Timmeren en tuinieren in spaarzame vrije tijd -peest Jubileum A. Keijzer Echtpaar J. Schram 50 jaar getrouwd 40 jaar in dienst AH-FLITSEN De heer H. Lionarons biedt namens het personeelsfonds de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Verder op de foto mevrouw Keijzer en hun dochter joke met verloofde. 't Begon met een hokje als een pl en hij was er gelukkig mee Een hark en een schop borg hij erin op. Maar z'n tuin die bloeide en z'n gezin dat groeide, ze puilden eruit, en toen kwam 't besluit: Ik bouw een nieuwe tent. Ja, jaap was wel zo'n vent. Toen pas kreeg hij lol en zei: dit hou ik vol. Zo thuis uit de limonade greep hij zijn spade, en zwoegde en zweette, voor ontspanning, zoals dat heette. Nu staat de vierde er al, en Jaap, helemaal niet mal, is nu bezig met een bord, dat getuigt van intellect: J. KERKHOVEN, Tuinarchitect!! (Het bovenstaande gedicht werd tijdens de huldiging in het O.G. voorgelezen.) Mevr. Annie van Dijk overhandigt de heer Kerkhoven het afdelings geschenk. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19e jaargang No. 9 1962 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: de dames J. H. Buntsma en D. Vos; de heren J. Ph. Bartelson, F. v. d. Boor, D. van Dijk, J. Hali Jr., J. Hartog, A. v. d. Hazel, W. van Maltha, J. J. M. v. d. Meer, G. A. van Rooijen, P. Schipper, J. Zeeman. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Industrie, Zaandam. De heer J. Kerkhoven 25 jaar in dienst Donderdag 16 augustus j.l. was Kerkhoven, die 25 jaar bij A.H. in i De jubilaris begon zijn loopbaan in het expeditiewerk aan het C.M. In 1942 werd hij overgeplaatst naar de produktiebedrijven, waar hij ook voor expeditie-werkzaam heden te werk werd gesteld. Daar na heeft hij nog enige tijd in de huishoudelijke dienst gewerkt. In 1947 werd hij overgeplaatst naar de blik wasserij. Aangezien door wijziging in de verpakkin gen deze afd. opgeheven werd, kreeg de jubilaris een baan in de Limonade-afdeling, waarin hij nu weer 2 jaar werkt. Knutselaar Buiten z'n werkzaamheden bij A.H., is de heer Kerkhoven een echte knutselaar en weet zodoende altijd raad met zijn vrije tijd. Tim meren en tuinieren zijn geliefde bezigheden van de jubilaris. Hij is ook een trouwe inzender van Ideeën, welke enige malen flink werden beloond. Om kwart voor elf werd de jubilaris en familie ontvan gen door de Raad van Bestuur waar hij uit handen van de heer Ir. H. Glazenburg het Gouden Kruis van verdienste ontving. In het O.G. werd hij toegesproken door de heer Ir. W. A. Eggers, die hem een enveloppe met inhoud over handigde. De heer P. C. Vink overreikte hem het diploma van Handel en Nijverheid. Verder werd hij toegesproken door de he ren J. Hoogendijk en R. Dop. De heer P. Schipper gaf na mens het personeelfonds een enveloppe met inhoud. Namens de afdeling ontving hij van Annie van Dijk een platen- koffer en bloemen. Ten slotte overhandigde de heer J. Ph. Ypma mevrouw Kerkhoven een foto van de jubilaris tijdens zijn werkzaam heden. iet een feestdag voor de heer J. lienst was. verpakking de plaats van onze blik ken ging innemen, moest voor de heer Kerkhoven nieuwe emplooi gezocht worden. Eenzelfde ontwikkeling vol trekt zich regelmatig in ons bedrijf, waar gezocht moet worden naar nieu we artikelen, die de plaats van het verdwijnende artikel in onze verkoop moeten innemen. De heer Kerkhoven is niet bij de pakken gaan neerzitten, doch heeft opgeruimd en enthousiast de nieuwe taak in de limonade-afde ling aanvaard, waarbij hij, evenals in de blikkenwasserij, onder lei ding van de heer R. Dop kwam te staan. Tekenend Dit enthousiasme en aanpassings vermogen is tekenend voor de ju bilaris en het maakt dat hij zich ook onder wisselende omstandig heden bij Albert Heijn gelukkig kan voelen. De nieuwe mogelijkheden waar ons bedrijf als organisatie voort durend op uit is, vragen een be paalde mentaliteit die zich in de heer Kerkhoven manifesteert. Het zich kunnen aanpassen aan Kremi^tlaille Op 23 augustus j.l. is aan de heer A. Keijzer, door loco-burgemeester M. Hille de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau uitgereikt. De uitreiking geschiedde in aan- nieuwe ontwikkelingen, de bereid heid om hier iets goeds van te maken en daarmee het voorbeeld zijn voor anderen, werkt stimu lerend voor de omgeving. Dat de heer Kerkhoven van zijn nieuwe funktie iets gemaakt heeft moge blijken uit de orde en net heid die hij rondom zich heeft ge schapen en uit het feit dat de mensen waar hij zoveel jaren mee heeft samengewerkt, van hun gro te waardering en vriendschap blijk gaven. De jubilaris is, aldus ir. Eggers, een inspirerend voorbeeld van or de, netheid en zelfdiscipline en het zijn deze en dergelijke eigenschap pen die onze medewerkers nodig hebben, willen wij het kwaliteits beleid dat A.H. altijd heeft voor gestaan en waarop vooral in de ko mende jaren zeer veel nadruk zal vallen, kunnen voeren. Voor deze houding speciaal dank te ir. Eggers de jubilaris bijzon der, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de heer Kerkhoven nog vele jaren op deze weg door zal gaan. De jubilaris, temidden van zijn naaste familie en collega's op de foto. De spaarzame zonnestralen van dit jaar waren voor de jubilaris gereserveerd 40-jarig zaken jubileum 11-9: de heer Sj. Vos (Emb.-afd.) 25-jarig zaken jubileum: 10-9: de heer P. Ligtenstein (dir. inkoop I De plattegrond van de binnenkort klaar komende flats in de Poelenburg zie het artikel op pagina 1). De oppervlakte is 8 X 11 m Parallel Bij het toespreken van de jubila ris trok ir. Eggers een parallel tussen de loopbaan en het karak ter van de jubilaris en de ontwik keling die zich momenteel in ons bedrijf voltrekt. Wij laten hier de hoofdinhoud van deze toespraak volgen. De heer Kerkhoven heeft het groot ste deel van zijn leven een interes sant en nuttig werkterrein gevonden in de afdeling blikkenwasserij. Toen enige jaren geleden deze afdeling opgeheven werd, omdat de klein- Woensdag 15 augustus j.l. vierde het echtpaar Schram zijn 50-jarig huwelijksfeest. De heer J. Schram kwam op 21 juni 1942 in onze dienst, in de Kaas-afdeling. Daarna heeft hij 214 jaar in het ketelhuis gewerkt, en ook één jaar in de blikwasserij. Toen er op 't hoofdkantoor een plaats vacant kwam op de corres pondentie-afdeling, werd de heer Schram overgeplaatst, om dage lijks de post te verzorgen. De heer en mevrouw Schram, res pectievelijk 75 en 73 jaar oud, wo nen reeds 50 jaar in het zelfde huis, Kokspad 10 te Zaandam. Aan belangstelling heeft het de oud jes (getuige de vele bloemen) niet ontbroken. De Raad van Bestuur zond een bloemenattentie. Van het perso neelfonds kreeg het echtpaar bloemen en een enveloppe met inhoud. De heer en mevrouw Schram na 50 jaar nog steeds plezier in het leven. De heer A. Keijzer, toen hij nog op de emballage-afdeling werkte. V.l.n.r. T. Eradus (thans overleden), A. Keij zer, W. Huffner, A. Schrander en W. Brijbach. Zondag 19 augustus was het de dag, waarop de heer A. Keijzer 40 jaar bij A.H. in dienst was. De heer Keijzer begon zijn loop baan in de afd. Expeditie. Na hier enige jaren te hebben gewerkt, werd hij overgeplaatst naar de ex peditie in het C.M. Doch dit was ook slechts voor tijdelijk, want in de Emb.-afd. moest een vacante plaats bezet worden, zodat de heer Keijzer daar te werk gesteld werd. Gedurende 9 jaar heeft hij daar als emballeur gewerkt, tot hij ten tweede male werd overgeplaatst naar het Centraal Magazijn. De laatste 15 jaar is hij in dienst bij de heer J. Heijn, waar hij zich voor het huishoudelijk werk ver dienstelijk maakt. wezigheid van de heren A. Heijn, G. J. Heijn, D. Vethaak en H. K. Engel. De heer Keijzer had niet op een onderscheiding gerekend. De verrassing was geweldig en aan een ieder laat hij vol trots zijn welverdiende onderscheiding zien. Later op de morgen bood de heer H. Lionarons. namens het kan toorfonds een enveloppe met in houd aan. Tijdens de bijeenkomst met het kantoorfonds haalde de jubilaris nog de herinnering op, dat hij 10 vaten met boter, op een handkar, van het station moest halen (er werd toen nog boter op de fabriek verpakt), wat een „puur zwaar klussie" was, een T-Ford maakte echter een einde aan deze tochten. Zoals de heer Keijzer later zei: „23 augustus is een prachtige dag voor mij en m'n familie geweest".

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2