De jubileum-toto komt terug met dubbele prijzenpot School komt voor de deur Er zit vaart in Supermartopleiding De 500.000ste grapefuit Opmerkelijke ontwikkeling in de citrusfruitsektor Jubileum is achter de rug, maar.... 6 AH-FLITSEN Albert Heijn wel broodnodig en zal zijn geld dub bel en dwars opbrengen!" Interieur Op 7 augustus j.I. is de eerste trainingscursus in de rijdende school begonnen. De caissières voor de nieuwe Supermart in Hoogvliet zijn de eerste leerlingen. De stormachtige ontwikkeling in de bouw en opening van nieuwe Supermarts maakt het noodzakelijk dat onze medewerkers en mede werksters beter en vooral sneller worden opgeleid. Voorheen was het moeilijk om de deelnemers aan onze kursus naar Zaandam te halen. De lange reis en het noodzakelijk overnachten was niet makkelijk en daarom werd begin augustus een rijdende Opleidings school in gebruik genomen, die voort aan een staanplaats zal krijgen bij nieuw te openen Supermarts. Dit be tekent een keerpunt in onze Oplei dingsgeschiedenis; immers de kursisten gaan niet naar de school, maar de school komt aan huis. Primeur Amerika gaf het voorbeeld en Al- bert Heijn werkte het idee in Ne derland het eerst uit. Speciaal voor dit doel werd door de Fa. Dek kers in Leiden een reusachtige op legger gebouwd, waarin 7 caissiè res tegelijk onderricht ontvangen in het blind aanslaan op de kassa en het op snelle en vriendelijke manier verlenen van service aan onze klanten. Dit „leslokaal op wielen" wordt voor het eerst gebruikt in Hoogvliet bij Rotterdam, waar half september een nieuwe Supermart wordt geopend. Daarna voert de reis naar Arnhem. Nijmegen en Geleen. Geweldig! „Geweldig!", was het com mentaar van Martha Wiemer, één van de eerste caissières. „Eerst werkte ik een schoe nenmagazijn, maar caissière in een grote Supermart lijkt mij ook fijn. 's Ochtends ga ik met plezier naar de school bus, want het is erg leuk. De bus lijkt wel een klein huisje, ik zou er best in willen wo nentrouwens, mijn zusje komt volgende week ook...". In de eerste plaats wil deze com binatie een „school" zijn, doch daarnaast is het de centrale post, die sollicanten de helpende hand wil bieden. De afdeling Personeels- zaken-Supermarts ontvangt hier al degenen die in de nieuwe zaak willen werken. Hier worden de eerste kontakten gelegd. Meisjes, jonge vrouwen, doch ook jonge mannen komen voor het eerst deze „toegangspoort" binnen en zullen ze verlaten als goed opgeleide krachten. Uitnodiging „Stap eens binnen en kom eens praten", zegt de vriendelijke uit nodiging op de zijkant van de auto en ze wordt dan herhaald door de heer K. Romp, Personeelsspecialist in de Supermart-divisie. Voor ieder is er gelegenheid om eens rustig te overleggen omtrent eventuele mogelijkheden. Momenteel werken er in onze Super marts 600 personeelsleden en dit jaar moeter: er nog 500 bijkomen om van 1963 maar niet te praten, want dan zijn het er nog eens 1000", deelde de heer Romp mede. „Deze schooi is dus Door het sukses van de P.M.C.-aktie is een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van de citrus-fruitsektor, n.l. het bereiken van een omzet van S00.000 grape fruits in nog geen vijf maanden, in onze filialen enigszins overschaduwd. Toch is dit een gebeurtenis, die we niet zonder meer voorbij mogen laten gaan. Immers, deze omzetstijging was enkele jaren geleden nog niet voor mogelijk gehouden. Vorig jaar b.v. werd de half miljoenste eerst eind september verkocht. Dit jaar is echter de verkoop van grapefruits krachtig gestimuleerd. Door een nauwe samenwerking van leveranciers en Albert Heijn zijn wij erin geslaagd een kwali- teitsprodukt in de winkels te bren gen. Door demonstraties (o.a. met de Florida India River Grapefruit die binnen korte tijd een begrip is geworden) tot het populair maken van de zo gezonde vrucht. Reeds in mei Deze aktiviteiten hadden o.a. tot gevolg dat de 500.000ste grapefruit reeds in mei werd verkocht. Op vrijdag 22 juni j.I. werd de gelukkigste koop ster mevrouw A. Kooyman te Amsterdam in het zonnetje gezet. De heer Th. P. A. M. Ruys, direkteur groente en fruit inkoop, die deze ontwik keling uiteraard met genoe gen gade slaat, verraste me vrouw Kooyman met een prachtige gegalvaniseerde fr uitpers. Mevrouw Kooyman vertelde ons, dat ze door een demonstratie de grape fruits heeft leren kennen en ze daarna steeds meer is gaan waarderen. Nu is ze een zeer regelmatige gebruikster geworden, vooral omdat ze weet. dat ze ook haar gezin met een grapefruit een groot plezier doet. Tenslotte werden ook de heer H. F. Trampe, bedrijfsleider van filiaal van Woustraat en zijn personeel door de heer Ruys met een attentie (natuurlijk fruit) verrast. Via een klein trapje komt men de wagen aan de achterkant binnen. Een klein halletje met een wandkaptafel is daar voor de dames een onmisbaar meu bel. Aan de rechterkant in de hal is een kast voor overjas sen enz., en daar boven het schakelbord voor de verlich ting. Links in de hal is een deur naar het toilet. Door een tussendeur komt men vervol gens in het leslokaal. Voorin links een buffet waar koffie gezet kan worden! Rechts staat een grote opbergkast voor de kassa's. Langs de beidegeven. Op een parkeerterrein bij het postkantoor van het nieuwe Rotterdamse stadsdeel Hoogvliet staat onze rijdende opleidingsschool, een unicum in ons land. richt en kan worden afgesloten 1 weg. In het dak is een watertank met 2 vouwdeuren. De kursuslei- gebouwd met een inhoud van 300 der heeft hier een bureau en een liter, bank om theoretische lessen te zijwanden zijn vervolgens klapta feltjes aangebracht waarop 7 kas sa's prijken. Via een klein trapje komt men in het voorste gedeelte, hetwelk als kantoor-ontvangkamer is inge- De gehele wagen wordt verlicht met TL-buizen en is elektrisch verwarmd. Voor luchtverversing zorgen 10 winddichte lucht-inlaat- kleppen in het dak. Twee ventila toren zuigen de afgewerkte lucht bonden. De wagen is 12 X 3.5 meter groot en kan worden verplaatst door middel van een trekker van 3-5 meter lengte. De caissièrekursussen worden gehou den onder leiding van de heer C. Hali, die als instrukteur reeds vele jaren aan de Opleidingsschool is ver- Het jubileum en de daaraan verbonden feestelijkheden zijn ach ter de rug maar 1962 is en blijft het gehele jaar JUBILEUMJAAR en daarom gaan wij normaal door met onze toto. Twee maanden lang konden wij in Flitsen geen ruimte vinden dnor de extra jubileumnummers, die werden uitgegeven, doch hier zijn we dan weer met nieuwe spirit, zodat de vele vrienden, die ons schreven „Waar blijft de Toto?"nu weer gerustgesteld zijn. Niemand behoeft trouwens iets te verliezen want omdat er in april bij de honderden oplossingen geen enkele juiste was, verdelen wij in- plaats van 80,weer 160, dus een dubbel bedrag. Dat moet voor iedere medewerker of medewerkster toch een reden zijn om mee te gaan doen. U weet het: beslist niet moeilijk en ieder een heeft evenveel kansen. Sukses! Vorige toto De oplossing van de april-toto was als volgt: VRAAG ANTWOORD no. Ja Neen De nieuwe opgave Waren er meer dan 18 inzen ders van een tekst die behoort bij het cartoon op pag. 5 van het april-nummer van de AH- Flitsen Zal het aantal inzenders van de aug.-toto meer dan 450 be dragen Bedroeg het percentage per soneelsleden, die niet op de jubileumfeesten zijn geweest meer dan 3,5 De heer Th. Ruys overhandigt mevrouw Kooyman de fruitpers n.a feit. dat zij de koopster van de 500.000e grapefruit was. Wordt er per 2 weken meer dan één redactievergadering van de AH-Flitsen gehouden? Bedraagt het aantal perso neelsleden in de filialen per 1 september 1962 meer dan 3500? Zal de temperatuur in De Bilt op 12 sept. te 12.00 uur hoger zijn dan 18" Celsius? Zal het op 4 sept. 1962 rege nen in De Bilt? Werkten er op het Hoofdkan toor op 11 sept. 1962 meer dan 25 mensen aan de PMC-ak- tie? 9. Zijn er op 13 september 1962 meer dan 100 medewerkers in de groenteafdelingen van de SM's 10. Bedraagt het aantal AH-sla- slagers meer dan 60 op 12 sept. 1962 11. Rijden er voor de filialen meer dan 49 Opel bestelauto's op 14 september 1962? 12. Bedraagt het aantal filialen op 13 sept. 1962 meer dan 364? 13. Is het aantal filialen dat op dinsdagmiddag verplicht ge sloten is meer dan 170? Lees de spelregels goed alvorens u begint Alvorens u de nieuwe opgave inzendt adviseren wij u eerst uw aandacht te schenken aan de spelregels. Het is ons namelijk gebleken, dat er vele inzendingen te laat zijn ontvangen, terwijl op de andere weer de naam en de afzender ontbrak. Verspeel dus uw eigen kansen niet; maar lees de volgende De spelregels 1 1. De jubileumtoto loopt van fe bruari '62 t/m februari '63, dus in totaal 10 maal. 2. Iedere maand opnieuw vindt U in Flitsen 13 vragen die U moet beantwoorden met ja of j neen. Deze beantwoording is niet moeilijk en de kansen zijn voor iedereen gelijk, omdat de vragen zo zijn gesteld, dat vóór de datum van inzending het juiste antwoord nog niet bekend is. 3. Teneinde deze vragen te kun nen beantwoorden is het no- j dig om het in Flitsen afge drukte totoformulier in te vul- I len door kruisjes in de kolom j „ja" of „neen" te plaatsen. I 4. Hebt U de kruisjes gezet? Dan naam en filiaalnummer invullen. 5. Vervolgens zet U de kruisjes op dezelfde manier in de 2de reeks kolommen en knipt dit i deel van het formulier af. I 6. Het eerste deel stuurt U op naar Redaktie „A.H.-Flitsen", Westzijde 26, Zaandam. Alleen j deze formulieren zijn geldig. I Inzendingen op briefkaarten o.i.d. doen niet mee. 7. Het achterste gedeelte be houdt Uzelf ter kontrole. Be waar dit! 8. Let op de laatste datum van inzending. Inzendingen die na wordt onder de inzenders met de juiste oplossing (dus 13 vragen goed) gelijkelijk ver deeld. De resterende 20 dus 20,gaat iedere maand in de Totopot. Deze pot wordt hoe langer hoe groter en wordt in fe bruari 1963 gewonnen door de inzender met het hoogste aan tal punten, over de gehele wedstrijd. Daarom is het zo belangrijk dat U iedere maand Uw oplossing instuurt. 11. Indien er in een bepaalde maand geen enkele inzending met 13 goed beantwoorde vra gen is, dan blijft de uitkering van 80,ook staan tot de volgende maand. In die maand wordt de uit te keren waar de dus 160,Zijn er in die tweede maand geen goede op lossingen, dan wordt de 160,verdeeld onder de in zenders met het hoogste aan tal punten van de laatste op gave. Mocht de uitkering per persoon minder dan 5,be dragen, dan verschuift ook dit bedrag naar de volgende maand. 12. Ieder personeelslid werkzaam in de filialen van Albert Heijn kan meedoen, mits het juiste totoformulier wordt gebruikt. Over de oplossingen wordt niet gecorrespondeerd. 10 sept.. 1962 te Zaandam bin-1 Wij willen nog eens extra de na- nenkomen tellen beslist niet druk er op vestigen dat het be- meer mee. langrijk is dat U iedere maand De vorige keren moesten vele Uw TOTO-formulier inzendt. formulieren door te late in zending terzijde gelegd wor den. De juiste oplossing en de uit slag worden in A.H.-Flitsen gepubliceerd. Voor elke toto wordt een prijs van honderd gulden uitgeloofd. 80 hiervan Naast de kans op de maandelijkse prijs van 80,wordt de grote totopot in januari namelijk uit gekeerd aan de inzender met het i oogste aantal punten. Aan de hand van het strookje dat U maandelijks overhoudt, kunt U zelf Uw aantal goede punten vast stellen.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 8