Formosa bouwt wegrestaurant in de grensplaats Zevenaar Er zit vaart in Supermartopleiding 8 Supermarts Begin van nieuwe ontwikkeling Viswedstrijd „Flitsen" ditmaal op zaterdag 22 september Cursus Engels School komt voor de deur Loze vissers vóór! 4$GEHUWDh AH-FLITSEN 3 Deze prijzen zijn geen visserslatijn en liegen er nog minder om. Albert Hem Interieur Op 7 augustus j.l. is de eerste trainingscursus in de rijdende school begonnen. De caissières voor de nieuwe Supermart in Hoogvliet zijn de eerste leerlingen. De stormachtige ontwikkeling in de bouw en opening van nieuwe Supermarts maakt het noodzakelijk dat onze medewerkers en mede werksters beter en vooral sneller worden opgeleid. Voorheen was het moeilijk om alle deelnemers voor een kursus naar Zaandam te halen. De lange reis en het noodzakelijk overnachten was niet makkelijk en daarom werd begin augustus een rijdende Opleidings school in gebruik genomen, die voort aan een staanplaats zal krijgen bij nieuw te openen Supermarts. Dit be tekent een keerpunt in onze Oplei dingsgeschiedenis; immers de kursisten gaan niet naar de school, maar de school komt aan huis. Primeur Amerika gaf het voorbeeld en Al- bert Heijn werkte het idee in Ne derland het eerst uit. Speciaal voor dit doel werd door de Fa. Deckers, Carosseriebouwers in Leiden, een reusachtige oplegger gebouwd, waarin 7 caissières te gelijk onderricht ontvangen in het blind aanslaan op de kassa en het op snelle en vriendelijke manier verlenen van service aan onze klanten. Dit leslokaal op wielen" wordt voor het eerst gebruikt in Hoogvliet bij Rotterdam, waar half september een nieuwe Supermart wordt geopend. Daarna voert de reis naar Arnhem, Nijmegen en Geleen. Geweldig! „Geweldig!", was het com mentaar van Martha Wiemer, één van de eerste caissières. „Eerst werkte ik een schoe nenmagazijn, maar caissière in een grote Supermart lijkt mij ook fijn. 's Ochtends ga ik met plezier naar de school bus, want het is erg leuk. De bus lijkt wel een klein huisje, ik zou er best in willen wo- Het aantal A.H.-supermarts zal in enkele maanden snel worden uit gebreid. In de loop der jaren zijn er in diverse delen van ons land reeds elf Supermarts geopend, maar nog voor 31 december van dit jaar zal dit aantal op 19 zijn gebracht. Bovendien zal A.H. dit jaar de grootste Supermart van ons land openen, n.l. in de Amsterdamse Helmholtzstraat, die tweemaal zo groot wordt als die in Rotterdam-Hoogvliet. Na Rotterdam-Hoogvliet in sep tember, Amsterdam-Helmholtz- straat in oktobei', volgen Roosen daal (Nieuwe Markt), Nijmegen (Molenweg) en Hoogeveen (Hoofd straat) in november en Geleen (Rijksweg), Haarlem (Eksterstraat) en Arnhem (Van Muijlwijkstraat) in december. Tot de nieuwtjes in de A.H.- Supermarts zullen o.a. behoren textiel; huishoudelijke artikelen; een zelfwasserij met volautomati sche wasmachines, centrifuges en droogapparateneen stomerij - serviceeen grill-machine en pu blieke telefooncellen. nentrouwens, mijn zusje komt volgende week ook...". In de eerste plaats wil deze com binatie een „school" zijn, doch daarnaast is het de centrale post, die sollicanten de helpende hand wil bieden. De afdeling Personeels- zaken-Supermarts ontvangt hier al degenen die in de nieuwe zaak willen werken. Hier worden de eerste kontakten gelegd. Meisjes, jonge vrouwen, doch ook jonge mannen komen voor het eerst deze „toegangspoort" binnen en zullen ze verlaten als goed opgeleide krachten. Uitnodiging „Stap eens binnen en kom eens praten", zegt de vriendelijke uit nodiging op de zijkant van de auto en ze wordt dan herhaald door de heer K. Romp, Personeelsspecialist in de Supermart-divisie. Voor ieder is et gelegenheid om eens rustig te overleggen omtrent eventuele mogelijkheden. Momenteel werken er in onze Super marts 600 personeelsleden en dit jaar moeten er nog 500 bijkomen om van 1963 maar niet te praten, want dan zijn het er nog eens 1000. Deze school is dus wel broodnodig. Via een klein trapje komt men de wagen aan de achterkant binnen. Een kleine hal met een wandkaptafel is daar voor de dames een onmisbaar meu bel. Aan de rechterkant in de hal is een kast voor overjas sen enz., en daar boven het schakelbord voor de verlich ting. Links in de hal is een deur naar het toilet. Door een tussendeur komt men vervol gens in het leslokaal. Voorin links een buffet waar koffie gezet kan worden en afge wassen Rechts staat een grote opbergkast voor de kassa's. Langs de beide zijwanden zijn vervolgens klapta feltjes aangebracht waarop 7 kas sa's prijken. Via een klein trapje komt men in het voorste gedeelte, hetwelk als kantoor-ontvangkamer is inge richt en kan worden afgesloten met 2 vouwdeuren. De kursuslei- der heeft hier een bureau en een bank om theoretische lessen te geven. Op een parkeerterrein bij het postkantoor van het nieuwe Rotterdamse stadsdeel Hoogvliet staat onze rijdende opleidingsschool, een unicum in ons land. De gehele wagen wordt verlicht met TL-buizen, is elektrisch ver warmd en bovendien geheel ge ïsoleerd. In het dak is een water tank gebouwd met een inhoud van 300 liter. Aan luchtverversing is speciale aandacht besteed o.a. door middel van twee ventilatoren. De kleuren van het interieur zijn licht gehouden; de gordijnen zijn geel-getint. Dit maakt dat de werkruimte uitziet. er fris en gezellig De wagen is 11 X 2,5 meter groot en kan worden verplaatst door middel van een trekker van 33 meter lengte van de AH-vervoersafdeling. De caissièrekursussen worden gehou den onder leiding van de heer J. C. Hali, die als instrukteur reeds vele jaren aan de Opleidingsschool is ver bonden. Formosa zullen we binenkort ook in Zevenaar, aan de grote autoweg naar Duitsland, aantreffen. Dat wil zeggen, het nieuw ste type uit de Formosa-familie: een wegrestaurant. tegen de 650.000 van nu, moet er in die wegrestaurants wel toekomst zitten. In de geza menlijke EEG-landen rijden nu 14 miljoen auto's en vol gens deze zelfde raming zou den er over acht jaar 52 mil joen langs de EEG-wegen snorren. Na de Corners in de Kalverstraat een American Corner, in het winkel centrum Amstelveen een Albert's Cor ner en er komen in november en rond de jaarwisseling nog twee van die naam respectievelijk één in het win kelcentrum Hoogvliet en één tegen over het station te Leiden na de Corners staat een vijftal van derge lijke wegrestaurants op stapel in de komende zes jaar. Aangezien er voorspellers zijn, die in 1970 zo'n 2.830.000 auto's op de weg verwachten, De jaarlijkse viswedstrijd, die door „de Flitsen" wordt georganiseerd, heeft ditmaal plaats op één zaterdagmorgen. Dit betekent een af wijking van de vorige jaren, toen de deelnemers enkele maanden de tijd kregen, om de gevangen vis te laten opmeten. Voor degenen, die op 22 septem- Zaterdag 22 september a.s. is de da tum en als viswater is gekozen het Noordzeekanaal tussen het woonwa genkamp en Westzaan. De aanvang is gesteld op 07.00 uur. Vijf minuten vóór zeven is er gelegenheid om te peilen. Er wordt gevist om het groot ste totaal aantal centimeters, waarbij alle gevangen soorten uitgezonderd paling) worden meegerekend. De inschrijving staat open voor alle pei-soneelsleden, terwijl ook de gepensioneerden welkom zijn. Men kan zich tot en met 10 sep tember a.s. aanmelden bij de heer A. v. d. Hazel, toestel 412. Het wedstrijdreglement luidt als volgt 9 Het bezit van een visakte is noodzakelijk. Er wordt drie maal 114 uur gevist. De start en het einde van iedere visperio- de wordt aangegeven door een lang hoornsignaal. Het vissen gebeurt met één (1) hengel (werphengels met een pater noster zijn dus niet geoorloofd). 9 Als aas zijn alleen toege staan maden, wormen, brood en aardappel (dus geen levende vis). Alle gevangen vis wordt na meting weer in het wa ter teruggezet. ber het grootste aantal centime ters bij elkaar hebben gevist, staan enkele fraaie prijzen ter beschik king (zie foto). Direkt na afloop van de wedstrijd, te ca. 12.00 uur, heeft in het O.G. de prijsuitreiking plaats. Deze en andere cijfers maakte drs. F. W. J. Schalen, adjunct-direc teur van Formosa, op 11 juli j.l. tijdens een persconferentie te Utrecht bekend bij de bekendma king van de plannen voor de bouw van wegrestaurants. Douches Het restaurant te Zevenaar wordt ge combineerd met een garagebedrijf. Terwijl de restaurantbezoeker „zijn innerlijke mens versterkt, kan men zijn auto in de garage (zo nodig) onder handen nemen. En voor de vermoeide automobilist zijn er om maar gelijk een bijzonder snufje van dit weg restaurant te noemen douches, waaronder hij zich heerlijk kan ver frissen voor hij aan tafel gaat. De combinatie restaurant-garage- bedrijf is geboren uit het initiatief van de plaatselijke garagehouders die op dit punt twee groten, Shell en Formosa bij elkaar heeft ge bracht. Vooruitziende blik Bij de vijf wegrestaurants in Ne derland waarvan één motel zal het niet blijven. Men heeft de vooruitziende blik ook reeds over de grenzen geworpen, waar landen als België, Frankrijk en Spanje, volop mogelijkheden bieden voor vestigingen van wegrestaurants en motels. Motief „Mogelijkheden scheppen voor men sen met een gemiddeld inkomen", is het motief van deze nieuwe richting, die men gaat inslaan; „de wegrestau rants moeten worden ingesteld op het hete gezin en de kinderen moeten er extra welkom zijn." Wat een nóg verdere toekomst met drive-iris en self-service betreft: „ra tionalisatie en efficiency, arbeidsvee- korting en personeelsgebrek, dwingen ertoe." Op woensdagavond 19 september a.s. begint, bij voldoende belang stelling weer een cursus Engels. Om 7.30 uur in ons O.G. voor de beginners en om 8.30 uur voor de gevorderden. De kosten hieraan verbonden bedra gen 5,voor leden van de P.V. en voor niet-leden f 7,50. Hierbij komt dan nog wel een leerboekje dat plm. f 4,50 kost. De cursussen worden evenals vo rig jaar geleid door de heer A. H. Pilger en in het 2e jaar (gevor derden dus) kan men opgaan voor het diploma van de I.V.I.O. Heeft U belangstelling, geeft U dan op bij mej. H. Groot, toe stel 271 (op het Hoofdkantoor) of mej. J. H. Buntsma, toestel 240 (Oostzijde). Indien U uw kennis op wilt halen en/of U heeft enige ondergrond van deze wereldtaal, stelt U dan even in verbinding met de heer A. H. Pilger, deze kan U dan ver tellen of U bij de gevorderden te recht kunt, dan wel het beste op nieuw kunt beginnen. *3 G. de Boer (afd. Hollerith) met de heer K. Bakker. 16-8: mej. W. Kragten met de heer C. de Klaver Inkoop- af d.). i

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 3