Vergadering direktie/kontaktkommissie De heer G. J. van Urk zei portiersstoel vaarwel Heer A. v. d. Brink verliet na 32 jaar het bedrijf Bloemen en cadeau's voor mej. Titalahawa Opengevallen plaatsen ingenomen Na 40-jarig dienstverband Afscheid van twee oude getrouwen -peest £\qe.ivc{i\ 71h jaar in dienst AH-voetballers zijn weer aktief 2 AH-FLITSEN De heren Exalto ren Binsber- gen mkrijgen van de heer van Meer een geschenk. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19e jaargang No. 7 1962 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: de dames J. H. Buntsma en G. Meijn. de heren J. Ph. Bartelson, J'. Boon, J. Hali jr., J. Hartog, G. Hartsuiker, B. Kuyt, F. Monsma, C. Pieters, G. A. van Rooijen, P. Schipper, J. Zee man. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Maandag 14 mei j.l. kwamen Direktie en Kontaktkommissie in ver gadering bijeen. Er kwamen diverse punten aan de orde, zoals het uitstapje van de bejaarden, de uitwisseling van Ondernemingsraden en de bijeenkomst te Zandvoort. Na een dienstverband van bijna 40 jaar heeft de heer G. J. van Urk vanwege zijn pensionering de portiersstoel van het hoofdkantoor vaarwel gezegd. Op 20 april j.l. heeft hij officieel afscheid van het bedrijf genomen. Dit gebeurde in kleine kring op het hoofdkantoor waar de schei dende heer Van Urk van de heer G. Heijn als persoonlijk aandenken een tafelaansteker ten geschenke kreeg. Het personeelsfonds liet zich ook niet onbetuigd en over handigde de nieuw gepensioneerde een polshorloge. Sinds 1923 Sinds 1923 is de heer Van Urk in onze dienst geweest. Het meren deel van zijn diensttijd werkte hij in de produktiebedrijven: op het Op 7 mei j.l. namen wij afscheid van twee oude getrouwen, de heren Bins- bergen (magazijn bouwafdeling) en Exalto van de timmermanswerk plaats). Beide heren hadden de pen sioengerechtigde leeftijd bereikt en werden door de heer van Meer toe gesproken in de hal van het O.G. Van de kollega's kregen zij resp. lektuur en rookwerk. Het werd na het officiële gedeelte een genoeg lijk samenzijn. Wij hopen, dat het ook voor deze heren is weggelegd om van een welverdiende rust te gaan genieten. 25-jarig zakenjubileum 6-7: de heer A. Slob 40-jarig huwelijksfeest 12-7: de heer H. Valk 12 '/2-jarig huwelijksfeest 11-7: de heer M. de Boer CM, de CF en de KB. Vanaf 1956 vervulde hij in het toen net her bouwde hoofdkantoor de funktie van portier. Zoals bekend is als zijn opvolger aangesteld, de heer E. Geijten- beek. Bij de opening heette de heer Eg- gers speciaal welkom de heren W. G. Zaal en T. Slinger die de plaat sen innemen van de heren Van der Laan en Bergh, welke plaatsen zijn opengevallen door promotie en langdurige ziekte. Uit de notulen van de vorige ver gadering resumeerde de heer Eggers nog even het punt ..herindeling pro duktiebedrijven"waarbij hij meedeel de, dat inmiddels vergunning is ver kregen op pand 1955 twee nieuwe verdiepingen te bouwen. Met deze bouw is reeds gestart. Bejaardenuitstapje Het bestuur Personeelsfonds Oost zijde heeft dit jaar in samenwer king met het Personeelsfonds Westzijde het uitstapje voor de ge pensioneerden besproken en geor ganiseerd. In de voorgaande jaren is hierin ook de leiding van de personeelsvertegenwoordiging be trokken geweest, omdat het per soneelsfonds een sub-kommissie is van de kontaktkommissie. Ook dit jaar zou het beter geweest zijn op dezelfde wijze te werken als het vorig jaar, ofwel dat voor- Onder zeer grote belangstelling nam op 4 mei j.l. de heer A. v. d. Brink afscheid van A.H. wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. d. Brink die 32 jaar De heer aan het bedrijf verbonden is ge weest en op de K.B. werkte, mocht vele toespraken aanhoren. Spreker Namens de direktie sprak ir. W. A. Eggers; vervolgens de bedrijfsleider, de heer P. C. Vink, de hoofdchef van de K.B., de heer A. Castelein, de heer Van Dam uit naam van de leiding van de K.B., de heer J'. C. Berghege vanwege het personeelsfonds en tot slot de heer B. Kuijt, die de gevoelens vertolkte van de kollega's van de sympathieke heer v. d. Brink. Werkkracht Het waren vooral woorden van dank die over de scheidende K.B.- er werden uitgestort. Hij had in zijn lange loopbaan namelijk tien tallen mensen met de kneepjes van het vak vertrouwd gemaakt en met veel werkkracht zich aan zijn taak gewijd. De waarderende woorden werden gevolgd door ge schenken. Onder de indruk van zoveel spon tane hartelijkheid heeft de heer v. d. Brink tenslotte iedereen be dankt. Ir. W. A. Eggers rdrukt de heer A. v. d. Brink op de af scheidsbijeenkomst de hand. af door het bestuur van het perso neelsfonds was voorgesteld een andere werkwijze te volgen, waar over de kontaktkommissie zich dan had kunnen uitspreken. Voor de vrijheid die het bestuur perso neelsfonds heeft genomen, bood zij haar excuses aan bij monde van de voorzitter. Op de vraag van de heer Eggers of men t.a.v. het reis je zelf kritiek had, werd door de vergadering ontkennend geant woord. Ten aanzien van de toepassing van de voorkeurstabel van beloning bij over werk. merkte de heer Kuijt op, dat een gesprek tussen de heren Rep, Velthuis. Bicker en Breeschoten tot een bevredi gende oplossing heeft geleid en dat in de loop van juli de verbeterde rege ling zal worden toegepast, terwijl de verrekening van eventuele correcties over het eerste halfjaar 1962 dan eveneens zal plaats vinden. Uitwisseling ondernemingsraden Met ir. Glazenburg zal het plan om een uitwisseling van Onderne mingsraden te hebben met Stero- vita Rotterdam nader worden be sproken en uitgewerkt. Op vele afdelingen blijkt dat niet alle medewerkers op tijd aanwezig zijn. Met de chefs wordt hierover gesproken om dat dit niet voor mag komen. Het verstoort de orde en de resultaten van het werk wor den ongunstig beïnvloed, ten zij kollega's er voor zorgen dat de schade door telaatko- mers veroorzaakt, door hen wordt opgevangen. Daar het voor een goed be drijfsbeleid noodzakelijk is dat alle afspraken o.a. die over Met geschenken en goede woorden Een felicitatie voor mej. M. Titalahawa van haar chef, de heer A. Knauff. is op 2 mei j.l. herdacht dat mej. M. Titalahawa 7 /2 jaar geleden bij Albert Heijn in dienst kwam. Uit naam van de direktie sprak de heer P. C. Vink de jubilaresse waarderend toe en verblijdde haar met een vulpenset. Mej. Titalahawa's chef, de heer A. Knauff, prees de ernst en de plichtsbetrachting waarmede zij haar werk steeds heeft gedaan. Fraaie reiswekker Namens de kollega's van de afde ling V.A. waar zij de volle TVz jaar heeft doorgebracht, bood mej. T. Groothuesheitkamp een fraaie reiswekker en bloemen aan. De kontaktkommissie was ook vertegenwoordigd. De gebruike lijke enveloppe met inhoud kreeg de jubilaresse uit handen van mej. L. Cornelisse. Het was tenslotte mej. G. Meijn die de rij sloot met de aanbieding van een bloemstuk- je. de werktijden, nagekomen worden, zal aan de instruktie t.a.v. inhouding en boete zeer streng de hand worden gehou den. Het bleek dat een idee, dat zes maanden geleden is ingezonden, nog steeds niet afgehandeld is. De heer Ypma is dit bekend. De idee- enbuskommissie wachtte echter nog op een beslissing van de Ver koop, waardoor één en ander is blijven liggen. Nogmaals zal op afwerking worden aangedrongen. Betaling overuren Over de betaling van overuren werd een vraag gesteld die ver band houdt met het feit dat er voor Oost- en Westzijde verschil lende regelingen zouden bestaan. Deze vraag moet eerst nader on derzocht worden. De heer Eggers gaf vervolgens nog een kort résumé van de bijeenkomst in Zandvoort. waar met de aanwezigen de ontwikkeling van ons bedrijf van verleden tot heden is besproken en samen is nagegaan wat dit nu voor ieder betekent. Ook het beleid van de komende jaren werd hier in grote lijnen besproken. Het doel is om steeds meer mensen in te schakelen bij het oplossen van de problemen waarvoor wij ons gesteld zien. Aan de hand van deze besprekingen zal de heer W. F. van Gorcom een opleidingsprogramma uitwerken. Het gaat er om de beste mensen uit ons bedrijf in opleiding te nemen, opdat deze door eigen inspan ning en steun van bedrijfswege op verantwoordelijker funkties kunnen worden voorbereid. De leden van de AH-voetbalvereni ging zijn na enkele trainingen in april begonnen aan de zesde zomeravond competitie van de K.N.V.B. De club neemt dit jaar deel met 1 elftal, dat is ingedeeld in poule A. De tegenstanders zijn: G.K.W. (Gebr. Klinkenberg, Wormerveer), Ammeraal, Chromos, D.P.V. (Duy- vis), L.S.V. (Linoleum, Kromme nie), Klaas Schenk en De Zaan (Cacao). In totaal moeten er dus 14 wed strijden worden gespeeld. Vijf daarvan zijn inmiddels achter de rug. De uitslagen zijn: L.S.V I—A.H. D.P.V..A.H. ChromosA.H. A.H. A.H. Uitslagen 4—0 2—0 0—0 Ammeraal 03 -G.K.W. 0—3 Hoewel de resultaten dus verre van goed zijn, wordt er prettig gevoet bald en de geest onder de spelers is omgekeerd evenredig aan de uitslagen. 10-4: Johanna Maria Cuypers, dochter van de heer A. Th. Cuypers (Vrio) 26-4: Sjoerd Reversma z. van de heer R. Reversma, Ver- koopafd. 30-4: Gerrit Vermeer, zoon van de heer J'. G. Vermeer(O.D.) 3-5: Rinaldine, Gardenia, Bren- da, Janssen, dochter van de heer L. A. Janssen (Mag. I) 4-5: Johan de Groot, zoon van de heer J. de Groot (O.D.) 6-5: Cornelis P. Helder, z. van de heer P. Helder, Perso neelszaken. 11-5: Linda Esther van Dijk, d. van W. v. Dijk, Inkoop adm. 20-5: Pauline d. van de heer D. J. v. d. Tuin, Org. afd. 20-5: Anneke Dozeman, dochter van de heer D. Dozeman, (Centr. Mag.)

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2