Ik houd van Holland" zegt Gerald Belanger Nieuw personeel produktiebedrijven kantoor Opmerkelijke ontwikkeling in de citrusfruitsektor Bartelson bezoekt OPERATIE POPPENMOEDER 5 Wij heien welkom J. W. Udo K.B. H. D. Schoonhoven- v. d. Zant K.B. F. Grooteman V.A. R. Smit-de Boer K.B. Z. Kerkhoff C.M. E. H. Siliakus V.A. G. Oostrom Emb. A. van Meer K.A. H. F. A. de Boer C.M. G. B. Weischer C.M. Th. P. Ridder C.M. T. Pr ast Verv. P. M. Cramer C.M. L. Hajba V.A. C. M. J. van Bijleveld, Tel.centr. J. Th. Verwaal-Legius S.B. F. W. A. Klerk C F. A. Bults-Feenstra K.B. M. Vermij-v. d. Stadt K.B. A. van Driest C.F. Hr. G. van Dongen Hollerith Me). P. Prinsze Reclame-afd. Me). G. Velthuis Zegel afd. Hr. 1. Hilwerda Fil.-resultaten Hr. M. D. Bouma P.M.C. Me). M. Hoorn Loonadm. Mej. H. Gouweleeeuw P.M.C. j Mej. A. Smid Loonadm. Mej. C. Rijken P.M.C. Mej. I. Heitlager Ponskamer I Mej. M. Kruijt Reclame-afd. I Mej. T. E. Smit Filialenadm. 1 Mej. M. H. Schultz Ponskamer I Hr. F. Visser P.M.C. een jaar. De heer J. Popping begint weer wat op te knappen; hij moet in september weer voor controle naar het ziekenhuis. De heer Konings (W.K.) is nog steeds thuis en gaat langzaam aan wat vooruit. Ook de heer H. Ko nings (Export) moest in het zie kenhuis worden opgenomen, en we wensen hem een spoedige beter schap toe. De heer M. Bergh (C. M.) is nog steeds wegens ziekte thuis. De heer S. Bakker van de C.F. is weer voor halve dagen aan de ar beid gegaan en we hopen dat het goed mag blijven gaan. Zo hopen we dan maar niemand te hebben vergeten door de vakantieroes. Laten wij dan besluiten om U alle maal het allerbeste toe te wensen en dat wij elkander weer mogen ontmoeten in de volgende Flitsen. J'aime beaucoup la Hollande, zegt Gerald Belanger met vuur. Ik houd veel van Holland. De Canadese student uit Quebec is met een groot aantal collega's uit heel Canada 3 maanden in Nederland geweest. Met de K.L.M. zijn ze op 24 mei j.l. op nederlandse bodem geland, waarna ze in diverse bedrijven te werk zijn gesteld. De jonge Gerald kwam bij A.H. op het kaaspakhuis. In het begin duizelde het hem van de immense hoeveelheden kaas. temeer omdat dit artikel in Ca nada maar in zeer bescheiden mate wordt geconsumeerd. Drie maanden heeft hij het lang niet malse (want zware) werk ge daan. En hoe! Zijn chef is „meer dan tevreden", zijn collega's zeg gen „jammer dat hij weggaat". Gerald Belanger (vierde van linkstemidden van zijn collega's van de kaasafdeling. Met een mengelmoes van Engels, Frans en Zaans, onderstreept met een dosis gebarentaal, hebben ze zich met de vriendelijk lachende, aankomende leraar lichamelijke opvoeding, verstaan. Klompen Vrijdag 17 augustus j.l. was hij voor het laatst. Zijn drie maanden zaten erop. Van de heer P. Helder kreeg de 21-jarige student een paar originele Hollandse klompen als aandenken. Tot ieders verba zing zei hij: „daar zal mijn vader blij mee zijn ,die werkt op 't land, weet U!" Hoewel Gerald Belanger al de hele randstad heeft bekeken („wat een! fietsen, wat een fietsen!") begint nu zijn eigenlijke vakantie. Hij en zijn vriend gaan drie dagen naar Texel en dan via Brussel een week naar Frankrijk. Op de scooter. Vandaar trekken ze door Spanje, Zwitserland en Italië, zover als1 maar in de twee weken, die ze totaal hebben, kunnen komen. Sluitstuk Op 1 september namelijk komen alle Canadese studenten in Londen samen, waar ze drie dagen het hart van het Common Wealth zullen bezoeken. Als sluitstuk van hun Europa-trip staat dan een ge zamenlijk bezoek aan Parijs op het programma. Op 15 september wordt er definitief een punt achter de sight-seeing-tour van onze Canadese gasten gezet. Ge rald Belanger bewaart er de beste her inneringen aan. De heer Th. Rugs overhandigt mevrouw Koopman de fruitpers n.a.v. het feit. dat zij de koopster van de 500.000e grapefruit was. Door het sukses van de P.M.C.-aktie is een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van de citrus-fruitsektor, n.l. het bereiken van een omzet van 500.000 grape fruits in nog geen vijf maanden, in onze filialen enigszins overschaduwd. Toch is dit een gebeurtenis, die we niet zonder meer voorbij mogen laten gaan. Immers, deze omzetstijging was enkele jaren geleden nog niet voor mogelijk gehouden. Vorig jaar b.v. werd de half miljoenste eerst eind september verkocht. Dit jaar is echter de verkoop van grapefruits krachtig gestimuleerd. Door een nauwe samenwerking van leveranciers en Albert Heijn zijn wij erin geslaagd een kwali- teitsprodukt in de winkels te bren gen. Door demonstraties (o.a. met de Florida India River Grapefruit die binnen korte tijd een begrip is geworden) tot het populair maken van de zo gezonde vrucht. Deze aktiviteiten hadden o.a. tot gevolg dat de 500.000ste grapefruit reeds in mei werd verkocht. Op vrijdag 22 juni j.l. werd de gelukkigste koop ster mevrouw A. Kooyman te Amsterdam in het zonnetje gezet. De heer Th. P. A. M. Ruys, direkteur groente en fruit inkoop, die deze ontwik keling uiteraard met genoe gen gade slaat, verraste me vrouw Kooyman met een prachtige gegalvaniseerde fruitpers. Mevrouw Kooyman vertelde ons, dat ze door een demonstratie de grape fruits heeft leren kennen en ze daarna steeds meer is gaan waarderen. Nu is ze een zeer regelmatige gebruikster geworden, vooral omdat ze weet, dat ze ook haar gezin met een grapefruit een groot plezier doet. Tenslotte werden ook de heer H. F. Trampe, bedrijfsleider van filiaal van Woustraat en zijn personeel door de heer Ruys met een attentie (natuurlijk fruit) verrast. Zo zijn dan de vakanties weer gro tendeels ten einde van dit sombe re jaar 1962, want de meesten van ons die in eigen land gebleven zijn kunnen nu echt niet roemen over 't zomerweer, maar laten wij ho pen volgend jaar beter. Er zijn in deze vakanties toch nog wel enige bijzonderheden te ver melden. Wij zijn tijdens ons ver blijf in Heerenveen ook nog bij de fam. Kruithof geweest in Noord- wolde (waar de cierenbonnen van daan kwamen), 't Was een leuke ontmoeting en de omgeving is daar heel mooi. Een zeldzaam jubileum vierden wel de heer en mevrouw K. Schou ten. Zij waren op 1 augustus j.l. 60 jaar getrouwd. De heer en mevr. J. Schram zijn 15 augustus 50 jaar getrouwd ge weest en de kamer was gelijk een bloementuin. Een dergelijk lang huwelijksleven was laatst ook beschoren aan de fam. G. Onrust (van het Rusten burg). De fam. D. Scheer (C.M.) was ook in feeststemming, want die zijn 12Vo jaar getrouwd geweest; onze felicitatie hiermee en nog vele ja ren! Op 1 september vierden de heer en mevrouw B. Knauff hun 25-jarig huwelijksfeest. De heer Sj. Vos hoopt op 11 sep tember zijn 40-jarig zaken jubi- leum te vieren, en dan lopen wij nog vooruit, maar op 23 septem ber is de heer D. Voogd 40 jaar in dienst. Al deze feestgangers onze hartelijke gelukwensen. Bij de fam. Butter (O.D.) is een zoon geboren en wij hopen dat hij in de beste gezondheid mag op groeien tot vreugde van zijn ou ders. De heer B. Snijders is onder dankbrenging met pensioen ge gaan en laten wij hopen, dat hij nog vele jaren in de beste gezond heid mag genieten van zijn pen sioen. In oktober krijgen we nog een 50- jarig huwelijksfeest, maar dat vertellen wij in de volgende Flit sen: in die tijd is er over de heren Besse en T. v. d. Schaaf ook nog iets te vertellen. Nu wat onze zieken betreft: de heer A. v. d. Brink is weer aar dig aan 't opknappen. De heer A. Tuinman gaat weer voor halve dagen werken, dus dat leed is ook weer voorbij. De heer Lagrand heeft nu loopgips gekregen en wij hopen voor hem dat er nu spoedig een eind in zicht komt na ruim De heer Helder (r.) overhandigt de Canadese student een paar Hollandse klompen. De heer M. van Vliet kijkt toe. Meer dan vierduizend op de jubileumreceptie ontvangen poppen droeg cle directie van het evenals het Leger des Heils 75 jaar bestaande levensmiddelenconcern Albert Heijn over aan het Leger des Heils met het verzoek deze te distribueren onder de kinderen, die er het meest behoefte aan hadden. „U heeft daar meer verstand van dan wij", voegden zij er aan toe. als zovelen optimistisch gestemd over de vindingrijkheid van het Leger als het er om gaat de mens in nood te vinden. Vierduizend poppen in een ongelofelijke verscheidenheid. Nonnetjes, hoela-danseresjes, bruidjes, Disney-figuren, klederdrachten uit binnen- en buitenland. Poppen waar je van alles mee kon doen en die van alles konden. Poppen waar zelfs grote mensen stil van werden, zo mooi. Maar de grote mensen-reacties waren niets vergeleken met de manier waarop de kinderen keken, toen deze onverwachte poppenregen uit de auto's kwam. In het Gooise ziekenhuis liet mevrouw JHeijn (links) het zich niet ontnemen om samen met mevrouw kolonel Holland-Black en It.-kononel Crok de patiëntjes te verrassen. En in het buitencentrum Oud-Bussum kiekte fotograaf Leonard Freed één van de vierduizend poppenmocdertjes waar het allemaal om begonnen was. Een foto die meer zegt dan welke woorden dan ook (Overgenomen met toestemming uit de „Strijdkreet" van d.d. 25-8-1962)

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 8