Levensmiddelenpaleis' verrees in Hoogvliet K.R.O.-televisie maakt opnamen bij A.H. Teveel artikelen om op te noemen Verkiezing caissière van het jaar Bemanning SM. Hoogvliet SAH002000232 Flitsen Landelijk september 1962 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 19e Jaargang No 8 - September 1962 Deze prachtige opname geeft een goed beeld van het interieur van onze nieuwste Supermart in Hoogvliet. Programma over massaprodukiie Bedrijfsleider Th. A. v. Duimen Chef Groente C. Vlasblom Chef Slager D. C. Bakker Chef Textiel F. Hoekstra Chef Huish. art. Mej. A. A. Evers Chef Kruidenierswaren J. Westerman Chef Kaas, Vleeswaren, delicatessen C. B. Kostermans Drogist J. E. G. de Lang V.J Op 12 oktober j.l. was het dan eindelijk zo ver! Onze nieuwste Supermart te Hoogvliet opende haar deuren. Vele maanden was ook hier weer gewerkt aan de totstandkoming van deze waarlijk grootse Supermart die gelegen is in het nieuwe winkelcentrum te Hoogvliet bij Pernis. Men vindt hier het verleden en de toekomst naast elkaar. Het oude stoomtrammet je, dat de verbinding tussen Rotterdam en Brielle onder houdt, tuit langs de oude dijk met de scheefgezakte huisjes. Steeds meer bewoners verlaten hun huis om zich elders te gaan vestigen. Veelal ge beurt dit in een van de nieuwe woon wijken, die in Hoogvliet als padde stoelen uit de grond rijzen. Winkelcentrum Het nieuwe winkelcentrum vormt in de toekomst de kern van deze stad met vele duizenden inwoners. Een stad met eigen gemeentehuis, postkantoor, warenhuis ende A.H. Supermart waar de heer Th. A. van Duimen de scepter zwaait. Voor velen zal dit een vertrouwde naam zijn omdat de heer Van Duimen vele jaren aan de oplei dingsschool te Zaandam was ver bonden, waar hij menige kursisthet lakschilderen heeft bijgebracht. Paleis Een paleis kan men de nieuwe zaak met recht noemen. De klant die de zaak binnenkomt kan er eerst de ledige retour-emballage teruggeven en kan direkt haar kleding kwijt die gestoomd of ge verfd moet worden. Aan de toonbank kan men ook sigaren of sigaretten kopen. Ver der vindt men er een aantrekke lijke groente-afdeling en een su per-slagerij met een verwerkings ruimte die aan een laboratorium doet denken. De primeur is wel de textiel-afde- ling waar niet alleen overhemden, doch ook lakens, slopen, onder goed, pyama's e.d. te krijgen zijn. De afdeling delicatessen met aller lei fijne slaatjes is een lust voor het oog evenals een enorme afde ling gebak. Ook de huishoudelijke artikelen zijn vertegenwoordigd: van de strijkplank tot de kraan slang toe. Boeken en tijdschriften, drogisterij-artikelente veel om op te noemen. Geweldig De opening was zoals altijd ge weldig. Burgemeester Van Wal- sum verrichtte de officiële ope- vele openingsaanbiedingen. Bij A.H. lazen wij op de ruit „Bij ieder overhemd een stropdas ca deau". Tijdens een officiële receptie op de vooravond van de opening dankte de heer J. van Meer de vele werkers voor de wijze waar op onder vaak zeer moeilijke om standigheden toch snel was ge werkt. 1 Klant!? Daarna gingen de deuren open en stroomde er 1 klant binnen!!! Dat bleef voorlopig de enige, omdat de lange rijen wachtenden niet in het cen trum werden toegelaten voordat de burgemeester de officiële opening had verricht! Later brak echter de grote stroom losdie naar wij hopen nog vele jaren zal aanhouden! Winkelcentrum start voortvarend De zakenlieden in het nieuwe Win kelcentrum Hoogvliet zijn met de beste voornemens bezield. Dat blijkt uit het enorme programma van activiteiten, dat al half augus tus is aangevangen en dat in feite voortduurt tot eind februari. 1963. In de nabije toekomst staan o.a. op het programma: een taptoe, een optreden van een Schotse dans groep, kinderspelen op zaterdag middagen, een auto-sterrit, skel terdemonstraties, volksdansen, muziekconcours, exposities, pop penkast-voorstellingen, buitenland se weken, versiering, illuminatie, enz. Vanzelfsprekend heeft ook Albert Heijn zijn aandeel in al deze aan trekkelijke aktiviteiten, georgani seerd door de Vereniging Winkel centrum-Hoogvliet. Op deze foto komt de textiel- afdeling in Hoogvliet bijzonder goed tot uiting. ning van het centrum en toen stroomden de klanten toe. Het was feestelijk. Een strijkje mid den op het plein voor de winkels. Een optocht van oude automobie len. Vliegtuigen met reclame en „Dank u wel", stamelden de kleu ters, die een prijsje gewonnen hadden! Een van de aantrekke lijke openingsakties is namelijk, dat in AH's klantenblad Aller hande regelmatig een aantal kin derfoto's worden gepubliceerd. Al le kinderen, die „in de krant" staan, kunnen dan bij de opening van de nieuwe SM een foto krij gen plus een leuke verrassing. De heer H. van Petten, die al deze akties voorbereidt, reikte in Hoogvliet de verrassingen uit. het geen hem overigens niet vreemd afging, omdat hij al vele jaren achtereen in Zaandam als Sint Nikolaas optredt Dank u wel (Sint Nikolaas!!!) Gestimuleerd door 't grote sukses van de eerste actie, gaat A.H. ook dit jaar weer de caissière van het jaar kiezen. De verkiezing voor dit jaar verloopt in grote lijnen als in 1961. Belangrijke taak De caissière heeft in de winkel een zeer belangrijke taak. Zij is als het ware de „gastvrouw" van de zaak en het hangt voor een groot deel van haar af of de klant zich thuis voelt. In de omschrij ving- van het doel van de actie komt dit nog eens duidelijk naar voren „De perfecte vervulling van haar taak door iedere caissière. Haar volkomen en doorlopend bewust doen zijn van de belangrijkheid van haar werk. Haar nog eens speciaal er op wijzen waar zij op moet letten." Schema Het schema voor de aktie luidt als volgt: tussen 17 september en 1 oktober: trainingsperiode voor alle deel neemster. tussen 1 oktober en 27 oktober: verkiezingscampagne. 13 november: bijeenkomst van alle gekozen cais sières voor de verkiezing van een caissière van het jaar 1962. Alle bijzonderheden zullen in de vorm van een leuk uitgevoerd boekje aan alle caissières worden toegezonden. De heer J. van Meer overhandigt de sleutel aan bedrijfsleider, de heer Van Duimen. Enkele weken geleden heeft de K.R.O.-T.V. op het Hoofdkantoor en in de produktiebedrijven in Zaandam opnamen gemaakt voor een televisieprogramma over het klein- en grootbedrijf. De resul taten zullen in een haif uur durend programma worden verwerkt om een indruk te geven van massaproduktie in het grootbedrijf als contrast met het kleinbedrijf. Regisseur Franse en cineast Piet van Strien hebben o.a. de nieuwe wijntap-installatie en de bloem- inpakmachine op de film vast gelegd. Geluidstechnicus De Vries, die on der meer meewerkte aan de film Faja Lobbi van Herman v. d. Horst, nam de verschillende bij behorende geluiden op de band op. De president-direkteur, de heer A. Heijn, verleende aan het pro gramma eveneens zijn medewer king. De uitzending is bepaald op dinsdag 30 oktober a.s. van 19.30- 20.00 uur. Op de foto: de heer A. Heijn „oog in oog" met de camera.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1