Het einde komt in zicht Achttien ééngezinswoningen in Poelenburg opgeleverd Nieuwe fase in automatisering van de chocolade-afdeling Nieuwe commissaris In Volgens plan verlopen Vorderingen distributiecentrum Agentia P.V. 1963-1963 Wijziging huurcompensatie Uitbreiding vormerij chocoladeafdeling 19e Jaargang No. 9 - 1962 Dit deel van de chocolade-afdeling laat enkele repeninpakmachines die thans door een bandensysteem worden gevoed. Door de steeds toenemende vraag naar onze chocolade-artike- stonden, achter elkaar ge- len was de capaciteit van de aanwezige chocolade-vorminstal- latie reeds geruime tijd overbezet. een plaats te kunnen vinden. Op deze installatie worden verschillende soorten repen, klein- Naast een tweede vorminstallatie goed en letters gemaakt. Om toch aan de vraag van de filialen is op de afdeling dan ook een lo- kunnen voldoen werd gedeeltelijk in ploegen geproduceerd Dit ploegenwerk kan door de plaatsing van de tweede installa tie de eerstkomende jaren vervallen. Kleingoed Drs. J. de Vries, die op 28 juni j.l. benoemd werd tot commissaris van onze N.V., werd op 24 juni 1910 ge boren. In 1936 slaagde hij aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor hei doktoraal examen in de wis- en natuurkunde. In 1947 aanvaardde hij de leiding van Bredero's Bouwbedrijf N.V., thans werkend onder de naam Verenigde Bedrijven Bredero N.V. te Utrecht. In april 1960 werd hij benoemd tot president-directeur van deze N.V. De heer De Vries is voorts lid van het Dagelijks Bestuur van het H Verbond van Nederlandse Werkgevers, ,|9 Kroonlid van de I Academische Raad en com- p missaris van enkele andere vennootschap- memoriam 20 augustus overleed op 67-jarige leeftijd in zijn woning te Zaandam de heer P. KOP De thans overledene is 16 jaar op de chocola deafdeling werkzaam geweest. Een rustige oude dag was niet voor hem weggelegd. Ginds februari 1961 liet zijn ge zondheid hem in de steek. Dit greep hem des te meer aan, omdat hij zich zijn hele leven lang over een uitstekende ge zondheid had mogen verheugen. De heer Kop was een man die in zijn vak was opgegroeid. Hij was zeer gesteld op zijn werk, waarin hij zich een waar vak man toonde. Het mag dan ook geen verwondering wekken, dat het hem aan het hart ging, toen er destijds van het hand werk, waarvan hij de finesses verstond, werd overgeschakeld op een meer mechanische werkwijze. Degenen, die in zijn onmiddel lijke omgeving werkten en hem door een meer dan oppervlak kig kontakt goed kenden, waardeerden hem als een ge moedelijk mens, die achter een min of meer gesloten uiterlijk, een gevoelige aard verborg. De sympathie die de collega's voor de heer Kop hadden, kwam nog eens tot uiting in de bloemen, die namens de afdeling bij de teraardebestelling de baar dek ten. Ons medeleven gaat uit naar Mevrouw Kop, die, in weerwil van haar leeftijd, zeer blijmoe dig en zeer zorgzaam haar man op zijn ziekbed heeft bijge staan. Dat hij ruste in vrede. Deze tweede, kort geleden in ge bruik genomen vorminstallatie, wordt hoofdzakelijk gebruikt voor het ma ken van het zogenaamde „kleingoed"; onder deze aanduiding verstaat men dan die chocolade-artikelen, welke per ons of per pakje verkocht worden, b.v, bigoüt, kattetongen enz. De andere machine wordt dan voornamelijk in gezet voor de produktie van repen en letters. Beide vorminstallaties zijn thans I ook voorzien van half automati sche uittiktafels, die er zorg voor dragen, dat de chocolade uit de vormen op speciale kartonnen pla ten getikt worden, welke door een lopend bandje worden afgevoerd. Rechtstreeks Door dit afvoeren uit de tik- tafel, is de mogelijkheid be nut om de repen rechtstreeks naar de repen-inpakmachines te voeren. Dit hield in, dat de inpakmachines, welke eerst j over de afdeling verspreid pende banden-systeem geplaatst, welke voor aan- en afvoer van de chocolade repen naar de inpak machines zorg draagt. De gehele aanblik van de afdeling vormerij is mede hierdoor drastisch veranderd en geeft een beeld van de automatisering, welke in de toekomst in de nieuwe chocolade-afdeling een normaal verschijnsel zal zijn. Uit een half-automatische uittik tafel worden de platen met reper op een band afgevoerd. Van de 50 woningen die onder auspiciën van het Bouwbureau Zaanse Industrie N.V. voor A.H. in de Poelenburg worden gebouwd, zijn er thans 18 gereed en inmiddels opgeleverd. Het zijn de twee blokken van 9 eengezinswoningen, waarvan de laatste in week 35 door de be woners in gebruik zijn genomen. Hiermede is de uitvoering van de eerste fase van het bouwplan Poelenburg practisch volgens plan verlopen. Een aftreksom leert, dat AH nu nog 32 woningen te wachten staan, te we ten 7 in een acht verdiepingen hoge torenflat en 25 in een vier woonlagen tellende hoogbouw. In oktober Verwacht mag worden dat de eer ste woningen van het laatstge- Er begint tekening te komen in en rondom het D.-C. in de Achter- sluispolder. Nadat het eerst nog een beetje onoverzichtelijk leek om dat een woud van los omhoog staande balken geen juist beeld gaf van „het gebouw", is men nu zo ver gekomen dat alle muren rond en het dak op het gebouw in een laatste fase van afwerking zijn. De grote hijskranen hebben het bouw werk reeds verlaten, zodat het zware werk grotendeels is voltooid. De dak platen worden met bekwame spoed aangebracht en het dak wordt water dicht gemaakt. Grote auto's hebben het glas al aangevoerd voor de kantoorruim ten, de kantine en de was- en kleedlokalen en met het inzetten van het glas is men reeds prak tisch klaar. De stratenmakers zijn inmiddels ook op het werk gearri veerd en treffen voorbereidingen om het grote voorplein een beter aanzien te geven. De twee woningen die bij 't bouw werk behoren zijn kortgeleden op geleverd en de bewoners hebben er intussen hun intrek genomen. Het zijn de gezinnen van de heren J. Zeeman en J. Groot (terwijl eerstgenoemde tot taak krijgt het toezicht op de technische appara tuur e.d. in het D.C., wordt de laatste chef van de afdeling ont vangst Luchtig en licht Het mag voor de bewoners van de huizen rond de gebou wen nog wat rommelig zijn omdat een goede toegang nog ontbreekt. De huizen zelf zijn 3-10: Film „Squaw Valley" 20-10: Dansavond 7-11: Film „The Kid" 24-11: Toneel 11-12: Jaarvergadering 19-12: Kienavond 19- 1: Volendams Operakoor 9- 2: Muziekavond 23- 2: Carnaval 23- 3Marionettentheater 20- 4Cabaret (Voor een meer uitvoerige bespre king van het programma 19621963 verwijzen we u naar pagina 5). De twee nieuwe woningen op het D.C.-terrein. modern, met veei lucnt en licht. Het uitzicht is voor treffelijk, want zowel voor als achter de huizen is ruim te in overvloed. Aan de achterzijde heeft men een prachtig gezicht op het Noordzeekanaal met 't steeds weer wisselende decor van af- en aanvarende schepen, ter wijl aan de voorkant het ver keer over de weg van en naar Amsterdam voorbij snelt. Boven, op de slaapkamer, heeft men een wijds gezicht op de vijf hoek en de Poelenburg met daar voor een stuk natuur met een wij de waterplas waar het krioelt van allerhande vogels. Het begint dus te leven op en rondom het D.C. en langzaam maar zeker komt het einde van dit geweldige bouwwerk in zicht. Over eni ge tijd zal zelfs al begonnen kunnen worden met de over plaatsing van de afd. Groot verbruikers. Volgens de hui dige planning zal het D.C. omstreeks be gin 1963 in ge bruik genomen kunnen worden. Wij komen een andere keer hierop terug. noemde projekt in de loop van ok tober gereed komen. Een plattegrond van de woningen die middels een trappenhuis zijn te bereiken (dus niet via een galerij van het type vijfhoek) staat op pagina 2. De huurprijs van deze flatwonin gen bedraagt ca. 23,25 per week inclusief de laatste huurverho ging en andere kosten. Als kleine bijzonderheid aangaan de de inrichting zij vermeld, dat de t.v.-antenne op de nabijgelegen torenflat van 8 etages komt te staan, waardoor een goede ont vangst verzekerd is. Verder zullen b.v. de stopcontacten alle worden ingewerkt. Het geschenk, dat ons bedrijf ter ge legenheid van haar 75-jarig bestaan aan de gemeente Zaandam heeft aan geboden een kinderboerderij zal in het plan Poelenburg een plaats vin den. In een volgend nummer zullen wij aandacht besteden aan de 7 flat woningen die voor A.H. in de to renflat gereed komen. In de dagbladen hebt U kunnen lezen, dat op 1 september a.s. de huren met 10 A 12 worden ver hoogd. Ter bestrijding van de hier uit voortvloeiende styging van de kosten van levensonderhoud, zal een huurkompensatie bij het loon worden verstrekt van 2,25 per week. De nieuwe huurkompensatie wordt gevoegd bij de reeds bestaande van 2i/2%. Zodat per 3 september a.s. de situatie zo wordt, dat 4 van het periode- of weekloon als huurcom pensatie wordt gegeven (n.l.: IV2 2Vz °/o)Als minimum van de totale huurcompensatie geldt een bedrag van 6,25 per week. Voor deze kompensatie komen de zelfde groepen in aanmerking als tot nu toe gebruikelijk was: personen van 23 jaar en ouder, met uitzondering van gehuwde dames, die geen kostwinster zijn; gehuwde mannen en andere kostwinners, jonger dan 23 jaar. N.B. Het kostwinnerschap moet blijken uit een door de be lastinginspecteur goedge keurde belastingaftrek.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1