WMBËÊL Wh De heer C. Govers jaar in dienst f 135.- uitgekeerd Muziekkorps bij paardensport De heer J. de Beer kantinebeheerder Beschouwing in jaarverslag Distributie van levensmiddelen Uitstapje AH-brandweer viel weer bijzonder in de smaak vraagt wetenschappelijke aanpak Ideeënbus In mei werd 4 AH-FLITSEN De „bedriegertjes"' in Arnhem deden hun naam alle eer En de mensen De nieuwe er andere functies, de nieuwe en andere werkmethoden, ma terialen, machines enz., vra gen ..nieuwe en andere" men sen, of beter, er zijn mensen nodig, die de nieuwe en zich wijzigende functies goed kun nen vervullen. Aldus deze publicatie. Dynamische ontwikkeling In ons jaarverslag 1958 en 1960 werden eveneens de dynamische ontwikkelingen in de levensmidde lenhandel beschreven; er versche nen bovendien regelmatig artike len over dit onderwerp in dag bladen en tijdschriften, een ontwikkeling overigens, die niet De heer C. Govers, hoofd verkoop, was op 1 mei j.l. 12'/2 jaar bij ons bedrijf. De jubilaris werd op deze dag ge huldigd door de directie, kollega's en personeelsfonds, waarbij be halve woorden van waardering ook cadeaux niet ontbraken. Sedert zijn in diensttreding in 1949 heeft de heer Govers veel funkties bekleed. Thans "j ressorteren on der hem de re- klame-aktivitei- ten, de verpak king van arti- w kelen, de ope- H ning van nieu we winkels en natuurlijk het be vorderen van de verkoop. De vrijetijdsbesteding vormt voor de koperen jubilaris geen probleem. Hij heeft 5 kinderen, en de mooie om geving van Driehuis, waarheen hij onlangs is verhuisd, geeft voldoende ontspanningsmogelijkheid. Een grote stroom van ideeën be zorgde onze kommissie in mei weer een interessante taak. Voor al de vele suggesties van allerlei zijde leverde het bewijs dat de ideeënbus van alle kanten een grote aandacht geniet en dit is juist hetgeen waarom het de kom missie te doen is. Bij de inzenders was de heer Veerman de meest gelukkige. Hij bereikte met een idee aan de band oven I een beloning van 35, De heer Daub volgde met 25, eveneens voor een idee in de bak kerij waar hij uit hoofde van zijn funktie een smeersysteem verbe terde. Ook de heer Van Kooten bracht een verbetering aan de Bandovens tot stand waarvoor iiem 20,kon worden uitge keerd. De heer Bras van de C.F. en de Zeer interessant was voor onze brandweermannen de demonstratie die de bosbrandweer van Apel doorn met een tankauto gaf. heer Kroon van de Beschuitafde ling ontvingen elk 15,De heer Kruijthoff verwierf 10,en een aanmoedigingspremie van 5, kon worden toegekend aan de he ren Van Dijk, De Boer en aan de heer Bras die reeds eerder ge noemd werd. Het muziekkorps heeft op zondag 3 juni j.l. muzikale luister bijgezet aan de 2e Nationale Jeugdruiterdag in de arena van het Amsterdamse bos. Vinke en zijn mannen musiceerden lustig tussen de hindernissen door en kregen van het vooral later in de middag talrijke publiek hartelijk applaus. I Op 28 mei jl. is de heer J. de Beer j officieel als kantinebeheerder van het Óntspanningsgebouw tewerk gesteld. Na enige maanden ingewerkt te zijn, heeft hij de werkzaamheden van en de verantwoording over het gebouw overgenomen van de heer WKleij. Tijdelijk, totdat de kantoren van het D.C. in gebruik worden geno men, zal de heer Kleij zijn werk zaamheden in het O.G. verrichten. aan direktie en personeel voor de bewezen attenties: Bij hun 12\2-jarig huwelijksfeest, de heren S. Venema en J. van Asperen; bij de geboorte van hun dochters, de heren P. van Galen en A. Cuy- pers; bij de geboorte van zijn zoon, de heer J. G. Vermeer: bij hun huwelijk, de heer en mevr. Rönitz-Piening en de heer en mevr. Brehler-Herens; bij hun ziekte, mevr. v. h. Kaar- Kuyken, de heren Jn. Kabel, P. de Brucijs en A. E. de Boer; bij hun pensionering, de heren G. J. van Urk en A. v. d. Brink; bij hun 50-jarig huwelijksfeest, de heer en mevrouw de jong (gep.); bij hun 25-jarig zakenjubileum, de heren P. de Vries. W. Kleij, H. Koerse en W. Engberts; bij zijn 50-jarig zakenjubileum, de heer G. Onrust; bij zijn 25-jarig huwelijksfeest, de heer C. J. Koomen. Met een bijzonder pessimistische weersverwachting van De Bilt nog in hun oren stapten de leden van de A.H.-Brandweer 2 juni j.l. 's morgens om 7 uur in een bus om aan het jaarlijks uitstapje te beginnen. hier en daar werd al naar zonne brillen gezocht, doch toen de bus voor de Julianatoren stopte plens de het weer. Bij groepjes van 3 en 4 waagde men zich uit de bus om, al schui lend het restaurant te kunnen be reiken; opeens vielen er zelfs ha gelstenen. De koffie was goed in de Julianatoren maar een aantal blussers zocht toch het genoegen van een plaatsje bij de kachel om te proberen zich wat te verwar men. Hoofdkwartier Na dit korte oponthoud werd koers gezet naar Apeldoorn om een bezoek te brengen aan het „hoofdkwartier" van de bosbrand- weer. Aan de hand van een plan ningbord werd duidelijk gemaakt met wat voor factoren de bos- en heidebrandweer te maken kan hebben en op welke wijze de mel dingen bij brand worden doorge geven. Grote uitkijktorens zijn in de heide opgesteld en vandaaruit kan de torenwachter uitgebreide stukken heide en bos overzien en bij brand direkt alarm slaan. Het materiaal, meestal tank auto's, is speciaal op het blus sen van heide en bosbranden ingesteld en bij uitgebreide branden wordt zelfs van een vliegtuig gebruik gemaakt om de manschappen daar te bren gen. waar het ergste gevaar dreigt. Hierna werd koers gezet naar de prachtige omgeving van Arnhem; het weer liet zich van z'n goede kant zien en een lekker zonnetje zorgde voor een prima stemming tijdens de traditionele pick-nick in het bos. Goed verzorgd Ook ditmaal was het weer een goed verzorgde maaltijd, een prima lunch pakket, een flesje chocomel, een ei en een (grote) banaan toe. Men had daarna nog even de gelegenheid om de spieren te ontspannen en kracht patsers waren al spoedig met een zware boomstam aan het balanceren. Het volgende bezoek gold het prachtige park Rozendaal en de bekende „bedriegertjes" waardoor enkelen weer fijn bij de neus wer den genomen. Dat ook de vrije zaterdag al tot de visstand is doorgedrongen werd duidelijk bij de forellenkwekerij in Arnhem, want na herhaaldelijk bellen werd er niet opengedaan, zodat de reis werd vervolgd naar het Airborn museum. Hier was te zien wat bij de luchtlanding rond Arnhem is gebeurd en gebruikt om ons land op de Duitsers te kunnen heroveren. Daarna kwam alweer het laatste gedeelte van de reis in zicht, n.l. de Westerbouwing, prachtig ge legen aan de Rijn, waar zou wor den gedineerd. Over het diner slechts dit: ,,'t Was af!" en de A.H. Brandweer waardig. Dat hier nog enkele woordjes van dank werden gesproken aan het adres van de organisatoren, spreekt wel haast vanzelf en nu reeds zijn de blikken van de Brandweermannen gevestigd op het volgende uitstap je in 1963. II et technisch onderwijs leidt op voor vele functies in de indus- trie. Er is echter nauwelijks een soort van onderwijs, dat jonge mensen opleidt tot functies in de distributie. En juist deze sector heeft thans meer dan ooit behoefte aan mensen met een wetenschappelijke ondergrond. Een recente interne publicatie van ons bedrijf meldt over dit onder werp o.m. het volgende: Ons gehele bedrijf staat in het teken van de ontwikkeling. Het wordt niet alleen groter, maar er hebben ook en voor al ingrijpende structuurveran deringen plaats, die voor ieder onderdeel vérstrekkende ge volgen hebben en bovendien nieuwe afdelingen en functies doen ontstaan, die in het ge heel moeten worden geïnte greerd. Ons bedrijf verandert daardoor wezenlijk van ka rakter. Passend antwoord Er komen nieuwe en andere artikelen, materialen, machi nes en gebouwen. De bestaan de veranderen snel en worden vervangen of eventueel nog aangepast aan de zich wijzi gende omstandigheden. Er komen nieuwe en andere functies. Zekere bestaande functies verdwijnen of wor den anders en daarnaast ont staan er nieuwe om de uitda ging, waarvoor de dynamische ontwikkeling in de levensmid delenhandel het bedrijf stelt, een passend antwoord te ge ven. Nieuwe en andere alleen voor het detailapparaat geldt, maar zeker voor de totali teit vnn de distributie van goede ren. Zeer belangrijk Volgens Peter F. Drucker weten we van de distributie slechts wei nig meer dan de tijdgenoten van Napoleon wisten van de binnen landen van Afrika (The Econo my's Dark Continent by Peter F. Drucker, Fortune april 1962). Economisch gezien is de distribu tiefunctie echter zeer belangrijk; produkt en consument worden toch door de distributie bij elkaar gebracht. De distributie vraagt echter in vele gevallen meer dan 50 van de consumentenprijs, besparingen door betere methoden hebben dus een zeer grote invloed op het welvaartspeil. Voedingsbodem Universiteiten en hogescholen wa ren en zijn nog steeds de vrucht- ■are voedingsbodem voor de ont wikkelingen in de industrie; denk ook aan het belangrijke werk van Taylor, Fayol, Emerson, Kimball, e.a. De ontwikkelingsmogelijkheden in le distributiewetenschap zijn op dit moment nog maar zeer be perkt. Aan de Nederlandse universiteiten en hogescholen worden in het ka der van de bedrijfseconomie enige algemene onderwerpen van de dis tributie besproken. In de V.S. kennen enige universiteiten, b.v. Cornell University, Ithaca, New York, een 4-jarige „course in food distribution". Het N.O.I.B. (Nijen- rode) besteedt ook enige aandacht aan distributieproblemen, evenals het C.S.W.V. in zijn leergangen. „Imede" liet 5e Internationale Marketing en Distributie Congres werd dit jaar in Scheveningen gehouden en het bedrijfsleven kent ook verder zijn opleidingen. De belangrijkste hiervan is hoogstwaarschijnlijk wel „Imede" in Lausanne, georga niseerd door Nestlé. Als men dit echter vergelijkt met wat er be staat oor de industriële en de agrarische voortbrenging van pro- dukter, dan is het niet te verwon deren. dat Drucker spreekt over „the Economy's Dark Continent". Wij geloven, dat de wetenschap en het bedrijfsleven op het gebied van de distributie „aktiever dan ooit" zullen moeten zijn, opdat de ver hoging van de welvaart, die door een betere distributie mogelijk is, ook inderdaad wordt gerealiseerd. 't Begin was weinig hoopvol, want al direkt nadat Zaandam verlaten was kwamen de eerste regendruppels op de voorruit van de bus en in een beetje sombere stemming ging het via Amsterdam op weg naar de Juliana toren, alwaar een kopje koffie zou worden genuttigd. In de omgeving van onze eerste pleisterplaats begon een schuch ter zonnetje zich door de wolken massa te breken en ook de ge zichten in de bus klaarden op;

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 4