zonder belasting Beste prestatie-verkopers en -verkoopsters kwamen wel aan hun trekken AlTs vierdaagse-kraam was wel in trek Geslaagd Onder bepaalde voorwaarden Extra rente Spaarfonds thans Jammer dat het algelopen is" Hartelijk dank Attracties voor de kinderen PMC-cheques nu elektrisch geteld Kwestie van organiseren" Cartoon aprilnummer AH-FLITSEN CR IS NIEUWS voor de spaarders bij de Stichting Spaarfonds Albert Heijn. De deelnemers aan het Spaarfonds die in deze maand de extra rentebijschrijving op hun tegoed over het jaar 1961 verwachten, krijgen de gelegenheid om deze extra uit kering vrij te houden van loonbelasting en premies sociale wetten. Zij moeten deze rentebijschrijving dan storten op een bijzondere op hun naam gestelde spaarrekening bij de Stichting Spaarfonds Albert Heijn, terwijl ze het geld of een deel daarvan, evenals de dito uitkeringen over 1962-1963-1964 en 1965 gedurende 5 jaar, behoudens enkele uitzonderingen, niet mogen gebruiken. Zoals bekendwordt jaarlijks op de ingelegde gelden boven de vaste rente van 3.9 een uit de be drijf sw'mst afkomstige extra rente gegeven. De vaste rente wordt aan bet eind van ieder jaar bijgeschre ven; de extra rente, waarvan de hoogte afhankelijk is van het divi dend op de gewone aandelen, wordt in de maand juli van het volgend jaar uitbetaald. De laatste jaren bedroeg de extra rente ca. Twee dingen Te beginnen met dit jaar kunt U met de extra rente twee dingen doen: Laten bijschrijven bij uw spaartegoed, zoals voor heen. 0 Laten storten op een bij zondere, geblokkeerde re kening die op uw naam staat. Dit laatste heeft het voordeel dat u over dit ex tra-rente-bedrag loonbe lasting nóch premies socia le wetten betaalt, die naar gelang de belastinggroep, variëren van ca. 10 tot ca. 25 De naam geblokkeerde re kening wil zeggen, dat het geld daarop gedurende een periode van 5 jaar moet blijven staan. Uitzonderingen Op deze laatste regel zijn enkele uitzonderingen. Het geld is name lijk wèl tussentijds opneembaar in de volgende gevallen: 1. bij overlijden of emigratie. 2. als het geld wordt besteed voor a. verwerving onroerende goe deren; b. aflossing van een hypothe caire lening; c. verbetering of onderhoud van een eigen huis, indien de kosten daarvan tenmin ste 500,bedragen; d. premies van levensverzeke ring; e. uitgaven voor 'n huwelijks uitzet. Geen loonbelasting Bij deze tussentijdse opname moet worden aangetekend, dat achteraf geen loonbelasting of premies so ciale verzekering verschuldigd zijn. Als men AH verlaat kan toch niet eerder over het geld beschikt worden dan dat de blokkeringstermijn is ver streken. Aanmelding Ieder die bij het spaarfonds een rekening heeft, kan zich voor deze winstdelings-spaarregeling opge ven door een bij de afd. perso neelszaken verkrijgbaar formulier in te vullen. Tussen lunch en boottocht ver meldde het programma voor de Beste-Prestatie-Verkopers en -ver koopsters, die op 1 augustus in Zaandam waren, het punt „foto maken". Deze foto bewijst, dat ook dit programma-onderdeel een sukses is geworden. Opgewekt door het vooruitzicht van een feestelijke dag en door het voor deze zomer uitzonderlijk mooie weer stapten de 31 Beste-Presta tie-Verkopers en -Verkoopsters van de O.P.W. 1962 op 1 augustus j.l. te ca. 11 uur het Ontspanningsgebouw binnen. Ilun voorgevoel heeft hen niet bedrogen, want het opgestelde programma is tot ieders te vredenheid geweest. De heer J. LEGERSTEE, directeur verkoop, verwelkomde het gezelschap. „Wij hebben", zo zei hij, „deze dag door het bedrijfsjubileum en het ont breken van een attractieve voorstelling langer moeten uitstellen dan ons lief was, maar vandaag komt u wel aan uw trekken." De heer G. J. A. v. Driel, die na een langdurige ziekte sedert enige tijd weer aan het werk is gegaan wil langs deze weg een ieder har telijk dank zeggen voor de vele blijken van medeleven, die hij heeft ondervonden. 25 juli is de dag van Wijchen wat betreft de 4-daagse afstandsmarsen die jaarlijks in de laatste week van juli vanuit Nijmegen worden gehouden. Het was dit jaar een stralende dag; veel zon, veel wandelaars en zeer veel kijkers. Deze dag kon door ons dan ook benut worden voor een goede verkoop. Evenals vorig jaar vroeg de be drijfsleider weer een vergunning om met een marktkraam buiten te mogen staan. 's Morgens om 5 uur waren de bedrijfsleider en bediende Jan v. Munster al aktief met het opzet ten van de kraam en het uitstallen van de versnaperingen. Eerste koper Kwart over zes 's morgens waren we al klaar voor de verkoop en om 5 voor 6 kwam de eerste koper, een Engels man, die zich met geen moge lijkheid verstaanbaar kon ma ken. De bedrijfsleider meende dat hij vroeg waar de 40 km-wan- delaars vandaan kwamen en wees steeds in één bepaalde richting, maar uiteindelijk bleek dat hij 40 sinaasappelen moest hebben en ook nog voor ruim 20,aan versnaperin gen. Dat beloofde waf. Na zeven uur be gon werkelijk de sensatie: de verras sing van de kinderen, alle dubbeltjes en stuivertjes bestemd voor een rol letje drop of kauwgom kwamen te recht bij Albert Heijn, want bij aan koop werd een leuke feesttoeter of petje gratis verstrekt. Het was een fantastisch gezicht, al die kinderen met toeters en Mac Queen petjes. Hoe verder de voor middag vorderde, hoe drukker het werd bij de kraam. Om plm. half één waren alle 12.000 wandelaars gepasseerd, hoewel we er niet veel van heb ben gezien. Met de omzet zat het die dag echter wel goed. TEAM FILIAAL WIJCHEN. Vakdiploma Fil. 5642 Hr. Vrijbloed 5659 Mej. S. van Beek 7212 Mej. T. van Esbroek 7126 Hr. J. Verploeg 5579 M. van Housselt 5513 H. J. Feitsma 7133 J. Harteveld 7256 J. Meurer 5578 F. Boss 5620 P. K. Schulting 5626 A. van de Harst Na de lunch en het poseren voor de fotograaf, ging het gezelschap, waarbij zich van de zijde van hei- hoofdkantoor de heren D. A. ter Wee, H. Valk, G. van Olst en J. J. M. van der Meer hadden aangeslo ten, met een rondvaarboot over Voorzaan, Noordzeekanaal en IJ naar Amsterdam. „Harten troef" Theater Carré en Sleeswijk's revue „Harten Troef" vorm den het reisdoel. Als altijd is deze revue een lust voor oog Middenstandsdiploma Fil. 5626 Hr. A. de Boer Van harte proficiat! Reeds om half zeven 's morgens toonden enkele kinderen belangstelling voor de kraam. wel of alles i De heer C. Gout en mej. Henny Schermer in actie met de telmachine. Sinds enige weken staat er op het hoofdkantoor een elektri sche telmachine met een robot achtig geheugen. Deze machi ne kost het n.l. hoegenaamd geen moeite om binnen de 11 sec. 500 biljetten of P.M.C.- chèques, nadat deze formulie ren naar binnen zijn gezogen, feilloos te tellen. Heeft echter een eenheid (b.v. een cheque) een vouw, of is dubbel ge vouwen, dan schiet dit biljet er direkt uit, en wordt dan ook niet meegeteld! Het meest frappante aan deze ma chine is echter wel, dat als het rode lampje uitgaat, de machine stopt en laat merken, dat er waar schijnlijk door de machine niet goed geteld is, met andere woor den, begin maar opnieuw! Door deze machine is het werk van de kassier (de heer C. Gout vindt 't zó!) en de teller van de honderdduizenden „PMC"-cheques ten zeerste verlicht! De organisatoren van de B.P.V.- dag hadden op basis van een enquête de datum van het feest bepaald. Zij wisten dus, dat er enkelen met vakantie zouden zijn en dat er twee in militaire dienst waren. Eén van deze twee was voor her halingsoefeningen in La Courtine (Frankrijk) en niemand had ver wacht, dat hij aanwezig zou kun nen zijn. Dit bleek echter (gelukkig!) een misrekening. Want niet alleen had hij verlof gekregen voor deze dag, maar hij was er zelfs in ge slaagd vervoer per vloegtuig te krijgen „Kwestie van organiseren"noe men ze dat in dienst. en oor. Steunpilaren zijn nu al 25 jaar Walden en Muyse- laar („Snip en Snap"), wier optreden nog niets aan glans heeft ingeboet. Het „Cocktail Trio", waaraan wij zulke goe de herinneringen hebben van de jubileumfeesten in Zwolle en Roosendaal, hebben ook in deze revue veel succes, even als Corrie Brokken. „Jammer dat het afgelopen is", was de algemene reactie van ons ge zelschap, toen het doek voor de laatste maal gevallen was. Restaurant „Formosa" had inmid dels voor ons de borreltafel ge reed staan en daar is onder gezel lige gesprekken volop van geno ten. Voortreffelijk De eetlust was dan ook goed op gewekt, toen het gezelschap om 6 uur aan het diner begon. De spijzen waren zoals dat in For mosa altijd het geval is voor treffelijk. Dit kan ook gezegd worden van de geestige en enthousiaste speech van de heer Valk, die als tafelpresident fungeerde. De heer Ter Wee, als ere gast aanwezig, hield eveneens een korte toespraak. Even na achten was het diner ten einde, waarna ieder vol daan de terugreis aanvaardde. werd weggegeven, zo druk was het bij de kraam. Wat de bedoeling was! Zoals u zich waarschijnlijk nog wel zult herinneren, hebben wij in april f 7,50 uitgeloofd voor de meest origi nele tekst, die wij bij het destijds ge plaatste cartoon zouden ontvangen. Dat dit enorm moeilijk is bleek o.a. wel uit het feit dat er tussen de inzendingen niet één tekst was, die met kop en schouders boven ue andere uitstak. Na veel wikken en wegen heeft de redactie besloten de prijs toe te kennen aan J. Pijpelink van filiaal Terneuzen, die de heer op de teke ning laat zeggen: „Nu moet je toch eens raden welke dag hel vandaag is, lieverd."

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 4