Beter bedrijfsresultaat ondanks hogere kosten Extra rente Spaarfonds zonder belasting thans Pand 1955 Jaarverslag' fOOf Onder bepaalde voorwaarden Twee nieuwe verdiepingen op f 6500.- uit Zaanse klok voor tweede kamer Ideeënbus Produktiebedrijven keerde bijna Flitsen Fabr/Zaan juli 1962 nr. 7 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 19e Jaargang No 7 - 1962 De omzetten in het kruideniersbedrijf hebben zich in het jaar 1961 gunstig ontwikkeld. De stijging van kosten hield ook in dit jaar aan, niet slechts door toegenomen loonkosten, maar even zeer door uitbreiding van de organisatie. De invloed van de gestegen omzetten heeft evenwel de stijging der kosten geheel kunnen compenseren, zodat tenslotte de uitkomsten der kosten die van het voorafgaande jaar hebben overtroffen. Aldus het zojuist verschenen jaarver slag over 1961, dat op 13 juni j.l. door de heer W. de Vries voor een tal rijk gehoor werd toegelicht. Uitbreidingsplan Het voorgenomen uitbreidingsplan kon, in hoofdzaak doordat de bouwverguningen vertraagd wor den verleend, niet geheel worden uitgevoerd. Geopend werden 3 su- permarts en 21 zelfbedieningsza ken, waarvan 13 omgebouwde be dieningszaken, 12 bedieningszaken werden gesloten wegens de ope ning van Supermarts. Tegenslag Door externe factoren werd i ernstige tegenslag ondervon- den bij de bouw van het j nieuwe distributiecentrum te Zaandam, waardoor de inge bruikneming, die voorzien was in het voorjaar 1962, op zijn vroegst in het voorjaar 1963 kan worden tegemoetgezien. Dit brengt niet slechts een vrij aanzienlijk renteverlies mede, doch tevens worden hierdoor moeilijkheden onder vonden in de produktiebedrij- ven, nu de daar voorziene uit breidingen moesten worden uitgesteld door gebrek aan plaatsruimte. Noodmaatrege len moesten worden genomen om het gebrek aan ruimte op te heffen. Nieuwbouw Gebrek aan ruimte doet zich ook steeds meer gevoelen op ons hoofdkantoor. Een definitieve op lossing zal gevonden moeten wor- Het AH-jubileumgeschenk voor het personeel, de antieke Zaan se klok, zal niet alleen in de huiskamers van alle AH'ers de juiste tijd aanwijzen. „De" klok werd namelijk deze maand door de president-directeur van ons kruideniersbedrijf, de heer A. Heijn Jzn., aangeboden aan de voorzitter van cle Tweede Kamer, dr. L. G. KORTENHORST, tijdens een onder houd, dat tevens werd bijgewoond door onze p.r.-adviseur, de heer G. J. van Hulzen. De heer Kortenhorst sprak er zijn vreugde over uit, dat dit perso- neels-jubileum-geschenk ook aan de volksvertegenwoordiging werd aangeboden en beloofde de klok een passende plaats te zullen ge ven in de nieuwe vleugel van het gebouw der Tweede Kamer, dat in aanbouw is aan de Hofweg, de achterzijde van het Binnenhof. den in nieuwbouw, hetgeen in ieder geval verscheidene jaren zal vergen. Aan tijdelijke voorzienin gen zullen wij dan ook niet kun nen ontkomen. Ook, en niet het minst, de enthousiaste medewerking, die wij in het algemeen ondervonden van ons personeel, heeft geleid tot het bereiken van het eind resultaat. Wij wensen onze bijzondere waardering uit te spreken tot al onze medewerkers, die met toewijding en ijver zich van hun taak kweten, on danks de moeilijkheden, die vaak op traden tengevolge van cle overspannen arbeidsmarkt. Er werd geschaterd van het lachen tijdens het 6e in Lunteren gehouden Pinksterkamp. Er waren 120 kinderen van 812 jaar van personeels leden van hoofdkantoor en produktiebedrijven. Foto's en een verslag van dit 5-daagse kinderfeest vindt u op pagina 8 en 7. R IS NIEUWS voor de spaarders bij de Stichting Spaarfonds Albert Heijn. De deelnemers aan het Spaarfonds die in de maand juli de extra rentebijschrijving op hun tegoed over het jaar 1961 verwachten, krijgen de gelegenheid om deze extra uit kering vrij te houden van loonbelasting en premies sociale wetten. Zij moeten deze rentebijschrijving dan storten op een bijzondere op hun naam gestelde spaarrekening bij de Stichting Spaarfonds Albert Heijn, terwijl ze het geld of een deel daarvan, evenals de dito uitkeringen over 1962-1963-1964 en 1965 gedurende 5 jaar, behoudens enkele uitzonderingen, niet mogen gebruiken. Zoals bekend, wordt jaarlijks op de ingelegde gelden boven de vaste rente van 3-9 een uit de be drijfswinst afkomstige extra rente gegeven. De vaste rente wordt aan bet eind van ieder jaar bijgeschre ven; de extra rente, waarvan de hoogte afhankelijk is van het divi dend op de gewone aandelen, wordt in de maand juli van het volgend jaar uitbetaald. De laatste Een oostwaarts gericht kijkje door een netwerk van palen: de bouw- stelling voor pand '55. Binnenkort zal gestart worden met de bouw van twee nieuwe ver diepingen op het z.g. pand '55, waarin op de ene verdieping het laboratorium gepland is en op de andere verdieping kantoren voor de overige stafdiensten. Reeds lang is gezocht naar een betere huisvesting voor de staf diensten. Vrij centraal Daar deze verdiepingen op den duur vrij centraal in het produk- tie-complex komen te liggen, en het zich laat aanzien dat hier ook plezierige werkruimten geschapen kunnen worden, geloven wij dat dit een gelukkige keuze is. De uit werking van de plannen is mo menteel in een vergevorderd sta dium. De aannemer is inmiddels met de eerste werkzaamheden begonnen. Met de bouw van de twee ver diepingen op pand '55 is een begin gemaakt. jaren bedroeg de extra i Twee dingen Te beginnen met dit jaar kunt U met de extra rente twee dingen doen: 9 Laten bijschrijven bij uw spaartegoed, zoals voor heen. 9 Laten storten op een bij zondere, geblokkeerde re kening die op uw naam staat. Dit laatste heeft het voordeel dat u over dit ex- tra-rente-bedrag loonbe lasting nóeh premies socia le wetten betaalt, die naar gelang de belastinggroep, variëren van ca. 10 tot ca. 25 De naam geblokkeerde re kening wil zeggen, dat het geld daarop gedurende een periode van 5 jaar moet blijven staan. Uitzonderingen Op deze laatste regel zijn enkele uitzonderingen. Het geld is name lijk wèl tussentijds opneembaar in de volgende gevallen: 1. bij overlijden of emigratie. 2. als het geld wordt besteed voor a. verwerving onroerende goe deren; b. aflossing van een hypothe caire lening; c. verbetering of onderhoud van een eigen huis, indien de kosten daarvan tenmin ste 500,bedragen; d. premies van levensverzeke ring; e. uitgaven voor 'n huwelijks uitzet. Geen loonbelasting Bij deze tussentijdse opname moet worden aangetekend, dat achteraf geen loonbelasting of premies so ciale verzekering verschuldigd zijn. Als men AH verlaat kan toch niet eerder over het geld beschikt worden dan dat de blokkeringstermijn is ver streken. Aanmelding Ieder die bij het spaarfonds een rekening heeft, kan zich voor deze winstdelings-spaarregeling opge ven door een bij de afd. perso neelszaken (voor de produktiebe drijven) of bij de afd. spaarfonds (voor het hoofdkantoor) verkrijg baar formulier in te vullen. Evenals in 1960 mogen wij ook over het afgelopen jaar tevreden zijn over de ingezonden en be loonde ideeën. In totaal zijn 121 ideeën door de konv- missie behandeld. Van dit aantal kwa men er 45 in aanmerking voor een beloning en 16 voor een aanmoedi gingspremie; 60 inzendingen moesten helaas worden afgewezen. Hieronder vindt u een specifikatie van het totaal uitgekeerde bedrag. Beloonde ideeën 3.825, Extra kwartaalpremies 2.590, Aanmoedigings premies 80, Totaal 6.495,— De extra-kwartaalpremies vielen ten deel aan hen die de hoogste beloning voor een ingezonden idee ontvingen over een periode van 3 maanden. (2 maal het beloonde be drag). Als wij het bedrag 6.415,dit is het totaalbedrag zonder aan moedigingspremies, door 45 delen komen wij op een gemiddelde van 143,per beloond idee. Bepaald geen ongunstig resultaat.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1