töMflfl88öSS5öu 'M nftRftaflfin W1 Gevonden Schipper van dc motorboot AH II vierde zijn 25-jarig jubileum Weef U waf een 'wants' is? Jan Beernink heeft vreemde hobby fx\ r Barielson bezoekt Meer aktiviteiten dan ooit tevoren (ie Pinksterkamp overtrof tie stoutste verwachtingen A hl- FLITSEN 7 De zilveren jubilaris en zijn familie op de foto met de vele belangstellenden. Via Rusland terug naar Zaandam Na eerst met zijn gezin ontvangen te zijn op het hoofdkantoor door de direktie, waar hem het gouden kruis van verdiensten werd over handigd, werd hem om 11.30 uur in de hal van het O.G. een verdere huldiging bereid. Daar lr. W. A. Eggers wegens ziekte verhinderd was. sprak namens de di rektie de heer P. C. Vink. Hij wees er op, dat de heer De Vries met recht een schipper was, altijd recht door en bood de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. De heer J. G. Krijt, Leiding ver voer, kwam na zijn spijt te hebben betuigd over het feit dat dit ju bileum nog niet gevierd kon wor den in de nieuwe cantine van het D.C., met het diploma van Nijver heid en Handel. De heer E. Martens, chef Vervoer en kollega Beekman, chauffeur, spraken ook enige woorden over de hoedanigheid en de mentaliteit van de jubilaris. Zij overhandigden namens de afdeling een staande schemerlamp en een lamp. De heer Veldhuis overhandigde de C.C. de gebruikelijke enveloppe met in houd. Persoonlijk woord Aardig deed het aan de heer Teunis- sen een persoonlijk woord te horen spreken, zo echt als we gewend zijn, vlot, voor dc vuist weg. met humor gespekt. Als dank voor de samen werking een doos sigaretten. Als laatste sprak de heer J. Ph. Ypma, die de gebruikelijke foto van de jubilaris aan mevrouw De Vries overhandigde. Na een gezellig samenzijn werd het officiële gedeelte gesloten. Maar het feest was voor de jubi laris nog niet afgelopen, dat werd de gehele dag thuis voortgezet. Daar werd o.a. een en ander ver teld over zijn loopbaan bij de fir ma. Als 14-jarige kwam Piet te wer ken aan het C.M., toen nog pak huis Neeltje. Na daar enige tijd te hebben vertoefd kreeg hij een kans als schippersknecht bij Cas Smit (welbekende oudgediende). Toen de beroerde jaren aanbra ken, werd de heer De Vries hier van ook de dupe. Ondanks zijn Ausweis voor levensmiddelenver- voer werd hij 's nachts om 3 uur in Oostzaan van zijn bed gelicht en op transport gesteld naar Ber lijn, waar hij op het laatst als Chef stoker op een apparatenfabriek terecht kwam. Wereldreis Maar ook aan dit komt een eind. Na bevrijd te zijn door de Russen is de reis naar Zaandam begonnen via Po len, Roemenië. Rusland. Odessa op de boot naar Marseille, Frankrijk; een wereldreis gelijk. Terug in Zaandam, lag de A.H. II op zijn schipper te wachten. Of hij deze funktie tot zijn 40-jarig ju bileum zal blijven uitoefenen is onzeker. Daarom is hij maar be gonnen met zijn rijbewijs en ge slaagd ook. Alles wat Piet aanpakt slaagt, want hij heeft een hobby om alles zelf te doen. Timmeren, electrici- teit, enfin, noem maar op. En dan zondags er op uit met de voet bal jeugd, als jeugdleider, een druk bestaan. Maar dat de jubilaris gezien is bleek wel op 4 mei, want toen is het jubileum nog eens dunnetjes over- Deze competitie werd echter tot grote spijt van de A.H.-ertjes on derbroken door een handbalwed strijd tegen een schoolklas uit Apeldoorn, die een opstelwedstrijd, uitgeschreven door de „Nieuwe Apeldoornse Courant", gewonnen hadden en op kosten van deze krant een dagje „uit" waren. Zij vonden het toen leuk, om een wed strijd tegen de „Poelakkertjes" te spelen en wonnen de wedstrijd, zo dat ze met de beker en de naam van „Apeldoornse Spelbrekers" gingen strijken. Hun winnen was volgens onze ploegen te wijten aan de onvoldoende voorbereiding op wedstrijden. Vossenjacht Verder was er nog de met veel animo uitgevoerde vossenjacht en speurtocht. Deze laatste was eerst volbracht, wanneer met water gevulde ballonnen weer heel het kamp binnengebracht waren. De ballonnen werden dan ook in het struikgewas, onder hemd of trui gestopt, om heel te houden en de dra gers werden beloond met een extra spek! Het gecostumeerd voetballen sloeg eveneens in. Het klapstuk van de week was echter de bonte avond, met o.a. het optreden van een gro te beer. Ze heeft oom Joop en oom Loet echter niet in de arm ge beten want daarvoor was ze veel te veel „berin". Verder was er het optreden van de zingende zusjes, begeleid door de guitariste Regina Zeeman. Het trio „Jelle IJpma" zong een fijn lied over kamelen, die in de Sa hara met een rammelaar lopen te gevierd in een zaaltje tot laat in de spelen en bovenal is er genoten nacht, en alleen maar met koffie (of van de één-acter „Het verdoofde niet?). bruidspaar", waarin Ferry van Onze zuster Boom die een operatie in Leiden moest ondergaan, is nu weer thuis en wij hopen allemaal dat ze weer spoedig geheel her steld mag zijn. De heer A. Tuin man lag enige weken in het Gem. Ziekenhuis maar komt waarschijn lijk spoedig thuis. De heer J. Lagrand loopt nu al Indertijd werd aan de dames en heren van de faktuur- en prijzenafdeling de vraag gesteld: „Weet u wat een wants is?" en er werd bijgezegd: „het is een insect". Niemand wist het, de een zei: mis schien een soort torretje?, een twee de: een of ander kevertje, een bij zonder rupsje? Allemaal mis, zei JAN BEER NINK, het is een onderorde van de orde ge- snavelde insec ten. het dier heeft een gele de zuigsnuit, zonder tasters, die aan het be gin van de kop ontspringt. Twee paar vleu gels, ondervleu- gelig altijd vlie zig, bovenvleu- gelig meestal leerachtig; de vleugels kunnen ook gereduceerd zijn tot stompjes, zoals o.a. bij de wandluis het geval is, de gewone huis- en tuin en keu kenwandluis is dus ook een wants. Gedaanteverwisseling Wantsen hebben een onvolkomen gedaanteverwisseling, d.w.z. de V I Een „reus" onder de wantsen. tien maanden in 't gips met zijn f;"7, rr b j- r'-t'* a been en nu meet oneïeïief wnrrtin !arve' d,e Ult het 61 komt "Jkt da te hebben in een parapluie opge vangen. In zéér warme nachten is het mo gelijk, dat vlinderverzamelaars, die met de lichtbak werken, want sen massaal op het doek van de lichtbak krijgen, vooral de water wantsen. Met lichtbak In azijnether worden ze onschade lijk gemaakt en met een speld op geprikt. Zoals U op bijgaande fo- een balletje carbol tegen het be to's ziet, vormen ze daarna, met derf, het trotse bezit van verzame laars, zoals Jan Beernink, die een van de twintig beoefenaars van deze hobby in Nederland is. Fijn begin Overigens begon het kamp al zo fijn met het bezoek aan het „Pannekoe- kenhuis", met speeltuin, waarin zéér hard gegleden en geschommeld werd. wat later aan broek en maag wél te merken was. Op de eerste dag 's avonds was er het avontuurlijke kampvuur, prima geleid door kampvuur-, vos senjacht- en speurtocht-expert John Hali, die ook z'n fotograaf mannetje stond. Tjonge wat was die man snel, zo was er een evene ment geweest, of de foto's hingen al weer te kijk en te koop! Om nog even op het kamp vuur terug te komen, dit ging nog vergezeld van het ver schijnen van drie Veluwse hol bewoners, die op het vuur af kwamen en voor een beetje angst en veel gelach zorgden, maar smadelijk op de vlucht gejaagd werden. Tenslotte werden ze in het zwembad ge kieperd. Corveediensten Bij een kamp behoren natuurlijk ook corvee-diensten, die ook voor Barry van Kooten een groot ple zier waren. Hij fungeerde nl. als volleerd afwasmachinist. Tijdens het kamp kwam er nog een hond aanlopen, die Fidel ge doopt werd en in de figuur van Peter Kors zeer aktief was. Trou wens als „Peter Kors" was Peter ook geweldig. Goochelaar Thonny Nummerdor had alle moeite om de spiedende oogjes van de 120 kinderen te glad af te zijn, maar slaagde daarin geheel. Toen zijn manipulatie-toe- ren van gelijke kwaliteit bleken, waren een aantal kleinen maar zo vrij hem alvast voor het volgend jaar uit te nodigen. Tot slot nog dit. Het Pinksterkamp was af en de leiders bek-af. (Op pagina S vindt u een uitgebreide fotoreportage De volgende artikelen werden bij het sluiten van het Pink sterkamp her en der onbeheerd aangetroffen 2 handdoeken 7 washandjes 1 wollen trui (blauw) enkele sokken 1 wit hemdje Deze artikelen zijn af te halen bij mej. N. P. de Wit (281). been en nu moet operatief worden ingegrepen, omdat de botten niet aan elkaar willen groeien. Zo ziet delijk op het volwassen exem plaar, maar heeft nog geen vleu- "J gels en is dus na vijf vervellingen men maar wat een narigheid dit v0iwassen Met een parapluie alles met zich kan brengen. Wij zijn blij dat de kinderen met het Pinksterkamp weer fijne da gen hebben gehad in deze mooie De wantsen, die op en in het wa- omgeving van Lunteren. Zo wil ik ter leven worden met een schep- dan besluiten om al onze zieken net gevangen; de wantsen, die op het allerbeste toe te wensen en lage planten leven met een sleep- voor diegenen die met vakantie net en de soorten, die op strui- zijn of gaan, heel veel genoegen ken en bomen leven, worden, na en mooi weer toegewenst. eerst een tik op de tak gegeven Dit kistje met wantsen vormt het hoofdbestanddeel van de verzameling van Jan Beernink. De feestelijkheden t.g.v. het 75- jarig bestaan van ons bedrijf zijn weer ten einde. Wij willen gaarne allen die hieraan meegewerkt heb ben hartelijk dank zeggen voor de zo mooi geslaagde feestdag, een dag die bij ons allen nog heel lang een mooie herinnering zal zijn. Ook het cadeau viel bijzonder in de smaak. Wij hebben in de maand mei wel een feestelijke maand. De heer W. Kleij herdacht op de 24ste mei dat hij 25 jaar aan A.H. was verbon den, wat een prettig slotfeest werd. De opvolger van de heer Kleij, de heer J'. de Beer wensen wij veel succes in zijn nieuwe om geving. Bij de familie Van Asperen (Exp.) was ook feest, want op 23 mei waren zij 12% jaar getrouwd. De heer D. Rönitz (Exp.) zocht ook de huwelijksboot op. Wij wen sen hem goede vaart. De heer J. Breliler (stoker) is ook in deze meimaand in het huwelijk gegaan en wij wensen hem heel veel goeds toe. Mej. A. Visser (V.A.) nu Mevrouw Hooijschuur, stapte ook in het hu welijksbootje; wij hopen op een goede vaart. De fam. Kroonenberg is 35 jaar getrouwd geweest, nog vele jaren! De fam. Koomen (B.A.) was op 2 juni 25 jaar getrouwd. Bij de fam. Helder (P.Z.) is een zoon, Kees, geboren. De heer W. Egberts was op 1 juni 25 jaar aan de zaak. Ook de uitstapjes van brandweer en onze gepensioneerden waren weer een sukses. De heer J. Schram en echtgenote hadden wel pech dat ze niet mee konden met het uitstapje van de gepensioneerden, want de heer des huizes werd ziek. Zo was het ook met de fam. De Graaf uit Wor- merveer, daar mevrouw haar been gebroken had, waren beiden ver plicht om verstek te laten gaan. Zo verging het ook de heer Heijs- bergen, die de tocht te vermoeiend vond. De heer en mevrouw De Jong moesten eveneens tot hun spijt de gezellige reis voorbij laten gaan. Ook mevrouw Woudenberg moest wegens ziekte thuis blijven. Bij de fam. Groot (O.D.) werd een zoon geboren. Bij de fam. Janssen (Mag. TI) zag eveneens een zoon het levenslicht. Ook bij de fam. Vermeer werd een zoon, Gerrit, geboren. Bij de fam. Cuijpers (Vrio) werd het gezin met een dochter uitgebreid. Al deze ouders van ons allemaal heel hartelijk ge feliciteerd en wij hopen dat deze kinderen in de beste gezondheid mogen op groeien tot grote vreug de van hun ouders. Ook de feestgangers die 25 jaar getrouwd zijn en 25 jaar aan de zaak zijn verbonden onze felicita ties en nog vele jaren toegewenst. De fam. J. Popping (K.B.) is 35 jaar getrouwd geweest, jammer dat Jan nu ziek is, maar wij hopen op een spoedig herstel. De fam. Kuiper (Emb.) is laatst 25 jaar getrouwd geweest; onze felicitaties. Wij hebben nog een bruid op de S.B. en wel mej. Cats- burg. Onze felicitatie deden wij vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Ook de heer K. Buth (chauffeur) is naar de ambtenaar getogen met zijn a.s. vrouw om alles in orde te maken voor de hu welijksboot, maar dit duurt nog een paar weken voordat Klaas aan zijn bruid het ja-woord zal geven. Tot zover alle berichten over de feesten die geweest zijn en nog komen moeten. De heren v. d. Brink en Binsber- gen hebben afscheid genomen van ons bedrijf wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Wij wensen hen nog vele goe de en gezonde jaren toe. Wat onze ziekenlijst betreft mo gen wij niet ontevreden zijn. Laten we maar beginnen met mej. T. Groothuesheitkamp die maakt het maar weer prima, al werkt ze nog niet voor hele dagen. De heer J'. Popping (K.B.) moet enkele we ken rust houden. De heer A. Koop man (bedr. bur.) moet enige we ken rust houden wegens klachten over de rug, dit was al een poos zo, maar ja. dan komt het er toch van dat men rusten moet al valt het dan ook niet mee. De heer S. Bakker (C.F.) gaat langzaam vooruit, alleen de hand wil nog niet geheel, maar laten wij het beste maar hopen. De heer W. de Goede (Kaas) werkt weer voor halve dagen. De heer P. Kop (C.F.) is nog steeds ziek en wij hopen voor hem dat de gezondheid nu spoedig te rug mag keren. Het Pinksterkamp was een aktief beesten en velerlei andere aktïvite waarbij twee „Brederootjes" een 1 De voetbal- en handbalcompetitic was ook een groot succes, de winnaars gingen met een indrukwekkende oor konde en een foto van hun ploeg erop naar huis. kamp, met zéér aktieve kinderen, ten. Zo was er een spelenmiddag, e prijs in de wacht sleepten. Kooten een glansrol als spook speelde. Hij viel maar één keer uit zijn rol en gaf een paar heerlijke Amsterdamse knopen ten beste, die met een gul applaus beloond werden.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 7