap zelf. Ook hier vindt men handel, land bouw, industrie, vervoer en ande re vormen van dienstverlening, alles volgens een geordend pa troon. In die Europese Gemeenschap bestaan ook wetten. Wetten die niet gemaakt zijn alleen voor Nederland, of alleen voor België of voor Frankrijk, maar die gelden voor alle zes landen. Waarop zijn de wetten van de Europese Gemeenschap ge baseerd? Of: Wat is de grondwet van de Europese Gemeenschap De grondwet van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal, is het in 1951 gesloten verdrag tussen de zes landen waarbij deze Gemeenschap werd op gericht. En de grondwetten van de Europese Economische Gemeenschap en van de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie, zijn de in 1957 gesloten verdragen tussen de zes landen waarbij deze nieu we Gemeenschappen werden opgericht. Drie grondwetten dus? En is dat dan niet erg verwarrend? Ja, er zijn inderdaad drie grondwetten, voor elke Gemeenschap één. Maar gelukkig lijken die drie grond wetten de oprichtingsverdra gen van de Gemeenschappen dus nogal op elkaar. De verwarring is dus niet al te groot. Om de mens Het E.G.K.S.-Verdrag, het E.E.G.- Verdrag en het Eux-atom-Verdrag hebben gemeen dat het gaat om de mens, om de inwoner van de Europese Gemeenschap. In de in leiding van het Verdrag tot op richting van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal wordt al dadelijk gesproken over „ver hoging van het levenspeil". Het verdrag tot oprichting van de Europese Economische Gemeen schap handelt in de aanhef over „voortdurende verbetering van de levensomstandigheden". En het Euratom-Verdrag spreekt in de eerste zin van „de vooruitgang van de werken des vredes". De Europese Verdragen, grondwet ten van de Europese Gemeenschap, hebben sterke sociale trekken. Het gaat erom de welvaart te verhogen. Dat is het doel van de grotere een heid, die men schept door de grens- barrières tussen Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, Duitsland en Italië weg te nemen. Nationale eco nomische bescherming zal uiteindelijk tot het verleden behoren in dit ene, grote Europese geheel. Anders gezegd

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 6