OPENING S.M. HOOGVLIET Deelname IVIO-cursussen nu mogelijk dank zij sterk verlaagde prijs Besluit Thee komt rechtstreeks uit produktielanden naar Zaandam Wintertijd - studietijd AH-FLITSEN 5 Hoe druk het was bij de opening van de Supermact in Hoogvliet wordt duidelijk op deze foto. De foto's boven en onder geven een kijkje in het interieur. Het moet in een van onze Lim burgse dorpen gebeurd zijn, vrien den. Sinds enige weken opereer den hier ijveraacs van een bepaal de sekte. Zij klopen aan iedere deur en staken hun verhaaltjes af. Zo ook bij madame X, een mijn werkersvrouw, die op dat ogen blik juist de was had opstaan. Zij luisterde daarom maar half, liet zich het propagandablaadje in handen stoppen en beloofde, dat zij er met „de man" over zou praten. „We mogen dus over een paar dagen terugkomenvroeg de propagandist. „Dat is goed", antwoordde ma dame X opgelucht. Natuurlijk vergat zij om er met „de man" over te praten, hetgeen haar eerst te binnen schoot, toen de bezoeker enige dagen later weer voor de deur stond. „En', vroeg deze opgewekt, „hebt u er met uw man over gesproken, mevrouw1" „Ja", toog zij, „maar hij vindt ook, dat we toch maar bij Albert Heijn moeten blijven." Het is algemeen bekend, dat de in het land van oorsprong geplukte en be werkte thee dikwijls via veilingen ten verkoop wordt aangeboden. Colombo, Calcutta en Cochin hebben b.v. internationaal bekende theeveilingen. Als theecentrum neemt Londen eveneens een zeer belangrijke plaats in. Dit wel in het bijzon der door de belangen die men had in India, Ceylon, Tanganyika, Ke nya en andere landen. 60.000 kisten Gedurende de eerste drie dagen van elke week worden op de vei lingen in het Plantation House te Londen ca. 60.000 kisten thee aan geboden. Ons bedrijf heeft regelmatig contact met een Londense firma die ons iedere week vóór de veiling een selectie theemonsters toezendt. Onze thee-inkopers keuren deze monsters, rapporteren hun waardering over de kwaliteit en geven hun instructies door aan Londen. Danna al deze handelingen, kan de thee gekocht worden. De gekochte partijen worden ge ïnspecteerd bij een Veembedrijf en binnen één week na contractda tum afgegeven aan onze vervoer der, de Hollandsche Stoomboot Maatschappij N.V. Het schip „Lin- gestroom" b.v. heeft op deze ma nier reeds duizenden kisten thee verscheept. De verscheping van partijen thee die wij rechtstreeks in het land van oorsprong kopen, geschiedt in grote lijnen op dezelfde wijze en wordt dus o.a. geladen in de reeds eerder genoemde plaatsen Colom bo, Calcutta en Cochin. Theeproevers Na aankomst van de thee in Zaan dam is de taak van onze thee proevers nog lang niet beëindigd. Zij proeven de partijen en geven aan, welke theesoorten met elkaar gemengd mogen worden teneinde een hoge kwaliteit te verkrijgen. Er worden vele theesoorten toege voegd om een volle smaak en een geurig aroma te verkrijgen. Soortcombinaties Het zijn de soortcombinaties, die de fijne geur van onze theeën bepalen. De geur van onze Mac Queen en de volle smaak van onze Windsor welke de verbruikers zo waarderen. Nadat de gekochte partijen zijn geïnspecteerd bij een Veembedrijf, worden ze afgegeven aan de Hol landse Stoomboot Maatschappij. De „Lingestroom" (boven) heeft reeds duizenden kisten thee ver scheept. Het woord niveau wordt te pas en te onpas gebruikt. Wat wil het zeg geril Volgens „Van Dale" betekent het: Er wordt de laatste tijd veel gesproken over „het niveau" waarop iemand staat. Het is een soort mode-woord geworden bij de beoor deling van mensen. „Dat niveau van hem is nog niet veel, daar moet nog heel wat aan gedaan worden vóór hij die funktie kan krijgen" óf: „onder die meisjes heeft zij wel het meeste niveau". „peil van ontwikkeling peil van zedelijkheid". Het heeft niet alléén te maken met „kennis", maar meer met een algemene ontwikkeling, waarbij ook het daarbij behorende gedrag een rol speelt. Men spreekt van iemand met „een ULO niveau" of een „academisch niveau". Dit wil niet zeggen, dat de persoon waarover gesproken wordt een ULO diploma bezit of een universitair examen heeft ge daan. Wel houdt het in, dat zijn algemene ontwikkeling en zijn daaruit voortvloeiende „bevatte lijkheid" gelijk te schakelen is met dat van iemand die de examens wel heeft gedaan. Deze tijd, waarin het aantal per sonen, dat na de lagere school ge studeerd heeft nog dagelijks stijgt dringt de mensen die zich verder niet ontwikkeld hebben, naar de onderste trede van de maatschap pelijke ladder. Vele funkties blij ven voor hun onbereikbaar, maar ook vele boeken, tijdschriften en kranten blijven voor hun gesloten, omdat de inhoud „te hoog" grijpt. Dit is jammer en in verreweg de meeste gevallen niet nodig! Ondergetekende wenst deel te nemen aan de kursus: A. SLEUTELDIPLOMA B. ALGEMENE VORMING (doorhalen wat niet gewenst is) NAAM: VOORNAAM: VOOR OPLEIDING: WERKZAAM: CORRESPONDENTIE ADRES: IVIO Voor hen die ontdekt hebben, dat zij met een heleboel dingen niet mee kunnen praten en toch meer willen bereiken, heeft de directie gemeend haar medewerking in éen dusdanige vorm te moeten verlenen, dat tegen een belang rijk verlaagde prijs er kursussen te volgen zijn die gegeven worden door het I.V.I.O. Het zijn schrif telijke kursussen. Bij het voorjaars-examen zijn er reeds enkele van ons geslaagd. Zij waren allen vol lof over de pret tige en duidelijke wijze waarop de lessen gegeven worden. Wij be velen op het ogenblik een tweetal kursussen aan: 1. Voor hen die alleen lager on derwijs genoten hebben is de opleiding voor het Sleu teldiploma het meest aan te bevelen. Het aantal lessen is 60 en omvatten de vakken: Nederlands, Rekenen en Ken nis van het eigen land. De kosten bedragen normaal met inbegrip van boeken 92,40. Voor personeel werkzaam bij Albert Heijn wordt dit 78, 2. Voor hen die reeds iets verder zijn gekomen: Bijvoorbeeld 2e klasse ULO of een daaraan gelijkwaardi ge scholing is de kursus prac- tische algemene vorming 1ste gedeelte het best. Deze omvat 113 lessen en zou 210,75 kosten. Dit bedrag wordt voor ons nu 162,De betalingen lopen via Albert Heijn en kun nen per week of per maand van het loon worden afgehou den. Allen, waar ook in ons bedrijf werkzaam, kunnen van deze sterk verlaagde prijs profiteren. Wan neer U nog deze winter mee wil doen, vul dan bijgaand formulier in en stuur dit op aan Personeels zaken Filialen, Westzijde, Zaan dam. Ook kunt U daar de exa men-programma's aanvragen.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 7