Leden Raad v. Bestuur namen afscheid Honderden handen gedrukt Goed nieuws van ideeënbus Textielverkoop begint in SM Hoogvliet Organisatiewijzigingen in laboratorium Commissarissen en Raad van Bestuur SAH002000100 Flitsen Fabr/Zaan augustus 1962 nr 8 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 19e Jaargang No. 8 - 1962 de heer W. de Vries: .medewerking ondervonden' OP WOENSDAGMIDDAG 4 JULI j.l. hebben de heren G. Heijn, J. Heijn en J. W. de Vries in het Ontspanningsgebouw voor alle medewerkers van Hoofdkantoor en Produktiebedrijven gerecipiëerd ter gelegenheid van hun aftreden als leden van de Raad van Bestuur van Albert Heijn N.V. Dit aftreden wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd had officiéél plaats op de algemene vergadering van de aandeelhouders van 28 juni j.l. onder hun gelijktijdige benoeming tot commissaris der ven nootschap. Van 16.00 u. tot 18.30 u. heb ben zeer velen van de .gelegen heid gebruik gemaakt om de scheidende heren de hand te drukken. De queue van wach tenden scheen niet te minderen, integendeel; toen het officiële uur was verstreken, was de zich langzaam voortbewegende rij nauwelijks geslonken. Aan het slot van zijn toe spraak vroeg de heer A. Heijn toestemming aan de drie he ren om een wandreliëf van hen te doen maken en dat te plaatsen in het Hoofdkantoor „om uiting te geven aan het respect dat wij allen hebben voor hetgeen U voor ons ge daan hebt". Eer en genoegen De heer D. A. ter Wee die zelf enkele dagen eerder officieel af scheid van het bedrijf had geno men, vond het „een eer en genoe gen U, die een generatie lang op de brug van deze zaak hebt ge staan, als een tastbaar aandenken een sigarenaansteker voor De receptie droeg een geanimeerd karakter. Mevrouw Heijn-Kruger en de heer J. W. de Vries (I.) in gesprek met ir. H. Glazenbttrg; ver volgens de heer J. Heijn, mevrouw S. Heijn-Bachigaloupi Tourniaire en tenslotte de heer G. Heijn. die de heer P. Ligtenstein de hand drukt. Hoewel de oogst aan ideeën deze maand wel heel erg gering was, zijn de kommissieleden toch ver heugd over de bijzonder goede in zendingen. De heer De Fez Pom- brol heeft namelijk op de V.A. een tweetal ideeën gelanceerd die als bijzonder waardevol kunnen wor den beoordeeld. Een eenvoudig idee. waardoor per jaar 250 kg koffie bespaard kon wor den. leverde hem f 90.op, terwijl een ander idee aan de vacuum koffie machine voorlopig met f 50.werd gehonoreerd. Over plm. 4 maanden zal nagezien worden of de ervaring een hogere beloning motiveert. Doch de f 140.die hij op deze wijze ver diende, komen hem ruimschoots toe. Ook de heer B. Kuijt (K.B.) be hoorde weer tot de inzenders, doch daar zijn idee verschillende aspec ten inhield welke niet volledig konden worden overwogen, is de uitwerking hiervan en de beslis sing hierover nog even aangehou den. Tenslotte vermelden wij nog dat de heer Wieten (V.A.) de vorige maand 10,voor een idee ont ving, hetgeen nog niet in de Flit sen werd vermeld. Daags voor het afscheid van de Raad van Bestuur heeft de heer D. A. TER WEE. onderdirekteur verkoop, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het bedrijf vaarwel gezegd. Een ver slag en foto's van de bijeenkomst die aan dit gebeuren was gewijd, vindt U op pagina 3. V Dank De president-direkteur, de heer A. H e ij n Jzn., sprak een woord van af scheid namens het bedrijf. Het moet zo zei hij, voor u. die na de stichter zo lang aan de groei van het bedrijf hebt meegewerkt en met het wel en wee hebt meegeleefd, erg moeilijk zijn te realiseren, dat het werk thans i afgelopen. Aan de andere kant moet het U een voorrecht zijn dit moment te kunnen beleven en op een goed stuk werk te kunnen terugzien. Van het voorbeeld dat U ons by de behartiging van de zaken hebt voorgehouden, hebben wij veel ge leerd en wij zijn er U dankbaar voor. Spreker vervolgde: Uw afscheid is er geen in absolute zin. U blijft met Uw capaciteiten ten profijte van ons verbonden aan het be drijf, nu U tot het college van commissarissen bent toegetreden. schrijftafel te overhandigen. Ik hoop dat U er lang plezier van mag hebben". Hierna spraken achter eenvolgens de heren G. Heijn, J. Heijn en J'. W. de Vries een dank woord. De nestor van het AH-bedrijf, de heer G. H e ij n, zei het aangeboden geschenk in de vorm van een wand- reliëf bijzonder op prijs te stellen. Ik draag de zaak met een gerust hart aan u over, zo sprak hij. in de weten schap een zeer solied bedrijf achter te laten met een zeer kapabele direktie. Als ik u zeg: maak 'm groter en nóg solieder, dan weet ik dat dit een zwa re taak is. Ik wens u erg veel sukses. Uitbreiding technische apparatuur Ten aanzien van de uitbreiding van de technische apparatuur wijst ir. Eggers (in de vergadering direktie kontaktkommissie op donderdag 5 juli j.l.) op de nieuwe Carle Montenari, waarop repen en kleingoed geproduceerd kunnen worden en welke in de plaats komt van de vroegere gevuld-goed- installatie. Ook de wijntap-installatie zal bin nenkort in gebruik genomen wor den, waardoor onze capaciteit 4 maal zo groot zal worden. Helaas is de bouw van een nieuwe wijn fabriek vertraagd ten gevolge van het feit dat de D.C.-ontwikkeling een jaar op het plan is achter ge raakt. Tenslotte zal binnenkort Band oven III vernieuwd en veran derd zijn waardoor nieuwe ar tikelen in produktie kunnen worden genomen. Van het personeel zijn grote offers ge vraagd doordat de aktiviteit van de laatste weken in de toch al beperkte ruimte veel extra inspanning vergde. De direktie wil gaarne langs deze weg haar dankbaarheid be tuigen voor de bereidheid, die getoond is en voor de wijze waarop men erin geslaagd is het werk tot een goed einde te brengen. Naast de uitbreiding van de uitzet- ruimte. welke in ons produktiemaga- zijn enige soulaas heeft gegeven, is nu ook t.a.v. het centraal magazijn een noodmaatregel genomen en wel door het tijdelijk huren van één van de panden van de vroegere beschuit fabriek Hille, waar wij hopen per week plm. 10 ton te kunnen ontvan gen, opslaan en verzenden. De werk zaamheden aldaar staan onder lei ding van de heer Stolp. De ruimte en het personeel worden beschikbaar ge steld door het Zaans Veem. kers. Van nu af zullen wij de ver richtingen van onze opvolgers van een afstand gadeslaan. Dat ons bedrijf in bloei en groei mag toe nemen. Het is zeker geen feestdag, maar we maken er ook geen drama van, sprak tot slot de heer J. W. de Vries. Ik ben U dankbaar voor de goede wensen en de goede gaven. Ik heb me steeds verheugd over de medewerking die we altijd heb ben ondervonden. Als in deze stijl wordt verder gewerkt, is de weg omhoog voor ons bedrijf gewaar borgd. De S.K.B. welke onder leiding van de heer Haeser is opgebouwd gaat binnenkort over naar de heer Hartsuiker die dan alle aspecten van ons kwaliteitsbeleid in handen krijgt. Enkele S.K.B.'ers zijn ook al toe- toeleggen op speciale onderzoekin- gevoegd aan de hoofdchefs. De gen en verder op warenwet-vraag- heer A. v. d. Hazel zal binnen de stukken waar hij bijzonder veel laboratorium-dienst een plaats van weet. Verder zal aan het la- krijgen. Op deze wijze wordt be- boratorium een verpakkingsdes- reikt dat direkt tijdens de produk- kundige worden toegevoegd over- tie de gesignaleerde afwijkingen eenkomstig reeds lang bestaande kunnen worden hersteld, terwijl plannen. het kwaliteitsbeleid, uiteen vallen- Het kapitaal dat jaarlijks uitge- de in grondstoffencontrole, syste- matische bedrijfseontrole en statis- goven wordt aa" verpakkingsma- tische kwaliteitsbeheersing, onder terialen is zo hoog, dat een ver een nieuw aan te stellen hoofd- antwoordelijk medewerker op dit assistent kwaliteitszorg, de heer terrein noodzakelijk is. Hooijveld. samengebundeld zal Hiervoor is aangetrokken de heer |Kamminga. Beide heren zullen te- Verpakkingsmedewerker gen september/oktober in onze De heer Bracco Gartner gaat zich dienst treden. In het half september te openen winkelcentrum Hoogvliet te Rotterdam, zal Albert Heijn haar twaalfde en tevens grootste SuperMart openen. In deze zaak. die een vloeropper vlakte krijgt van 1532 m2, waarvan 864 m2 verkoop ruimte, zal een assortiment van 6400 verschillende arti kelen worden aangeboden, waaronder (voor het eerst) textiel en een uitgebreid as sortiment huishoudelijke ar tikelen. Dit omvangrijke assortiment dankt deze zaak aan de grote ver scheidenheid in produkten, welke er verkocht worden. Zo vindt men er naast de gebrui kelijke kruidenierswaren ver se groenten en vers vlees, o.a. brood en banket, boeken en tijdschriften, baby-artike len en rookwaren, drogisterij artikelen waaronder cosmeti ca en gramofoonplaten, gloei lampen en rolfilms. In de textiel-afdeling zal men zo wel dameslingerie als textiel voor heren en kinderen ver kopen, huishoudtextiel als la kens, slopen, badhanddoeken en tafellakens, benevens klein- vak-artikelen. Het assortiment huishoudelijke ar tikelen omvat o.a. glaswerk, aardewerk, bestekken, huis houdelijke inventaris, plastics, enz. enz. Op 28 juni j.l. zijn op de algemene vergadering van aandeelhouders tot commissaris van Albert Heijn N.V. benoemd de heren G. Heijn, J. Heijn, J. W. de Vries en drs. J. de Vries. Het college van commissarissen bestaat thans derhalve uit de vol gende heren: Prof. dr. G. M. Ver rijn Stuart, G. Heijn, J'. Heijn, Mr. J. Meijnen, M. P. Voüte, J. W. de Vries en drs. J. de Vries. Na het aftreden van de heren G. Heijn, J. Heijn en J. W. de Vries zijn benoemd tot lid van de Raad van Bestuur de heren: A. Heijn Jzn., G. J. Heijn, Ir. H. Glazenburg en D. Vethaak. IJver Ik ben U veel dank verschuldigd, verklaarde vervolgens de heer J. Heijn. Onze zaak is tot grote bloei I gekomen dank zij het enthousias- me en de ijver van alle medewe^j

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1