Toespraken tijdens het diner in Schevenings Kurhaus Winterswijk kreeg O.P.W.-wisselbeker AH-FLITSEN 7 Maskers, fluitjes en feest petjes voor de kinderen. Ongeveer duizend personen kreeg het Kurhauspersoneel tijdens het diner te bedienen. Dit gebeurde onder een per fecte regie, die er zelfs nog in slaagde een achterstand op het tijdschema goeddeels in te lopen. TIJDENS HET DINER in het Kurhaus te Scheveningen werden, naast die welke betrekking hadden op het overdragen van het personeelsgeschenk aan de Raad van Bestuur en Directie, toespraken gehouden door de heren G. Heijn, oudste lid van de Raad van Bestuur, Prof. Dr. G. M. Verrijn Stuart, President- Commissaris en A. Heijn Jzn., President-Directeur. J Wim Kan en Corry Vonk ont- vingen enige prachtige bakken planten uit handen van de heren H. K. Engel en H. Valk. Prof. Dr. G. M. Verrijn Stuart. drijf verlaat en die het vak door en door kent („op het gebied van kruidenierswaren heb jij het altijd van me gewonnen, Dirk") en de heer H. Valk, „die door zijn recla- me-akties en verkoop wedstrijden A.H. tot een aktief bedrijf heeft gemaakt". „Ook zelf ga ik, met mijn broer Jan en de heer De Vries, over enkele weken afscheid nemen. Dit valt mij bijzonder zwaar, maar ik hoop nog de gelegenheid te krij gen als commissaris bij het bedrijf betrokken te blijven. Dan hoop ik ook de gelegenheid te hebben om als vakantietrip nog eens langs alle filialen te kunnen gaan". Met de wens dat het de nieuwe Raad van Bestuur met de steun van alle medewerkers gegeven zal mogen zijn A.H. tot nog grotere groei en bloei te brengen, besloot de heer Heijn zijn rede. Prof. G. M. Verrijn Stuart memo reerde, dat hij zelf reeds in 1946 als eerste buitenstaander commis saris van ons bedrijf is geworden. „Als er ooit een boeiende commis sarisplaats is, dan is het wel hier. in deze gezonde zaak met zijn hechte basis. Het bedrijf is tot een Een belangrijk onderdeel van het programma in het Kurhaus vormde de uitreiking van de Wisselbeker en de ere-medailles van de Jubileum-O.P.W. Bedrijfsleider G. J. Westervoorde uit Winterswijk werd als bekerwinnaar als eerste met zijn echtgenote naar het podium geroepen. De heer J'. Legerstee, directeur- uitgereikt aan de heer R. H. Gol- verkoop, stelde de kampioen aan denbeld uit Lochem („U houdt van de aanwezigen voor, door eerst Albert Heijn en daardoor hebt U een en ander uit zijn loopbaan te voldoende bekermentaliteit om vertellen. Sprekende over het be- j hem volgend jaar in de wacht te haalde kampioenschap, zei de heer slepen"); aan de heer Th. F. Hu- Legerstee: „Door de vele Duitsers berts uit Swalmen („Ik weet dat die in Winterswijk komen, heeft de heer Westervoorde een zeer hoge basis gekregen. Maar des ondanks heeft hij het kampioen schap weten te behalen". Daarna ontving de glunderende kampioen de beker, die hij een jaar in zijn bezit mag houden, en als blijvend aandenken een pla quette. De heer Westervoorde bracht dank voor de hulde, waarin hij ook zijn rayonleider, de heer W. J. de Jong betrok. Daarna werden de eremedailles U in het kleine winkeltje de A.H.- vlag hoog houdt"); aan de heer J. Jonkers uit Poeldijk („Die is er al aan gewend om hier te staan") aan de heer G. van Langeveld uit Breda („In 1954 behaalde hij in een kleine zaak de beker, nu in een Supermart een ere-prijs"); aan de heer P. Langerhorst uit Zandvoort („Na vier eerste prij zen had U nu eigenlijk de beker moeten hebben, maar misschien komt dat later nog als S.M.B.L."); en aan de heer P. P. Schatorjé uit Venlo („Ondanks de felle concur rentie in Venlo toch weer een prijs"). De traditionele prijzen-verloting moest deze keer wegens tijdgebrek vervallen. Deze verloting zal nu in Zaandam plaats vinden! „De heer Valk staat borg voor een eerlijke gang van zaken", aldus besloot de heer Le gerstee. De heer en mevrouw Wester voorde ontvangen de fraaie wis selbeker. De heer M. Ligtenstein, gepens. onderdirecteur inkoop, en zijn echtgenote. De heer G. Heijn. In al deze toespraken werd van zelfsprekend aandacht besteed aan de grote vlucht die het bedrijf in de afgelopen 75 jaar heeft geno men. Maar bovendien stonden de drie sprekers uitvoerig stil bij het besluit van de heren G. en J. Heijn en J. W. de Vries, om zich binnen kort terug te trekken uit de Raad van Bestuur en de leiding van het concern geheel over te dragen aan de jongere generatie. De heer G. Heijn, die als eerste het woord voerde, herdacht allereerst het pionierswerk van zijn ouders en toonde met enkele frappante voorbeelden aan, met welk een vooruitziende geest zijn vader was gezegend. Verder herdacht de heer Heijn zijn zwager de heer J. Hille („hij is voor ons altijd een grote steun geweest en ons grote kaasdebiet hebben wij aan hem te danken") en zijn vaders eerste knecht Luc Hoeve („omdat mijn moeder veel in de winkel was, trad Luc vaak meer als kinderjuffrouw dan als magazijnknecht op" Van de nog aanwezige medewer kers noemde spr. de heer D. A. ter Wee, die ook binnenkort het be- internationaal formaat uitgegroeid en de opeenvolgende balanscijfers tonen aan, dat het bedrijf -ook als men rekening houdt met de in flatie - de afgelopen jaren een grote, reële groei heeft doorge maakt. Hierop kan ieder, die er op eniger wijze toe bijgedragen heeft, trots zijn!" Een bijzonder woord richtte de president-commissaris tot de scheidende leden van de Raad van Bestuur, die spreker in een veel jarige ervaring goed had leren kennen en hogelijk was gaan waarderen. „Ik begrijp heel goed, wat het voor U betekent om af scheid te moeten nemen, maar voor mij zal het een voorrecht zijn als ik over enige tijd met U in de Raad van Commissarissen mag werken". De professor besloot zijn rede met het uitbrengen van een heildronk op de heren G. en J. Heijn en J. W. de Vries. Ook de heer A. Heijn, die als derde spreker het woord kreeg en vond, uat er voor hem toch nog genoeg gras te maaien was, besteedde spe ciale aandacht aan dit aftreden. „Al is het zeker moeilijk, het feit dat U Uw leven wel hebt besteed, moet dit toch verzoeten, vooral daar U ook zelf voor goede op volging hebt gezorgd. Ikzelf heb evenais de andere directeuren veel van U, ouderen, geleerd en wij zullen ons best doen dit te gebrui ker, voor het welzijn van het be drijf en van allen die er in wer ken". Tot de verdere aanwezigen zei de president-directeur dat het grote, I boeiende bedrijf alleen te leiden is J door de medewerking van ieder een. „Blijf bij en ontwikkel Uzelf. Ook het bedrijf zal daaraan zijn aan dacht geven. Alleen als wij alle maal bij de tijd blijven, zullen wij ook een goed volgend jubileum kunnen vieren". Aandacht aan de directie-tafels voor de toespraak van de heer A. Heijn jzn.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 7