DE KLOKKEN WOKDEN UITGEREIKT „Formosa" draaide op volle toeren Groothandel vierde ook feest 26.376 broodjes moesten worden verstrekt 8 AH-FLITSEN Verheugde gezichten bij het uitreiken •orden de kostbare geschenken voorzichtig van de klokken in de produktiebe- 'erdoos gedaan. drijven. Ooh, zeggen ze in filiaal Apeldoorn, Hoofdstraat als de klok wordt getoond. Er zullen maar weinig feestgangers bij stilgestaan hebben, dat er voor de feesten 26.376 luxe broodjes zijn gebakken, gesneden, besmeerd en belegd! We hebben het vanzelfsprekend gevonden, dat om 6 uur over al de lunchpakketten klaar stonden en ons uiteraard geen kopzorgen gemaakt over „hoe dat toch allemaal wel mogelijk was". De heer A. WELP, bedrijfsdirek- teur van Restaurant „Formosa" in de Amsterdamse Kalverstraat, heeft het ons allemaal uit de doeken gedaan. Hem was het verzoek gedaan om 6594 lunchpakketten te leveren, n.l. driemaal in het Concertgebouw (tel kens ruim 1550), en verder in Zwolle 600), Sittard 600) en Roo sendaal 650). Nooit eerder Nu is Formosa op het gebied van grote recepties en diners wel wat gewend, maar 'n dergelijke lunch- pakkettenorder was nooit eerder in de boeken voorgekomen. Erva ring in het gereedmaken was er dus niet en er werd daarom een uitvoerige voorstudie gemaakt. Hierbij moest aan de volgen de eisen worden voldaan: 0 de inhoud moest feestelijk en smakelijk zijn; 0 de verpakking moest be stand zijn tegen autover voer over enkele honder den kilometers; 9 de broodjes en de beleggin gen moesten vers blijven; 0 de pakketten moesten punctueel op tijd afgele verd worden. In nauw overleg met de A.H.-ju- bileum-commissie hebben de heren Welp en De Vries van Formosa het pakket samengesteld, dat ging bestaan uit drie broodjes, belegd met kaas, ossetong en kalfsfrican deau, een krentenbroodje, een ba naan. een gembergebakje en een slaatje. Voor deze lunch werd een fraaie en stevige doos ontworpen, die werd voorzien van een passend in terieur. Om tot een goede tijdsplanning te komen werden verder een aantal pakketten gereed gemaakt, waar bij nauwkeurig de tijdsduur van alle handelingen werd opgenomen. Op deze wijze kon nauwkeurig worden berekend, hoeveel uren men nodig had om steeds tijdig klaar te zijn. Hoe grondig deze planningen door gedacht waren, blijkt uit het feit dat men er altijd in geslaagd is 15 a 30 minuten vóór de vastge stelde tijd gereed te komen. Dat is geen geringe prestatie als men weet dat b.v. op 15 mei, de eerste jubileumdag, ca. 2200 pakketten gereed moesten worden gemaakt voor twee verschillende feesten. Problemen De Formosa-leiding kwam wel voor bijzondere problemen te staan. Zo moesten er in totaal 26.376 broodjes worden openge sneden. De proeven wezen uit dat dit het tijdrovendste werk was. De heer Welp ontdekte bij een speurtocht naar een machine voor dit werk, dat er twee in Amster dam stonden: één in gebruik bij een broodjeswinkel, waarvan men er goede ervaringen mee had en één buiten gebruik bij een groot restauratie-bedrijf, waar de ma chine niet voldaan had. De eigenaar van dit laatste bedrijf stond zijn apparaat graag in bruikleen af. om te weten te ko men of er soms wel goed mee te werken was. De broodjeswinkel was eveneens uit collegialiteit graag tot bruikleen bereid, zij het dan tot 8 uur 's morgens. De machines bleken dé uitkomst te zijn voor het snij-probleem: in ruim twee uur konden er 6100 broodjes verwerkt worden. Interessant is het ook te vernemen wat er naast de 26.376 broodjes, ver werkt moest worden. Dat waren: 112 gerookte tongen 256 kilo's vetgemeste kalfsfricandeau 176 kilo's jonge belegen kaas 316 kilo's roomboter (12 gram per broodje) Dit alles werd verwerkt door en kele heren en nog 1.4 dames, die dit werk, geheel in de stijl van het feest, opgewekt zingend hebben verricht, zoals wij bij onze binnen komst konden waarnemen. En toch waren zij 's morgens om half zes a zes uur reeds begonnen. Daar het, gezien de aard van het bedrijf, niet mogelijk was deel te nemen aan een van de georganiseerde feesten ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan onzer moedermaatschappij, heeft „Albert Heijn's Groothandel N.V." te Rotterdam op eigen wijze de jubileumviering ter hand moeten nemen. Dit geschiedde op 27 april. Vroeg in de middag werden de Hier was een feestmaal aange- werkzaamheden stilgelegd en richt. spoedde, het sterk in de meerder heid zijnde vrouwelijk deel van ons personeel, zich naar de fri- seur-salons in Rotterdam-Zuid. Toen om 4 uur de autobus zich vulde met de feestgang(st)ers, was het een lust om te zien hoe men behalve een stralend humeur ook nog gezorgd had voor een in de puntjes verzorgde kledij! Door de polders ging het naar het bloemencentrum van ons land. Er werd gestopt in Aalsmeer bij hotel restaurant „De Drie Kolommen". Namens de direktie was de heer H. K. Engel present, die voor de maaltijd begon in gloedvolle woorden duidelijk maakte waarom wij met el kaar een gezellig etentje pleegden. Na een heildronk te hebben uitgebracht op het welzijn van onze moedermaat schappij, begon het diner. Russisch ei, groentesoep, tournedos, ijs en koffie. Verrassing Om half acht haastten wij ons de bus in, die in ijltempo door een uitstekende chauffeur naar Am sterdam werd gereden. Hier wachtte ons een grote verrassing. Er werd gestopt voor theater Car ré en na grote gegalonneerde por tiers te zijn gepasseerd, nestelden we ons op prachtige parterre plaatsen om de onvergetelijke mu sical ,,My Fair Lady" bij te wonen. Dit was voor velen van ons een ge beurtenis in hun leven. De grappen van Dorien Mijksenaar, Wim Sonne- veld en Johan Kaart hebben ons doen schateren van de lach en met kramp in de kaken bestegen we even over half twaalf de bus, die ons binnen een uur weer afleverde in de tweede ha venstad ter wereld. Iedereen had ge noten en nog lang is er nagepraat over deze zeer geslaagde feestviering. j De medewerkers van Albert Heijn's Groothandel N.V. aan I het feestmaal in Aalsmeer. Daar na wachtte nog een verrassing in Amsterdam. KV

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 8