Begin van nieuwe ontwikkeling Formosa bouwt wegrestaurant in de grensplaats Zevenaar De heer D. A. ter Wee nam afscheid Gezellige bijeenkomst in American corner Nieuwe commissaris Het weemoed, maar dankbaar AH-FLITSEN 3 Met hartelijke toespraken en fraaie geschenken hebben directie, buitendienst en bedrijfsleiders op 3 juli j.l. afscheid genomen van de heer D. A. ter Wee, die tientallen jaren de ,,niet gemak kelijke, maar altijd rechtvaardige" baas van de buitendienst is geweest, zoals een der sprekers het uitdrukte. De sfeervolle achterzaal van de American Corner was een en al gezelligheid, toen de ce remoniemeester, de heer F. Brandsma, na een woord van welkom aan de familie Ter Wee en de ongeveer 200 ge nodigden, aandacht vroeg voor de heer G. Heijn. De heer G. Heijn spreekt de heer Ter Wee toe. Jeugdvriendschap De heer Heijn herinnerde er aan, dat zijn relatie met de heer Ter Wee al dateerde van de school banken. Uit deze jeugd-vriend- schap was, uiteindelijk de komst in het bedrijf voortgevloeid. „Voor het bedrijf hebt U verschrik kelijk veel gedaan, ik kan alles niet in details memoreren. Eén ding wil ik wel noemen: het beste corps bedrijfs leiders is dat van Albert Heijn en dat is door Uw toedoen zo geworden. Hiervoor zijn we U grote dank ver schuldigd." Als herinneringsgeschenk bood de heer G. Heijn vervolgens een tafel aansteker aan (in de termen van de heer Ter Wee: „de echte Ron- son"), terwijl mevrouw Ter Wee een byouterie-kistje mocht ont vangen. Degelijke kruidenier „Dertig jaar geleden was U voor mij al een begrip als oom Dirk; later op de zaak was U voor mij de degelijke kruidenier, die wist èn vertelde hoe het moest. De heer en mevrouw Ter Wee be wonderen de aquarel, die namens de directie werd aangeboden door de heer A. Heijn Jzn. Alle hier aanwezige mannen heb ben van U veel geleerd, niet alleen als kruidenier, óók hoe je als baas dient te zijn". Zo begon president directeur A. Heijn Jzn. zijn toe spraak. „Vier dagen geleden heb ik al de gelegenheid gehad iets tot U te zeggen en ik kan dan ook kort zijn en wil U slechts danken voor alles wat U ons geleerd hebt". Namens de direktie bood de heer Heijn een aquarel aan, voorstel lende de oude situatie van dat deel der Oostzijde, waar nu onze Pro- duktiebedrijven staan. Voor de heer Ter Wee zijn aan deze plaats bijzondere herinnerin gen verbonden, omdat hier zijn ouderlijk huis stond. Het aquarel is van de hand van de Zaandamse schilder N. de Carpentier. Buitendienst Na de heer Heijn kwam de heer J. Rozema, verkoopleider in de divisie Amsterdam aan bod, die het woord voerde namens de bui tendienst. „Het zou eenvoudiger zijn, als ik slechts namens mijzelf kon spre ken. Dan zou ik heel wat kunnen zeggen" (en de heer Rozema deed dit dan ook!). „Wij zullen er aan moeten wennen dat U, na tientallen jaren gevoch ten te hebben om A.H. groter en sterker te maken er niet meer zult zijn. Toch heerst hier gelukkig èn terecht geen „brok in de keel stemming"; de bijna feestelijke sfeer is juist, omdat U in prima gezondheid afscheid kunt nemen. Wij wensen U toe, dat U nog vele jaren van het pensioen mag genie ten. Het juist verschenen verslag van het Fonds wijst uit, dat het er af kan". Fijue sneus De heer H. Valk sprak namens de verkoop- en filialenstaf van het hoofdkantoor. „Ik ben blij, dat ik de heer Ter Wee, die ik vanaf het begin van mijn loopbaan bij A.H. meege maakt heb, nu mag toespreken. U kunt Uw carrière, behalve met "Ar "Ar De heer G. Heijn overhandigde be halve een zilve ren tafel aansteker ook nog een per soonlijk geschenk, dat kennelijk goed in de smaak viel. "Ar ~Ar een tikkeltje weemoed, vooral met vreugde afsluiten. Meneer Gerrit heeft al gewezen op het corps be drijfsleiders. Uw fijne neus wist niet alleen krenten en rozijnen te scheiden, U hebt deze ook bij de chefsbenoemingen goed gebruikt". De heer Valk besloot zijn toe spraak met nog een persoonlijk aanbod, om op een mooie dag eens een tocht te gaan maken in zijn Oostzaner jol. Samen met de heer Rozema over handigde hij tenslotte een fraaie transistor-radio. Een transistorradio, geschenk van de filialen- en verkoopstaf, werd door de heer Rozema aangeboden. Arm vol geschenken Twee bedrijfsleiders, de heren J. A. Lankreyer uit Deventer en J. Hettinga uit Geleen, brachten met armen vol geschenken hun dank tot uitdrukking: een prachtig pro- De heer en mevrouw Ter Wee, geflankeerd door twee dochters, in volledige aandacht voor een der sprekers. jectiescherm, een tuinparasol en twee opname-banden voor de bandrecorder. „U hebt de bedrijfsleiders die voor A.PI. met U meevochten, altijd een warm hart toegedragen. U hebt voor ons veel betekend, ook Uw soms harde lessen zijn voor ons van veel waarde gebleken. Helaas is uw 25-jarig jubileum stil voor bij gegaan, maar wij zijn daarom blij U nog vele mooie jaren te mo gen toewensen en U geschenken te kunnen aanbieden, waarvan U bij mooi en slecht weer, overdag en 's avonds profijt kunt hebben". Laatste woord Plet laatste woord had vanzelf sprekend de heer Ter Wee zelf, die er rond voor uit kwam, dat hij tegen de afscheidsreceptie, had opgezien. Drs. de Vries, die op 28 juni j.l. benoemd werd tot commissaris van onze N.V.. werd op 24 juni 1910 ge boren. In 1936 behaalde hij aan de Vrije Universiteit te Amsterdam het doktoraal examen in de wis- en na tuurkunde. In 1947 aanvaardde hij de leiding van Bredero's Bouwbedrijf N.V., thans werkend onder de naam Verenigde Bedrijven Bredero N.V. te Utrecht. In april 1960 werd hij benoemd tot president-directeur van deze N.V. De heer De Vries is voorts lid van het Dagelijks - Bestuur van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, Kroonlid van de BSppffiyPjfe -ffljBB Academische Raad en com- missaris van A. .1 enkele andere vennootschap- pen. MMS ÉÊÊm Formosa zullen we binenkort ook in Zevenaar, aan de grote autoweg naar Duitsland, aantreffen. Dat wil zeggen, het nieuw ste type uit de Formosa-familie: een wegrestaurant. Na de Corners in de Kalverstraat snorren. Deze en andere cijfers maakte drs. F. W. J. Schalen, adjunct-direc teur van Formosa, op 11 juli j.l. tijdens een persconferentie te Utrecht bekend bij de bekendma king van de plannen voor de bouw van wegrestaurants. een American Corner, in het winkel centrum Amstelveen een Alberts Cor ner en er komen in november en rond de jaarwisseling nog twee van die naam respectievelijk één in het win kelcentrum Hoogvliet en één tegen over het station te Leiden na de Corners staat een vijftal van derge lijke wegrestaurants op stapel in de komende zes jaar. Aangezien er voorspellers zijn, die in 1970 zo'n 2.830.000 auto's op de weg verwachten, tegen de 650.000 van nu, moet er in die wegrestaurants wel toekomst zitten. In de geza menlijke EEG-landen rijden nu 14 miljoen auto's en vol gens deze zelfde raming zou den er over acht jaar 52 mil- Douclies Het restaurant te Zevenaar wordt ge combineerd met een garagebedrijf. Terwijl de restaurantbezoeker „zijn" innerlijke mens versterkt, kan men zijn auto in de garage (zo nodig) onder handen nemen. En voor de vermoeide automobilist zijn er om maar gelijk een bijzonder snufje van dit weg restaurant te noemen douches, waaronder hij zich heerlijk kan ver frissen voor hij aan tafel gaat. joen langs de EEG-wegen De combinatie restaurant-garage- bedrijf is geboren uit het initiatief van de plaatselijke garagehouders die op dit punt twee groten, Shell en Formosa bij elkaar heeft ge bracht. Bij de vijf wegrestaurants in Ne derland waarvan één motel zal het niet blijven. Men heeft de vooruitziende blik ook reeds over de grenzen geworpen, waar landen als België, Frankrijk en Spanje, volop mogelijkheden bieden voor vestigingen van wegrestaurants en motels. „Mogelijkheden scheppen voor men sen met een gemiddeld inkomen", is het motief van deze nieuwe richting, die men gaat inslaan: „de wegrestau rants moeten worden ingesteld op het hele gezin en de kinderen moeten er extra welkom zijn." Wat een nóg verdere toekomst met drive-ins en self-service betreft: „ra tionalisatie en efficiency, arbeidsvee- korting en personeelsgebrek, dwingen ertoe." Ik dank alle sprekers voor de lof, die ze mij hebben toegezwaaid. Hun woorden zullen in mijn her innering blijven." Daarna namen allen persoonlijk afscheid. „Maar", zo zei hij, „deze angst is voorbarig gebleken, want in wer kelijkheid heb ik het prettig ge vonden. Met mijn komende vertrek had ik al lang vrede. Ik heb mijn tijd gehad en weet dat ik plaats moet maken voor jongeren. Maar maakt U zich vooral over mij geen zorgen; er is nog zoveel anders te doen en ik zal mij echt nooit vervelen. De heren Lankreyer en Hettinga met vol geschenken. Afscheid nemen van een bedrijf, waar je tientallen jaren met hart en ziel voor gewerkt hebt, is meestal niet zo ge- ma kkelijk. Ontelbare malen ben ik hiermee reeds geconfronteerd, als ik afscheid nam van medewerkers, die met pensioen gingen. Op 3 juli j.l. was het mijn beurt en tegen de afscheidsreceptie in de Ame rican Corner in Amsterdam heb ik nogal opgezien. Toch heeft het mij goed gedaan, op deze wijze afscheid te mogen nemen van al die bedrijfs leiders. met wie ik 25 jaar en langer samengewerkt heb. In die uren heb ik als het ware de resultaten van mijn werk in levende lijve de revue zien passeren. Helaas konden niet alle bedrijfsleiders in Amsterdam ontvangen worden. Van velen mocht ik brieven of telegram men ontvangen. Ook deze attentie heb ik bijzonder op prijs gesteld. Bizonder dankbaar ben ik voor de hartelijke woorden, op de receptie gesproken en voor de fraaie cadeaux, die ik mocht ontvangen. Nog meer erkentelijk ben ik echter voor de oprecht vriendschappelijke verhoudingen, die hieruit spraken en die ongemerkt zijn ontstaan. Het be sef, dat dit tot stand is gekomen er. dat wij hierdoor tezamen zoveel voor hei bedrijf hebben kunnen doen, hee[i mij het afscheid gemakkelijker ge maakt. Ik wil dit afscheidswoord besluiten met de wens: moge het u allen per soonlijk en zakelijk goed gaan! D. A. TER WEE

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 3