Nieuwe A. H.-vestiging in het hart van Twente 176e Zelfbedieningszaak A.H.-er op Nieuw-Guinea Het leven op Biak is echt we! anders dan in Nederland Zaanse klok voor tweede kamer Heropening filiaal Ginneken AH-FLITSEN 5 Op de avond voor de heropening, n.U op 24 juli, werd deze foto gemaakt van het team van filiaal Ginneken o.l.v. de heer A. de Wilt, In de omgeving van Borne ligt hef landelijke stadje Delden, wa één van de fraaiste van de zeer vele Twenise kastelen aantreft. Op donderdag 2 augustus jl., één van de schaarse zomerse da gen van dit jaar, was het feest in het Twentse stadje Borne. Op deze dag opende de heer M. den Ambtman in tegenwoordig heid van personeel en genodigden, aan het Dorsetplein onze nieuwste zelfbediening. Na er in zijn toespraak op te hebben gewezen, dat ons bedrijf met dit filiaal in Borne haat zevende vestiging in Twente heeft, vestigde de heer Den Ambtman nog eens de aandacht op de moeilijkheden, die zich zoal kunnen voordoen, voordat een nieuw filiaal kan worden geopend. Gemeentehuis en herberg Het pand, waarin dit filiaal is gevestigd, is in 1863 gebouwd voor 2850,en heeft tot 1929 als Gemeentehuis en ge deeltelijk als herberg dienst 8-4: Sonja, dochter van N. v. Doorn-Jansen, chauffeur Div. Utrecht. 9-4: Johan, zoon van C. M. v. d. Corput-v. Rijsbergen, chauf feur 1010. 17-4: Petra, dochter van J. G. Spek-v. Essen, B.L. 5526. 18-4: Linda, dochter van S. Spoel- stra-de Bruyn, S.M.B.L. in opl. 27-4: Jolanda, dochter van J. de Kievit-Kooyman, B.L. 7141, 29-4: Frits, zoon van G. Abbel- Sprong, chauffeur 7058. 9-5: Anneke, dochter van D. Trotsenburg-Dikkers, ver koper 5665. 21-5: Bert, zoon van M. A. v. d. Burg-v. Utrecht, B.L. 5508. 22-5: Rudy, zoon van M. S. J. Vergossen-Vos, B.L. 5520. 23-5: Jolanda, dochter van J. C. Kok-Rams, B.L. 7160. 26-5: René, zoon van J. Schot- Martens, B.L. 5597. 30-5: Coby, dochter van J. Gide- onse-Olree, chauffeur 7023. 3-6: Josje, zoon van J. M. M. Phiferons-Hamers, B.L. 5514. 8-6: Jan, zoon van G. Verwoerd- Lammerts, B.L. 5612. 9-6: Coen, zoon van A. Lieuwen- de Carpentier, chef vleesw. 1008. 9-6: René, zoon van G. Leegwa- ter-Weber, B.L. 5630. 11-6: Hennie, zoon van H. G. J. den Bleijker-Schefman, B.L. 7092. 13-6: Ronny, zoon van M. Otten- Broekmeulen, B.L. 5513. 21-6: Wim, zoon van S. v. Ginkel- Sonneveldt, ass.-chef 5600. 21-6: Frank Eric, zoon van W. I-Iorsman-Jonker, B.L. 7177. 22-6: Willy, zoon van C. J'. Mer- tens-Verhagen, B.L. 7217. 23-6: Erna, dochter van G. Schop- pers-Alberts, ass.-chef 5621. 28-6: Ellen Alida, dochter van J. G. A. Roukema-v. Hall, B.L. 5595. 29-6: Desiree, dochter van J. G. Raasing-de Wit, B.L. 7232. 1-7: Eric Jakob, zoon van S. A. Griep-Brouwer, res.-chef R 8. gedaan. Daarna kwam er een kruidenierswinkel, die nu door ons bedrijf is overgenomen. Hiermede wordt dus de tra ditie dat dit gebouw altijd in dienst heeft gestaan voor het welzijn van de inwoners van Borne, voortgezet. Met de woorden dat de Directie hem de taak heeft toevertrouwd om ook in Borne de naam van Albert Heijn een goede klank te laten krijgen, overhandigde de heer Den Ambtman de sleutel aan de bedrijfsleider, de heer H. C. van Egmond, die hiermede om 10 uur precies, een einde maakte aan liet wachten van de geduldigen buiten. Totaal 176 Als bijzonderheid kunnen we nog ver melden. dat met de opening van dit filiaal het aantal Z.B.'s even groot is geworden als het aantal B.Z.'s. nl. 176. De verbouwing, die in de bestaan de ruimte heeft plaatsgevonden, heeft nog alle mogelijkheid open gelaten voor een verdere uitbrei ding van het filiaal. Nadat de gasten door haar zusters van koffie met gebak voorzien waren, hadden we even de gele genheid om met mevrouw Van Egmond te praten die erg in haar schik was met de benoeming van haar man tot bedrijfsleider in Borne. In de eerste plaats natuur lijk om de promotie, maar daar naast toch ook omdat ze nu weer naar Twente kon verhuizen, waar ze tot voor enkele jaren heeft ge woond. De moeite waard Aangelokt door het werkelijk stralende weer hebben wij van de gelegenheid gebruik ge maakt het stadje Borne en de omgeving eens nader te gaan bekijken. Hierbij hebben wij sterk de overtuiging gekregen dat een bezoek aan Twente van één of meerdere dagen alleszins de moeite waard is. Borne zelf, een uitgestrekte gemeente met 14.000 inwoners, is al vrij oud en wordt door geschiedkundigen reeds in 1200 genoemd. Een van de oudste ge bouwen is de Ned. Herv. Kerk, uit het begin van de 15e eeuw, die uit twee delen bestaat, nl. een éénbeukig koor en een tweebeukig schip. In de richting Delden strekt zich een typisch Twents landschap uit, dat door zijn eindeloze geva rieerdheid een grote aantrekkings kracht uitoefent. Het meest opvallende is wel het op ieder moment weer nieuwe ver rassingen biedende parklandschap. Dichte boomgroepen langs de we gen, worden plotseling afgewisseld door weilanden, heidevelden, bos- partijtjes of één van de fraaie oude Twentse boerderijen. Als men daarbij bedenkt, dat Twente met steden als Enschede, Hengelo en Almelo voldoende ontspanningsmoge lijkheden biedt op velerlei terrein, wordt het duidelijk waarom er jaar lijks een steeds groter wordende stroom vakantiegangers c.d. weer naar Twen- te trekt. Indien U interesse hebt en voor dergelijke gelegenheden nog en kele snipperdagen in reserve hebt, kunt U voor nadere informaties zeer goed terecht bij V.V.V., Gro testraat 80 te Almelo. In Borne werd op 2 augustus onze 176e Z.B. feestelijk geopend. In korte tijd heeft men in de bestaande ruimte een kleine doch gezellig winkel ingericht. Van B. J. Zeedijk, die vroeger werkte in filiaal Hilversum, Dr. Cuyperplein en die nu in Nieuw- Guinea zijn dienstplicht vervult, ontvingen wij een brief, die wij hierbij afdrukken. 1-Iij verzocht ons al zijn kollega's in Hilversum en vooral zijn meisje in filiaal Huizen zijn groeten over te brengen, hetgeen wij hierbij gaarne doen. Het leven hier op Biak is volko men anders als in Nederland. Je kunt bijv. elke dag zwemmen in heerlijk water, waarin je soms de mooiste vissen ziet met prachtige kleuren. Het eiland Biak is samengesteld uit „karang" en is onvruchtbaar. De natuur is woest. De tempera tuur is best te dragen, gemiddeld 35° Celsius. Toko's Je hebt hier in de kota (kam pong) verschillende toko's, waar je van alles kunt kopen. Je kunt er ook gemakkelijk een avondje doorbrengen met het bekijken van alle koop waar en de prijzen. Zelfs in Biak zijn artikelen van ons bedrijf te koop, o.a. vermicelli en macaroni. Deze staan broe derlijk naast artikelen van Simon de Wit, Douwe Egberts en andere bedrijven. Voor ons is dit een grappig gezicht. Leuk werk Ik werk hier als bediende in de onder officiersmess. Het is leuk werk. De normale maaltijden krijgen wij uit een centrale keuken en de extra'tjes maken we zelf. Verder bedienen we de onder officieren en ruimen de tafels af. De vaat is voor de Papoea's. Alles bij eengenomen is het hier best idt te houden. Het AH-jubileumgeschenk voor het personeel, de antieke Zaan se klok, zal niet alleen in de huiskamers van alle AH'ers de juiste tijd aanwijzen. „De" klok werd namelijk deze maand door de president-directeur van ons kruideniersbedrijfde heer A Heijn Jzn., aangeboden aan de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. KORTEN HORST, tijdens een onder houd, dat tevens werd bijgewoond door onze public-relations adviseur, de heer G. van Hulzen. De heer Kortenhorst sprak er zijn vreugde over uit, dat dit perso- neels-jubileum-geschenk ook aan de volksvertegenwoordiging werd aangeboden en beloofde de klok een passende plaats te zullen ge ven in de nieuwe vleugel van het gebouw der Tweede Kamer, dat in aanbouw is aan de Hofweg, de achterzijde van het Binnenhof. Meer dan honderd meter boven de grond, nl. op de Rotterdamse Euro mast, werd deze foto van het team van filiaal Terneuzen gemaakt. Op 10 juli j.l. was de heer Bakker met zijn team naar de Maasstad gekomen om een pluspluim in ontvangst te nemen.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 7