Wat beleefde U in Uw vakantie De heer D. A. ter Wee nam afscheid Gezellige bijeenkomst in American corner „Wip"-feesten Sneek opgeluisterd met A.H. muziekkorps AH-FLITSEN 3 IsiASAtt PARKESENt Met hartelijke toespraken en fraaie geschenken hebben directie, buitendienst en bedrijfsleiders op 3 juli j.l. afscheid genomen van de heer D. A. ter Wee, die tientallen jaren de ,,niet gemak kelijke, maar altijd rechtvaardige" baas van de buitendienst is geweest, zoals een der sprekers het uitdrukte. De sfeervolle achterzaal van de American Corner was een en al gezelligheid, toen de ce remoniemeester, de heer F. Brandsma, na een woord van welkom aan de familie Ter Wee en de ongeveer 200 ge nodigden, aandacht vroeg voor de heer G Heijn. De heer G. Heijn spreekt de heer Ter Wee toe. Jeugdvriendschap De heer Heijn herinnerde er aan, dat zijn relatie met de heer Ter Wee al dateerde van de school banken. Uit deze jeugd-vriend- schap was, uiteindelijk de komst in het bedrijf voortgevloeid. „Voor het bedrijf hebt U verschrik kelijk veel gedaan, ik kan alles niet in details memoreren. Eén ding wil ik wel noemen: het beste corps bedrijfs leiders is dat van Albert Heijn en dat is door Uw toedoen zo geworden. Hiervoor zijn we U grote dank ver schuldigd." Als herinneringsgeschenk bood de heer G. Herjn vervolgens een tafel aansteker aan (in de termen van de heer Ter Wee: ,,de echte Ron- son"), terwijl mevrouw Ter Wee een byouterie-kistje mocht ont vangen. Begelijke kruidenier „Dertig jaar geleden was U voor mij al een begrip als oom Dirk; later op de zaak was U voor mij de degelijke kruidenier, die wist èn vertelde hoe het moest. der Oostzijde, waar nu onze Pro- duktiebedrijven staan. Voor de heer Ter Wee zijn aan deze plaats bijzondere herinnerin gen verbonden, omdat hier zijn ouderlijk huis stond. Het aquarel is van de hand van de Zaandamse schilder N. de Carpentier. Buitendienst Na de heer Heijn kwam de heer J. Rozema, verkoopleider in de divisie Amsterdam aan bod, die het woord voerde namens de bui tendienst. „Het zou eenvoudiger zijn, als ik slechts namens mijzelf kon spre ken. Dan zou ik heel wat kunnen zeggen" (en de heer Rozema deed dit dan ook!). „Wij zullen er aan moeten wennen dat U, na tientallen jaren gevoch ten te hebben om A.H. groter en sterker te maken er niet meer zult zijn. Toch heerst hier gelukkig èn terecht geen „brok in de keel stemming"; de bijna feestelijke sfeer is juist, omdat U in prima gezondheid afscheid kunt nemen. Wij wensen U toe, dat U nog vele jaren van het pensioen mag genie ten. Het juist verschenen verslag van het Fonds wijst uit, dat het er af kan". Fijne neus De heer H. Valk sprak namens de verkoop- en filialenstaf van het hoofdkantoor. „Ik ben blij, dat ik de heer Ter Wee, die ik vanaf het begin van mijn loopbaan bij A.H. meege maakt heb. nu mag toespreken. U kunt Uw carrière, behalve met A" ik De heer G. Heijn overhandigde be halve een zilve ren tafelaansteker ook nog een per soonlijk geschenk, dat kennelijk goed in de smaak viel. zk een tikkeltje weemoed, vooral met vreugde afsluiten. Meneer Gerrit heeft al gewezen op het corps be drijfsleiders. Uw fijne neus wist niet alleen krenten en rozijnen te scheiden, U hebt deze ook bij de chefsbenoemingen goed gebruikt". De heer Valk besloot zijn toe spraak met nog een persoonlijk aanbod, om op een mooie dag eens een tocht te gaan maken in zijn Oostzaner jol. Samen met de heer Rozema over handigde hij tenslotte een fraaie transistor-radio. De heer en mevrouw Ter Wee. geflankeerd door twee dochters, in volledige aandacht voor een der sprekers. Een transistorradio, geschenk van de filialen- en verkoopstaf. werd door de heer Rozema aangeboden. Arm vol geschenken Twee bedrijfsleiders, de heren J. A. Lankreyer uit Deventer en J. Hettinga uit Geleen, brachten met armen vol geschenken hun dank tot uitdrukking: een prachtig pro- Ik dank alle sprekers voor de lof, die ze mij hebben toegezwaaid. Hun woorden zullen in mijn her innering blijven." Daarna namen allen persoonlijk afscheid. Vakantie-prijsvraag De heer en mevrouw Ter Wee be wonderen de aquarel, die namens de directie werd aangeboden door de lieer A. Heijn Jzn. Alle hier aanwezige mannen heb ben van U veel geleerd, niet alleen als kruidenier, óók hoe je als baas dient te zijn". Zo begon president directeur A. Heijn Jzn. zijn toe spraak. „Vier dagen geleden heb ik al de gelegenheid gehad iets tot U te zeggen en ik kan dan ook kort zijn en wil U slechts danken voor alles wat U ons geleerd hebt". Namens de direktie bood de heer Heijn een aquarel aan, voorstel lende de oude situatie van dat deel Misschien wist u het nog niet, maar ook uw redactie verkeert sinds enkele weken in een echte vakantiestemming. Het slechte weer van de laatste weken mer ken wij helemaal niet op, ten slotte is het nu vakantietijd. In ieder geval, wij hebben de va kantie nog voor de boeg. En hoewel wij weten, dat velen van u ,,de vakantiekoek" al hebben verorberd, hebben wij toch ge meend een grote vakantieprijs vraag met aantrekkelijke prijzen te moeten uitschrijven! Een prijs vraag waaraan alle medewer kers van de produktiebedrijven en het hoofdkantoor kunnen meedoen. Wat moet U doen? Allemaal maken wij tijdens onze vakantie, hetzij in binnen- of bui tenland, wel eens van die ogen blikken mee, waarvan wij denken „dat moest ik nu eens aan Simon Carmiggelt of Godfried Bomans schrijven. Zij zouden er wellicht I een aardige grap van maken". Misschien is het een voorval, dat U enkel voor ons bedrijf amusant vindt. Hoe dan ook, het is het vertellen waard! In ieder geval zijn het meestal ge beurtenissen, waarbij wij hartelijk moeten lachen. Zelfs als ze bij het I eerste aanzien enigszins tragisch zijn. U kent dat wel Welnu, uw redactie biedt u in ruil voor uw grappige vakantie-erva ringen mooie prijzen aan. Voorwaarden Iedereen kan in onze prijsvraag meedingen naar een mooie prijs; alleen moet U op de volgende voorwaarden goed letten. Ie. Uw verhaal mag niet meer dan 1000 woorden bevatten; 2e. Duidelijk geschreven zijn. 3e. Vóór 15 september 1962 in ons bezit zijn. U ziet, de voorwaarden vallen nog al mee. Wie dan ook een grappige gebeurtenis die 't vertellen waard is in zijn vakantie heeft mee gemaakt, klimme in de pen en stuurt het relaas aan de heer H. J. J. van Zijl (364). Uw redactie zal dan uiteindelijk beslissen wat de leukste oplossing was. jectiescherm, een tuinparasol en twee opname-banden voor de bandrecorder. ,U hebt de bedrijfsleiders die voor A.H. met U meevochten, altijd een warm hart toegedragen. U hebt voor ons veel betekend, ook Uw soms harde lessen zijn voor ons van veel waarde gebleken. Helaas is uw 25-jarig jubileum stil voor bij gegaan, maar wij zijn daarom blij U nog vele mooie jaren te mo gen toewensen en U geschenken te kunnen aanbieden, waarvan U bij mooi en slecht weer, overdag en 's avonds profijt kunt hebben". LautKte woord Het laatste woord had vanzelf sprekend de heer Ter Wee zelf, die er rond voor uit kwam, dat hij tegen de afscheidsreceptie had opgezien. „Maar", zo zei hij, „deze angst is voorbarig gebleken, want in wer kelijkheid heb ik het prettig ge vonden. Met mijn komende vertrek had ik al lang vrede. Ik heb mijn tijd gehad en weet dat ik plaats moet maken voor jongeren. Maar maakt U zich vooral over mij geen zorgen: er is nog zoveel anders te doen en ik zal mij echt i De heren Lankreyer en Hettinga met nooit vervelen. j armen vol geschenken. Op uitnodiging van het actie-comité in Sneek ging het muziekkorps op zaterdag 16 juni naar Sneek. 's Morgens om 9 uur startten er 3 bussen van het O.G. Als gasten reden met ons mee de De andere bussen reden door naar heer en mevrouw IJpma. Sneek waar wij werden verwel- Wij reden door de Beemster, Wie- komd door een lid van het actie- ringermeer over de afsluitdijk, comité en direkt werden we „in- Hier vond een incident plaats wat gescheept voor een tocht naar het gelukkig goed afliep. De derde bus Snekermeer. kreeg n.l. een plofband links voor, Wij voeren naar het paviljoen en schoot de weg over, door het hek, aten daar ons broodje. Na daar een uurtje te hebben doorgebracht reden wij terug naar Sneek. Daar was het opstellen voor een mars door het vriendelijke stadje. Na afloop was er nog voldoende gelegenheid om Sneek te bezich tigen. Verschillende leden gingen kijken in het scheepvaartmuseum. Om 5 uur was er een diner in restaurant Piso. Ook zaten daar aan de chef van filiaal Sneek en zijn echtgenote. Om even 7 uur was iedereen klaar. Toen naar de Wip, een watertje waar overheen een podium was gebouwd. Wij zaten dus a.h.w. ..op de wip". Om 8 uur begon ons concert, dat zeker door enige duizenden mensen werd bijgewoond. Na de pauze een taptoe door korps en drumband. Om 10 uur was het afgelopen. Na dank woorden van de voorzitter van het aktiekomitee en de chef van A.H. stapten wij in de bus. Na een goede reis reden wij het Zaantje weer bin nen. Wij konden terugzien op een zeer geslaagde dag. en bleef voor de dijk staan. De chauffeur trad op met een grote tegenwoordigheid van geest. Wat kunt U winnen De navolgende aantrekkelijke prij zen zullen wij onder de beste in zendingen verdelen. Eerste prys: een waardebon ter waarde van 25,te besteden aan boeken of gramofoonplaten. Tweede prijs: een waardebon ter waarde van 15, Derde prys: een waardebon ter waarde van 10. Degenen die nog niet van hun va kantie hebben genoten wensen wij veel genoegen en de puzzelaars veel sukses toe!

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 3