De heer J. C Hals op hartelijke wijze gehuldigd Distributie van levensmiddelen vraagt wetenschappelijke aanpak Geslaagden I.V.1.0. ■examen Zilveren diensijubileum Beschouwing in jaarverslag CaiPIiG^SHOW •ÊSSF*. J-fP A». I Internationale levensmiddelenbeurs 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19e jaargang No. 7 Landelijke editie Juli/Augustus 1962 Verantwoordelijk eindredakteur: F. BRANDSMA, personeelschef filialen Redaktie J. Lieffering In- en externe betrekkingen D. W. Lieuwen Filialenbureau J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken H. van Petten Verkoop K. Romp Personeelszaken J. C. Voskamp Filialenbureau Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Een handdruk en een geschenk de heer A. H. Pilger. Op bijzonder hartelijke wijze is op 10 mei j.l. in het Ontspanningsge bouw de heer J. C. Hali, docent aan het Opleidingscentrum voor het fllialenpersoneel, gehuldigd wegens zijn zilveren dienstjubileum. De heer Hali was vergezeld van zijn echtgenote, zyn dochter met haar verloofde en zijn zoon. Nadat de jubilaris op het hoofdkan toor was ontvangen door de Raad van Bestuur, waar hem het Gouden Kruis van Verdienste en een enveloppe met inhoud waren uitgereikt, kon de heer F. Brandsma, Chef Afd. Pers.zaken Filialen, als ceremoniemeester de bij eenkomst in de hall van het O.G. ope nen. Naast de jubilaris en diens familie kon hij een groot aantal aanwezi gen welkom heten van de vele afdelingen, waarmee de jubilaris door zijn werk contacten onder houdt. De heer J. Legerstee, di recteur filialen, moest zich tot zijn grote spijt door plotselinge verhin dering laten verontschuldigen. Lange rij Een lange rij sprekers stond ge reed om op het sein van de cere moniemeester het woord te gaan voeren. De heer A. H. Pilger, hoofd van het Opleidingscentrum, beet de spits af en bood namens alle do centen een fraai boekwerk aan. Oude herinneringen werden opge haald door de heer H. K. Engel, waarna de heer Lionarons sprak namens het personeel van het hoofdkantoor en een prachtige verrekijker aanbood. Waardering De heer A. J. v. d. Knaap, nu in opleiding voor Supermart- bedrijfsleider, sprak namens al degenen, die in de afge lopen jaren van de gedegen lessen van de heer Hali ge profiteerd hadden. De waar dering van de huidige gene ratie leerlingen werd naar voren gebracht door de heer J. van Ursem, le verkoper in filiaal Alkmaar, Langestraat, die op dat moment een cursus voor assistent-chef volgde. Namens de leerlingen van deze cursus bood hij een kist sigaren aan. Al jong Dat de heer Hali al jong in de kruidenierssfeer terecht gekomen was, bleek uit de toespraak van de 80-jarige mevrouw Groen-de Vries, die de eerste werkgeefster van de jubilaris is geweest. Ze is haar oude bediende kennelijk altijd blij ven waarnemen, getuige de fraaie portefeuille, die zij hem nu aan bood. Gloedvolle toespraak Met een (hoe kan het anders!) gloedvolle toespraak, bood de heer H. Valk het Vererend Getuig schrift van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid aan. De heer Brandsma belichtte ten slotte de rol van mevrouw Hali, die zich in het belang van de car rière van haar man ook de nodige opofferingen heeft getroost. Voor cle heer Hali is deze dag een hoogtepunt geweest in zijn loopbaan- Een loopbaan, die hij als bediende in Amsterdam begon en die hem via het bedrijfsleidersschap in een filiaal te Haarlem en een te Amsterdam in 1955 voerde naar de functie van docent aan het Opleidingscentrum. U et technisch onderwijs leidt op voor vele functies in de indus trie. Er is echter nauwelijks een soort van onderwijs, dat jonge mensen opleidt tot functies in de distributie. En juist deze sector heeft thans meer dan ooit behoefte aan mensen met een wetenschappelijke ondergrond Een recente interne, publicatie van ons bedrijf meldt over dit onder werp o.m. het volgende: Ons gehele bedrijf staat in het teken van de ontwikkeling. Het wordt niet alleen groter, maar er hebben ook en voor al ingrijpende structuurveran deringen plaats, die voor ieder onderdeel vérstrekkende ge volgen hebben en bovendien nieuwe afdelingen en functies doen ontstaan, die in het ge heel moeten worden geïnte greerd. Ons bedrijf verandert daardoor wezenlijk van ka rakter. Passend antwoord Er komen nieuwe en andere artikelen, materialen, machi nes en gebouwen. De bestaan de veranderen snel en worden vervangen of eventueel nog aangepast aan de zich wijzi gende omstandigheden. Fil. 5601 Mej. J. M. Rijs 1-5 5531 Mw. H. de Borst 3-5 1011 Hr. L. Gooyer 6-5 5530 Hr. P. Harsveld 13-5 5573 Hr. J. A. M. v. d. Aast 13.-5 5595 Mej. M. M. Schinkel 13-5 7352 Hr. A. de Vries B.L. 13-5 5528 Mej. G. Holtjer 16-5 5652 Mej. Post 20-5 5588 Hr. B. Mulder 20-5 7274 Mw. G. Armee-Truy- ens 23-5 7178 Mej. A. Boerma 27-5 7159 Mw. H. Gijsberts- Cnudde 27-5 7168 Mej. A. C. M. Kusters 27-5 1011 Hr. A. Szabo 27-5 1011 Hr. C. B. Kostermans 27-5 7126 Hr. L. C. Tatenhoven 31-5 7143 Hr. M. Neuhaus B.L. 11-6 7344 Hr. J. B. A. van Too- ren B.L17-6 7196 Mej. G. Zwart-Schol- ten 17-6 5545 Mej. G. W. Breukelen 17-6 5545 Mej. W. van Leeuwen 24-6 7230 Mej. C. Dekker 24-6 7299 Hr. H. P. J. V. d. Horst 24-6 1011 Hr. V. Brink 25-6 7073 Hr. W. C. Steenbakker 1-7 7273 Fir. 1. Hoiting 1-7 1002 Hr. A. de Bois 3-7 1001 Hr. H. van Schaik 8-7 7182 Mej. J. P. T. Thijssen 8-7 7178 Hr. L. A. Koenraadt 29-7 In één van onze filialen zagen we een geslaagde opstelling van camping- en vakantie-artikelen. Met behulp van een zeer dekoratieve achtergrond iverd een fraai effekt verkregen. Ei komen nieuwe en andere functies. Zekere bestaande functies verdwijnen of wor den anders en daarnaast ont staan er nieuwe om de uitda ging, waarvoor de dynamische ontwikkeling in de levensmid delenhandel het bedrijf stelt, oen passend antwoord te ge ven. Nieuwe en andere En de mensen De nieuwe er andere functies, de nieuwe en andere werkmethoden, ma terialen, machines enz., vra gen ..nieuwe en andere" men sen, of beter, er zijn mensen nodig, die de nieuwe en zich wijzigende functies goed kun nen vervullen. Aldus deze publicatie. Dynamische ontwikkeling In ons jaarverslag 1958 en 1960 werden eveneens de dynamische ontwikkelingen in de levensmidde lenhandel beschreven; er versche nen bovendien regelmatig artike len over dit onderwerp in dag bladen en tijdschriften, een ontwikkeling overigens, die niet alleen voor het detailapparaat geldt, maar zeker voor de totali teit van de distributie van goede ren. Zeer belangrijk Volgens Peter F. Drucker weten we van de distributie slechts wei nig meer dan de tijdgenoten van Napoleon wisten van de binnen landen van Afrika (The Econo my's Dark Continent by Peter F. Drucker, Fortune april 1962). Economisch gezien is de distribu tiefunctie echter zeer belangrijk; produkt en consument worden toch door de distributie bij elkaar gebracht. De distributie vraagt echter in vele gevallen meer dan 50 van de consumentenprijs, besparingen door betere methoden hebben dus een zeer grote invloed op het welvaartspeil. Voedingsbodem Universiteiten en hogescholen wa ren en zijn nog steeds de vrucht bare voedingsbodem voor de ont wikkelingen in de industrie; denk ook aan het belangrijke werk van Taylor, Fayol, Emerson, Kimball, De Internationale Levensmidde lenbeurs, kortweg ROKA, wordt van 3 tot en met 7 september ge organiseerd in de jaarbeurshallen te Utrecht. Het totale expositie-oppervlak van 30.000 m'2 zal voor een groot deel ge richt zijn op de modernisering van de levensmiddelenbranche. Verschillende exposanten zullen de nieuwste apparaten op het gebied van winkelinrichting en automa ten laten zien, terwijl anderen zich zullen bezighouden met de voort schrijdende automatisering en de toepassing van nieuwe promotie tactieken. Al met al belooft deze 13e ROKA een belangrijk evenement te wor den en wij adviseren U dan ook, voor zover U hiervoor in de ge legenheid bent, eens een kijkje te gaan nemen. De ROKA is op 3, 4 en 5 septem ber dagelijks van 10 tot 22 uur en op 6 en 7 september van 10 tot 19 uur geopend. In ons september-nummer zullen wij vertellen wat er op de 13e In ternationale Levensmiddelenbeurs zoal te zien is geweest. De ontwikkelingsmogelijkheden in de distributiewetenschap zijn op dit moment nog maar zeer be perkt. Aan de- Nederlandse universiteiten en hogescholen worden in het ka der van de bedrijfseconomie enige algemene onderwerpen van de dis tributie besproken. In de V.S. kennen enige universiteiten, b.v. Cornell University, Ithaca, New York, een 4-jarige „course in food distribution". Plet N.O.I.B. (Nijen- rode) besteedt ook enige aandacht aan distributieproblemen, evenals het C.S.W.V. in zijn leergangen. „Imede" Het 5e Internationale Marketing en Distributie Congres werd dit jaar in Scheveningen gehouden en het bedrijfsleven kent ook verder zijn opleidingen. De belangrijkste hiervan is hoogstwaarschijnlijk wel „Imede" in Lausanne, georga niseerd door Nestlé. Als men dit echter vergelijkt met wat er be staat voor de industriële en de agrarische voortbrenging van pro- dukter, dan is het niet te verwon deren, dat Drucker spreekt over „the Economy's Dark Continent". Wij geloven, dat de wetenschap en het bedrijfsleven op het gebied van de distributie „aktiever dan ooit" zullen moeten zijn, opdat de ver hoging van de welvaart, die door een betere distributie mogelijk is, ook inderdaad wordt gerealiseerd. 7023 7023 7049 Een aantal, van onze kollega's heb ben onlangs als eersten van de deel nemers aan de collectieve kursus Al gemene Praktische Vorming van het l.V.I.O. examen afgelegd voor één of meer kursusonderdelen. Velen van hen deden dit met sukses. Wij feliciteren hen van harte met dit resultaat en hopen, dat het resterende deel van de kursus dezelfde goede vruchten zal afwerpen. De geslaagden zijn: Voor hei onderdeel Nederlands: Fil. N. J'. Constant 1009 W. Dam 5512 P. de Vries 5537 L. L. van Bavel 5550 J. G. Hollander 5554 E. W. v. d. Hengel 5583 C. Slegt 5643 G. J. J. Raymakers 5651 J. J. Tissink G. de Pundert J. E. Vos C. Munnik 7071 D. Roolvink 7213 C. J. Vermeulen 7287 D. Scliooneveld 7341 E. Schooneveld 7345 W. E. Bosch 7353 A. Zwijgers Res.chef Voor hei onderdeel wis- en natuurkunde: Fil. N. J. Constant 1009 W. Dam 5512 J. G. Hollander 5554 Slegt 5643 C. Munnik 7071 D. Roolvink 7213 D. Schooneveld 7341 Schooneveld 7345 W. E. Bosch 7353 Voor het onderdeel boek houden, economische aard rijkskunde, staatsinrichting en wetgevina Fil. G. J. J. Raymakers 5651 Voor het onderdeel Engelse taal Fil. J. E. Vos 7049 C. J. Vermeulen 7287 E. W. v. d. Hengel 5583

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2