Zilveren heer Slob liet reeds miljarden door de handen gaan Personeelsvereniging wandelde in de duinen van Castricum Nieuw personeel kantoor 4 AH-FLITSEN De heer A. Slob heeft in 25 jaar „milliarden" uitgegeven en ont vangen. Dat kan met recht van de heer Slob gezegd worden, want op 6 juli I I. heeft hij ,,de 25 jaar volgemaakt". Begonnen bij de heer J. Kok toen chef van de factuurafdeling heeft de heer Slob het hoofdkantoor zien groeien van pl.m. 50 man naar het huidige aantal van 350 mensen. Tijdens de huldiging op het hoofdkantoor werd aan de heer A. Slob het diploma van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid uitgereikt. En hoe zijn Albert Heijnse car rière verlopen is hij vertelt U het nu zelf! Na 1 y2 jaar in dienst te zijn ge weest, moest ik een kuur in een sanatorium volgen en kwam in maart 1940, nu als plaatsvervan ger van de heer C. Kraay, die ge mobiliseerd was, als kassier op het hoofdkantoor terug. Ik was toen al chef met een assistente, en alles was toen veel beperkter met een grote verscheidenheid van werkzaamheden, welke nu over verschillende afdelingen zijn ver- spreid. Dit heb ik gedaan tot 1950, in welk jaar de heer C. Gout mij kwam assisteren; de afdeling re kening-courant/kas bestaat nu uit1 10 mensen. Om op m'n begintijd j terug te komen, in de ellendige oorlogswinter van 1944 op 1945 I werd ik geassisteerd door Gees Eikelboom, thans mevr. Kat, die die winter nog altijd present was, i ondanks de afwezigheid van mid delen van vervoer en het gebrek j aan schoeisel; deze plichtsbetrach ting frappeert mij nog steeds zeer sterk. Schaken Na de verleden tijd, 1962: de heer Slob (vader van 3 kinderen, 1 zoon en 2 dochtertjes) heeft veel hobbies; „m'n voornaamste hobby is echter wel de schaaksport, ik ben 10 maal schaakkampioen in de hoofdklasse van de Zaanstreek geweest. Ik heb simultaanwedstrij- den gespeeld tegen Euwe, Bron- stein, Fine, Flohr en Keres, alle wedstrijden in Nederland. In 1945 kreeg ik van de direktie twee weken extra verlof, om het jaarlijkse Kersttoernooi in Has tings (Engeland) bij te wonen. Dit is voor mij een machtige belevenis geweest, speciaal m'n bezoek aan Londen, dat in die tijd zo'n ge weldige betekenis voor ons Neder landers had. In de zomer van 1946 werd het schaaktoernooi van de Zaanstreek in het „O.G." gehouden en ik heb daar vele internationale schaak contacten gelegd. Verder verza melde ik postzegels, echter alleen „Nederland" en „ruimtevaart", ik fotografeer graag en bezit een behoorlijke discotheek met veel platen van Kathleen Ferrier. Op verenigingsgebied ben ik werk zaam, sinds de oprichting, als pen ningmeester van de personeelsver eniging. Ook voor mij zijn die 25 jaren voorbij gevlogen, ik vind het prettig werken in een dynamisch bedrijf als Albert Heijn en vooral hier op de afdeling, waar de fi nanciële afwikkeling van de ver schillende projecten, zeer interes sant is. Het valt mij ook steeds weer op, dat ondanks de zeer sterke groei van het bedrijf, de onderlinge ver standhoudingen beslist niet slech ter worden, integendeel zou ik haast zeggen, ook al komen er na tuurlijk wel eens kortsluitingen voor. Verder heb ik het steeds heel goed met m'n medewerkers getroffen, die mij toegewezen wer den en ik hoop dan ook in dezelfde sfeer de 40 jaar vol te maken. Huldiging Op 6 juli j.I;, de dag, die al het voorgaande heeft opgeroepen, werd de jubilaris eerst door de Raad van bestuur en de direktie ontvangen, waarbij de heer A. Heijn Jzn. hem het gouden kruis overhandigde en de enveloppe met inhoud (waarvoor inmiddels een radiotoestel gekocht is). Daarna werd de heer Slob, met echtgenote en dochtertje, in de kantine van het hoofdkantoor ge huldigd, waar de heer J. Mijnders als ceremoniemeester fungeerde en als eerste spreker de heer G. Hoorn aandiende. Deze memoreer de o.a. dat hijzelf en de jubilaris op dezelfde U.L.O. geweest waren en speciaal het zeer hoge werk tempo van de heer Slob aanstipte. En wij kunnen u verzekeren dat het hoge tempo ook in de gesprek- trant van A. Slob zeer goed is te merken! Het aandenken van chef de bu reau, hoofd- en afdelingschefs be stond uit gramofoonplaten. Twee de spreker was de heer J. Keijzer, die namens de afdeling ook een langspeel-gramofoonplaat aan bood. Daarna sprak de heer C. Pieters, die het personeelsfonds vertegenwoordigde en een stereo platenspeler overhandigde. De heer A. Slob in aktie tegen groot meester Bronstein. De heer A. H. Pilger sprak even- I eens en bood, namens de perso neelsvereniging een magnifiek schaakbord aan. Dit cadeau ver raste de jubilaris zichtbaar, „want", zo zei hij in zijn dank woord, „als ik een prijs met scha ken gewonnen had, dacht ik altijd: nu een mooi schaakbord. Dit is er echter nooit van gekomen'. De di- rekteur van Albert Heijn's Groot handel N.V. te Rotterdam stak nog een „ruysachtige" speech af en bood een kistje met fruit aan. Tot slot sprak de heer Mijnders, als vriend en als naaste buurman op de afdeling en hij prees zich ge lukkig met de heer Slob als buur man, ook al laaien tussen onze af delingen de open-of-dicht-ramen- twistcn ook wel eens op. Het was een prettige huldiging en receptie, waaraan de jubilaris on getwijfeld nog menigmaal met ge noegen zal terugdenken. I Na het eerste deel van de duinwan- j deling zetten de hongerige natuurlief- i hebbers zich op het terras van Johan na's Hof, waar een „maagversterking" klaar stond. Wij heten welkom e. y» M. B. M. Duijser r ecl.studio M. M. v. Nooy creditafd. J. van Ederen red. J. Meijer-Rentenaar P.M.C. M. Sengers fil. adm. creditafd. J. A. Pos loonafd. W. v. Emmerik boekh. G. Melk creditafd. zegelafd. G. S. M. Vesseur onk.adm. M. A. van Santé boekh. M. Berghege fil.adm. H. de Jong fact.afd. M. van Zoest zegelafd. onk.adm. G. Kat kantine W. Sikkes P.M.C. W. Schoone fact.afd. J. Krol P.M.C. D. v. Dijk boekh. Op 23 juni j.I. had de personeelsvereniging een wandel-puzzeltocht uitgezet in iiet. duingebied van Castricum. Het was zowaar prima weer; de natuur was op z'n mooist, speciaal die heerlijke frisse geur van het duinlandschap was opvallend. Heel wat lekkerder, dan onze zaan geur tj es Een gezellig zitje en een ragenwiel van een pannekoek: daar knapt mens van op! j Er moest o.a. geraden worden welke bomen we passeerden, speciaal de naam grove den" gaf nogal wat moeilijkheden; bij een graanveld werd de naam van het soort graan ge vraagd; het was rogge, maar een of I andere grappenmaker dacht, dat het j havermout was! De vier- en vijfsprongen veroor zaakten nogal wat missprongen sn door al dat springen raakten we de tel wel eens kwijt, maar dat kan de beste overkomen. Over springen gesproken, we hebben niet alleen konijnen gezien, maar ook hazen, fazanten, wulpen en zelfs een nest met vliegenvanger- tjes. Halverwege de wandeling bereik ten we de theetuin „Johanna's Hof", waar ons een heerlijke trac- j tatie, bestaande uit een „wagen wiel" van een pannekoek en een kop koffie, wachtte. Tijdens de tweede helft van de wandeling, passeerden we een weerstation van het K.N.M.I., uiteraard in Castricum; bij een J schuurtje, niet „het" schuurtje, I was het links uit de flank gebla zen en al spoedig zagen we het j weerstation Castricum voor ons liggen. j De laatste vraag naar de naam van Jonkheer Gevers gaf nog al I moeilijkheden, maar wisten er toch achter te komen. Het was voor de plm. 70 wandelaars een fijne tocht.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 4