Unieke verzameling van 4000 poppen naar Leger des Heils belangstelling voor de poppen Receptie bij stromende regen Poppen voor meisjes Paviljoen voor jongens Niet merkwaardig Grote tent AH-FLITSEN 9 Behalve de 4000 poppen heeft de commandant van het Leger des Heils nog iets anders mee naar huis genomen: een cheque met een bedrag van tienduizend gulden, dat besteed zal worden voor het jongenswerk. ..Het is niet zo", zei de heer A. Heijn ]zn. in zijn toespraak, ..dat wij zakelijk gedacht hebben: laten wij de meisjes verwennen, want die kunnen later als huisvrouiv klant worden. Maar het is nu eenmaal zo, dat meisjesspeelgoed gemakkelijker te kopen is en beter oogt. Naast het poppengeschenk, dat eigenlijk af komstig is van onze relaties, wil ik U namens Albert Heijn N.V. voor het jongenswerk een bedrag in geld aanbieden, waarvoor U zelf wel een goede bestemming hebt". Van het geld zal een paviljoen gebouwd worden bij het jongens huis „Op de Berg" in Amersfoort, dat eigendom is van het Leger des Heils. Kolonel M. E. Crok met een der mooiste poppen van de expositie op de arm. net echt. Aan een boom zo volgeladen Niet slechts de ongeveer 1.000 be zoekers van de receptie hadden grote belangstelling voor de „poppenka- mer". Ook de persfotografen liepen in en uit, terwijl het T.V.-journaal er in de uitzending van maandag 28 mei ruim aandacht aan schonk. Deze uitzending had echter een bij zonder staartje. Het was de bedoeling de Zaanse burgerij op de avonden van dinsdag, woensdag en donder dag enkele uren de gelegenheid te geven de tentoonstelling te komen be zichtigen. Op dinsdagmorgen kwamen echter uit verschillende delen van het land al auto's voorgereden, want voor de T.V. was gezegd, dat de show te be zichtigen was. Toen besloten de or ganisatoren alle dagen maar de ge hele dag te openen, waarvoor een groot aantal medewerkers zich ook voor Hemelvaartsdag beschikbaar stelde. In totaal werd de tentoonstelling door 15.000 personen bezocht. In zijn dankwoord zei comman dant Palstra o.a.: „Ons Leger heeft dit jaar verschillende over eenkomsten met Albert Heijn. Wij vieren beiden ons 75-jarige be staan. Ook wij hebben ons voorge nomen aktiever te zijn dan ooit en ook wij streven, zij het dan wel licht in wat andere zin als U, naar een „beter leven". D A KIJK HIER EENS, d'r zitten zelfs sproetjes op die smoel- f tjes!", hoorden wij een bezoekster van de poppententoon- stelling plotseling uitroepen. Het was een spontane uitroep, die getuigde van het enthousiasme voor deze unieke verzameling van bijna 4.000 poppen, variërend van een eenvoudige pop „om mee te raggen" tot statige 18e eeuwse lakeien in rode lakense costuums. Het verzoek van het bedrijf aan de relaties om ter gelegenheid van het jubileum geen bloemen te wil len zenden, maar poppen ten be hoeve van kindertehuizen, is mis schien op het eerste oog wat ongewoon geweest, maar heeft een geweldige weerklank gevonden. Vele vrienden van het bedrijf had den reeds hun geschenk toegezon den, waardoor het mogelijk was tijdens de grote receptie op 28 mei een tentoonstelling te houden. Het Ontspanningsgebouw kon al de lieve gastjes niet herbergen en daarom werden zij gehuisvest in een grote tent van 32 x 15 meter achter het Ontspanningsgebouw. De mannen van de reclame-studio hadden de prozaïsche tent o.l.v. hun chef, de heer M. B. M. Duyser herschapen in een sfeervolle ruim te. De heer P. M. Marcus, een kunstenaar uit Bakkum, had prachtige wanddecoraties aange bracht. Zelfs zaterdags en zon dags had de ploeg stug doorge werkt om tijdig klaar te komen. De duizenden poppen werden nog tijdens de receptie door de heer A. Heijn Jzn. overgedragen aan Lt. Commissioner W. F. Palstra, commandant van het Leger des Heils in Nederland, dat ook in mei 75 jaar bestond. Het Leger heeft zich graag bereid verklaard de verdeling van de poppen over kin dertehuizen voor zijn rekening te nemen. Tijdens de televisieopname. Daarom is het niet zo merkwaar dig dat wij ofschoon op het eerste gezicht wellicht vreemde eenden in deze bijt hier zijn. Albert Heijn danken we voor het vertrouwen dat zij ons heeft wil len schenken om de verdeling van deze prachtige verzameling pop pen ter hand te nemen. Ik dank U en alle gulle gevers uit naam van duizenden kinderen". De weergoden hebben wel hun uiter ste best gedaan de receptie letterlijk volledig in het water te doen vallen Van drie tot half zes werd Zaandarr nl. geteisterd door een stevige, aan houdende wolkbreuk, die zelfs ver- schillende straten blank zette. Voor de bezoekers bijzonder onaan genaam, want door de grote drukte moesten zij hun auto tamelijk ver van het Ontspanningsgebouw parkeren. De in allerijl aangerukte parapluies konden dan ook geen uitkomst bieden. Snel werden daarom twee busjes ge charterd die de gehele middag een pendeldienst hebben onderhouden naar de parkeerterreinen. Voor het vervoer naar het station waren een aantal grote personenauto's ingezet. Gelukkig was 't droog, toen 's avonds om half zeven Albert Heijn's Muziek korps met een korte, goed verzorg de taptoe het feest besloot. Maar het „Singing in the rain"dat wij het ensemble van Benny Behr des middags hoorden spelen, was helaas wel erg toepasselijk geweest. Een der originele opstellingen in de expositietent. Isabel Heijn, de jongste dochter i G. Heijn, vol aandacht. De jongste generatie Heijn. links Co- rinne en rechts Albert Heijn IV.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 9