P. M. C. Drie gemeenschappen met slechts één parlement Bongo-tune via Radio Veronica Uit broeger tijben De Europese Gemeenschap Internationale levensmiddelenbeurs Thee komt rechtstreeks uit produktielanden naar Zaandam A.H.-fotoclub bestaat één jaar Bongo-tune 6 AH-FLITSEN In de artikelen over de eenwording van Europa ditmaal nog eens iets over de „Europese Gemeenschap". Hoe zit zij eigenlijk in elkaar? Heeft zij een eigen hoofdstad, een volkslied, een regering, een parle ment? Op deze vragen zullen we in dit artikel trachten een antwoord te geven. In 1951 werd de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal opgericht. Deze gemeenschap kreeg als regering een „Hoge Autoriteit", een groep vooraanstaande mannen op het gebied van kolen en staal uit de 6 landen van de Gemeenschap. Later besloten de zes landen dat niet alleen kolen en staal in zo'n gemeenschapsverband moesten ko- Het mooie handje Herinnert u zich het nog7 Bij de ooms en tantes, bij de me vrouw van hiernaast, bij de me neer van de post, bij oma en de juffrouw van de kleuterklas „Zo, krijg ik een handje van je?" En wat gaf u! Precies het mooie handje. „Wat een beleefd kind!" riepen de ooms en tantes, de mevrouw van hiernaast, de meneer van cle post, oma en de juffrouw van de kleu terklas uit. Zouden ze dat nu ook nog zo uit bundig roepen, als ze ons in het verkeer zagen Ik ben er niet geheel zeker van. Ik heb haast, u hebt haast, we hebben allemaal haast. En dan zijn er van dieeh nou ja, d'r is geen beter woord voorrotzak ken langs de weg, die 's effetjes proberen je dwars te zitten. Maar dan zijn ze nog niet gelukkig! Er is altijd baas boven baas. Wat moet je dan nog met je mooie handje. Een dreigende vuist kun nen ze krijgen! Naast de rotzakken heb je de suf ferds, de koekebakkers in het ver keer, de weifelaars op de zebra paden. Dan heb je het mooie handje no dig om op je voorhoofd te wijzen. Degeen, waar het voor bedoeld is, braakt dan enkele verwensingen uit, die ook niet voor de poes zijn. U hoort het niet, maar het blijft in de lucht hangen als een boze wolk. Ons hele wegverkeer heeft een zoldering van boze wolken. Alle haat gedachten, vervloekingen en hoon-mimiek van voetganger naar brommer, van brommer naar auto, van auto naar auto, van ieder een naar iedereen, houden de ge boorte van onnodige ongelukken in zich. En alleen om die reden wilden het Verbond voor Veilig Verkeer en ik het mooie handje terug. Met het gebaar van „gaat u eerst", met de hoffelijkheid van „de weg is voor ons allemaal". Door de boze-wolk zoldering flitsen dan warme vonk jes. Sentimentele onzin, dacht u! Lieve mensen, als het dierbaarste wat je hebt, dood wordt thuis ge bracht of misschien alleen maar een beetje verminkt Dan kun je alleen nog maar een berustend gebaar maken met het mooie handje. MART1E VERDENIUS men, maar het hele economische leven van de 6 landen: alle grond stoffen, alle produkten, de hele in dustrie, de landbouw, maar ook het vervoer, de „vrije" beroepen, het gehele sociale leven, enz. enz. E.E.G. Daarvoor hebben deze landen de Europese Economische Gemeen schap (E.E.G.) opgericht, die se dert 1958 bestaat. In hetzelfde jaar kwam er voor het speciale terrein van de kernenergie een Europese Gemeenschap voor A- toomenergie (Eurotom). Zowel de E.E.G. als Euratom kreeg als re gering een „Commissie". Er zijn dus eigenlijk 3 Europese Ge meenschappen, nl. de E.G.K.S., de E.E.G. en EURATOM. Vaak spreekt men echter van „de" Europese Ge meenschap als men doelt op de zes landen. Verantwoordelijkheid In het Europese Parlement zitten vertegenwoordigers uit de parlementen van deze zes landen, dus ook uit de Neder landse Tweede en Eerste Ka mer. In ons land is de rege ring verantwoording schuldig aan het parlement. Ook in de eerste Europese Ge meenschap, de Gemeenschap voor kolen en staal heeft men de Hoge Autoriteit (de regering) verant woordelijk gemaakt tegenover het parlement. Dit is ook het geval met de E.E.G. en de Euratom Commissie. De Internationale Levensmidde lenbeurs, kortweg ROKA, wordt van 3 tot en met 7 september ge organiseerd in de jaarbeurshallen te Utrecht. Het totale expositie-oppervlak van 30.000 m- zal voor een groot deel ge richt zijn op de modernisering van de levensmiddelenbranche. Verschillende exposanten zullen de nieuwste apparaten op het gebied van winkelinrichting en automa ten laten zien, terwijl anderen zich zullen bezighouden met de voort schrijdende automatisering en de toepassing van nieuwe promotie tactieken. Al met al belooft deze 13e ROKA een belangrijk evenement te wor den en wij adviseren U dan ook, voor zover U hiervoor in de ge legenheid bent, eens een kijkje te gaan nemen. De ROKA is op 3, 4 en 5 septem ber dagelijks van 10 tot 22 uur en op 6 en 7 september van 10 tot 19 uur geopend. In ons september-nummer zullen wij vertellen wat er op de 13e In ternationale Levensmiddelenbeurs zoal te zien is geweest. Verslag De Hoge Autoriteit van de E.G. K.S. brengt elk jaar aan het Eu ropese parlement een verslag uit, dat uitvoerig wordt behandeld en besproken. Zo ook de verslagen van dé E.E.G. en Euratom. Het Europese Parlement telt 142 le den. waarvan 14 Nederlanders en 14 Belgen. Voorts tellen we 36 Fransen. 36 Duitsers, 36 Italianen en 6 Luxem burgers. Op 14 juli j.l. heeft de heer K. Smit wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd afscheid genomen van de Loonafdelingwaar hij plm. 5 jaar gewerkt heeft, na 35 jaar filiaalchef geweest te zijn. Het is algemeen bekend, dat de in het land van oorsprong geplukte en be werkte thee dikwijls via veilingen ten verkoop wordt aangeboden. Colombo, Calcutta en Cochin hebben b.v. internationaal bekende theeveilingen. Als theecentrum neemt Londen eveneens een zeer belangrijke plaats in. Dit wel in het bijzon der door de belangen die men had in India, Ceylon, Tanganyika, Ke nya en andere landen. 60.000 kisten Gedurende de eerste drie dagen van elke week worden op de vei lingen in het Plantation House te Londen ca. 60.000 kisten thee aan geboden. Ons bedrijf heeft regelmatig contact met een Londense firma die ons iedere week vóór de veiling een selectie theemonsters toezendt. Onze thee-inkopers keuren deze monsters, rapporteren hun waardering over de kwaliteit en geven hun instructies door aan Londen. Danna al deze handelingen, kan de thee gekocht worden. De gekochte partijen worden ge ïnspecteerd bij een Veembedrijf en binnen één week na contractda- De zoontjes van de heer D. Bruijn, chef van de afdeling prijzen en facturen, Dick en Marcel, ver maakten zich opperbest met de doos, waarin de P.M.C.-koelkast verpakt was. turn afgegeven aan onze vervoer der, de Hollandsche Stoomboot Maatschappij N.V. Het schip „Lin- gestroom" b.v. heeft op deze ma nier reeds duizenden kisten thee verscheept. De verscheping van partijen thee die wij rechtstreeks in het land van oorsprong kopen, geschiedt in grote lijnen op dezelfde wijze en wordt dus o.a. geladen in de reeds eerder genoemde plaatsen Colom bo, Calcutta en Cochin. Theeproevers Na aankomst van de thee in Zaan dam is de taak van onze thee- proevers nog lang niet beëindigd. Zij proeven de partijen en geven aan, welke theesoorten met elkaar gemengd mogen worden teneinde een hoge kwaliteit te verkrijgen. Er worden vele theesoorten toege voegd om een volle smaak en een geurig aroma te verkrijgen. Soortcombinaties Het zijn de soortcombinaties, die de fijne geur van onze theeën bepalen. De geur van onze Mac Queen en de volle smaak van onze Windsor welke de verbruikers zo waarderen. Max VVoiski Jr. speelt met zijn Latin-Anierican orkest de Bongo- tune-un cha-cha-cha op maandag, dinsdag, donderdag of zaterdag tussen 19.00 en 19.15 uur op Ra dio Veronica (192 m.). Hier volgt de volledige tekst: Fotowedstrijd De AH-fotoclub, waarin ca. 20 personeelsleden zich in hun hobby uitleven, bestaat 1 jaar. Hoewel de club totnogtoe weinig aan de weg heeft getimmerd, gaat zij in september een fotowedstrijd voor haar leden houden. De vereniging houdt vrijdags om de veertien dagen een bijeenkomst waarop hard en serieus wordt ge werkt. Het onderlinge kontakt wordt verder levendig gehouden door middel van een eigen club orgaan. Liefhebbers van de fotografie, dus zij die ook buiten hun vakantie een fototoestel hanteren, kunnen zich bij de secretaresse, mej. J. Huitema (418) als lid opgeven. (De redaktie is benieuwd naar de prijswinnende foto's Groef uit Zaandam Er was in Suriname een fantastisch orkest. Vooral de kleine drummer deed ge- weldig z'n best; Hij speelde op zijn Bongo's met veel [kunde en vlijt. Maar op een dag was hij die [Bongo's kwijt! I dont know what to do without me [Bongo (Bongo), I feel so very blue without me Bongo (Bongo), Die rumba en die cha-cha-cha daar [vind ik niets aan. Ik kan niet zonder Bongo's [meer bestaan! I wish someone would give me back me Bongo Bongo Ik hou niet meer van dansen en van [vrolijk gezang. Omdat ik naar mijn Bongos zo verlang! Zo zat-ie laatst te treuren bij een vriend na zijn werk, Die bracht hem een kop koffie van [een heel bekend merk, Er kwam toch zo'n verrukkelijke geur uit die kop Wat toen gebeurde? Wel, let u [maar op: I don't know what's the matter with [me Bongo (Bongo). But this is something better than me [Bongo much better!) Die koffie, die ik vroeger dronk, daar [vind ik niets aan Ik wist niet, dat er zoiets kon bestaan! I think I will forget about me [Bongo (Bongo). It's silly now, to fret about me [Bongo (Bongo), Want nu heb ik die oplossing gevonden hoera! De oplosbare koffie van AH (o wat fijn!) De oplosbare koffie van AH (Albert Heijn!) De oplosbare koffie van AH [BON-GOÜ! Deze afdrukken van ansichtkaarten van 50 jaar geleden hadden op de vakantiepagina's 4 en 5 niet misstaan. Herkent u de afbeeldingen? J 28-7: Pieter de Rijke, zoon van de heer M. de Rijke (adm. con troleur). 28-7: Maria, Engelina, dochter v. de heer L. Zeevat (C.M.).

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 6