Mej. N. P. de Wit in Noorwegen „Ik wilde het wel eens met eigen ogen zien" „Een stierengevecht is een sensatie, maarniets voor mij" Dames Vogels en Fladderak: ,Met rozen en mondharmonika-muziek werden we uitgeleide gedaan" Volgend jaar gaan we weer" Elly Vet en Cobi Moes waren in „snikheet" Valkenburg AH-FLITSEN 5 wandelaars in het Noorse hooggebergte neemt een ogenblik rust. Me). N. de Wit zit vierde van links. De dames Vogels en Fladderak kijken naar de folkloristische dansen (resp. derde en tweede van rechts op de voorste rij) y Vet en Cobi Moes in hun hotelkamer in Valkenburg. »ad al zo vaak gehoord dat het er prachtig was, dat ik het nu eens met eigen ogen wilde gaan zien, zegt mej. N. P. de Wit (afd. perso neelszaken, produktiebedrijven) als ze uitlegt waarom het vakantie land van haar keuze dit jaar Noorwegen was. Ans in Italië, haar favoriete vakantieland. Til van Huysiee was op Mallorca Ans en Til van Huystee, één van onze charmante dames-tweelingen, zijn nu eens niet samen op vakantie geweest. Ans (afd. rek. crt.) trok voor de vierde maal naar Italië, dat zij een prachtig land vindt, met een verrukkelijke temperatuur. In deze vier vakanties heeft zij maar twee dagen regen gehad. Aan het Gardameer waait er 's mid dags een heerlijk koel briesje en wordt het te warm, wel dan zorgt het meer voor de nodige afkoeling. Na al dat zwemmen smaakt haar een bord spaghetti prima. Til (afd. fil.- contr.) was de ze vakantie voor de eerste maal op Mal lorca; de reis ging per vlieg tuig, wat al een sensatie op zich zelf was. Het was er wel wat te warm, zelfs over de 40 gra den. Een volgende keer gaat zij ech ter in juni of september, want dan heerst er daar een aangename temperatuur. Til heeft er ook een „corida" (stierengevecht) gezien, wat. zij zeer interessant vond, maar een tweede maal gaat ze er beslist niet meer heen. Ze vond het n.l. de meest weerzinwekken de vertoning die ze ooit gezien heeft. Er werden zes stieren bevoch ten; het begon met de „pasea de la quadrilla" 'n zeer kleur rijke processie van de „pica- dores", „matadores", „bande- rillos" en de „toreo" (stieren vechter), die de sleutel van de stallen aan de president j Til genietend van de Mallorcaanse van de arena vragen. Dit was het enige mooie van het hele stierengevecht. Vaak wordt een stier aan een be langrijke toeschouwster opge dragen, waarna zij, als de stier gedood is, een van de oren van het beest krijgt aan geboden. Het dier wordt daar na uit het met bloed door drenkte zand van de arena, onder tromgeroffel, door een span paarden weggesleept. Picador Drie voorvallen herinnert zij zich nog zeer goed, n.l. dat een oud paard, door de stier op de horens werd genomen en dan ook gedood werd; verder, dat een „picador", (dit is een man op een paard, die met een soort lans met een scher pe punt, de stier tot razernij moet brengen) niet steeds diep genoeg stak, wat 'n Spanjaard naast haar de kreten van „malo, malo" (heel slecht) deed ontlokken en tenslot te dat een stier die bloed spuwde, omdat de degen van de torero in zijn longen gedrongen was, de ge hele arena tot een laaiend enthou siasme bracht, wat gepaard ging met een gezwaai van duizenden zakdoeken voor het dappere dier. Met de lila lap werd het beest weer opgehitst, deed nog een paar stappen en viel neer, waarna het met een dolk werd afgemaakt en een oor werd afgesneden. Er hing in haar omgeving een penetrante knoflookgeur, ver mengd met zwoele Spaanse par fums en dit alles bij elkaar was voor haar meer dan genoeg om de arena te verlaten; trouwens gedurende de gehele vertoning zag je buitenlanders weg gaan. Wanneer je je afschuw hierover tegen Spanjaarden uit, dan kun nen ze je absoluut niet begrijpen. Als baby gaan ze al met de ouders mee en volgens hen is het zo, dat als de stier gedood is, ook het kwade overwonnen is. Elf dagen is ze in het rijk met natuurschoon gezegende land ge weest. Hoewel haar verwachtin gen hoog waren gespannen, zijn ze toch ruimschoots overtroffen door wat ze zelf noemt „het ruwe en rauwe maar magnifieke land schap". Over een spiegelgladde zee maak te ze op de heenreis de boottocht van Frederikshaven naar Larvik. Ze was daarbij getuige van het opkomen van de zonsopgang, een schouwspel dat daarom zo indruk wekkend is, omdat 't er 's nachts slechts schemerachtig donker is. Het gezelschap waarmee ze de reis maakte had als standplaats het dorpje Roldal in het dunbevolkte hooggebergte ten westen van Os lo. Vandaar maakten ze wandelin gen en bustochten tot ver in de omgeving. Terwijl de temperatuur tot heel redelijke waarden opliep, gebeurde het dat ze tussen muren van sneeuw liepen. Dat althans dit deel van het land der Vikingen nauwelijks op tourisme is inge steld, moge blijken uit het feit dat een herbergje waar ze de benen strekten, maar over 5 kopjes be schikte! De dorstige wandelaars moesten maar om beurten drin ken. Verder waren ze soms ver plicht om in een rots een kamp vuur te maken om wat te eten te hebben. Door de onherbergzaam heid van het land was er in de verste verten geen levende ziel te bekennen. Schotse dansen in Duitsland. Een ding staat vast voor de dames Corrie Vogels en Fladderak vast: het volgend jaar gaan ze weer op vakantie naar het lieflijke Lippe- Detmold in Duitsland. Met rozen en mondharmonikamuziek werden ze na een 13-daags verblijf in de geboorteplaats van Frins Bernhard uit geleide gedaan. Het hartelijke „Auf Wiederselien" klinkt de twee hollandse meisjes die in het dagelijks leven op de inpakafdeling van de K.B. werken, nog in de oren. Andere opvallende dingen? De mensen (jong en oud) lopen in ge breide truien met grote kleurige patronen. Het ontbijt kent wel 50 soorten beleg (o.a. rendiergehakt). Hoe copieus deze eerste maaltijd van de dag mag zijn, zo sober is de warme maaltijd met veel aardap pelen (zo uit het water), bijna geen groente en veel vlees, 's Lands wijs, 's lands eer! De bus zocht z'n weg langs majestueuze fjorden. Zij hadden de harten van de Det- molders helemaal gestolen. Als ze met z'n drieën koffie zaten te drinken een zusje van Corrie was ook mee) zon gen de vriendelijke dorpsbewoners „Tulpen uit Amsterdam". Het mooie weer dat ze troffen - één dag was het 40° C.! liet hen profiteren van de schitteren de natuur in bossen en bergen. Het spreekt vanzelf dat ze met volle teugen genoten. Dansfeest Er was ook een folkloristisch dansfeest. Het marktplein was feeëriek verlicht met lampionne tjes en kaarsen en afwisselend ga ven een Schotse (met doedelzak ken) en een Duitse groep een de monstratie volksdansen. „Het was een zot gezicht", zeg gen ze, „de Schotten in rokjes en wij in lange broeken. Net de om gekeerde wereld. De Schotse jon- gens boden ons aan om van kle dingstuk te ruilen. Dat hebben we maar niet gedaan". „Wat een lie ve mensen wonen daar!" Met een pak van 40 foto's en vol indrukken, zyn de vriendinnen Elly Vet en Cobi Moes van hun vakantie teruggekomen. De 16-jarige meisjes van de cliocolade-inpakafdeling, zijn met een zwager en zuster van Cobi in een Opel Olympia naar Valkenburg getrokken. Vanuit hun hotel maakten ze dagtochten naar Duitsland (2 x) en België (1 x) Het meeste onder de indruk is het tweetal van het prachtige snikhete weer. „We hebben geen jas of vest aan gehad". Het was zo fijn; we hebben al-I r-~i door in een korte broek geklom men, geklauterd en lange wande- lingen door de bossen gemaakt. En daarbij noemen Elly en Cobi namen als Monschau, Spa, Ver- viers, Ardennen, die de liefhebber van natuurschoon doen watertan den. Wat goed tegengevallen is, is het hotel waar ze van plan waren hun intrek te nemen. Ze zagen het al bij het binnenkomen: de spinrag gen hingen als vaatdoeken aan het plafond en de houtwormen ver maakten zich best in het nacht kastje. Maar het eten deed de deur dicht. 5 glazige aardappelen voor 4 personen! en ieder kreeg wel geteld 4 blikbonen op zijn bord. Twee uur later zaten ze op een ander adres. Op hun tweede vakantiedag voor de duitse grens kregen ze pech. De auto wilde na een stoplicht niet meer optrekken. Hij bleef waar hij was, een lange rij toete rende wagens ten spijt. Gelukkig verstond ons Amsterdamse kwartet geen Duits we gaven „lau sjoege" zegt Elly). Tenslotte werd de auto naar Vaals gesleept, waar zwa gerlief (automonteur) 2 dagen aan de motor heeft moeten sleutelen. Cobi en Elly lachen bij al die herinneringen. Het was best bevallen. „Volgend jaar gaan we weer", zeggen ze.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 5